2024. Április 27. - 14:50:16
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Keresztszalag szakadás és előzményei  (Megtekintve 45320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. November 30. - 17:07:39
Válasz #15
Nem elérhető

God Vazzeg


Kitartás!
Jól döntöttél,hogy megműttetted!

Igen én egy kicsit tovább fogok gyógyulgatni...Kb. 6-8 hónap...

De majd faragunk az időből

Azért csak óvatosan, egy műtét soha se lehet "kicsi"  8-}

2009. December 03. - 19:47:38
Válasz #16
Nem elérhető

Szabi


Na ma voltam kontrollon!
Azt mondta a doki hogy jó lesz a térd.
Jövő 7en még finoman utána már lehet terhelni fokozatosan.

Te hogy állsz?
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2009. December 04. - 11:01:00
Válasz #17
Nem elérhető

gurkha


Én úgy gondoltam,hogy a fekvésem se teljen értelmetlenül ezért neki álltam diétázni ( a terv az mínusz 10 kg.! januárig!  /7% ) --ami figyelembe véve ,hogy nulla mozgásra vagyok képes illetve mivelhogy 4 helyen törték el a lábam  :-O  ezért nem ártana némi kalciumot is bevinni(ezt én kecske sajtból gondoltam ill. némi kecske tejből ..ami eléggé zsíros kaja viszont nekem fontos most..) ezért a fogyás tervem így picit nehezebb lesz mint kéne..  :--:
Viszont nagy büszkeséggel tölt el,hogy még csak 10 napja volt a műtét és én 7 napja tudtam csak elkezdeni a fogyit,de már mínusz 8kg.-nál tartok!!!
Lehet,hogy egy kicsit túl teljesítem a tervet..   :-):-)::

2009. December 04. - 12:10:29
Válasz #18
Nem elérhető

Szabi


Na gratula de túlzásokba ne ess ;)

Hány kg vagy most?

Ja és jobbulást!!!
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2009. December 04. - 12:21:16
Válasz #19
Nem elérhető

gurkha


98 kg-ról indultam..
a combom az pedig 65cm-volt kíváncsi vagyok mi marad meg belőle a 6 hetes fekvés végére....
az mondták a dokik,hogy kb. 8-10 cm fog csökkenni a műtött és kb. 6cm a jó lábam körmérete... ez eléggé lehangoló...

2009. December 04. - 19:33:33
Válasz #20
Nem elérhető

Szabi


Nekem is a műtött lábamon a combizom alsó része kicsit megsorvadt de januártól már kapja a rendes terhelést fokozatosan.
Amúgy már sok visszajött így hogy tudom hajlítani, bicajozok, taposógép,aztán 2 hét múlva már combfeszítő gépen fokozatosan erősítem.
A guggolást meg majd még meglátom egyenlőre saját súllyal aztán rúddal és mindig 5 kg-ként megyek majd fel.
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2009. December 10. - 20:25:11
Válasz #21
Nem elérhető

gurkha


Első body-s edzéseimet a belvárosban egy éjjel-nappal nyitva tartó teremben kezdtem el,mivel éjszaka dolgoztam ez volt számomra az ideális,kb. hajnali 2-és 5 óra között érkeztem a terembe.Egyebek között ide járt az a Szikszay Gabriella aki később világbajnok lett páros body-ban a Kozma Zolival.
Nos mivel én még nagyon az elején voltam a súlyzós edzéseknek ezért a használt súlyok eléggé csekélyek voltak,de az hogy a Szikszay Gabi nő létére 140 kg.-val guggolt az enyhén szólva sokkolt engem..
Láttam,hogy a láb területén nagyon-nagyon bele kell húznom..
Mivel ekkor még nekem is voltak versenyzési ambícióim ezért belecsaptam a lecsóba had szóljon..Igen ám,de egy idő után azt vettem észre,hogy bizonyos emberek akik velem együtt kezdték a gyúrást valami "rejtélyes" módon sokkal de sokkal gyorsabban fejlődnek mint én..Mivel alapos ember vagyok ezért gondoltam utána járok ennek a furcsa dolognak.
Amit kiderítettem sajnos nagyon lesújtott.Én tényleg azt hittem,hogy tisztán is nézhet ki nagyon komolyan az ember,de ebben sajnos nagyot tévedtem..Miután több nagy Bajnokkal is beszéltem ez ügyben (Vajas István,Gerőcs Tibor,Tasnádi Laci.) be kellett látnom,hogy ez másképpen soha nem fog sikerülni.
Mivel hogy a genetikám se igazán erre a sportra lett kitalálva,ezért úgy döntöttem,ezt az árat én nem fogom megfizetni,maradok inkább csak hobby gyúros.
Idővel valahogy elkeveredtem a "body center csili"-nevű terembe és itt bizony a szám is tátva maradt az ott edző emberkéktől..És már megint a guggolás..hát igen..Kiss Jenő 260 kg.-os guggolásai bizony kemények voltak..
Idővel sikerült felvennem nekem is a ritmust és egészen 210 kg.-ig felmentem a Jenővel guggolásba,(igaz én csak 4-et guggoltam bele,ellentétbe Jenővel aki 10-12.-őt és még ment innen fölfelé a súlyokkal...))és tekintetbe véve,hogy ezt tisztán sikerült véghez vinnem nagyon büszke voltam magamra.Ráadásul súlyemelő öv és térdbandázs nélkül--később persze meg is fizettem ezért.
Ekkor megfordult a fejembe a "másik" út,de bizony attól a genetikám nem fog megváltozni,ezért hát ez van gondoltam,legalább egészséges maradok.   

Itt kell azonban megjegyeznem,hogy mielőtt elkezdtem gyúrni mindig fájt a fejem,havi szinten 8-10 alkalommal,és érdekes módon a gyúrás elkezdése után kb. fél évvel ezek a fejfájások megszüntek,örökre..(folyt.köv.)

2009. December 10. - 21:53:53
Válasz #22
Nem elérhető

God Vazzeg



2009. December 21. - 17:53:14
Válasz #23
Nem elérhető

gurkha


No megvolt a műtét utáni 4.-ik heti kontroll.   8-}
Mától már elméletileg csak egy mankóval kell járnom   =/+'
És ha minden igaz akkor 2 hét múlva már mankó nélkül lesz a séta   ***))

Hál az égnek úgy néz ki,hogy picit gyorsabb a gyógyulásom az elvártnál...lehet,hogy jót tett hogy amikor augusztusban lesérültem és megkaptam a november 23.-i műtét időpontot én onnantól kezdve (4 hónapon keresztül) heti 3x 1,5 óra gyógytornát illetve heti 4x  1.5 órát egy általam kifejlesztett "speciális erősítő" edzéseket végeztem a normál heti 5 body és 3 tollas edzés mellé   ***))  =/+'   
Emlékszem,hogy a műtét másnapján amikor jött a gyógytornász és arcán a kaján vigyorral mondta,hogy mit kéne csinálni akkor én simán meg csináltam azt amit csak elviekben kb.2 hét múlva lett volna csak szabad elérni..le is fagyott az arcáról a kaján vigyor  :-O

2009. December 21. - 20:30:34
Válasz #24
Nem elérhető

Szabi


Na jól van akkor alakul a dolog ****:)))))) :)
Én már guggolok persze finoman és mindig fokozatosan emelem a súlyt,most 40kg-nál tartok és minden héten 5 kg-val emelem persze ahogy érzem majd.
Ja és ma voltam utoljára gyógytornán,de ez nem jeleni azt hogy nem kell nyújtani azt a szalagot.
1 hetem megint kimaradt edzés terén mert valami vírust elkaptam és pffffffff,nem kívánom senkinek.Le is ment rólam 5kg  :-Đ
De most már remélem minden oké lesz.

Neked is további kitartást és gyógyulgatást akkor ;)
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2009. December 21. - 23:35:06
Válasz #25
Nem elérhető

gurkha



2009. December 31. - 16:35:30
Válasz #26
Nem elérhető

gurkha


"Csak" 6 hét telt el és már is tudok hason aludni!!!!!!! @-o
Hogy tud az ember az ilyen kis dolgoknak is örülni..

2009. December 31. - 16:36:51
Válasz #27
Nem elérhető

gurkha


A jövő hétre a járást tervezem..   (  ***))  )

2009. December 31. - 17:48:13
Válasz #28
Nem elérhető

God Vazzeg



2010. Január 02. - 15:16:00
Válasz #29
Nem elérhető

gurkha


SIKERÜLT!!!!!!!!!!!        SIKERÜLT!!!!!!!!!!!!   
JÁROK.....JÁROK.....JÁROK.....JÁROK.....   ***))   ***))   ***))   ***))   ***))   ***))   ***))