2024. Május 20. - 09:32:26
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178736 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 14. - 01:19:26
Válasz #585

Akezdetfia

Vendég
Szia Rencsi!
Meg kell, hogy mondjam, nekem van a legdrágább pasim a világon, vagy legalábbis a legszerelmesebb :) ma egész nap a konyhában sürgött forgott, és fantasztikus tepsis pulykamellet sütött nekem hajdinával. (a család nem akarta elhinni, hogy ő csinálta, mert még soha nem főzött :), én még ezt is kihoztam belőle, remélik még más jó tulajdonságot is  ;D ) Csináltam képet csak nem találja a telom a gépén a bluetooth-t így nemtom felrakni :( de holnap rakok képet róla...:) fincsi nagyon van benne kis tojás, sajt, sok vörihagyma, fokhagyma és néhány szelet backon az íz miatt...isteni finom  /7% ne is kérd nem adom kölcsön Lalikát  ****:)))  <3! imádnivaló kis vacak  :-)o-: most meg jól elment dolgozni és meg sem tudtam hálálni neki  :-[ ;)
wow! Hát ezek után meg kell hogy kérdezzem, nincs Lalinak véletlenül egy bátyja?  ;D ;D  ;D
A kaja a leírás alapján tényleg jó ízvilág!  ****:))))))
Olyan jó olvasni, hogy ilyen boldogok vagytok! Tartson örökké!  :)

Tudok ám csinálni én is egy csomó fincsi kaját  :-)o-:  zacskósleves, sült tojás, főtt tojás, stb...  ****:)))

2009. Október 14. - 07:57:45
Válasz #586

Tündi-Bündi

Vendég
Szia Rencsi!
Meg kell, hogy mondjam, nekem van a legdrágább pasim a világon, vagy legalábbis a legszerelmesebb :) ma egész nap a konyhában sürgött forgott, és fantasztikus tepsis pulykamellet sütött nekem hajdinával. (a család nem akarta elhinni, hogy ő csinálta, mert még soha nem főzött :), én még ezt is kihoztam belőle, remélik még más jó tulajdonságot is  ;D ) Csináltam képet csak nem találja a telom a gépén a bluetooth-t így nemtom felrakni :( de holnap rakok képet róla...:) fincsi nagyon van benne kis tojás, sajt, sok vörihagyma, fokhagyma és néhány szelet backon az íz miatt...isteni finom  /7% ne is kérd nem adom kölcsön Lalikát  ****:)))  <3! imádnivaló kis vacak  :-)o-: most meg jól elment dolgozni és meg sem tudtam hálálni neki  :-[ ;)
wow! Hát ezek után meg kell hogy kérdezzem, nincs Lalinak véletlenül egy bátyja?  ;D ;D  ;D
A kaja a leírás alapján tényleg jó ízvilág!  ****:))))))
Olyan jó olvasni, hogy ilyen boldogok vagytok! Tartson örökké!  :)
Köszi a jókívánságot!Szegény most jött haza melóból így még csak nem is találkoztunk és mire haza megyek már nem lesz otthon  :'( úgy hiányzik, bár lehet ez a jó kapcsolat titka.. :D
Öccse van az nem jó? ****:)))

2009. Október 14. - 20:07:03
Válasz #587

Tündi-Bündi

Vendég
Az ígért képek! ;D

2009. Október 14. - 20:13:07
Válasz #588
Nem elérhető

Lalika85


Így készült  <:-)
A felszeletelt pulykamell szeleteket lisztbe forgattam majd tojásba.
Egy tepsibe lenmagolajat kentem szét,amire apróra vágott vöröshagyma, lilahagyma reszeléket raktam érzéssel.
Rá bacon szeleteket. A legnagyobb húst jól szétlapítva raktam ezekre,majd trapista sajtot reszeltem rá és mozarella darabokat.
Ezt fűszereztem, borssal majd megint egy adag hagyma :) kevés bacon, majd még egy szelet hús, rá trappista sajt, fokhagyma, vegeta.
Majd még egy szelet hús, bacon.
Kb. 45-50 percig közepes hőfokon sütöttem.
Külön csináltam mellé hajdinát és ez lett belőle  8-)

Diéta alatt nem ajánlom  :-/-
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2009. Október 19. - 09:34:47
Válasz #589
Nem elérhető

Rencsi


Jól néz ki a kaja, Lali!  ****:))))))

Tegnapi túrós palacsintának a tölteléke: 75 dkg túró + 3 dl tejföl+ 100 g pirított mandula +kis vanília + édesítő+ 2 csipet só. Elmondások szerint jó lett. :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Október 19. - 11:01:18
Válasz #590

Tündi-Bündi

Vendég
Jól néz ki a kaja, Lali!  ****:))))))

Tegnapi túrós palacsintának a tölteléke: 75 dkg túró + 3 dl tejföl+ 100 g pirított mandula +kis vanília + édesítő+ 2 csipet só. Elmondások szerint jó lett. :)

Szió!
Jó hogy felhoztad a palcsit, te milyen lisztből csináltad??Én jól megszívtam először durumból akartam, és be is kevertem, ahogy kell...de egyszerűen nem lehetett kisütni..leragadt és megégett és közben meg nyers maradt...nagyon morci voltam és ki is öntöttem...aztán megpróbáltuk zab lisztből..:) most kísérletezek a lisztekkel, abból már jobb volt meg lehetett fordítani, viszont a tészta kiszáradt, tört :( kb olyan volt, mint a tortilla...:) nem értem,  ?:-/ ha van vmi bevált palacsinta recepted és bevált liszted oszd meg velem!!köszi

2009. Október 19. - 15:55:24
Válasz #591
Nem elérhető

Rencsi


Jól néz ki a kaja, Lali!  ****:))))))

Tegnapi túrós palacsintának a tölteléke: 75 dkg túró + 3 dl tejföl+ 100 g pirított mandula +kis vanília + édesítő+ 2 csipet só. Elmondások szerint jó lett. :)

Szió!
Jó hogy felhoztad a palcsit, te milyen lisztből csináltad??Én jól megszívtam először durumból akartam, és be is kevertem, ahogy kell...de egyszerűen nem lehetett kisütni..leragadt és megégett és közben meg nyers maradt...nagyon morci voltam és ki is öntöttem...aztán megpróbáltuk zab lisztből..:) most kísérletezek a lisztekkel, abból már jobb volt meg lehetett fordítani, viszont a tészta kiszáradt, tört :( kb olyan volt, mint a tortilla...:) nem értem,  ?:-/ ha van vmi bevált palacsinta recepted és bevált liszted oszd meg velem!!köszi
Igen, van, már párszor felírtam, röviden ennyi: 25-25 dkg zab és rizsliszt + 2 dl tejben felfuttatok 2.5 dkg élesztőt, 1 egész tojás, 1 tojássárgája, kb. fél dl olaj, kis só, ennyi mennyiséghez ~1-1.2 l bubis ásványvíz. A sütéshez olajat már nem szoktam használni, mert már van eleve a tésztában. Kb ennyi. ;)
Remélem így jobban fog neked is sikerülni.  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Október 20. - 07:59:55
Válasz #592

Tündi-Bündi

Vendég
OMG! Hát ez igy magamtól nem ment volna :D hiába a rutinod....  Łł=
Köszi!

2009. Október 20. - 22:09:28
Válasz #593
Nem elérhető

Rencsi


OMG! Hát ez igy magamtól nem ment volna :D hiába a rutinod....  Łł=
Köszi!
Próbáld ki, és várom a tapasztalatod. ;)
Elég sokat lesütöttem már, meg az ilyenekre eléggé fogékony az agyam...  ;D
A jövő héten meg feldobok egy jó kis linzert, méghozzá margarin menteset. ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Október 29. - 16:44:10
Válasz #594
Nem elérhető

zotja


nofene!

Vásároltam csodálatos felsálat..beleraktam még csodálatosabb pácba.

Rendelkezésemre áll egy teflon sütő és egy rezsó  ;D Hogy kell kisütni teflonba,hogy ne rontsam el?  ;)

2009. Október 29. - 19:30:45
Válasz #595

Tündi-Bündi

Vendég
nofene!

Vásároltam csodálatos felsálat..beleraktam még csodálatosabb pácba.

