2024. Május 13. - 19:39:46
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Paranormális tevékenységek  (Megtekintve 64883 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Június 23. - 00:12:01
Válasz #30
Nem elérhető

Seth


Lehet ezért kapok egy-két mínuszt.., de én hiszek Istenben. (a Seth név sem az egyiptomi mitólógiából van, hanem egyrész ószövetség, másrészt az "Angyalok városa" című filmből ;D ) Sok testépítő van ezzel így a leghíresebb Lee Haney, aki karitatív módon is szeretette ez kimutatni, de mondhatnám Kevin Levrone-t, Flex Wheelert, magyarok közül érdekes mód La Lave Alex cikkében olvastam, hogy Istennek ad hálát az életéért. Ők sem "angyalok" (pl. Kevin, Flex  ;)) ezt tudom, de ez arról szól miben hisznek.. Különbözőek vagyunk. Sztem ezen a fórumon mindkettő megfér békével. Gondoltam, bejelentkezem...  tudom Namat Úrral  ;D  meg sokakkal ellentétben más véleményen vagyok, de sztem nem vagyok itt egyedül, és ezért is írom meg a nézőpontomat. Nekem a hit értelmet ad a céloknak, és válasz a miértjeimre, lényegi része az életemnek. Így élek, szeretem és élvezem, van úgy, hogy imádkozom edzések, vagy egy sorozat előtt...  8-) és nem cserélném el semmiért... o:) o:)
Én ezt abszolúte megértem és elfogadom.  ;-oo-;


De én csakis magamban hiszek! Semmiben és senki másban. (Az életem alakulásának szempontjából.)


 /:-)


Na ezt pedig én tudom abszolult elfogadni, szeretem ha valaki vállalja amit gondol, függetlenül attól egyetértek e vagy sem. A forró az jó, a hideg is, a langyos jön be a legkevésbé, ha érted mire gondolok...  ;-oo-;

2008. Június 23. - 02:18:56
Válasz #31
Nem elérhető

Arelius


en szemelyszerint a klaszikus ertlembe vett egyhazat gyulolom tekintve a tortenelmet.

ez a istenhit kerdes nem bentrol kifele jon.hanem kintrol befele.ugyertem nem tolunk fuggetlen dolgokba kell kapaszkodni mert ha van valami felsobrendu dolog az belolunk indul ki es osszefugesbe van sajat magunkal. huu ez egy kicsit kusza lett  ;D

ez ilyen filozofikus topic lessz ugylatom  ;D
K.G.B.

2008. Június 23. - 08:04:42
Válasz #32
Nem elérhető

FirstLady


Mondjuk anyámmal is történt érdekes dolog .

4 éve karácsony szentestélyén hárfali szívinfarktusa lett , arra ébredtem éjjeli 2-3-kor , hogy össze vissza hány mindent meg szúrja minden , 3 napig volt kómában . Utána magához tért . Teljesen normális emberről van szó , építészmérnök stb ... azt mondja egyszer csak nekem : Fiam olyat álmodtam amit én se hiszek el , de ha nem velem történne tényleg nem hinném el .
- Nah mondom mi lehet az már ?
- Egy zöld mezőn sétáltam ahol egy piros kéz csalogatott és menet közben egy fehér tenyér megállította (nem a filmbeli :P ) , hogy nem neked még dolgod van a Földön , gyerekidet fel kell nevelni és még nem most jött el a te időd .

Ezt elmondta , kicsit muttert kattantnak hittem , de utána elkezdtem ebben hinni .

Amíg nem az ember saját bőrén történik , vagy meg nem tapasztalja és be nem bizonyosodik a tény addig úgyse fog benne hinni.



Én már 2x haltam...a neked még dolgod van ismerős...sajnos.
Az én anyukám racionális típus, aneszteziológus lévén, neki is infarktusa volt, és ugyanezt mondta, ill. azt, hogy mielőtt ez a a "fény, még nem mehetsz, fel kell nevelned a gyereked" dolog történt, látta magát felülről, ahogy az orvosok élesztgették a testét... Persze ez nem akarta ám elmesélni, csak amikor elkezdtem spirituális könyveket olvasni, beszéltem neki a reinkarnációról, meg ilyenekről, megkérdeztem a véleményét róla, és rákérdeztem, hogy mi volt, amikor infarktusa volt, elég vonakodva mesélte el... nem tudom, miért...

