2024. Május 20. - 08:33:46
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178732 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Január 06. - 18:03:53
Válasz #300
Nem elérhető

Gabe


Hagymás paradicsomos csirke
egyébként nem öntöd fel vízzel sütés előtt a tepsiben, nem szárad ki nagyon a hús?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 06. - 21:57:07
Válasz #301
Nem elérhető

Rencsi


Hagymás paradicsomos csirke
egyébként nem öntöd fel vízzel sütés előtt a tepsiben, nem szárad ki nagyon a hús?
Valamikor szoktam egy kicsit aláönteni vizet, néha száraz fehérbort. De most nem tettem, mert a paradicsom is elég leves, meg én jénaiban lefedve sütöm az elején, és a gőz akkor nem távozik. Csak a végén veszem le, hogy legyen színe.  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 09. - 00:07:20
Válasz #302
Nem elérhető

zotja


hali Remcsi. cottage cheeset mivel lehetne feldobni? vmi ízt adni neki ::) <:-)

2009. Január 09. - 17:39:27
Válasz #303
Nem elérhető

Rencsi


hali Remcsi. cottage cheeset mivel lehetne feldobni? vmi ízt adni neki ::) <:-)
A legegyszerűbb, ha összekevered mediterrán zöld fűszerekkel, pl.: bazsalikom, rozmaring, oregano (legjobb a friss belőlük), áttöröd, és én ezt sonkába szoktam göngyölni. Jól is néz ki, meg finom is. Ricottával is ugyan így szoktam feljavítani, és kész is a zöld fűszeres-ricottával töltött sonka.
A másik mód, ami még nagyon egyszerű, hogy összekevered apróra vágott hagymával, esetleg pici sóval (magában is elég sós), borssal, őrölt pirospaprikával, majd áttöröd. Így kapsz egy egyszerű körözöttet, amit husi mellé vagy valamilyen teljes kiőrlésű kenyér vagy héjában sült/főtt krumpli mellé tudsz enni. Tejföl meg nem kell bele, mert eléggé krémes.)
Vagy még a muffinba nagyon finom! Hirtelen ezek jutottak eszembe, amik egyszerűek.  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 09. - 18:54:56
Válasz #304
Nem elérhető

zotja


Köszi Rencsike  ::) kifogom probálni  :P

2009. Január 11. - 00:31:12
Válasz #305
Nem elérhető

Rencsi


Nemrég találtam ezt a receptet, ma meg is fogom csinálni (már csak sütnöm kell) egy kevésbé korai időpontban, tehát képek később.  ;)
Módosítás annyi, hogy sajtot teszek bacon helyett (áruhiány...)

Hagymás tojásban sült csirkemellfilé

Hozzávalók: 4 fél csirkemellfilé; Só; 4-5 ek liszt; 3 tojás; 1-1 mk. őrölt fekete bors és currypor; 1 nagy vöröshagyma; 4-5 vékony szelet sliced bacon; 2 dl tejföl;
Elősütéshez: ujjnyi olaj;

Elkészítés:
 A csirkemellet féltenyérnyi (8 db lesz) darabokra vágjuk, megsózzuk és a lisztben megforgatjuk. A tojásokat a maradék liszttel simára keverjük, majd 1-2 evőkanál vizet adunk hozzá, hogy sűrű massza legyen belőle. Kissé megsózzuk, a borssal, curryporral és a sajtreszelőn lereszelt hagymával fűszerezzük, a hússzeleteket beleforgatjuk.
Széles serpenyőben, kb. ujjnyi olajban mindkét oldalát 1-2 percig sütjük, amíg a bundája össze nem áll. Szűrőlapáttal kiemeljük, lecsöpögtetjük, egymás mellé tepsibe rakjuk. A szalonnát hússzeletek nagyságúra vágjuk és minden hússzeletre rakunk belőle egyet.
A maradék tojásos masszát a tejföllel összekeverjük, egyenletesen a tepsi tartalmára (rákanalazzuk) locsoljuk, forró sütőben (190-200°C) kb. 20 perc alatt barnás-pirosra sütjük.
Szerintem jó lesz.  :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 11. - 14:23:15
Válasz #306
Nem elérhető

Rencsi


Hagymás tojásban sült csirkemellfilé
Egész finom lett, bár nekem a bunda nem ízlik rajta, barátnőm szerint meg nagyon jó vele, így mindenkinek lelke rajta.  ;)
A módosítás, amit tenni fogok a recepttel annyi, hogy nem fogom bundázni, csupán elősütöm (só+bors+pici olajon) és a szószt ráöntöm, a többi ugyan úgy, mint az eredetinél.
A szósz a következő lesz: 2 dl tejföl + 1 kis fej vöröshagyma lereszelve + só+bors+ currry + 1 tojás + 1-2 ek liszt. Ja és a sajt.
Jó tesztelést!  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 11. - 14:51:44
Válasz #307
Nem elérhető

fastor


Hagymás tojásban sült csirkemellfilé
Egész finom lett, bár nekem a bunda nem ízlik rajta, barátnőm szerint meg nagyon jó vele, így mindenkinek lelke rajta.  ;)
A módosítás, amit tenni fogok a recepttel annyi, hogy nem fogom bundázni, csupán elősütöm (só+bors+pici olajon) és a szószt ráöntöm, a többi ugyan úgy, mint az eredetinél.
A szósz a következő lesz: 2 dl tejföl + 1 kis fej vöröshagyma lereszelve + só+bors+ currry + 1 tojás + 1-2 ek liszt. Ja és a sajt.
Jó tesztelést!  /7%
REncsi, tudsz nekem, valami olyan receptet ajánlani, ami hidegen is jó, csirke+rízsre?
mert, a mézes fahéjast már unom, mustárossal meg kibasznak a padból ( némi tolerancia szorult belém, padtársam, már a szagától, is rosszul van), az ilyen uncle beanses dolgok, meg drágák ahhoz, hogy midnennap azzal csináljam
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Január 11. - 19:12:23
Válasz #308

Torony

Vendég
Ugyan nem vagyok Rencsi, de az ajváros csirke hidegen is finom.

2009. Január 11. - 19:22:47
Válasz #309
Nem elérhető

fastor


Ugyan nem vagyok Rencsi, de az ajváros csirke hidegen is finom.
légyszíves írd le, hogy hogyan kell elkészíteni ::) ;-oo-;
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Január 11. - 19:37:37
Válasz #310

Torony

Vendég
veszel egy üveg ajvárt. megsütsz egy-másfél kiló felkockázott csirkemellet, majd ráborítod az ajvárt, és összerottyantod. Ennyi :)

2009. Január 11. - 19:39:23
Válasz #311
Nem elérhető

fastor


veszel egy üveg ajvárt. megsütsz egy-másfél kiló felkockázott csirkemellet, majd ráborítod az ajvárt, és összerottyantod. Ennyi :)
jóh, akkor kezdjök, ott hogy mi az az ajvár, hol lehet venni, mennyiért, stb ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Január 11. - 19:40:03
Válasz #312
Nem elérhető

God Vazzeg


jóh, akkor kezdjök, ott hogy mi az az ajvár, hol lehet venni, mennyiért, stb ;D

Ezt én se tudom :D

2009. Január 11. - 19:42:20
Válasz #313

Torony

Vendég
sült paprikakrém, egy üveg 4-500 HUF, van csípős meg natúr, személy szerint a csípőset preferálom (nem lángokádós, hanem elég diszkrét)

Én a kajzerzbe szokom venni, de van a cba-ban is, de az más márka (darabosabb is)

2009. Január 11. - 19:52:31
Válasz #314
Nem elérhető

fastor


sült paprikakrém, egy üveg 4-500 HUF, van csípős meg natúr, személy szerint a csípőset preferálom (nem lángokádós, hanem elég diszkrét)

Én a kajzerzbe szokom venni, de van a cba-ban is, de az más márka (darabosabb is)
érteni, ez nem is hangozni rossz alternatíva, várom az ötleteket még, de jövöhéten összedobok egy ilyyet is ;-oo-; ;-oo-; ;-oo-; ;-oo-; ;-oo-;
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó