2024. Április 27. - 12:45:41
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Sérülések és kezelésük  (Megtekintve 19220 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Április 01. - 20:45:27
Megtekintve 19220 alkalommal
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv mindenkinek!
Ezt a témát azért indítom,mert sehol nincs ilyesmiről szó a fórumon,pedig szerintem fontos.Sokszor hallani mindenhol a bemelegítés fontosságáról és a kockázatokról,de olykor mégis megesik,hogy megtörténik a baj.Nekem elég sok sérülésem volt,ami azt hiszem attól volt,hogy már elég korán kezdtem az edzést.15 évesen kezdtem edzeni és 16 évesen már guggoltam 100kg-ba.Ezt nem azért írom hogy fényezzem magam.Mindig odafigyeltem a heyles bemelegítésre,de így is lett pár sérülésem.Sokat gondolkoztam,hogy indítsak e egy iylen topicot nehogy azt higgyétek,hogy önkényesen teszem,hogy mindenki az én sérüléseimmel foglalkozzon,de aztán úgy gondoltam hogy ez it a fórumon mindenkit érdekelhet.A másik pedig,hogy sokkal többet tudnak segíteni oylan emberek akik már átestek iylen-oylan sérüléseken és van bennük tapasztalatuk,mint egy oylan aki csak olvasott róla.Nem akarom leszólni az orvosokat,de nekem anno volt egy komoly vállsérülésem és dokiról dokira jártam és nem múlt el.Aztán hallgatam az egyik tapasztalt srácra a konditeremből és úgy múlt el a fájdalom.Sokszor az orvosok nem tudják annyira,hogy mi is okozza a fájdalmat mint az aki már tapasztalta,ha egyáltalán foglalkoznak veled normálisan az orvosok.

2008. Április 01. - 20:54:52
Válasz #1
Nem elérhető

NaturalBoy


Amilyért aktuális ez a fórum,szeretném megkérdezni,hogy nem tudja e valaki,hogy mitől fájhat a combhajlítóm és a farizmom találkozási helyénél a lábam.Kb. 3 hónapja a lábtolónál fájdult meg amikor leengedtem a súlyt,aztán nem hagytam abba az edzést azt hittem csak kicsit meghúzódott és kenegettem melegítőkrémmel,hátha egy kis vérbőség helyrehozza.Aztán lábedzésről lábedzésre egyre jobban fájt aztán abbahagytam a lábazást egy kis időre és elmúlt.Aztán újra elkezdtem lábazni és kezdett visszatérni mindig a negatív szakaszban fájdul meg leginkább guggolásnál és lábtolónál.Pedig nyújtok hogy ne legyen túl merev.De már olyan dolgoktól is fáj mint például ha felemelem  alábam hogy felveygem a zoknim.Vagy ha lehajolok mintha merevlábas felhúzást csinálnék de már súly nélkül is fáj és húzódik.Semmi véraláfutás vagy iylesmi nem látszik.Kíváncsi lennék a véleményetekre,hogy szerintetek ez mi lehet vagy mivel lehetne helyrehozni.Igazából az a bajom,hogy ha kivárom a 6 órát az ortopédián akkor talám foglalkoznak velem 5-10 percet és nem is biztos h egy sportkrémnél többet felírnak  :-[ Ezért fordulok hozzátok tapasztaltabbakhoz.

2008. Július 15. - 18:44:43
Válasz #2

kes

Vendég
Nekem az lenne a problémám, hogy nem is olyan rég elkezdett ropogni a vállam! Néha fáj is! Mit kezdjek vele?

Előre is kösz a segítséget!

Üdv.: KÉS

2011. Március 26. - 09:44:30
Válasz #3
Nem elérhető

God Vazzeg


Haller!

Hozzáértő segítségét kérném!

Tegnap este fürdéshez készülődve azt vettem észre, hogy a bal combom tövében szemmel látható duzzanat van! Nem fáj, nem érzékeny, semmi, csak ott van. Méretre kb 3cm széles és olyan 6cm hosszú, raktam egy képet is, az irányáról és elhelyezkedéséről! Enyhébben szoktam ezt érezni is, főleg guggolás után, de most hétfőn guggoltam és ma szombat van, illetve még ennyire soha nem volt megnagyobbodva! Vicc az, hogy tegnap este ez volt, mára szinte semmi se látszik  :-}

Nekem izomnak tűnik egyébként, megnyomom, izomköteget érzek alatta, szálas szerkezetűt  ::)

Aggódjak-e? Volt már valakinek ilyen? Remélem nem sérv  --)

2011. Március 26. - 10:06:41
Válasz #4
Nem elérhető

Pretorian


Haller!

Hozzáértő segítségét kérném!

Tegnap este fürdéshez készülődve azt vettem észre, hogy a bal combom tövében szemmel látható duzzanat van! Nem fáj, nem érzékeny, semmi, csak ott van. Méretre kb 3cm széles és olyan 6cm hosszú, raktam egy képet is, az irányáról és elhelyezkedéséről! Enyhébben szoktam ezt érezni is, főleg guggolás után, de most hétfőn guggoltam és ma szombat van, illetve még ennyire soha nem volt megnagyobbodva! Vicc az, hogy tegnap este ez volt, mára szinte semmi se látszik  :-}

Nekem izomnak tűnik egyébként, megnyomom, izomköteget érzek alatta, szálas szerkezetűt  ::)

Aggódjak-e? Volt már valakinek ilyen? Remélem nem sérv  --)

Tudtommal a sérvnek nem ott kéne látszódnia, plusz erőkifejtés alkalmakor érezni kell és mikor fekszel el kell, hogy tűnjön, vagy legalábbis kevésbe kéne látszódnia. Igazándiból nem tudom mi lehet ha érzékeny akkor pihenj vele kábé egy hetet és ha még akkor is érzed nézd meg orvossal. (elméletben a húzódástól nem kéne nagyra nőnie, ha meg izom annak a másik oldalon is kivehetőnek kéne lennie ha nem is ennyire).
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2011. Március 26. - 10:38:24
Válasz #5
Nem elérhető

God Vazzeg


Haller!

Hozzáértő segítségét kérném!

Tegnap este fürdéshez készülődve azt vettem észre, hogy a bal combom tövében szemmel látható duzzanat van! Nem fáj, nem érzékeny, semmi, csak ott van. Méretre kb 3cm széles és olyan 6cm hosszú, raktam egy képet is, az irányáról és elhelyezkedéséről! Enyhébben szoktam ezt érezni is, főleg guggolás után, de most hétfőn guggoltam és ma szombat van, illetve még ennyire soha nem volt megnagyobbodva! Vicc az, hogy tegnap este ez volt, mára szinte semmi se látszik  :-}

Nekem izomnak tűnik egyébként, megnyomom, izomköteget érzek alatta, szálas szerkezetűt  ::)

Aggódjak-e? Volt már valakinek ilyen? Remélem nem sérv  --)

Tudtommal a sérvnek nem ott kéne látszódnia, plusz erőkifejtés alkalmakor érezni kell és mikor fekszel el kell, hogy tűnjön, vagy legalábbis kevésbe kéne látszódnia. Igazándiból nem tudom mi lehet ha érzékeny akkor pihenj vele kábé egy hetet és ha még akkor is érzed nézd meg orvossal. (elméletben a húzódástól nem kéne nagyra nőnie, ha meg izom annak a másik oldalon is kivehetőnek kéne lennie ha nem is ennyire).

Igen, meg reggelre nem múlna el... De azért este ráparáztam rendesen, mintha egy elnyújtott tojás lett volna a bőröm alatt, de csak baloldalt.. Reggelre meg semmi  ::) Mondom hátha valaki tudja mi van ott, vagy egyáltalán izom-e  ????...

2011. Március 26. - 11:28:23
Válasz #6
Nem elérhető

Pretorian


Haller!

Hozzáértő segítségét kérném!

Tegnap este fürdéshez készülődve azt vettem észre, hogy a bal combom tövében szemmel látható duzzanat van! Nem fáj, nem érzékeny, semmi, csak ott van. Méretre kb 3cm széles és olyan 6cm hosszú, raktam egy képet is, az irányáról és elhelyezkedéséről! Enyhébben szoktam ezt érezni is, főleg guggolás után, de most hétfőn guggoltam és ma szombat van, illetve még ennyire soha nem volt megnagyobbodva! Vicc az, hogy tegnap este ez volt, mára szinte semmi se látszik  :-}

Nekem izomnak tűnik egyébként, megnyomom, izomköteget érzek alatta, szálas szerkezetűt  ::)

Aggódjak-e? Volt már valakinek ilyen? Remélem nem sérv  --)

Tudtommal a sérvnek nem ott kéne látszódnia, plusz erőkifejtés alkalmakor érezni kell és mikor fekszel el kell, hogy tűnjön, vagy legalábbis kevésbe kéne látszódnia. Igazándiból nem tudom mi lehet ha érzékeny akkor pihenj vele kábé egy hetet és ha még akkor is érzed nézd meg orvossal. (elméletben a húzódástól nem kéne nagyra nőnie, ha meg izom annak a másik oldalon is kivehetőnek kéne lennie ha nem is ennyire).

Igen, meg reggelre nem múlna el... De azért este ráparáztam rendesen, mintha egy elnyújtott tojás lett volna a bőröm alatt, de csak baloldalt.. Reggelre meg semmi  ::) Mondom hátha valaki tudja mi van ott, vagy egyáltalán izom-e  ????...

Én is csak azért okoskodok, mert befájdult múlthéten lágyéktájt és utánanézegettem egy kicsit a dolgoknak.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2011. Március 26. - 11:53:35
Válasz #7
Nem elérhető

God Vazzeg


Hm, találtam egy képet, és lehet akár izom is, de mitől durran be estére, és mitől múlik el reggelre?  ::)

2011. Március 26. - 21:24:01
Válasz #8
Nem elérhető

jenei pisti


Gratulálok a Ronny Rockel combjaidhoz!

2011. Március 27. - 12:11:35
Válasz #9
Nem elérhető

Milo


Jól kicombosodtál God! ;D
Riceman

2011. Március 27. - 14:58:18
Válasz #10
Nem elérhető

God Vazzeg


Valami combot be kellett raknom a szemléltetéshez elnézést ha valakinek az jött le, hogy ez az én combom, nem voltam elég körültekintő, legközelebb odaírom hogy a kép illusztráció!!  ;-oo-;

2011. Március 28. - 08:14:35
Válasz #11
Nem elérhető

Woodslave


én is azt hittem valami qrva nagy poén  --)

bocs (pedig kinéztem volna belőled, bár tudom sérüléssel nem viccelsz)  ;D

2011. Március 28. - 09:21:45
Válasz #12
Nem elérhető

God Vazzeg


én is azt hittem valami qrva nagy poén  --)

bocs (pedig kinéztem volna belőled, bár tudom sérüléssel nem viccelsz)  ;D

Nem gondoltam hogy valaki is azt gondolja hogy ez az én combom, legtöbben ismernek innen, és tudják, hogy nincs is combom, csak amolyan nagymamás lötyögős bőrű.... De kedves azért tőletek..  :laugh:  !+"%

2011. Március 28. - 09:35:16
Válasz #13
Nem elérhető

Gababoy


én is azt hittem valami qrva nagy poén  --)

bocs (pedig kinéztem volna belőled, bár tudom sérüléssel nem viccelsz)  ;D

Nem gondoltam hogy valaki is azt gondolja hogy ez az én combom, legtöbben ismernek innen, és tudják, hogy nincs is combom, csak amolyan nagymamás lötyögős bőrű.... De kedves azért tőletek..  :laugh:  !+"%

ejj God ... De ha fájna a tricepszed akkor nyugodtan mehet róla egy kép!! Mert azt tudom hogy mutáns !!!!!  @-o
"Ismerd el sporttársaid kimagasló eredményeit! Ne őket húzd le hanem meríts belőlük erőt és motivációt, hogy te is még magasabbra emelkedhess! Tisztelet, alázat, akarat! Ez az élsport!

2011. Március 28. - 10:44:38
Válasz #14
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ez tényleg nem poén, ez a God combja volt, csak szerénykedik  :).
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).