Egyház témában, én hivatalosan református vagyok, ergo nem olyan kaptam olyan vallásos nevelést, de a keleti vallások nagyon közel állnak hozzám... viszont, azt nem értem, hogy miért van az, hogy egy csomóan nem hisznek istenben, de ha "nagy sz*rban" vannak, az életüket féltik stb., akkor elkezdenek imádkozni... ez egy kicsit furcsa nekem... :)

A másik vallásokkal kapcsolatos megfigyelésem az, hogy Geroge: "Én az egyházi teóriákkal nem értek egyet, mindenki a magáénak akarja az egy istent, régen meg mindenkinek több istene is volt." Ezzel a mondatával kapcsolatban az az, hogy  nagyon érdeklődtem a vallások iránt, de mindegyik iránt, sok könyvet olvastam hinduizmusról, buddhizmusról, iszlámról stb. És 2 vallás mondja azt, hogy nem feltétlenül az ő istenét kell tisztelni ahhoz, hogy neked jó legyen a halálod után; a Buddhizmus, meg a Krisna hívők...

Egyébként ugyanúgy, ahogy george mondta, én is hiszek istenben, de én sem a klasszikus istenben, hanem csak hogy van egy felső erő fent, de pl. hiszek a sorsban, de abban is, hogy én irányítom az életem, tehát vannak nagyobb vonalak, amiket megírtak, de, hogy hogy' jutok oda, a kis vonalakon, azt én döntöm el. Képletesen értem ezt úgy, hogy pl. Pécsre kell eljutnom, de én döntöm el, hogy melyik úton, milyen kitérőkkel megyek. Hiszek még a gondolat erejében, ill. a negatív és pozitív önszuggesztióban is...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 23. - 08:34:04
Válasz #33

Torony

Vendég
en szemelyszerint a klaszikus ertlembe vett egyhazat gyulolom tekintve a tortenelmet.

ez a istenhit kerdes nem bentrol kifele jon.hanem kintrol befele.ugyertem nem tolunk fuggetlen dolgokba kell kapaszkodni mert ha van valami felsobrendu dolog az belolunk indul ki es osszefugesbe van sajat magunkal. huu ez egy kicsit kusza lett  ;D

ez ilyen filozofikus topic lessz ugylatom  ;D

ezt a vitát már lefolytattuk valalhol másnol eccer  ;D

A hit kényelmes. Megmagyarázza a megmagyarázhatatlant, amit nem tud megmagyarázni az megy a dogmák közé, kellemes opciót kínál a haláltól félőknek. De nem a hittel van baj, mindenkinek magánügye. A baj az, ha elkezdik mésra erőltetni, a kullancsszerű jehovás házalótól kezdve a Szent Offíciumig. És vissza is értünk a katolicizmushoz, ami miatt a komplett vallást tiszta szívemből gyűlölöm. A Biblia egy igen ügyesen megírt manipulatív propagandairat, sikerült vele egy "szent" kisebbségnek a fél világot irányítani és rettegésben tartani. És kiirtani.
 :----
(jó, tudom, reformáció, blabla  :))

2008. Június 23. - 08:38:20
Válasz #34
Nem elérhető

FirstLady


Mondjuk anyámmal is történt érdekes dolog .

4 éve karácsony szentestélyén hárfali szívinfarktusa lett , arra ébredtem éjjeli 2-3-kor , hogy össze vissza hány mindent meg szúrja minden , 3 napig volt kómában . Utána magához tért . Teljesen normális emberről van szó , építészmérnök stb ... azt mondja egyszer csak nekem : Fiam olyat álmodtam amit én se hiszek el , de ha nem velem történne tényleg nem hinném el .
- Nah mondom mi lehet az már ?
- Egy zöld mezőn sétáltam ahol egy piros kéz csalogatott és menet közben egy fehér tenyér megállította (nem a filmbeli :P ) , hogy nem neked még dolgod van a Földön , gyerekidet fel kell nevelni és még nem most jött el a te időd .

Ezt elmondta , kicsit muttert kattantnak hittem , de utána elkezdtem ebben hinni .

Amíg nem az ember saját bőrén történik , vagy meg nem tapasztalja és be nem bizonyosodik a tény addig úgyse fog benne hinni.



