2024. Május 20. - 05:25:42
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Március 05. - 23:54:03
Válasz #375
Nem elérhető

Cressler


7végén kipróbáltam a brokklis burgonyapürét, nagyon fini !
****:)))))) Ennek nagyon örülök!   ;) Szerintem is jobb mint párolva!
Krumplira egy másik variáció, amit még nagyon szeretek (biztos sokan ismerik): 1-2 ek olajon lepirítok 1 db felkockázott paprikát (lehetőleg pirosat) és egy kicsi erőset is, majd kis idő múlva hozzáteszek egy felkockázott hagymát, a letört krumplit beleteszem, kis só és bors, összepirítom és kész is. Petrezselymet is lehet bele tenni. Ez az egyik módja, hogy hajlandó legyek megenni a paprikát.  ;)
Egy nő, aki szereti az erőset is!  ;) ****:))))))
be ne írd mennyit guggolsz akkor  ;D
Már mér'?
Azt mondtam 100kilóba még 3év kihagyás után is beleguggolok 10-et. 150-160-ba guggolok 8-akat így, hogy hobbyból néha lábazok.
Nekem az jó! Meg Rencsinek is!  ;D
tudtam, hogy felhúzást kellett volna írnom  ;D
ááá! az megy neki! Elolvastam a hozzászólását, jól felbosszantottam magam, jobban is ment az edzés. Lehet ezután este fogok járni.  :D :D
****:))) ****:))) ****:)))
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 06. - 14:29:23
Válasz #376
Nem elérhető

Rencsi


Ez a recept egy kis ügyességet igényel, de nagyon mutatós és finom is.  ;)

SAJTTEKERCS

Hozzávalók: 10 dkg tejszínes krémsajt; 20 dkg szeletel sonka; 50 dkg trappista sajt egyben; 10 dkg margarin; 1 ek. mustár (lehetőleg magos); Fél fej lilahagyma; Fél csokor petrezselyem; 2-3 főtt tojás; Só, színes bors.

Elkészítés:
1.   A trappista sajtot alufóliába csomagoljuk, és kis lángon, meleg vízben (ne forrjon) 20 perc alatt meglágyítjuk.
2.   A krémhez a puha margarint elkeverjük a krémsajttal, mustárral, finomra vágott hagymával, tojással és a petrezselyemmel, majd sózzuk, borsozzuk.
3.   A sajtot kiemeljük a vízből, kibontjuk, nyújtódeszkára tesszük amelyre egy réteg fóliát (ne alufóliát) helyeztünk. Egy kb.: 30-szor 30 cm-es négyzetté nyújtjuk. Végigrakjuk sonkával, a krémet egyenletesen eloszlatjuk rajta, majd szorosan feltekerjük. Ehhez használjuk a folpack-ot, és a két szélénél megfogva ezzel tekerjük fel, mint a rétest szokás. Majd rátekerjük a fóliát és betesszük néhány órára a hűtőbe.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 06. - 16:09:33
Válasz #377

csery

Vendég
Hu nagyon jol néz ki ez a sajtos móka, megyek kiprobálom, Kösz a tippet!!!

2009. Március 06. - 16:29:55
Válasz #378
Nem elérhető

Rencsi


Hu nagyon jol néz ki ez a sajtos móka, megyek kiprobálom, Kösz a tippet!!!

Szívesen!  ;) Remélem a tiéd is ilyen jól fog sikerülni! Ha van bmi kérdésed, akkor nyugodtan tedd fel. Ja, és lemaradt, hogy köretnek francia saláta megy legjobban mellé. Ha ügyes vagy 45 perc alatt kész is.  :) Majd számolj be. (Legalább látom, hogy nem hiába gépelek  :D )
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 06. - 19:34:23
Válasz #379

csery

Vendég
Finooom volt,kicsit lassabbban ment de nagyon jo volt, mondjuk ettem mellé némi csirkét <:-)

2009. Március 06. - 20:10:50
Válasz #380
Nem elérhető

Rencsi


Finooom volt,kicsit lassabbban ment de nagyon jo volt, mondjuk ettem mellé némi csirkét <:-)
  ****:)))))) Örülök, hogy ízlett!  ;)

És ha már írok, akkor itt van a mai nap szülötte:  ;D

ASZALT SÁRGABARACKKAL TÖLTÖTT CSIRKEMELL

Hozzávalók: 50 dkg csirkemellfilé, pulykamellfilé vagy sovány sertéshús; 20 dkg aszalt sárgabarack; 125 g szeletelt light mozzarella; Só, bors; Olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, vékonyra kiklopfoljuk, megsózzuk, megborsozzuk. A töltést a következő képen végezzük: A hússzelet közepére, mérettől függően 1-2 szelet mozzarellát helyezünk, ennek a közepét végigrakjuk aszalt kajszival. Egyik oldaláról indulva szorosan feltekerjük, fogvájóval, vagy hústűvel megtűzzük, hogy sütés közben nehogy szétnyíljon.
2.   Egy serpenyőben olajt hevítünk, és hirtelen elősütjük a töltött husikat, hogy szép színük legyen. Elősütés után tepsibe rakjuk őket, a fogvájókat kiszedjük, már nem fog szétesni. Minimális vizet öntünk alá, 2-3 ek., alufóliával letakarjuk, és 180°-on 25 percig sütjük. Sajttal megszórhatjuk a tetejét. 
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 06. - 20:13:47
Válasz #381
Nem elérhető

FirstLady


Húúúú, ezt holnap kipróbálom ****:)))))) Łł= Łł= Łł=
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 06. - 20:23:49
Válasz #382

csery

Vendég
na, én akkor most elmegyek sütögetni, vagy csak nézem sokáig a képet, nincs aszalt sárgabarack, messze a falu.

