2024. Május 20. - 07:37:47
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178730 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Július 21. - 18:21:10
Válasz #540
Nem elérhető

Kozi001


Csirkekrém

Hozzávalók:

                 » 50 dkg csirkemell
                 » 1 dl energiaszegény tejföl
                 » 1 db tojássárgája
                 » finomra vágott metélőhagyma
                 » Só
                 » Törött bors

Elkészítése:

A sült csirkemellet ledaráljuk és tejföllel, sóval, metélőhagymával, tojássárgával, borssal krémesre dolgozzuk. Pirítós kenyérrel, paradicsommal, paprikával jó vacsora.

Jó étvágyat! <:-)


A képet a kepfeltoltes.hu tárolja!!!
Nincsen példaképem, nem akarok más lenni, máshoz hasonlítani, a legjobbat akarom kihozni magamból, hogy én lehessek a példakép.

2009. Július 23. - 14:19:48
Válasz #541
Nem elérhető

Cressler


Almaturmix

Hozzávalók:

                &raquo; 2 közepes alma
                &raquo; 5 dl tej (1,5%-os)
                &raquo; esetleg 2 szem szacharin

Elkészítése:

Az almákat félbe vágjuk, magházát kiemeljük, apró kockára vágva összeturmixoljuk a tejjel.

Kellemes fogyasztást! <:-)



A képet a kepfeltoltes.hu tárolja!!!
;D áhhh Recept kezdő háziasszonyoknak  ****:)))
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Július 23. - 20:09:19
Válasz #542
Nem elérhető

Rencsi


Akkor egy recept kezdő gyúrós háziasszonyoknak, akik kedveskedni akarnak a gyúrós barátjuknak!  :D
Pasik is nyugodtan próbálkozzanak vele! Elronthatatlan, lényege, hogy a túró valami krémes legyen. Pl.: coop borzalmasan rossz dobozos túrója. :D

A recept megszületéséért ezer köszönet BALU-nak, aki a fő alapanyagot adta!!
:-){  :)

CSOKIS NITRO-TECH JÉGKRÉM

Hozzávalók 12db-hoz:                        
   57 g NITRO-TECH tripple chocolate milkshake
   250 g krémes túró, vagy krémes ricotta;
   125 g natúr joghurt;
   230 ml tejszín;
   12 db muffin papír;
   12 db nyelvlapoc fa;

Elkészítés:
1.   A muffin papírokat belehelyezzük a formába. A hozzávalókat egy tálban kézi mixer segítségével összekavarjuk.
2.   Az elkészült krémet belekanalazzuk a muffin papírba. A nyelvlapoc fákat beleállítjuk a közepébe, ez fog a jégkrém nyeléül szolgálni. Ha túl hosszúnak találjuk ezeket, akkor eldaraboljuk.
3.   Fagyasztás után a papírt leszedjük és máris kész a saját fehérjés jégkrémünk.

Kép: Most épp a fagyóban pihizik, majd ha hazatértem körbefotózom, de jó lesz, azt már most tudom.  ;) 
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Július 24. - 19:57:40
Válasz #543
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Akkor egy recept kezdő gyúrós háziasszonyoknak, akik kedveskedni akarnak a gyúrós barátjuknak!  :D
Pasik is nyugodtan próbálkozzanak vele! Elronthatatlan, lényege, hogy a túró valami krémes legyen. Pl.: coop borzalmasan rossz dobozos túrója. :D

A recept megszületéséért ezer köszönet BALU-nak, aki a fő alapanyagot adta!!
:-){  :)

CSOKIS NITRO-TECH JÉGKRÉM

Hozzávalók 12db-hoz:                        
   57 g NITRO-TECH tripple chocolate milkshake
   250 g krémes túró, vagy krémes ricotta;
   125 g natúr joghurt;
   230 ml tejszín;
   12 db muffin papír;
   12 db nyelvlapoc fa;

Elkészítés:
1.   A muffin papírokat belehelyezzük a formába. A hozzávalókat egy tálban kézi mixer segítségével összekavarjuk.
2.   Az elkészült krémet belekanalazzuk a muffin papírba. A nyelvlapoc fákat beleállítjuk a közepébe, ez fog a jégkrém nyeléül szolgálni. Ha túl hosszúnak találjuk ezeket, akkor eldaraboljuk.
3.   Fagyasztás után a papírt leszedjük és máris kész a saját fehérjés jégkrémünk.