Én már 2x haltam...a neked még dolgod van ismerős...sajnos.
Az én anyukám racionális típus, aneszteziológus lévén, neki is infarktusa volt, és ugyanezt mondta, ill. azt, hogy mielőtt ez a a "fény, még nem mehetsz, fel kell nevelned a gyereked" dolog történt, látta magát felülről, ahogy az orvosok élesztgették a testét... Persze ez nem akarta ám elmesélni, csak amikor elkezdtem spirituális könyveket olvasni, beszéltem neki a reinkarnációról, meg ilyenekről, megkérdeztem a véleményét róla, és rákérdeztem, hogy mi volt, amikor infarktusa volt, elég vonakodva mesélte el... nem tudom, miért...

Egyház témában, én hivatalosan református vagyok, ergo nem olyan kaptam olyan vallásos nevelést, de a keleti vallások nagyon közel állnak hozzám... viszont, azt nem értem, hogy miért van az, hogy egy csomóan nem hisznek istenben, de ha "nagy sz*rban" vannak, az életüket féltik stb., akkor elkezdenek imádkozni... ez egy kicsit furcsa nekem... :)

A másik vallásokkal kapcsolatos megfigyelésem az, hogy Geroge: "Én az egyházi teóriákkal nem értek egyet, mindenki a magáénak akarja az egy istent, régen meg mindenkinek több istene is volt." Ezzel a mondatával kapcsolatban az az, hogy  nagyon érdeklődtem a vallások iránt, de mindegyik iránt, sok könyvet olvastam hinduizmusról, buddhizmusról, iszlámról stb. És 2 vallás mondja azt, hogy nem feltétlenül az ő istenét kell tisztelni ahhoz, hogy neked jó legyen a halálod után; a Buddhizmus, meg a Krisna hívők...

Egyébként ugyanúgy, ahogy ARELIUS mondta, én is hiszek istenben, de én sem a klasszikus istenben, hanem csak hogy van egy felső erő fent, de pl. hiszek a sorsban, de abban is, hogy én irányítom az életem, tehát vannak nagyobb vonalak, amiket megírtak, de, hogy hogy' jutok oda, a kis vonalakon, azt én döntöm el. Képletesen értem ezt úgy, hogy pl. Pécsre kell eljutnom, de én döntöm el, hogy melyik úton, milyen kitérőkkel megyek. Hiszek még a gondolat erejében, ill. a negatív és pozitív önszuggesztióban is...

Jajj, az utolsó bekezdésben nem George, hanem Arelius  @-o :) jó reggel volt :D :D :D :D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 23. - 09:00:47
Válasz #35
Nem elérhető

Larson


Miért pont csészealjal közlekednének ? Miért úgy néznének ki mint a filmekben meg képregényekben ? Lehetnek azok 66-szor fejlettebbek mint a mi kis primitív emberi civilizációnk .

Megfordítom a kérdést. Ha csészealjakkal közlekednek, akkor miért ne így jeleníthetnénk meg ezeket filmekben, képregényekben? Attól mert csészealjnak néz ki, nemhogy fejlettebbek lehetnek, de azok is hiszen idáig eljutottak és a beszámolók alapján nagyon gyorsan és halkan siklanak.

Egyébként amikor bejelentkeztem vmi firstlady kép jelent meg. Most ez mi volt? :) (komolyan)
Már látom, az aláírásban van, csak kijött nagyban :)
Lexus, mindörökké! (toyota is) :)

2008. Június 23. - 09:34:31
Válasz #36
Nem elérhető

FirstLady


Miért pont csészealjal közlekednének ? Miért úgy néznének ki mint a filmekben meg képregényekben ? Lehetnek azok 66-szor fejlettebbek mint a mi kis primitív emberi civilizációnk .

Megfordítom a kérdést. Ha csészealjakkal közlekednek, akkor miért ne így jeleníthetnénk meg ezeket filmekben, képregényekben? Attól mert csészealjnak néz ki, nemhogy fejlettebbek lehetnek, de azok is hiszen idáig eljutottak és a beszámolók alapján nagyon gyorsan és halkan siklanak.

