2024. Május 09. - 23:40:16
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Diétás kaják!  (Megtekintve 48170 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Május 14. - 16:47:51
Megtekintve 48170 alkalommal
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Diétás kaják!

Csery-vel beszéltük ma, hogy jó lenne egy ilyen topik, mert ugyan van kaja topik, de ott diétás kaják nem igen vannak.
És mivel vagyunk páran, akik most diétáznak, hátha kapunk pár jó tippet ételeink változatossá tételéhez.
Jöhetnek húsra tippek, édességre, bármire…csak diétás legyen!

Az első édesség tipp:

Pontos mennyiségeket nem tudok irni, mert nem szoktam méregetni, figyelem az állagot és ennyi.
Szóval:
6-8 tojásfehérje
kb. 100g zab vagy zabkorpa
2adag csokis fehérje
1tk. Fahéj
kevés víz

Ezt össze turmixolom, majd olaj spray-vel kifújok egy teflon serpenyőt és kicsit vastagabb palacsintákat sütök belőle.
Krémnek vagy túró fahéjjal, vagy pl. sütikrémes Syntha-6 kevés vizzel kikeverve, Igy halmozok fel 3-4 réteget…1 palacsinta, 1 réteg krém...stb.
Akinek belefér a gyümölcs, az rakhat a rétegek közé azt is.

Este dobok fel képet, bár mostanában nem csináltam, de van a telómban kép egy ilyen finomságról!

Egy másik tipp, hogy a tésztát ugyan igy megcsinálod, kis cafatokra szaggatod, és csinálsz öntetnek valami finom csokis proteinből egy sűrű krémet, és azzal öntöd le! Majdnem olyan, mint a somlói galuska!  :D

 /7%

2009. Május 14. - 16:49:26
Válasz #1

csery

Vendég
És Balu megcsinálja!!!!! 8-}

2009. Május 14. - 16:50:11
Válasz #2

SheHulk

Vendég
szeretlek.. félre ne értsd. :-){


Póréhagymás rizses hal...
 hagyma hal bors rotty.... főtt rizy rotty.. eszed rotty...azért jó mert ezt nem tudom megunni <3!

2009. Május 14. - 16:51:43
Válasz #3
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
szeretlek.. félre ne értsd. :-){


Póréhagymás rizses hal...
 hagyma hal bors rotty.... főtt rizy rotty.. eszed rotty...azért jó mert ezt nem tudom megunni <3!

Én már a haltól rottyon vagyok!  :D Na de sebaj, megeszem a következő 30 dekámat mára!  ;D

2009. Május 14. - 17:06:17
Válasz #4

csery

Vendég
Így hirtelen Sztereó úr csrkéjének a fűszeréről szólnék, csak kömény és szárított póréhagyma ment rá, fedő alattmegpárol, aztán kicsikét megpirít...

lehetr variálni jókat a fűszerezéssel, ha nem annyira szigorú a diéta...SHulk kompetens fűszer témában.

2009. Május 14. - 17:16:46
Válasz #5
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Nálam a csirke vagy pulykamell úgy megy, hogy csipet só, bors, néha kevés paprika is, és naturon kisüt.
Majd ehhez szoktam leturmixolni 500g brokkolit pár gerezd fokhagymával, kevés borssal és ezzel locsolom le a húsikat.

2009. Május 14. - 17:19:05
Válasz #6

SheHulk

Vendég
Nálam a csirke vagy pulykamell úgy megy, hogy csipet só, bors, néha kevés paprika is, és naturon kisüt.
Majd ehhez szoktam leturmixolni 500g brokkolit pár gerezd fokhagymával, kevés borssal és ezzel locsolom le a húsikat.

én pulykakockákra szoktam brokkolit locsolni.. és kis kuszkuszhozzá hogy vicces legyen...
csirkekockákra fokhagymásjoghurt bele reszelt akármi.. uborka répa... nem olyan rossz mint aminek hangzik...

2009. Május 14. - 19:36:27
Válasz #7

csery

Vendég
Pulykamell, vagy csirkemell vékony csíkokra, petrezselyem, fokhagyma, vékony csíkra répusz,,hagyma,és akedvenc gombám összesütve serpenyőben, finom hamar megvan és a petrezselyem roppantul egészséges, ugy hallani.Köretet ízlésnek megfelelően.szójaszósszal bűnözöknek.

2009. Május 14. - 19:42:22
Válasz #8
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Pulykamell, vagy csirkemell vékony csíkokra, petrezselyem, fokhagyma, vékony csíkra répusz,,hagyma,és akedvenc gombám összesütve serpenyőben, finom hamar megvan és a petrezselyem roppantul egészséges, ugy hallani.Köretet ízlésnek megfelelően.szójaszósszal bűnözöknek.

Nem rossz, nem rossz!
Múltkor marhahátszint csikoztam fel, kevés sóval, borssal, és paprikával megfűszereztem, teflon serpenyő olaj spray-vel kifúj, bele kockára vágott hagyma, aztán ebbe bele a húsi...először kicsit pirit, majd vizzel sűrűn felengedve párol, mert néha nagyon rágós tud lenni...a közepe felé raktam bele egy paradicsomot meg egy paprikát...ezekkel tovább pároltam, majd amikor már majdnem jó volt a hús, akkor kicsit pirit és kész is. Köret barnarizs és brokkoli!

2009. Május 14. - 19:44:36
Válasz #9

SheHulk

Vendég
Pulykamell, vagy csirkemell vékony csíkokra, petrezselyem, fokhagyma, vékony csíkra répusz,,hagyma,és akedvenc gombám összesütve serpenyőben, finom hamar megvan és a petrezselyem roppantul egészséges, ugy hallani.Köretet ízlésnek megfelelően.szójaszósszal bűnözöknek.

Nem rossz, nem rossz!
Múltkor marhahátszint csikoztam fel, kevés sóval, borssal, és paprikával megfűszereztem, teflon serpenyő olaj spray-vel kifúj, bele kockára vágott hagyma, aztán ebbe bele a húsi...először kicsit pirit, majd vizzel sűrűn felengedve párol, mert néha nagyon rágós tud lenni...a közepe felé raktam bele egy paradicsomot meg egy paprikát...ezekkel tovább pároltam, majd amikor már majdnem jó volt a hús, akkor kicsit pirit és kész is. Köret barnarizs és brokkoli!

 /7% /7% /7% /7% /7%
ezt kiprószálom.....

2009. Május 14. - 19:46:51
Válasz #10
Nem elérhető

hopika


Nem tudom mit görcsöltök...
Ha igazán elszánt vagyok(sajnos annyira már csak voltam):sima vízben főtt halfilé...se fűszer,se semmi.Köret:nyers uborka.Naponta 6x...
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Május 14. - 19:51:09
Válasz #11

csery

Vendég
Nem tudom mit görcsöltök...
Ha igazán elszánt vagyok(sajnos annyira már csak voltam):sima vízben főtt halfilé...se fűszer,se semmi.Köret:nyers uborka.Naponta 6x...

Nem görcs ez, de minekegyek vízben főtt halat, ha finomabb ízekkel is meg tudom oldani az ügyet.Kannásborral is be lehet baszni ha elszánt vagyok.

2009. Május 14. - 19:51:43
Válasz #12

SheHulk

Vendég
Nem tudom mit görcsöltök...
Ha igazán elszánt vagyok(sajnos annyira már csak voltam):sima vízben főtt halfilé...se fűszer,se semmi.Köret:nyers uborka.Naponta 6x...


aha... azjó.. mi gyenge szarok vagyunk akaratilag.... ezért rámegyünk az évezhetőségre...

2009. Május 14. - 19:52:39
Válasz #13
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Nem tudom mit görcsöltök...
Ha igazán elszánt vagyok(sajnos annyira már csak voltam):sima vízben főtt halfilé...se fűszer,se semmi.Köret:nyers uborka.Naponta 6x...

Ez nem görcsölés...
Ez a topik talán segithet azoknak, akik kicsit nehezebben viselik az egyhangú étkezést.  ;)
Amúgy ha épp nincs kedvem főzöcskézni, és asszony melózik, akkor simán bedobom a halat a mikroba 5 percre aztán megeszem, ennyi, nem nagy kunszt. De ha lehet változatosabban is enni diéta alatt, akkor miért ne?

2009. Május 14. - 19:52:59
Válasz #14
Nem elérhető

hopika


Tudtam én,hogy robbanni fog...  >:D
Én még "szerencsére" az elején vagyok a diétának és engedékenyebb vagyok magammal-így nagy a szám... @-o
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!