2009. Március 06. - 20:29:32
Válasz #383
Nem elérhető

Rencsi


na, én akkor most elmegyek sütögetni, vagy csak nézem sokáig a képet, nincs aszalt sárgabarack, messze a falu.
Most akkor mondhatnám, hogy csináld aszalt szilvával.  :D
Vagy ha van sajtod, reszeld le, keverd össze 3-4 gerezd zúzott fokhagymával (lehet több is tűrőképességtől függően) és töltsd be ugyan így és süsd meg. Vagy tehetsz még bele sonkaszeletet is. Hogy hangzik?
Ha már ennyire süthetnéked van, én nem tartalak vissza az ötletekkel.  :D :D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 11. - 18:48:32
Válasz #384
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Halihó!!!

Marha hátszinre kérek tippeket, mert már rohadtul unom a bepácol kisüt variációt!  <:-)

2009. Március 11. - 19:19:02
Válasz #385
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!!!

Marha hátszinre kérek tippeket, mert már rohadtul unom a bepácol kisüt variációt!  <:-)

Hali!

Mivel a bepácol-kisüt variáció ugrott ezért nézzünk mást.  :)

Tokánynak is megcsinálhatod a következő módon:
A húst csíkokra vágjuk.Olajon megdinsztelünk egy fej összekockázott vöröshagymát, majd a húst beletesszük. (közepes a láng) Fűszerezzük: só, bors, fokhagyma (zúzott). A levét elfőzzük alóla, és apránként 1 dl száraz fehérbort öntünk alá. Még morzsolt kakukkfűvel lehet megszórni. Kis vizet is lehet hozzá tenni, így főzzük készre. A végén 1 összekockázott paradicsomot, vagy kisdobozos paradicsom pürét is tegyünk bele.

Én a marhát legjobban gulyáslevesnek szeretem. Feltesszük az összekockázott húst főzni, lehabozzuk. Külön edényben olajon hagymát pirítunk, majd (levéve a lángról) fűszerpaprikával összekeverjük, kis vízzel meghígítjuk és a fővő húshoz adjuk. A közben megpucolt répával, zellerrel, gyökérrel, krumplival gazdagítjuk. Természetesen: só, bors, Erős Pista vagy erős paprika. Remélem nem maradt ki semmi, most nem tudom megkóstolni.  ;D

Vagy még ledarálva lehet még nagyon sok változatos és finom ételt csinálni belőle.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Nézegettem pár érdekes, biztos finom receptet is, marha kapribogyós mártással, stb.,  veszek marhát és kipróbálom, hogy milyen és ha jó felírom.  ;)

Ha van valami jó ötletetek írjátok fel, mert marha kérdésben nem nagy a tudásom.  :-X  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 11. - 19:23:21
Válasz #386
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Köszi Rencsi a tippeket, a tokányt ki fogom próbálni.  ****:)))))) A leves nálam ugrott abszolút sajnos, nem vagyok leveses, meg amúgy is mindig melózom, itt meg nem lenne egyszerű gulyás levest zabálni!  ;D
Mégegyszer köszönöm!  :-){

2009. Március 11. - 23:11:36
Válasz #387
Nem elérhető

FirstLady


MUFFIN

Hozzávalók:
25 dkg liszt
fel csomag sütőpor
10 dkg cukor (aki édesebben szereti, lehet több is)
1 tojás
10 dkg olvasztott vaj/margarin
Só, kevés víz, kevés szódabikarbóna, darált dió, áfonya, csoki darabok

Elkészítés: A lisztet elkeverjük a sütőporral a cukorral, a sóval és a szódabikarbónával. Egy másik tálban a tojást simára keverjük, elkeverjük az olvasztott margarinnal. Beleöntjük a lisztes keveréket a tojásosba, és villával gyorsan összeforgatjuk. Beleszórjuk a darabos hozzávalókat, ha kicsit sűrű lett, akkor vizet teszünk hozzá. Belekanalazzuk a sütőformákba (kb. kétharmadig, mert nagyon megkel). Előmelegített sütőben (kb. 200 fok) kb. 30 perc alatt megsül.
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 11. - 23:23:37
Válasz #388
Nem elérhető

Gabe


ápdét a javából  :D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 11. - 23:56:57
Válasz #389
Nem elérhető

FirstLady


ápdét a javából  :D
jóhát tömegelés van ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
Amúgy meg lehet csinálni édesítővel, gluténmentes liszttel, teljeskiőrlésűvel, zabpehellyel, a csokit pedig magas kakaótartalmú "igazi" csokival ;)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady