2024. Április 27. - 09:10:50
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Keresztszalag szakadás és előzményei  (Megtekintve 45318 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 23. - 12:09:10
Megtekintve 45318 alkalommal
Nem elérhető

FirstLady


by: Gurkha

coming soon...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Szeptember 23. - 12:20:39
Válasz #1
Nem elérhető

gurkha


Ennek a topic-nak a megnyitásával az volt a szándékom,hogy segítsek elkerülni másoknak az ilyen vagy ehhez hasonló sérülést ami nekem van,mert eléggé hosszadalmas(azt mondta a dokim ha gyorsan gyógyulok akkor 6-8 hónap!) és mivel lábat érintő ezért nagyon nagy szívás,se munka se edzés se semmi..
Ha esetleg valakit érdekel akkor leírom a pontos műtéti eljárást is.
Képeket meg majd rakok fel folyamatosan,van kép a szakadást követő másnapról is valamint azóta is hetente készítek egy-egy felvételt azóta is,majd pedig a műtét után közvetlenül(nov.24.) és utána is folyamatosan szeretném fényképezni,akkor már remélhetőleg a gyógyulás folyamatát.

Véleményem szerint,hogy meg lehessen érteni a sérülésemet egy ,,picit" vissza kell ugranom az időben úgy 33 évet..
Mivel sport iskolába jártam ezért kötelező volt 2db sportot versenyszerűen űzni plusz persze még ide jöttek a különböző iskolai versenyek-mondjuk ez akkoriban nekem nem tűnt soknak. Az én sportágaim a következők voltak--- torna és gerelyhajítás, majd pedig a torna és kajak..Ami viszont a mostani sérülésem szempontjából nagyon fontos,sikerült annyit futnom,hogy olyan 14-15 éves koromra a földet egyszer biztosan körbe futottam..(csak az iskolai futásunk heti 18 km volt,a kajaknál pedig edzésenként lefutottunk Csepelről Szigetszentmiklósra,heti háromszor --ez egy-egy alkalommal kb.15-18km volt-- majd ezután mentünk vízre.Én elég jó futó voltam pl. a Csepel-Szigetszentmiklósi távon 17!! percet vertem a másodiknak beérkezőre..A sportokban szerzett eredményeim kiválóak voltak,de ebbe most nem megyek bele mert a mondandómmal kapcsolatban lényegtelenek.. viszont a tökéletességre való törekvés mind a mai napig megmaradt bennem,(és ezt az istennek sem tudom átültetni  a Bibi-be..pedig már mindent megpróbáltam..)aminek majd az írásom egy későbbi részében még elég nagy jelentősége lesz.
De ami a lényeg,ennek a ,,kevés" mozgásnak köszönhetően hát finoman fogalmazva nem voltam elhízva..(15 évesen 42kg! és 17 évesen pedig kemény 52kg!-nak sikerült lennem!) Mivel vezettem edzés naplót pontosan tudom,hogy 15 éves koromban a karom 23cm a combom pedig 42cm az óriás,Arnoldot megszégyenítő mellkas pedig 81 cm!! volt.
Tehát a vázam nem volt valami nagy testsúlyra berendezkedve.
Ennek ellenére 18 éves koromban a sok cikizés következményének az eredménye képen elkezdtem gyúrni Mondjuk a saját súlyommal nagyon erős voltam (pl.20 másodperc alatt 28 tudtam húzódzkodni) de a súlyzók világa az egészen más tészta volt főleg az én cinege alkatomnak..Ráadásul,de csak a súlyzózás szempontjából szerencsétlenségemre,ebben a korban kezdett a magasságom 160cm ről 184 cm-re felkúszni..A 160 cm tornához tökéletes volt valamint az 52kg. súlyom is,de én valahogy nagyon-nagyon nem szerettem volna ekkora maradni..de legyünk pozitívak gondoltam, legalább a magasságom pozitív irányba mozdult..  folyt.köv.

2009. Szeptember 23. - 12:37:25
Válasz #2
Nem elérhető

Aco


Hmm...érdekes az irás,várom a folytatást.... ****:)))))) :)

2009. Szeptember 23. - 12:40:26
Válasz #3
Nem elérhető

God Vazzeg



2009. Szeptember 23. - 12:59:33
Válasz #4
Nem elérhető

gurkha


Ez amúgy ugyanaz a sérülés amit anno a Kormos Zoli is elszenvedett egy meggondolatlanul elvállalt fellépésen..