Kép: Most épp a fagyóban pihizik, majd ha hazatértem körbefotózom, de jó lesz, azt már most tudom.  ;) 

És a kóstolóval mi lesz?  /7%

2009. Július 25. - 13:56:25
Válasz #544
Nem elérhető

Suncity


 /7% Bárányok hallgatnak /7%

1. Lefagyuzzom a bárányhúst
2. Pucolt fokhagymával betűzdelem
3. Ételízesítő+só+bors+csonbor+borsikafű+zsálya+bazsalikom+rozmaring
---------------------------------------------------------------------
pici oliva olajjal állni haggyuk a hűtőben, jelen eseteben 1éjszakát állt
4. meglocsoljuk a húst kb 1.5dl száraz vörösborral, be a sütőbe és kész is <:-)


2009. Július 27. - 22:14:22
Válasz #545
Nem elérhető

Rencsi



CSOKIS NITRO-TECH JÉGKRÉM

És a kóstolóval mi lesz?  /7%

Gondoltam rá, de nem bírná ki az utat, szétolvadna teljesen. De megnyugodhatsz, más formátumú fehérjés sütiben majd meghálálom a szívességet! Természetesen, hogyha így megfelel!  ;)  :D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Július 28. - 09:11:30
Válasz #546
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor

CSOKIS NITRO-TECH JÉGKRÉM

És a kóstolóval mi lesz?  /7%

Gondoltam rá, de nem bírná ki az utat, szétolvadna teljesen. De megnyugodhatsz, más formátumú fehérjés sütiben majd meghálálom a szívességet! Természetesen, hogyha így megfelel!  ;)  :D

Na jóóóó!!!  :D

2009. Július 30. - 13:14:04
Válasz #547
Nem elérhető

Kozi001


Dobok fel pár sütit, ilyenkor mindig jól esik ****:))))))

Almagombóc

Hozzávalók:

                 » 40 dkg alma
                 » 5 dkg durumliszt
                 » 1 dkg zsemlemorzsa
                 » 3 db tojás
                 » 1 dl tej (1,5%-os)
                 » Édesítőszer
                 » Fahéj

Elkészítése:

Az almát meghámozzuk, kimagozzuk és apróra vágjuk. Tálba tesszük, ráöntjük a tojásokat, hozzáadjuk a tejet, a zsemlemorzsát és a lisztet. Forró sós vízben kifőzzük a gombócokat, pici margarinra szedjük, és megszórjuk fahéjas édesítőszerrel.



Jó étvágyat! <:-)


A képet a kepfeltoltes.hu tárolja!!!
Nincsen példaképem, nem akarok más lenni, máshoz hasonlítani, a legjobbat akarom kihozni magamból, hogy én lehessek a példakép.

2009. Július 30. - 13:23:51
Válasz #548
Nem elérhető

Kozi001


Almával töltött piskótatekercs

Hozzávalók:

                 » 6 tojás
                 » 10 dkg glukonon ( vagy: fruktóz)
                 » 14 dkg durumliszt
                 » 1 citrom reszelt héja
                 » 5 g sütőpor
                 

Elkészítése:

A tojások fehérjét felverjük,hozzáadjuk a glukonont, majd a tojássárgáját is.
A sütőporral kevert, szitált lisztet is hozzáadjuk ,óvatosan, hogy ne essen össze a habos krém, és a reszelt citromhéjat is.

Előmelegített sütőben, közepes hőmérsékleten(170-180 fokon), sütőpapírral sütjük.

Tortaformában: 35- 40 perc
Közepes tepsiben: 25-30 perc
Nagyobb tepsiben, tekercsnek: 20-25 perc

Tanácsok:
kb.45 dkg lesz belőle

Alma töltelék hozzávalók:

                 » 60 dkg tisztított,reszelt,vagy vékonyra szeletelt alma
                 » 5 dkg glukonon,vagy fruktóz
                 » 15 dkg diabetikus baracklekvár
                 » 8 dkg darált dió
                 » Csipetnyi fahéj
                 » 1 citrom reszelt héja

Elkészítése:

Az almát az édesítővel elkeverjük,állandóan kevergetve megpároljuk. Amikor teljesen puha, kenhető,hozzáadjuk a citromhéjat, fahéjat, s kihűtjük.
A megsült piskóta lapot azon forrón nedves konyharuhára fektetjük, kb.10 dkg lekvárral megkenjük,az almatölteléket rásimítjuk. A tésztát elcsavarjuk, és kihűtjük. A tetejét a megmaradt lekvárral megkenjük, a dióval megszórjuk. Szeletekre vágva kínáljuk, 15 db lesz belőle.