Rendelkezésemre áll egy teflon sütő és egy rezsó  ;D Hogy kell kisütni teflonba,hogy ne rontsam el?  ;)

Nem tudom, hogy ez segít e (még csak tanuló háziasszony vagyok!!!!) de hátha, no meg jól néz ki  ****:)))))) http://www.desszert.eu/Vorosborban_parolt_marha_feherpecsenye

2009. Október 29. - 20:35:54
Válasz #596
Nem elérhető

zotja


nofene!

Vásároltam csodálatos felsálat..beleraktam még csodálatosabb pácba.

Rendelkezésemre áll egy teflon sütő és egy rezsó  ;D Hogy kell kisütni teflonba,hogy ne rontsam el?  ;)

Nem tudom, hogy ez segít e (még csak tanuló háziasszony vagyok!!!!) de hátha, no meg jól néz ki  ****:)))))) http://www.desszert.eu/Vorosborban_parolt_marha_feherpecsenye

köszi,majd legközelebb ez lesz :D gyorsba kisütöttem és csók :D Még így is isteni  :-){

2009. Október 29. - 20:44:27
Válasz #597

Tündi-Bündi

Vendég
nofene!

Vásároltam csodálatos felsálat..beleraktam még csodálatosabb pácba.

Rendelkezésemre áll egy teflon sütő és egy rezsó  ;D Hogy kell kisütni teflonba,hogy ne rontsam el?  ;)

Nem tudom, hogy ez segít e (még csak tanuló háziasszony vagyok!!!!) de hátha, no meg jól néz ki  ****:)))))) http://www.desszert.eu/Vorosborban_parolt_marha_feherpecsenye

köszi,majd legközelebb ez lesz :D gyorsba kisütöttem és csók :D Még így is isteni  :-){
a lényeg, hogy sikerült! ügyes fiúúú  Łł=

2009. Október 29. - 22:02:41
Válasz #598
Nem elérhető

Rencsi


nofene!

Vásároltam csodálatos felsálat..beleraktam még csodálatosabb pácba.

Rendelkezésemre áll egy teflon sütő és egy rezsó  ;D Hogy kell kisütni teflonba,hogy ne rontsam el?  ;)
Elrontani nem igazán lehet, de ezt már megtapasztaltad. Biztos finom lett. :) A lényege még, hogy ne szárítsd ki, fedő alatt takarékon szoktam készre párolni miután elősütöttem nagy lángon. Ha a pácod jó, akkor már a fűszerezéssel sem kell sokat bajlódni.
Köszi Tündi a linket, jó, a vörösbor jó ízt ad neki, aki meg diétásabbat akar, az vizet használ helyette. :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Október 31. - 21:38:22
Válasz #599
Nem elérhető

Boresz


Halihó!
Amint már Billanak ígértem, hogy a sonkás maffinokat megcsinálom, el is készültek, csak közben kissé átalakult a recept. És hogy telejesen betartsam a szavam  a munkafolyamatok részletesek. ;)

Hozzávalók 24 db-hoz: 6 tojás, 40 dkg cottage cheese, 30 dkg felkockázott (csirkemell)sonka, 30 dkg reszelt sajt, 40 dkg teljes. zabliszt, 1-1,5 csomag sütőpor, 2 szál felkarikázott újhagyma, ízlés szerint: só+bors. (amennyiben túl sűrűnek találjuk a masszát kis tejjel lehet hígítani.)
Elkészítés: A tojás fehérjét kemény habbá verjük egy mokkáskanálnyi sóval. A sárgáját összturmixoljuk a cottage cheese-zel, sonkával, sajttal,hagymával, majd  apránként hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, végül a tojásfehérjét. A masszát kivajazott,kilisztezett formába kanalazzuk, kb. a méllyedés 3/4-ig töltjük. 170-180°C-on 20-25 percigig sütjük.

1. hozzávalók.
2. ilyen kemény legyen a hab. :o
3. készítés közben.
4.a formában.
Valaki hozzáértő segítene abban hogy ebbe a receptbe, hová és miként lehetne beletenni egy kis tejsavót?
Az utóbbi napokban 12-13 óráztam és szinte ezen éltem,mert mindig csak pár falatra volt időm. köszönöm
(hülyeséget kérdezek?  ????... )
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság