2024. Május 20. - 05:53:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178728 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Szeptember 17. - 00:01:24
Válasz #240
Nem elérhető

Rencsi


vége a diétámnak és ezt a receptet innejd szépen lekopizom  :laugh: ,és megkérem a páromat hogy süssön nekem is ilyent,és még több ehhez hasonló fimonságot,asszem ellesz vele a drága egy darabig  ;D:-oD zebezaba kezdődik  /7% köszi a sok receptet  :-){
Örülök neki, h tetszenek a receptek! ;D Akkor úgy érzem nekiláthatok a kísérletezéseknek is!  ****:)))
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 17. - 00:57:09
Válasz #241
Nem elérhető

Rencsi


A hétvégén nagyon sok jót olvastam a lencséről, így tegnap lyukas órában sort is kerítettem egy finom lencsefőzelékre. Tudom, sokan nem szeretik, meg hát nem guggolás előttre való (nekem nem volt vele bajom  ;D ) de hátha szereti más is rajtam kívül.

Lencsefőzelék

Hozzávalók: 200g lencse, 300g krumpli(hámozottan, nyersen mértem), só, bors, 4-5 gerezd foghagyma, 4-5 babérlevél, 1 késhegynyi szódabikarbóna(én minden hüvelyes főzőlevébe teszek); 1 ek (oliva)olaj, 1 ek zabliszt, 2 mk. őrölt fűszerpaprika.

Elkészítés: A lencsét még főzés előtt áztassuk be jó pár órára, azaz öntsünk rá vizet, ne sajnáljuk. A duplájára biztos megfog dagadni. A krumplit kockázzuk fel, tegyük a lencsével együtt egy lábasba, öntsük fel vízzel, kb. 1-2 ujjnyira lepje el. A vízbe tegyünk sót, őrölt borsot, a késhegynyi szódabikarbónát, az egész babérlevelet és felaprított foghagymát. Közepes lángon, fedő alatt(fakanállal kis rés) kb. 30 perc alatt meg is fől. (Közben 1-2 szer megkavarhatjuk)
Amikor megfőtt, tálba kiszedjük (babérlevelet kidobjuk) és letörjük. Ízesítjük ha szükséges (só, bors). Ez az egyszerű módja, így is finom.
A folytatásban egy edényben kis-közepes lángon(pl. amiben főztük a lencsét) kis(1 ek.) (oliva)olajat hevítünk, ekkor is tehetünk bele felaprózott foghagymát, kicsit megfuttatjuk az 1ek zabliszttel együtt. (meg ne égjen!) Levesszük a tűzről, elkeverjük benne a pirospaprikát, pici hideg vizet öntünk hozzá, ezzel megvan a rántásunk. A letört lencsét ráfordítjuk, összekavarjuk. Hígítást a félretett főzőlével tegyük. A lángra visszatéve 5 perc alatt összeforraljuk.
 /7%

Tippek: a szárazbab, sárgaborsó főzeléket ugyanígy készíthetjük el.

1. főzés közben.
2. kész főzelék.

(A lencséről amit találtam, és meghozta hozzá a kedvem. 100g-ban:  P: 26g; ch: 53g ...; emellett: az energia tartalmának 30%-át fehérje adja, és ezen belül a aminosav tartalmának felét adja:glutaminsav,aszparaginsav, arginin, leucin, lizin. A lencse fehérjéjének biológiai értéke 56-72 között van és rendkívül magas a K tartalma. Tömören ezeket találtam, javítsatok ki ha tévednék.  :) )
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 17. - 02:00:39
Válasz #242
Nem elérhető

ViCtor


Meg kéne kínálni lencsével Jay-t, ha jön. Amerikában ugyanis nem lehet kapni ilyet, azt se tudják, mi ez.
 ;)
Rencsi-főzelék ****:))))))
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2008. Szeptember 18. - 15:13:31
Válasz #243
Nem elérhető

Rencsi


Meg kéne kínálni lencsével Jay-t, ha jön. Amerikában ugyanis nem lehet kapni ilyet, azt se tudják, mi ez.
 ;)
Rencsi-főzelék ****:))))))

 :laugh: Köszi ViCtor!
Ha jól tudom Jay ismeri az ezékiel kenyeret, abban meg van lencse.
(nyugi Béla, rajta vagyok az ezékiel projekten, ebben az évben el is készül, de eléggé időigényes.  ;D )
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 18. - 15:18:11
Válasz #244

B1ll4

Vendég
Semmi gond Rencsi , a tippjeimet dobálgasd csak fel , meglátod mindenki kapós lesz rájuk !  :-){ 8-)

2008. Szeptember 18. - 15:20:42
Válasz #245
Nem elérhető

FirstLady


Semmi gond Rencsi , a tippjeimet dobálgasd csak fel , meglátod mindenki kapós lesz rájuk !  :-){ 8-)
Úgyérted, hogy a tippjeid kapósak lesznek?! 8-) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Szeptember 18. - 15:22:07
Válasz #246