Az első képen,hogy mi is az a elülsőkeresztszalag:
A második,harmadik képen pedig a combom a szakadás másnapján a Dokitól jövet útban a gyógytornászhoz:

2009. Szeptember 23. - 15:56:28
Válasz #5
Nem elérhető

God Vazzeg


Ez amúgy ugyanaz a sérülés amit anno a Kormos Zoli is elszenvedett egy meggondolatlanul elvállalt fellépésen..

Az első képen,hogy mi is az a elülsőkeresztszalag:
A második,harmadik képen pedig a combom a szakadás másnapján a Dokitól jövet útban a gyógytornászhoz:

Ez mitől szakad el?

2009. Október 01. - 15:28:16
Válasz #6
Nem elérhető

gurkha


Sok mindentől elszakadhat,de leginkább a csavarodástól.
Az én esetemben is ez volt (meg még egyéb,de erről majd később)

2009. Október 01. - 15:38:16
Válasz #7
Nem elérhető

God Vazzeg


Sok mindentől elszakadhat,de leginkább a csavarodástól.
Az én esetemben is ez volt (meg még egyéb,de erről majd később)


Értem..  /:-)

2009. Október 01. - 15:40:09
Válasz #8
Nem elérhető

gurkha


Viszont mielőtt folytatnám azt azért el kell,hogy mondjam,hogy tisztában vagyok a lábam body-s szempontból való harmat gyenge kinézetére,nem azért raktam be róla képet,hogy "büszkélkedhessek" vele,hanem csak a demonstráció miatt..
A szakadásom előtti 2 ÉVBEN a guggoláshoz használt legnagyobb súly az 70kg volt!! (:-)    
Épp a minap guggoltam a Pintér Ferivel együtt és jót röhögtünk egymáson,hogy milyen jó "erősek" vagyunk ugyanis én valamint ő is az üres rúddal guggoltunk.. !+"%  (nekem ugyebár 4 hetes a keresztszalag szakadásom,neki meg elég súlyos gerincműtétei voltak!!)

2009. Október 01. - 16:06:42
Válasz #9
Nem elérhető

gurkha


Az elsőn 2 héttel a szakadás után..
A másodikon  3 héttel a szakadás után ebben a stádiumban már majdnem megtudtam feszíteni..
csak plusz infó ként: 184cm és 98 kg vagyok ezeken a képeken..
A napokban folytatom tovább a történetet egy hosszabb beszámolóval..

2009. November 06. - 08:15:49
Válasz #10
Nem elérhető

gurkha


Egy kicsit elmaradtam a beszámolóval,mivel mostanában elég sok bodybuilding verseny volt,de jövő héten már írom tovább  /:-)   /:-)   /:-)

2009. November 06. - 08:22:58
Válasz #11
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Egy kicsit elmaradtam a beszámolóval,mivel mostanában elég sok bodybuilding verseny volt,de jövő héten már írom tovább  /:-)   /:-)   /:-)
Kivancsi vagyok hol tart a gyogyulas!

 8-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. November 30. - 16:46:09
Válasz #12
Nem elérhető

gurkha


No,megvolt a műtét,így hát folytatom a kissé elhanyagolt topic-omat-----sorry   ***)))


Először is egy kis horror,  :-O  pár kép a lábamról ami a mai napon készült a varrat kiszedés előtt.

2009. November 30. - 17:01:33
Válasz #13
Nem elérhető

Szabi


Csáó!

Engem november 11-én műtöttek,de nekem nem volt elszakadva a szalag hanem nagyon lazák voltak és elhatároztam májusban(akkor fordult ki meló közben a térdem utoljára)hogy megműttettem.Nekem atroszkóppal is megnézték a szalagok állapotát valamint a külső szalagot bevágták így nincs annyi helye a térdkalácsnak oldal irányba kimozdulni.Én is járok most gyógytornára, valamint bicajozást nyomom ezerrel.
Most 1 hónapot pihentem edzés terén de holnaptól újra nekiállok persze egyenlőre a felsőtestnek aztán majd szép fokozatosan a lábnak.
Nekem azért jóval kevesebb a gyógyulási időm mint neked,úgyhogy kitartás!!!

Egyrészt muszájból is csináltattam meg most mert nem nagyon éreztem jónak és jövőre bekészülök az őszi versenyszezonra ;)
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2009. November 30. - 17:06:24
Válasz #14
Nem elérhető

gurkha


Kitartás!
Jól döntöttél,hogy megműttetted!

Igen én egy kicsit tovább fogok gyógyulgatni...Kb. 6-8 hónap...

De majd faragunk az időből