2024. Április 27. - 08:48:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Felmérés  (Megtekintve 31909 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. November 08. - 23:33:30
Megtekintve 31909 alkalommal
Nem elérhető

Bubee


Kedves Fórumosok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
November 24-én részt fogok venni a helyi Tudományos Diákköri Konferencián (dolgozat leadási határidő 14.), egy olyan témával mely titeket is érint(het). Ez a téma egyébként a diplomamunkám is egyben, de egyelőre a TDK az, ami a cél, hiszen nemrég állhattam csak neki és szorít az idő.

A téma címe:

„A tejsavó, mint tejipari melléktermék hasznosításának alternatívái egy új termékvonal előállításához.”

Tanulmányaim során sikerült jobban megismerni a tejsavót, más szemszögből. Mivel kiderült hogy hazánkban nem igazán használják ki ebben a „melléktermékeben” rejlő potenciált, és a sport révén közvetlen kapcsolatban is vagyok vele, ezért úgy gondoltam, kicsit körüljárom, hogy mit is lehetne csinálni, miként lehetne – az amúgy környezetszennyező anyagot – humán célokra felhasználni. Itthon.

Ugyanis átnézve a szakirodalmat, megdöbbentem, hogy a világon máshol mennyire és milyen mélységben foglalkoznak ezzel. Tudtátok, hogy még konferenciát is rendeznek, csak ennek a témának szentelve? A 2008-as konferenciának - mely szeptemberben volt Párizsban – a „jelszava” Wheyvolution volt. Ez elég jól kifejezi a haladás irányát.

A konferencia egy külön szekciója csak az egészségben és táplálkozásban betöltött szerepét diskurálta.

Parallel session 1: Whey, the healthy way to nutritious consumer products
Chairman: Prof. Dr.Gertjan Schaafsma – Armor Proteines Room
14.00         
New insights into the significance of protein quality in human diets
Prof. Dr. Daniel Tomé, France
14.25         
High-protein diets in weight reduction: effects on fat mass, muscle mass and risk factors of the metabolic syndrome
Prof. Donald Layman, US
14.50         
Dietary protein and physical activity: effects on muscle protein synthesis
Prof. Dr. René Koopman, Australia
15.45         
Effects of high-protein diets on lean body mass preservation, metabolism, well-being and kidney function in weight loss
Prof. Wayne Campbell, US
16.10         
Significance of protein composition in body protein anabolism by resistance exercise
Prof. Dr. Stuart Phillips, Canada
16.35         
Dietary protein: an essential nutrient for bone health throughout life
Prof. Jean-Philippe Bonjour, Switzerland

Azt hiszem ez magáért beszél.

Én háromféle szemszögből látom most ezt a témát:

1.   Mint fogyasztó, ami nagyon fontos.
2.   Mint leendő élelmiszeripar szakember.
3.   Mint marketinges (ez nem tartozik közvetlenül a szakmámhoz, de fontos)


Ez a három perspektíva azért fontos, mert így tudom azt, hogy a célpiacnak mik az igényei (hiszen lényegében én is beletartozom), tudom, hogy miként lehet megoldani szakmailag, és tudom, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésemre ahhoz, hogy a feldolgozót és a fogyasztót „összehozzam”.

A legfontosabb dolog elsősorban az, hogy feltérképezzem a hazai igényeket. Az, hogy ebből mi lesz majd, még én sem tudom. Elindultam, és meglátjuk hova jutok.

Ehhez kérném a segítségeteket azzal, hogy a „választ adtok” az általam összeállított kérdésekre. 11 kérdésről van szó, nem igényel sok időt, viszont sokat segítene. A „tanácsadóm” szerint le kéne fordítanom „magyarra” a kérdéseket, mert nagyon tudományosak és nem értitek meg őket. Hiába magyaráztam, hogy olyanoktól kérdezek most akik enyhén szólva se hülyék a témához és nem kell magyarázni nekik hogy mi az a savófehérje vagy egyáltalán mi az a fehérje.

De ha esetleg valakinek nem volna világos az adott kérdés, szívesen elmagyarázom, hiszen interaktív módon van lehetőségem ezt a felmérést elvégezni. Sajnos most csak ilyen módon tudom megoldani, mivel nem áll rendelkezésemre olyan program, vagy digitális megoldás, melynél „pipálgatni” lehet.

A választ úgy kérem tőletek, hogy a kérdéslistát illesszétek be egy új Word dokumentumba és az általatok választott választ színezzétek át pirosra és küldjétek el erre a címre:

tejsavo.felmeres@gmail.com

Nos, ennyi lenne. Én előre is köszönöm azok segítségét, akik hozzájárulnak a téma sikerességéhez, melyből akár még nagyobb dolgok is kisülhetnek.
Az OFF jellegű hozzászólásokat mellőzük, ha kérhetem.

Bármilyen észrevételt, javaslatot, óhajt és sóhajt szívesen várok!

Jó válaszadást kívánok!

Bubi

A kérdések pedig (bocs a "hangnem" miatt, de így hivatalos  :) )

1. Ön mely típusú fehérjekészítményt szokta vásárolni rendszeresen?

•   Tejsavó koncentrátum
•   Tejsavó izolátum
•   Tejsavó koncentrátum + izolátum
•   Kazein
•   Tojás
•   Szója
•   Több komponensű készítmény
(több válasz lehetséges)

2. Ön mennyi fehérjekészítményt fogyaszt havonta?

•   Kevesebb, mint 1000 gramm
•   1000 gramm
•   2000 gramm
•   3000 gramm
•   4000 gramm
•   5000 gramm
•   Több mint 5000 gramm

3. Milyen formában vásárolná szívesebben a fehérjekészítményeket?

•   Por
•   Folyékony (Ready-to-Drink)
•   Mint savófehérjével dúsított tejtermék
(több válasz lehetséges)

4.Van –e olyan időszaka az évnek, amikor több fehérjekészítményt fogyaszt az átlagosnál és ha igen, miért?

•   Nem – kiegyenlített a fogyasztott mennyiség
•   Igen, mert:

5. Fogyaszt –e Ön rendszeresen tejterméket és ha igen, milyet?

•   Vaj
•   Túró
•   Sajt
•   Joghurt
•   Kefír
•   Ricotta
•   Tejszín
•   Egyéb (…)
•   Nem fogyasztok tejterméket
(több válasz lehetséges)

6. Érdekelné –e Önt egy olyan tejtermék, melynek fehérjetartalma savófehérjével van növelve?

•   Igen, érdekelne
•   Nem, nem érdekel

7. Érdekelné –e Önt Magyarországon előállított fehérjekészítmény, amennyiben az megfelel minden hazai kritériumnak?

•   Igen, érdekelne
•   Nem érdekel

8. Érdekelné –e Önt egy olyan termék, melyet Magyarországon állítanak elő, és hasonló hatású mint amit jelenleg fogyaszt?

•   Igen, érdekelne
•   Nem érdekel

9. Fogyasztana –e rendszeresen olyan tejterméket, melynek fehérjetartalma savófehérjével van növelve?

•   Igen, fogyasztanék
•   Nem fogyasztanék

10. Fogyasztana –e rendszeresen Magyarországon előállított fehérjekészítményt, amennyiben az megfelel minden hazai kritériumnak?

•   Igen, fogyasztanék
•   Nem fogyasztanék

11. Kérem válasszon egy, vagy több olyan savófehérjével dúsított tejterméket, melyet szívesen viszontlátna a boltok polcain, kondicionáló termekben!

•   Tejitalok
•   Krémek
•   Pudingok
•   Sajtok
•   Túró alapú, desszert jellegű MRP (étkezést helyettesítő) készítmény
•   Folyékony, tej alapú RTD készítmények (Ready-To-Drink)
(több válasz lehetséges)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 09:42:34
Válasz #1
Nem elérhető

Bubee


Uppedli!

Amúgy az kimaradt tegnap h ez a dolog valamilyen szinten sürgős, mivel a jövő héten le kell adnom a dolgozatot.

Ha legalább 20-an hajlandóak kitölteni, már rendben lenne. Abból tudnék egy valamirevaló következtetést levonni.



Szóval ki akar Body Rudit látni?  8-)  :-}  ;D Vagy ki akar a Lurdyban a vásárlás után betolni egy finom krémtúrós desszertet, ami ott figyel a hűtőpultban?  !+"% ;D Netán ha éppen nincs kaja nálad, jó lenne -e egy MRP, amit a boltban megvehetsz?  ::) 8-)

Semmi se biztos, de minden lehetséges  :-}
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 10:22:16
Válasz #2

Torony

Vendég
mail nemt

2008. November 09. - 11:01:54
Válasz #3
Nem elérhető

Bubee


mail nemt

Kösz főnök  :-){

Danone gonna die  :-}  ;D
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 11:05:29
Válasz #4
Nem elérhető

FirstLady


Nyilvánosságra fogod hozni a teszt értékelését? ;)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. November 09. - 11:10:09
Válasz #5
Nem elérhető

Bubee


Nyilvánosságra fogod hozni a teszt értékelését? ;)

Természetesen. Amennyiben igény van rá.

Egyébként később, amikor a diplomát fogom csinálni, akkor szeretnék egy országos felmérést csinálni, de akkor már más kérdések is lesznek. Amíg a termék pl. minősége, önköltsége nem ismert, addig bizonyos kérdéseket hiába teszek fel.

Ráadásul az országos felméréshez "magyarul" kell fogalmaznom, mert az "átlagjúzer" nem biztos h tisztában van azzal h mi a fehérje  ****)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 11:12:08
Válasz #6
Nem elérhető

FirstLady


Nyilvánosságra fogod hozni a teszt értékelését? ;)

Természetesen. Amennyiben igény van rá.

Egyébként később, amikor a diplomát fogom csinálni, akkor szeretnék egy országos felmérést csinálni, de akkor már más kérdések is lesznek. Amíg a termék pl. minősége, önköltsége nem ismert, addig bizonyos kérdéseket hiába teszek fel.

Ráadásul az országos felméréshez "magyarul" kell fogalmaznom, mert az "átlagjúzer" nem biztos h tisztában van azzal h mi a fehérje  ****)
okéj, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a konklúzió  ****:))))))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. November 09. - 11:22:16
Válasz #7

Torony

Vendég
mail nemt

Kösz főnök  :-){

Danone gonna die  :-}  ;D

egy kis magyarázat :D

A Danone az, aki úgy reklámozza a pudingját, hogy a gagyiszaroktól eltérően, amit tejsavóval dúsítanak, ők tejből csinálják...

2008. November 09. - 11:31:57
Válasz #8
Nem elérhető

Bubee


mail nemt

Kösz főnök  :-){

Danone gonna die  :-}  ;D

egy kis magyarázat :D

A Danone az, aki úgy reklámozza a pudingját, hogy a gagyiszaroktól eltérően, amit tejsavóval dúsítanak, ők tejből csinálják...

Egy kicsit korrigálnám. Ugyanis a tejsavót az élelmiszeripar nem dúsításra használja, hanem adalékanyagként. Van különbség. A Danone úgy kezeli - bár nem esik róla szó a "kampányban" - mint adalékanyag, amely miatt az ótvar pudingja nem elég krémes. Hiszen az a fontos h a termék csak és kizárólag arra legyen jó h simogassa az nyelved meg a torkod, és ne arra h biológiai értéke egyedülálló legyen a piacon.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 11:41:07
Válasz #9
Nem elérhető

FirstLady


alapból nem szimpatikus nekem az a termék, amelyik még büszke is arra, hogy telerakta tejjel a cuccait... mer az olyan, mintha azt mondaná nekem:
"látodbazzeg, csináltam olyat, amiből te még laktázzal se ehetsz soha, de bazifinom, szóval bekaphatod" ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
...egy jó pont, hogy 1 forintot (!) a gyerekeknek ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. November 09. - 11:49:37
Válasz #10
Nem elérhető

leopard22


Mail úton

2008. November 09. - 11:50:51
Válasz #11
Nem elérhető

Bubee


Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 12:21:31
Válasz #12

B1ll4

Vendég
Elküldve Master !  /:-)

2008. November 09. - 12:24:27
Válasz #13
Nem elérhető

Bubee


Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. November 09. - 12:40:09
Válasz #14
Nem elérhető

tockon2


Tőlem is ment! Jó munkát!  8-}