B1ll4

Vendég
Ha - ha - ha - ha ! :D  Pár ötletet feldobtam Rencsinek , remélem őrangyal lesz velünk !  8-)

2008. Szeptember 18. - 15:28:12
Válasz #247
Nem elérhető

Rencsi


Ezt az remek is tömegnövelős kajcsi, igazi ünnepi fogás is. Amilyen egyszerű, olyan finom is.
(ezt még nyáron készítettem, és akkor nem jegyeztem fel mindent g-ra pontosan...  ::) )

KEMECSEI SZELET

Hozzávalók (4 adag):                              
   8 szelet(~1kg)  csirke/pulyka mell, eredetileg: kicsontozott sertéskaraj,
   Só,
   2 ek. mustár,
   1-2 ek olaj,
   4-5 babérlevél,
   1-2 közepes fej vöröshagyma (ízlés szerint),
   1 kg szabolcsi jonatánalma(ennek kb. a felét raktam)
   1,5 dl száraz fehérbor,
   4 dl tejföl.

1.   A húst kissé kiverjük, sózzuk, s megkenjük mustárral. Egy olajjal kikent tepsibe, vagy tűzálló tálba a szeleteket úgy rakjuk le sorba, hogy félig fedjék egymást. Közéjük dugdossuk a babérleveleket. (1. kép) A vöröshagymát felkarikázzuk, gyűrűire szedjük, és a húst befedjük velük. (2. kép)
2.   Az almákat nem hámozzuk meg, csupán a magházukat szedjük ki, majd vékony cikkekre vágjuk. Ezt követően a két sorral körberakjuk az edény szélétől a hagymával borított húsokat, a közepét változatlanul a hagyma foglalja el, csak imitt amott dugok közé a megmaradt almából. (3. kép) Aláöntöm a bort, és a sok tejföllel vastagon bekenem a tetejét.
3.   Alufóliával letakarom és közepesen meleg sütőben mintegy 40 percig sütöm, de az utolsó 5-10 percben leveszem a fóliát róla és a lángot kicsit megnövelve az egészet enyhén pirosra sütöm. Köretnek burgonyapüré illik leginkább. (4. kép): a kész étel.

 /7%

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 18. - 15:32:55
Válasz #248
Nem elérhető

hopika


Nem kötekedés Rencsi,de az az alma nem jonatánnak tűnik nekem...inkább zöldalma,vagy éretlen sárgadericsesz...
Sorry,az okoskodásért!
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Szeptember 18. - 15:34:43
Válasz #249
Nem elérhető

God Vazzeg


Nem kötekedés Rencsi,de az az alma nem jonatánnak tűnik nekem...inkább zöldalma,vagy éretlen sárgadericsesz...
Sorry,az okoskodásért!

Vagy golden  ***))))  ***

2008. Szeptember 18. - 15:34:51
Válasz #250
Nem elérhető

Rencsi


Ha - ha - ha - ha ! :D  Pár ötletet feldobtam Rencsinek , remélem őrangyal lesz velünk !  8-)

Már keresgéltem is pár ötletet, hogy miket készítsek a jövő héten.
(Hogy mindenki értse, Béla mondta, h csináljak már vmit a rizzsel, h ne legyen olyan unalmas.)  ****:)))
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 18. - 15:38:49
Válasz #251
Nem elérhető

Rencsi


Nem kötekedés Rencsi,de az az alma nem jonatánnak tűnik nekem...inkább zöldalma,vagy éretlen sárgadericsesz...
Sorry,az okoskodásért!

Vagy golden  ***))))  ***

Jól van! Figyeltek!  :-)!  ****:))))))
A receptet a gyűjteményemből csak beillesztettem, és nem írtam át az almát. Zöld almából csináltam, mert az ingyen van otthon.  ;D
Máskor figyelmesebb leszek.    --)   ;D ;D ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 18. - 15:41:20
Válasz #252
Nem elérhető

hopika


Vagy golden  ***))))  ***

golden=sárgadericsesz
Asszem...csak az puccosabb név
 @-o
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Szeptember 18. - 15:44:50
Válasz #253
Nem elérhető

God Vazzeg


Vagy golden  ***))))  ***

golden=sárgadericsesz
Asszem...csak az puccosabb név
 @-o

Én kérek elnézést tudatlanságom miatt, hamut elite wheyt szórok a fejemre  @-o Vagy nem is, inkább vezeklésből megiszom  :-oD

2008. Szeptember 18. - 15:48:24
Válasz #254
Nem elérhető

hopika


Vagy golden  ***))))  ***

golden=sárgadericsesz
Asszem...csak az puccosabb név
 @-o

Én kérek elnézést tudatlanságom miatt, hamut elite wheyt szórok a fejemre  @-o Vagy nem is, inkább vezeklésből megiszom  :-oD
Ittam helyetted egy Syntha 6-ot egy kis gabonapehellyel bekeverve gyorsan,nehogymá' üres gyomorral menjek vállazni...nade ne offljunk:go Rencsi-go!!!
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!