2024. Május 13. - 12:21:10
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kedvenc könyved,ami magával ragadott :D  (Megtekintve 38669 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Április 08. - 14:48:41
Megtekintve 38669 alkalommal
Nem elérhető

zotja


Ha már annyit beszéltek a könyvekröl,osszátok meg másokkal mit szerettek olvasni,ajánljatok könyvet. :) Azért is nyitottam mert én is szeretek olvasni,meg még sosem inditottam uj témát :D  ;D

2009. Április 08. - 14:56:18
Válasz #1

Torony

Vendég
- Berkesi András - Akik nyáron is fáznak, Játék a tisztességgel, Októrberi vihar ... de leginkább bármi tőle
- Henryk Sienkiewicz (Boleslav Prus) - Keresztesek, Tűzzel-vassal, a Fáraó
- Merle - Malevil ... illetve tőle is bármi

Agymosónak Rejtő, Stephen King.

2009. Április 08. - 15:04:38
Válasz #2
Nem elérhető

zotja


utána járok milyen könyvek is ezek  :),vagy Torony irhatnál róla pár szót,hogy milyen tartalmu irományok  ::)  8)

2009. Április 08. - 15:11:20
Válasz #3

Torony

Vendég
Berkesi könyvei főleg a II. vh utáni helyzetet dolgozzák föl, különös tekintettel '56 eseményeire. Vannak kémszorijai (elhárítótiszt volt amúgy) amikből film is készült, de én jobban szeretem a moralizálós könyveit.

Sienkiewicz a lengyel történelem enyhén ideologizált hőskorát adja vissza, elképesztően olvasmányosan és hatalmas történelmi tudással. Nem véletlenül kapott irodalmi Nobelt...

Merle... ő a modern társadalom visszásságait és igazságtalanságait bontja ki a maga sajátos módján, a legkülönbözőbb élethelyzetekbe telepítve hőseit. Kezdd a Malevil-el, a többi is csúszni fog utána!

Ja, és még egy: Zilahy Lajos - a Dukay család ... 3 kötet, egy főúri család életének alakulásán keresztül vezet végig a 1814-től a II. vh végéig. A legkomolyabb társadalomrajz, amit valaha olvastam, egy kitűnő családregénynek álcázva.

2009. Április 08. - 15:11:34
Válasz #4
Nem elérhető

AtisFace


Hát nekem elég rövid a lista, ugyanis nagyon ritka esetben tud lekötni, pedig nagyon sok  könyvbe fogtam már bele...

Clive Barker: Korbács

Nem röhög tényleg csak ezt az egykönyvet tudtam végigolvasni :D, a szerzőtől sajnos más könyvet nem tudtam beszerezni :'(

(Suliban a legnagyobb rövídett olvasmányok gyűjteményem volt ****:))))
Senki nem üt olyan keményen, mint az élet! Semmit nem számít, hogy te milyen keményen ütsz, hanem az, hogy mekkora pofonokat viselsz el, és mégy tovább előre. Mennyit bírsz ki, és menni tovább előre újra és újra. Így kell győzni!

2009. Április 08. - 15:12:34
Válasz #5
Nem elérhető

mack



2009. Április 08. - 15:18:48
Válasz #6
Nem elérhető

FirstLady


utána járok milyen könyvek is ezek  :),vagy Torony irhatnál róla pár szót,hogy milyen tartalmu irományok  ::)  8)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Robert_Merle

http://hu.wikipedia.org/wiki/Berkesi_Andr%C3%A1s


Ha már könyv, nem átlinkelünk, beírunk vagy bemásolunk :D Legyen mit olvasni ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Április 08. - 15:20:45
Válasz #7

SheHulk

Vendég
Feldmár András-Szégyen és szeretet..
Marquez-Száz év magány
Hesse-Damien

Agymosónak tényleg nincs jobb mint Stephen King.

2009. Április 08. - 15:23:50
Válasz #8

Torony

Vendég
Bazeg, ezt meg kihagyom... Orwell - 1984

2009. Április 08. - 15:24:42
Válasz #9
Nem elérhető

zotja




Agymosónak tényleg nincs jobb mint Stephen King.
[/quote]
Tesóm barátja csak azt olvas meg Leslie l. Lawrence.

2009. Április 08. - 15:29:26
Válasz #10
Nem elérhető

pókerarc


Tüskevár,Pál utcai fiúk... ;D ;D ;D

2009. Április 08. - 15:30:25
Válasz #11
Nem elérhető

zotja


vAn aki elolvasta a Háboru és békét..végig?! :D ;D

2009. Április 08. - 15:30:51
Válasz #12
Nem elérhető

Seth


84 az tényleg kult., de anno a Szép új világ is bejött kivéve az utolsó 20 oldat...  :-\
Ami nekem nagy kedvenc volt anno, és több barátomnak is, (így volt esély tényleg megérteni a mondanivalót  ;D ) az Szerb Antal "Utas és Holdvilág" -ja... Meg a "Legyek Ura" is ... meg Boris Vian - "Tajtékos napok"   @:-)

Persze ha egy könyvet kéne választani az a Biblia lenne de az nálam egy teljesen más kategória...  :-){

2009. Április 08. - 15:43:30
Válasz #13
Nem elérhető

madinorbi


Pop: Wilbur Smith - A folyó istene
                           A mágus
                           A küldetés (ebben a sorrendben egymás után)
Fantasyből a Tolkien szintűek.


Pol./ideol.: Julius Evola összes, A pogány imperializmus a legjobb
                               Türk Attila összes
                               minden ami nem hablaty

Történelem: bármi, főbb területek: pogányság kontra kereszténység, ókor, ill. 19.-20.század összes (ha itt akadna valakinek tipp, szívesen fogadom!!!)


szekönd editör mentes felhasználó

2009. Április 08. - 15:45:11
Válasz #14
Nem elérhető

Cressler


J.F. Cooper - NAgy indiánkönyv (1014 nagy oldal kb 5-ös betűmérettel)

Valkűr direktíva

Arthur Hailey: Detektívek

The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!