Egyébként amikor bejelentkeztem vmi firstlady kép jelent meg. Most ez mi volt? :) (komolyan)
Már látom, az aláírásban van, csak kijött nagyban :)
Megvuduztam a gépedet 8-) @-o !+"% ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
oké, törlöm ;) :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 23. - 09:42:25
Válasz #37
Nem elérhető

Johnnyx


Én Steve-el értek inkább egyet. Én is jobban szeretek magamban hinni; és megnyugtat az a tudat, hogy az életemet én befolyásolom, ha valami sikert elérek az az én sikerem, de ha elcseszek valamit, az is az én hibám.
Persze igyekszem elfogadni mások véleményét is, és ez csak akkor nem sikerül, ha az illető túl erőszakosan hangoztatja az ő igazát.
Egyetek zabot!

2008. Június 23. - 11:03:07
Válasz #38
Nem elérhető

George


Ezt az Isten dolgot több oldalról lehet megközelíteni. Ha valaki vallásos, akkor neki egyáltalán nem számít paranormálisnak :D, más kérdés, hogy a vallásos emberek túlnyomó része ezzel együt viszont tagadja a Sátán létezését - most akkor, hogy is van ez? ::) Minden dolognak van egy pozitív meg egy negatív pólusa, ez a dolgok természetes rendje. A "hitetlenek" számára ez az egész már paranormális, sőt, már-már nevetség tárgyát csinálnak belőle, pedig ők a sötét középkorban gyorsan a máglyán végezték volna emiatt.
Itt van ugye Ronnie is, aki a "faith is God" mottóval besöpört 8 Mr.O. címet...nyilván magában is hitt végig, de neki ez plusz erőt adott valószínűleg, hogy emberfeletti teljesítményt nyújtson. Lee Haney dettó. Valamiért az összes ember, aki "túlélte" a halált, fikarcnyit sem kételkedik a természetfeletti létezésében, nevezzük az Istennek, vagy bárminek.
Az, hogy rajtunk kívül van más értelmes élet a végtelenben, szerintem nem kérdés. Meg az sem, hogy vannak nálunk alacsonyabb rendűek is, meg sokkal fejlettebbek is, akik nekünk már talán az isteni kategóriába csúszna. Ha egy hangyához viszonyítjuk magunkat, akkor számukra mi is "isteni" szinten létezünk, hiszen nekik abból áll az élet, hogy megy és él-hal a bolyért. Mi ehhez képest sokkal tovább élünk, létrehozunk és lerombolunk dolgokat, formáljuk a bolygót, ki-ki nézünk néha, stb. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy hozzánk képest vannak sokkal fejlettebb lények, akiknek mi vagyunk a hangyák, talán észre sem vesszük őket, meg ők sem minket, akkora a távolság az értelmi szintek között.
Szerintem nem szabad elzárkózni egyik véglettől sem. Sem attól, hogy van felsőbb hatalom, sem attól, hogy nincs. Történnek furcsa dolgok, amiket nem tudunk befolyásolni meg felkészülni sem rá. Ezek után szoktak HINNI az emberek.
Nagyon sok nézet állítja azt, hogy az ember egyszerre több létsíkon létezik, csak a hús-vér agyunk kizárólag a fizikai valóságot észleli. Úgy kell elképzelni, hogy mindenkinek van egy szellemi énje is, ami(aki) túl nagy ahhoz, belepréselődjön ebbe a kis testbe - mint az Aladdinban a Dzsinni:hatalmas kozmikus erő egy icipici helyen. Ebből lejön egy rész, amit sokan itt csak léleknek hívnak, és ez az "esszencia" kerül a testbe. Ez az összekötő kapocs a felsőbb énnel. A gyermekkor egy bizonyos szakaszáig nyitott az ember a "kinti" dolgokra - biztos más is hallott már gyerekeket arról magyarázni, hogy fura dolgokat látnak, vagy "képzeletbeli barátja" van, meg ilyenek. Persze, nagy a gyerek fantáziája 8-) Ez egy kor után eltűnik, hiszen az a különböző egyházak érdeke, hogy ne lásd meg a valsóságot, meg a felnőtteket ez zavarja a komfortérzetünkben, ezért jönnek a különböző: ne beszélj hülyeséget és hasonló lebaszások a gyereknek.
Ezt valahol mind átéltük, van aki emlékszik rá, van aki nem, van akit több ilyen inger ért, és van akit kevesebb.
A senkiben és semmiben nem hiszek dolog nem a fejlődést szolgálja. Hatalmas hit kell magunkban, de mindez kevés ha nem áll mögötted valaki,aki azt akarja, hogy te tényleg fejlődj.

"....hiába vagy gazdag, ha az égiek leszavaznak..." 8-)

2008. Június 23. - 11:38:28
Válasz #39
Nem elérhető

FirstLady


biztos más is hallott már gyerekeket arról magyarázni, hogy fura dolgokat látnak, vagy "képzeletbeli barátja" van, meg ilyenek. Persze, nagy a gyerek fantáziája 8-) Ez egy kor után eltűnik, hiszen az a különböző egyházak érdeke, hogy ne lásd meg a valsóságot, meg a felnőtteket ez zavarja a komfortérzetünkben, ezért jönnek a különböző: ne beszélj hülyeséget és hasonló lebaszások a gyereknek.
"....hiába vagy gazdag, ha az égiek leszavaznak..." 8-)
tankcsapdaaa @:-)

De komolyra fordítva a szót, ezt ugyan nem akartam elmesélni, de most motivációt kaptam :)
Ez mondjuk inkább a reinkarnációval kapcsolatban szoktam mesélni, de menjen ;)
Szóval volt egy kislány, akit pszichiátriára (igen, a kórházba!) vittek, mert olyan dolgokat mesélt, hogy őt belefolytották a vízbe, meghogy elégették egy barátnőjét, meg ilyenek, és a család tökre beparázott, hogy "hülye" a gyerekük. Egy pszichiáter tanácsára elvitték regressziós hipnozisra, és teljesen ugyanazt mondta, amit általában, és meglepő részletességgel, meg egyzser-kétszer furcsa nyelven beszélt a hipnózisok alatt, de aztán váltott magyarra, és elmesélte. Egyébként alapjában véve is furcsa volt a kislány a szüleinek is, mert nagyon korán elkezdett beszélni, és elég szép kerek mondatokat használt igen hamar.
A végkonklúzió az volt, hogy a kislány élt a boszorkányüldözés idején, és a gyerekkori barátnőjét megégették, mert ráakasztották, hogy boszorkány, de mivel ők nagyon jó barátnők voltak, és úgy tartották akkor, hogy a barátnőbe szállhat a lelke, biztos, ami biztos, vízbe folytották a lányt...

Persze hozzátartozik az igazsághoz, hogy nyilván sok ilyen manipulálható dolog van, de azért azt nem hiszem el, hogy ő ezeket a sztorikat hallhatta valahol, főleg, mert a regressziós hipnózisban nem lehet hazudni...

Egyébként ezt a sztorit onnan ismerem, hogy anyám annó dolgozott pszichiátrián is, és ő mesélte, ismerte a családot... :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 23. - 14:42:59
Válasz #40
Nem elérhető

Larson


:D , Szokott egy előjönni esténként , volt is vele sok balhém , de amióta zma , Sleep-md meg nyugisabb életmód van ez kb 3 hete , azóta nem igazán viccelődnek velem a dolgok . Hálisten... :-){

Erről én is tudnék mesélni. De nekem 1.5 év kellett :)
Lexus, mindörökké! (toyota is) :)

2008. Június 23. - 14:56:44
Válasz #41
Nem elérhető

Johnnyx


Én örülnék neki, ha lenne reinkarnáció, megnyugtató lenne. De még mindig meggyőződésem, hogy az emberi tudatot biokémiai folyamatok hozzák létre, és mondjuk úgy viszonyul a testhez, mint a szoftver a hardverhez.
Egyetek zabot!

2008. Június 23. - 15:25:26
Válasz #42
Nem elérhető

FirstLady


:D , Szokott egy előjönni esténként , volt is vele sok balhém , de amióta zma , Sleep-md meg nyugisabb életmód van ez kb 3 hete , azóta nem igazán viccelődnek velem a dolgok . Hálisten... :-){

Erről én is tudnék mesélni. De nekem 1.5 év kellett :)
Larson, bár nincs försztdoki rendelője, de priviben szívesen elolvasnám, ha gondolod... 8-) :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 23. - 15:27:51
Válasz #43

B1ll4

Vendég
Éppen egymásnak beszéljük a hihetetlen storykat , amiket ti úgyse hinnétek el , meg beteg hülyéknek hinnétek minket :)

2008. Június 23. - 15:29:58
Válasz #44
Nem elérhető

Larson


Éppen egymásnak beszéljük a hihetetlen storykat , amiket ti úgyse hinnétek el , meg beteg hülyéknek hinnétek minket :)

gyere fel msn-re most, ha tudsz
Lexus, mindörökké! (toyota is) :)