2024. Április 28. - 01:00:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Szkander topic  (Megtekintve 35924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. December 30. - 23:22:16
Válasz #30
Nem elérhető

God Vazzeg


Erre is van megoldás, pl tetoválás a hátra vagy folyamatosan fel le sétálni és közben a használt súlyt emlegetni hangosan, nagyon hangosan.  ;)

A használt súly 2x-esének emlegetése hangosan  ***)))

2008. December 30. - 23:26:42
Válasz #31
Nem elérhető

Gabe


egyébként pl. anyám barátja sem nagydarab. régebben járt edzeni mondjuk, de ettől függetlenül szikár, erős csóka.
Balból nem bírom lenyomni, igaz jobból bedarálom.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. December 30. - 23:40:40
Válasz #32
Nem elérhető

God Vazzeg


egyébként pl. anyám barátja sem nagydarab. régebben járt edzeni mondjuk, de ettől függetlenül szikár, erős csóka.
Balból nem bírom lenyomni, igaz jobból bedarálom.

Én mindig rossz voltam szkanderből, de nyáron ahogy néztem, sokat javultam  :D Igaz Tomi?  ***)))

2008. December 31. - 11:07:43
Válasz #33
Nem elérhető

Cressler


egyébként pl. anyám barátja sem nagydarab. régebben járt edzeni mondjuk, de ettől függetlenül szikár, erős csóka.
Balból nem bírom lenyomni, igaz jobból bedarálom.
Én csodálom azokat akik mindkét kezükkel egyformán jók, valahogy én jobból sokkal inkább tudok teljes testből húzni mint balból.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. December 31. - 11:17:07
Válasz #34
Nem elérhető

God Vazzeg


egyébként pl. anyám barátja sem nagydarab. régebben járt edzeni mondjuk, de ettől függetlenül szikár, erős csóka.
Balból nem bírom lenyomni, igaz jobból bedarálom.
Én csodálom azokat akik mindkét kezükkel egyformán jók, valahogy én jobból sokkal inkább tudok teljes testből húzni mint balból.

Én meg meglepetés ember vagyok, a bal karom nagyobb, és erősebb is  ***)))  :P

2008. December 31. - 14:37:24
Válasz #35
Nem elérhető

Cressler


egyébként pl. anyám barátja sem nagydarab. régebben járt edzeni mondjuk, de ettől függetlenül szikár, erős csóka.
Balból nem bírom lenyomni, igaz jobból bedarálom.
Én csodálom azokat akik mindkét kezükkel egyformán jók, valahogy én jobból sokkal inkább tudok teljes testből húzni mint balból.

Én meg meglepetés ember vagyok, a bal karom nagyobb, és erősebb is  ***)))  :P
biztos a jobbat többet használod aerob tevékenységre....
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Január 16. - 18:01:22
Válasz #36
Nem elérhető

H. Laci


a topic elején a kéztöréses videó az nagyon kemény  Łł=
az még nekem is fájt   @-o

2009. Január 17. - 20:22:10
Válasz #37
Nem elérhető

God Vazzeg


Ezen a képen azért látszik a lényeg, mekkora egy állat az orosz:


2009. Január 18. - 09:54:32
Válasz #38
Nem elérhető

H. Laci


Ezen a képen azért látszik a lényeg, mekkora egy állat az orosz:



azok a mancsok bazzeg  :-O :-O :-O durva srác :o :o :o :o ;D


hát tényleg marha kemény, azé nem kérnék tőle egy pofont  ****:)))

2009. Február 05. - 15:42:13
Válasz #39
Nem elérhető

Cressler


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Május 22. - 22:41:56
Válasz #40
Nem elérhető

Cressler


volt ma az eurosporton szkander, a brazil Barbozának (fekete póló) nem semmi karja van

http://www.youtube.com/watch?v=4ppdj7aNBI0&feature=related
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Május 23. - 21:09:34
Válasz #41
Nem elérhető

jrk


A végén a brazil srác teljesen elengedi a csuklóját, illetve behajlítja. Ha jobban megnézed, van egy pont, ahol szinte teljesen "hátrafittyed" a csuklója. Nem vagyok tisztában a szkander szabályaival, bizonyosan ez nem szabálytalan, ha nem intették le miatta, viszont az ellenfelének ez baromi szar :) Az erőkar (mennyire találó is ez a szó ebben a topikban :D) úgy alakul, hogy egy csomó erő elvész a nyomásból.

Nem olyan régen szkanderoztam egy sráccal. Az a tipikus napóleonszindrómás dzsájentkiller figura, aki alig éri el magasságra a 160cm-et, és folyamatosan úgy kompenzálgat, hogy kóstolgatja a nála magasabb, nagyobbdarab srácokat. Mondanom sem kell, rögtön megtalált magának... először csak javasolgatta, hogy szkanderozzunk, én pedig az azt megelőző napon éppen egy elég kemény karedzést nyomtam le, és bizony éreztem, hogy ezt nem kellene bevállalnom. A végén már annyira elszemtelenedett, hogy beszarinak nevezett, és már saját magával is elhitette, hogy tényleg lenyomna. Hangsúlyozom, nem becsülöm alá a kisebb termetű embereket, de tényleg igen jelentős a kettőnk közötti differencia, már ami a méreteket illeti. Nem én vagyok nagy, ő kicsi :D Persze számítottam rá, hogy ha már tényleg ekkora az arca, akkor biztos fog valami meglepetést okozni...

No aztán összefogtunk, és tényleg meglepően erős volt, viszont pontosan ugyanezt csinálta, mint a brazil a videóban: gyakorlatilag már legyűrtem, cirka 3 másodperc alatt, erre befittyesztette a csuklóját, és az utolsó 3 centit emiatt kissé nehezen bírtam nyomni. Összességében simán megvolt, de neki nagyon nagy örömet okozott, hogy a másfélszer olyan hosszú karommal nehezebben bírtam letenni az utolsó 3 centin... úgyhogy azóta is azt hallom, hogy jó-jó, persze, lenyomtam, de nem volt könnyű dolgom :D

Persze a könyökízületem kicsit szarráment, és még egy hete is éreztem bicepszezésnél. Nekem tetszik a szkander, mint bármelyik másik erősport, de szerintem egy testépítő edzést végző embernek fokozottan sérülésveszélyes, simán kinyírja az ízületeket, főleg, ha már van egy komolyabb erőszint, de az ízületek csak ahhoz a terheléshez vannak szokva, amit a testépítő edzés megkövetel.




2009. Május 23. - 22:14:21
Válasz #42
Nem elérhető

Cressler


Ahogy utánanézegettem a brazil srác elég sok tömeget pakolt fel az elmúlt években, nem a legtechnikásabbak közé tartozik viszont erőben nagyon ott van. A Todd elleni meccsen is 2v 3 kört bukott nyerő állásból mert a kezdése kiváló viszont a befejezéssel gondok vannak.


jrk
Igen elég furcsa ez a csuklóállás a szkandereseknél viszont szinte minden meccsen látni.
Egyébként a hivatalos szkanderasztalok úgy vannak kialakítva, hogy az a rész ahova az ellenfél keze érkezik ha veszít picit magassabban van mint a könyék alatt lévő párna így némileg kompenzálja azt a húzást amit az ellenfeled prezentált, egyébként elég bohócság amikor azt csinálják (civilben sima asztalon), hogy az alkar már az asztalhoz van nyomva viszont a csuklóját eltartja és azt állítja még nincs vége.


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Május 27. - 10:57:44
Válasz #43
Nem elérhető

Cressler


Alexey Voevoda aki jelenleg a téli olimpiára készül, álló rajtból 6.40-et futott 60méteren ami azért durva mert a világrekord amit Maurice Greene tart 6.39  :o 
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Május 27. - 11:08:35
Válasz #44
Nem elérhető

madinorbi


Alexey Voevoda aki jelenleg a téli olimpiára készül, álló rajtból 6.40-et futott 60méteren ami azért durva mert a világrekord amit Maurice Greene tart 6.39  :o 
Ezt én értem, csak azt nem, hogy közben szkanderozott is ???
szekönd editör mentes felhasználó