Jó étvágyat! <:-)


A képet a kepfeltoltes.hu tárolja!!!
Nincsen példaképem, nem akarok más lenni, máshoz hasonlítani, a legjobbat akarom kihozni magamból, hogy én lehessek a példakép.

2009. Július 30. - 13:40:45
Válasz #549
Nem elérhető

Rencsi


Az első almás nagyon tetszik, úgyis alma és gombóc igény van itthon!  :D Köszi Kozi!  ****:))))))
Ha már az almáknál tartunk:

ALMÁS PITE AHOGY ÉN KÉSZÍTEM


Hozzávalók:                        
A tésztához: 60 dkg univerzális búzaliszt búzacsírával, 1 csomag sütőpor; Csipet só; Édesítőszer: 15 dkg cukornak megfelelő; 15 dkg margarin; 2 tojássárgája; 300 g tejföl;
A nyújtáshoz: liszt;
A tepsi kikenéséhez: margarin, liszt;
A töltelékhez: 1,5 kg reszelt alma; Édesítőszer, ~ 8-10 dkg cukornak megfelelő; 1 evőkanál zsemlemorzsa; Egy kiskanál őrölt fahéj;

Elkészítés:
1.   A töltelékhez való almát meghámozzuk, lereszeljük, majd az édesítőszerrel összekeverjük, és félretesszük addig, amíg a tésztát elkészítjük.
2.   A tésztához a lisztet a sütőporral, a sóval és az édesítővel összeforgatjuk, a margarint elmorzsoljuk benne. Ezután a tojássárgájával és a tejföllel összedolgozzuk. Akkor jó, ha már nem ragacsos, könnyen kezelhető tészta lesz belőle. A tejfölt apránként adjuk hozzá, mert minőségétől függően, a hígabból kevesebb is elég lehet. Ezután elfelezzük, az egyiket enyhén meglisztezett gyúrólapom egy nagy tepsi nagyságúra nyújtjuk, aztán kikent tepsibe bekefektetjük.
3.   Az almát kinyomkodjuk, a zsemlemorzsával és a fahéjjal összekeverjük, egyenletesen a tésztára simítjuk. A másik tésztát is kinyújtjuk, majd a töltelékre fektetjük. A végén villával több helyen megszurkáljuk.
4.   Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180°C) 30 percig sütjük. Amikor már csak langyos, kockára vágjuk.


A kimaradó tojásfehérjével megkenhetjük sütés előtt, ekkor szép fényes lesz a teteje. (Ez a képen lévőnél elmaradt, de megkenve tényleg szebb, de ahhoz bőven elég egy fehérje is. )

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Augusztus 01. - 15:14:51
Válasz #550
Nem elérhető

H. Laci


valaki kóstolta már a "hústáskát"?   /7% /7% /7%

2009. Augusztus 01. - 15:34:42
Válasz #551
Nem elérhető

Kozi001


valaki kóstolta már a "hústáskát"?   /7% /7% /7%

Erre gondolsz?? ;D ;D

Nincsen példaképem, nem akarok más lenni, máshoz hasonlítani, a legjobbat akarom kihozni magamból, hogy én lehessek a példakép.

2009. Augusztus 01. - 15:48:50
Válasz #552
Nem elérhető

H. Laci



2009. Szeptember 20. - 15:46:45
Válasz #553
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Ma mivel szabadnapos vagyok, így összedobtam egy kis kaját, ne mindig asszonynak kelljen. Igggen rendes gyerek vagyok.  ;D
Szóval...

Quesadilla szerűség  :D

Hagymát apróra vág, bele az olajspray-vel kifújt serpenyőbe, kicsit pirit, aztán bele a darált marhahúsi, só, bors, paprika, kevés ketchup és mustár (szigorúan Norbi ápdét ;D ) ez igy összerottyant.
Utána fogtam egy tortilla lapot, amire reszeltem füstölt sajtot, majd erre jött a darát hús, majd paradicsom, két féle kaliforniai paprika, kukorica, tejföl és megint sajt. Erre rá mégegy tortilla lap. Ezt rádobtam egy serpenyőre, 2-3 perc majd megforditottam, szintén 2-3 perc sütés és kész is.

Jó étvágyat.  /7%


2009. Szeptember 20. - 18:07:15
Válasz #554
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Ez jónéz ki!!!  :-)!

Küldjél át belőle!  /7% ;D