2024. Május 20. - 07:42:31
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Június 14. - 14:10:08
Válasz #150

B1ll4

Vendég
Hmm , Rencsi feladhatok neked egy rejtvényt ? Csináld meg nekünk légy oly kedves !  :-){

Szoktam nézegetni neves testépítőknél az Ezékiel kenyeret , van pár recept fent a neten , de te is megcsinálhatnád nekünk ! Ez lenne a tutti anyag :)

2008. Június 14. - 16:38:38
Válasz #151
Nem elérhető

Rencsi


Hmm , Rencsi feladhatok neked egy rejtvényt ? Csináld meg nekünk légy oly kedves !  :-){

Szoktam nézegetni neves testépítőknél az Ezékiel kenyeret , van pár recept fent a neten , de te is megcsinálhatnád nekünk ! Ez lenne a tutti anyag :)

 Łł= Jó kis rejtvény nem mondom! Már csak abból a szempontból is, hogy a neten csak 2 (konkrétan 1) használható receptet találtam, amelyek elkészítési módja merőben más.  !+"% Azért is majd mind a két féle módon megcsinálom, csak legyen időm, az egyik, mikor aznap elkészük, a másik mikor minden nap pakolsz hozzá valamit és kb. 4-5 nap múlva sütheted ki (ez hasonló, mint amelyik recept pár éve hozzám került, azaz kaptam egy kovászdarabot és meg volt határozva, hogy melyik nap mit teszek hozzá, és naponta 2-3szor meg kellett keverni, egy hét után az ember 4 részre osztotta, 3-at elajándékozott a 4diket pedig kisütötte)
Legalább kísérletezhetem egy kicsit, meg azért átolvasom az otthoni szakirodalmakat is, hátha találok vmit.  ;)

PS: Ezékiel kenyér keresése közben ezen érdekességekre bukkantam: Tudtátok, hogy Ezékiel naponta csak 200 g kenyeret és 1 l vizet fogyaszthatott? Legalábbis a  ?:-)  meg a Biblia szerint.
És rengeteg vega receptet talátam, de abban sem tojás, sem húst, de még tejterméket sincs, semmi olyat amit és imádok! (Tehát olyanokat nem csinálok) @-o
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 14. - 16:54:59
Válasz #152

B1ll4

Vendég
Jaja , van ezzel a kenyérrel rengeteg mende-monda . Cora-tól kezdve , A kicsi Penny-ig ABC sorrendben minden nagy bevásárlóközpontban kerestem ezt a kenyeret , de még csak nem is hallottak róla . Néztem még Tony Pearson étrendeket már ott is szerepelt az ezékiel kenyér pedig az sem ma volt :) .

Sok sikert hozzá !! Ne haragudj , hogy felröppentettem mint ötlet :D

2008. Június 14. - 17:49:23
Válasz #153
Nem elérhető

Johnnyx


Én is akarok ezekiel kenyeret, Jay is olyat eszik  @-o Lehet, ha én is olyat ennék, akkora lennék, mint Jay  !+"% @-o
Egyetek zabot!

2008. Június 24. - 10:57:01
Válasz #154

Zsuzsi

Vendég
Sziasztok!

Én is írok egy receptet, amit most tanultam anyóstól. Ugyan jó kis tömegnövelő kaja,de Prodnak ezt kell sütnöm ebédre.

Túró fasírt

Hozzávalók:

50 dkg darált marhahús
25 dkg túró
2 tojás
1 csomag petrezselyem

szerecsendió

a sütéshez:
vaj és 2 dl fehérbor


A hozzávalókat- a tojásfehérje kivételével - jól összedolgozom, majd ezek után jöhet a fehérjék felvert habja.
A tepsibe felolvasztok 5-10 dkg vajat és ráöntöm a bort. Ebben kell kisütni a fasírtot.
Krumplipürével nagyon finom és tök egyszerű elkészíteni.

2008. Június 24. - 11:00:06
Válasz #155
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Hmm , Rencsi feladhatok neked egy rejtvényt ? Csináld meg nekünk légy oly kedves !  :-){

Szoktam nézegetni neves testépítőknél az Ezékiel kenyeret , van pár recept fent a neten , de te is megcsinálhatnád nekünk ! Ez lenne a tutti anyag :)

 Łł= Jó kis rejtvény nem mondom! Már csak abból a szempontból is, hogy a neten csak 2 (konkrétan 1) használható receptet találtam, amelyek elkészítési módja merőben más.  !+"% Azért is majd mind a két féle módon megcsinálom, csak legyen időm, az egyik, mikor aznap elkészük, a másik mikor minden nap pakolsz hozzá valamit és kb. 4-5 nap múlva sütheted ki (ez hasonló, mint amelyik recept pár éve hozzám került, azaz kaptam egy kovászdarabot és meg volt határozva, hogy melyik nap mit teszek hozzá, és naponta 2-3szor meg kellett keverni, egy hét után az ember 4 részre osztotta, 3-at elajándékozott a 4diket pedig kisütötte)
Legalább kísérletezhetem egy kicsit, meg azért átolvasom az otthoni szakirodalmakat is, hátha találok vmit.  ;)


Azt hiszem Rencsi, hogy akkor én is számot tartanék egy kis alamizsna Ezékiel kenyérre! :)
PS: Ezékiel kenyér keresése közben ezen érdekességekre bukkantam: Tudtátok, hogy Ezékiel naponta csak 200 g kenyeret és 1 l vizet fogyaszthatott? Legalábbis a  ?:-)  meg a Biblia szerint.
És rengeteg vega receptet talátam, de abban sem tojás, sem húst, de még tejterméket sincs, semmi olyat amit és imádok! (Tehát olyanokat nem csinálok) @-o

2008. Június 24. - 11:30:22
Válasz #156
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Sziasztok!

Én is írok egy receptet, amit most tanultam anyóstól. Ugyan jó kis tömegnövelő kaja,de Prodnak ezt kell sütnöm ebédre.

Túró fasírt

Hozzávalók:

50 dkg darált marhahús
25 dkg túró
2 tojás
1 csomag petrezselyem

szerecsendió

a sütéshez:
vaj és 2 dl fehérbor


A hozzávalókat- a tojásfehérje kivételével - jól összedolgozom, majd ezek után jöhet a fehérjék felvert habja.
A tepsibe felolvasztok 5-10 dkg vajat és ráöntöm a bort. Ebben kell kisütni a fasírtot.
Krumplipürével nagyon finom és tök egyszerű elkészíteni.


...hú egy órája készült el itthon a csevap. Hmm ha egy kicsit hamarabb olvasom ezt a topicot.  /7%

2008. Június 24. - 19:21:34
Válasz #157

Zsuzsi

Vendég
Sziasztok!

Én is írok egy receptet, amit most tanultam anyóstól. Ugyan jó kis tömegnövelő kaja,de Prodnak ezt kell sütnöm ebédre.

Túró fasírt

Hozzávalók:

50 dkg darált marhahús
25 dkg túró
2 tojás
1 csomag petrezselyem

szerecsendió

a sütéshez:
vaj és 2 dl fehérbor


A hozzávalókat- a tojásfehérje kivételével - jól összedolgozom, majd ezek után jöhet a fehérjék felvert habja.
A tepsibe felolvasztok 5-10 dkg vajat és ráöntöm a bort. Ebben kell kisütni a fasírtot.
Krumplipürével nagyon finom és tök egyszerű elkészíteni.


...hú egy órája készült el itthon a csevap. Hmm ha egy kicsit hamarabb olvasom ezt a topicot.  /7%


Ez jó ötlet, köszi. Én meg a maradék húsból csevapit csinálok.

2008. Június 24. - 20:22:19
Válasz #158
Nem elérhető

Boresz


Tegnap olvastam bicajozás közben valami narancsos gofrit. Női magazinban volt  ;D. Hasonlót tud valaki? Kécskén vétkeznék egy szelettel. >:D Jah itthon nincs gofrisütő  ˝=/ :'( .
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 24. - 20:25:54
Válasz #159
Nem elérhető

FirstLady


erre gondolsz?

Hozzávalók (16 db, 8 x 8 cm-es gofrihoz; de két főnek fél adag is elég):

    * 20 dkg vaj
    * 10 dkg cukor
    * 2 narancs reszelt héja
    * 4 tojás
    * 20 dkg liszt
    * 1 tk sütőpor
    * 1 ek triple sec vagy más narancslikőr (eredetileg rum)
    * 7,5 dkg kandírozott narancshéj, apróra vágva

1. A vajat a cukorral habosra keverjük, majd egyenként hozzáadjuk a tojást, végül a narancsok reszelt héját.
2. Kis adagonként belekeverjük a sütőporral elkevert, szitált lisztet, végül az alkoholt és a cukrozott narancshéjat.
3. Max. 5-ből 4-es fokozaton pár perc alatt kisütjük.
4. Narancslekvárral, vagy citromlével és cukorral ízesített narancshússal tálaljuk.
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 24. - 20:51:00
Válasz #160
Nem elérhető

Rencsi


 Łł=  Łł= Łł=
Nagyon jók! Beindulnak itt is a dolgok!  ;D Mihelyt végzek a vizsgáimmal bevetem magam a konyhába én is,már úgy hiányzik hogy valami újat csináljak, amit még nem próbáltam. Addigis mindent bele! Jók a receptek csajszik! gratula!  <:-)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 24. - 21:06:00
Válasz #161
Nem elérhető

Boresz


erre gondolsz?

Hozzávalók (16 db, 8 x 8 cm-es gofrihoz; de két főnek fél adag is elég):

    * 20 dkg vaj
    * 10 dkg cukor
    * 2 narancs reszelt héja
    * 4 tojás
    * 20 dkg liszt
    * 1 tk sütőpor
    * 1 ek triple sec vagy más narancslikőr (eredetileg rum)
    * 7,5 dkg kandírozott narancshéj, apróra vágva

1. A vajat a cukorral habosra keverjük, majd egyenként hozzáadjuk a tojást, végül a narancsok reszelt héját.
2. Kis adagonként belekeverjük a sütőporral elkevert, szitált lisztet, végül az alkoholt és a cukrozott narancshéjat.
3. Max. 5-ből 4-es fokozaton pár perc alatt kisütjük.
4. Narancslekvárral, vagy citromlével és cukorral ízesített narancshússal tálaljuk.
Abban nem reszelt narancs volt hanem 2,5dl narancslé.Meg hogy 2dl-vel feönteni a vajat (?),a maradékban meg a sötőport?  ????... Majd megkeresem holnap,ha megtalálom. Mennyire csalós kaja ez amúgy? Beindult a nyálelválasztásom tőle még akkor,nahmeg a kép láttán. /7%
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 24. - 21:10:10
Válasz #162

Torony

Vendég
vaj, cukor liszt... szerinted mennyire csalós?  ;D ;D ;D

2008. Június 24. - 21:11:38
Válasz #163
Nem elérhető

Boresz


vaj, cukor liszt... szerinted mennyire csalós?  ;D ;D ;D
ennyire átlátszó voltam? :D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 24. - 21:13:17
Válasz #164

Torony

Vendég
fogalmazzunk úgy, hogy nem voltál meggyőző  :D