2024. Április 28. - 17:38:00
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tippek-Trükkök  (Megtekintve 81074 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Szeptember 14. - 17:05:22
Válasz #15
Nem elérhető

The Rock


Üdv Sporttársak!

Nekem is lenne egy cseppnyi problémám!

A két karom között durván 2 cm a különbség  :'( Ráadásul nem is bicepsz problémám van hanem inkább tricepsz. A jobb tricepszem külső fele extrém módon nagyobb mint a bal kezemen! Azt kell, hogy mondjam szörnyű a látvány, mert gyarorlatilag ez rész gyakorlatilag lapos a másik tricepszem kerek tömeges részéhet képest!

Nem hanyagoltam el, mindkét karom ugyanolyan erős, változatos az edzésprogramom és előszeretettel edzem külön kézi súlyzókkal a tricepszem és mégis lemaradt  :(

Ha van vkinek ötlete, a lemaradt testrész felhozására, akkor szivesen venném! Már arra is gondoltam, hogy hozzácsoffasztom a másikat  ;D
Whatcha gona do, when The Rock runs wild on you!

2007. Szeptember 14. - 17:12:42
Válasz #16
Nem elérhető

God Vazzeg


Vegyél vissza kicsit a súlyból, és koncentrálj a lemaradt tricepszedre, a gyakorlat közben.. Illetve ha csigás letolásnál a drótkötél egyik oldalán van mindig a fejed (remélem érthető) akkor is félre terheled a tricepszet.. Szerintem..  ;-oo-;

2007. Szeptember 14. - 17:21:50
Válasz #17
Nem elérhető

The Rock


Vegyél vissza kicsit a súlyból, és koncentrálj a lemaradt tricepszedre, a gyakorlat közben.. Illetve ha csigás letolásnál a drótkötél egyik oldalán van mindig a fejed (remélem érthető) akkor is félre terheled a tricepszet.. Szerintem..  ;-oo-;

Thx for helping! Viszont én a letolást egyfajta összetett gyakorlatként végzem és inkább a hosszú fej az ami kap ilyenkor! Az viszont tényleg meg nem mondom, hogy mikor merre van a fejem letolásnál  ;D Most már figyelek rá.
azon is gondolkoztam, hogy heti kétszer edzem a bal tricepszet, kemény kézi súlyzós edzéssel és egyszer a jobbat. Kíváncsi lennék az eredményre  ::)
Whatcha gona do, when The Rock runs wild on you!

2007. Szeptember 14. - 20:30:27
Válasz #18
Nem elérhető

God Vazzeg


Azért szólok, hogy csak hobbigyúrós vagyok ám, szal nem biztos hogy jó a tanács  /:-) Ki kell tapasztalni, én azt vettem észre, hogy másmilyen az izomérzés ha másik oldalon van a fejem, én szinte mindig jobboldalra fordulok, de mostanában már odafigyelek, és cserélgetem.. A bal karom nagyobb amúgy, főleg a tricepszem  :-\

2007. Szeptember 18. - 23:30:33
Válasz #19
Nem elérhető

Lalika85


Gagaboy!!! Légyszives folytasd a leírásaidat az edzésekről!
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2007. December 20. - 05:15:47
Válasz #20
Nem elérhető

GetFreaky!


Vegyél vissza kicsit a súlyból, és koncentrálj a lemaradt tricepszedre, a gyakorlat közben.. Illetve ha csigás letolásnál a drótkötél egyik oldalán van mindig a fejed (remélem érthető) akkor is félre terheled a tricepszet.. Szerintem..  ;-oo-;


Igen szerintem sok igazság van benne!!! ;-oo-;

2008. Január 13. - 11:55:45
Válasz #21
Nem elérhető

Gman


Hali!

Ha már az asszimmetriánál tartunk...olyanom nekem is van :-[ A bal mellizmom valamivel kisebb mint a jobb...és nem is olyan kemény :'( Nem olyan feltűnő, de azért igencsak zavar,
 és látszik is.
Tudtok-e valami jó, egy mellizomra ható gyakorlatot?
Tudni kell, h a jobb kulcscsontom eltörtem még régen (bmx...a régi szép idők...), és kissé ferdén forrt össze. Lehet az, h emiatt több erő hat a jobb mellizomra, mert picit más szögből éri a súly?
Köszi a válaszokat.

2008. Május 04. - 10:41:41
Válasz #22
Nem elérhető

kaza


G man
erdemes egykezes sulyzoval arra az oldalra vegezni gyakorlatokat ami le van maradva
45 fokos nyomas, tarogatas vagy csigas gyakorlatok
amugy a legtobb ember asszimmetrikus, nekem pl a vallam  :-/-

2008. Május 12. - 19:54:23
Válasz #23
Nem elérhető

Jacoby


Szeretnék az oldalsó váll edzésévével kapcsolatban kérdezősködni. Mivel főleg oldal irányban szeretnék szélesedni, mivel a "vastagságom" nem rossz ellentétben a "szélességemmel". Vállra vagyok a legerősebb (60al nyomok fekve és simán 50-55ökkel vállra szabadsúllyal és szabályosan) mégsem vagyo kmegelégedve. Szélztében szeretnék nőni.

Azt terveztem hogy az oldalemelést minden edzésnapra betenném. Mennyire hülyeség ez? Szoktam még amúgy állig húzni, egykezesekkel nyomni, de még nagyobb oldalsó izmot szeretnék.

ELőre is köszi a reakciókat.

2008. Május 18. - 13:10:37
Válasz #24
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok!
A kitöréssel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hogy miként helyesebb a gyakorlat elvégzése. Én hosszan kilépek előre, hogy a térdem ne kerüljön a lábfejem elé, így azt vettem észre, hogy sokkal kevésbé terhelem meg a térdem. De a teremben sokan csak kicsit lépnek előre, így a térdük is a lábfejük elé kerül.  ????...

Jacoby, szerintem az izmoknak kell pihenniük is, hogy fejlődni tudjanak.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 19. - 00:45:48
Válasz #25
Nem elérhető

kaza


te csinalod jol, a terd nem kerulhet a labfej ele mert az jelentosen nyirja a terdizuletet...
szval ne masold le oket :D


jacoby
rengeteg gyakorlat van ami jo vallra, pl egykezes emelesek is oldara, lehet technikakat valtani, izomsokkolas, bukasig, szuperszett, triszett stb, tehat jobban kifarasztani
csigas gyakorlatok, oldalaemeles egykezes csigaval, dontott torzsu, csigas oldalemeles ketkezes, mellrol nyomas, bar ott csak masodlagosan kap terhelest, arnold nyomas, itt is csak masodlagosan
minden nap semmikeppen nem edzenem:tuledzettseg miatt

2008. Május 19. - 06:35:34
Válasz #26
Nem elérhető

Rencsi


te csinalod jol, a terd nem kerulhet a labfej ele mert az jelentosen nyirja a terdizuletet...
szval ne masold le oket :D

Köszi!  8-)
Nem akrtam leutánozni őket(mert így jobban izomlázat okoz, meg nem fáj a térdem), csak az egyiket próbáltam meggyőzni, de nem akart nekem hinni, de majd itt elolvassa és...:o       ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 19. - 11:54:14
Válasz #27
Nem elérhető

kaza


hat mond meg nekik hogy nezzek meg konyvben vagy neten vannak fent videok akar, sokan ertik megsem csinaljak jol es nyirjak a terduket :D de ez mar az o bajuk  :-/-  ˝=/

2008. Július 05. - 09:27:06
Válasz #28

kes

Vendég
Hello!

Tegnap egy felhasználó azt írta nekem, hogy 15 évessen még nem túl jó guggolni súllyal. Megszeretném kérdezni, hogy komoly gépek nélküli lábedzést hogyan tudok csinálni? Előre is kösz a segítséget! Üdv: KÉS :-){

2008. Július 05. - 09:45:19
Válasz #29
Nem elérhető

Boresz


De a teremben sokan csak kicsit lépnek előre, így a térdük is a lábfejük elé kerül.  ????...
Ahová én járok,ott is amennyi ember annyi féle végrehajtást látok. Amúgy én is hosszút lépek kitörésnél,nagyobb a mozgástartomány és ez miatt érzem leginkább a seggem még 3 nap múlva is.

Kes:
A guggolás az alap ha jól tudom.Ha nem is rúddal csinálnád akkor fogj kettő nagyobb 1kezeset,és azzal goggolj.De annak idején apám épp ezért nem engedett súlyemelésre mert nem fogok nagyra nőni.Lehet van benne valami.De heti egyszer goggolsz 3-4-5 sorozatban nemhinném hogy ártana a gerincednek.Azért még kérdezősködj,mert csak laikusként írok,nem doktori ismereteim alapján. Amúgy combfeszítő,hajlító gép az sok helyen megtalálható,szinte nem is hiányozhat a gépek közül.Vagy a lábtoló,hack gép.Nézzél bele valamelyik Gyurmába és ott volt már lábedzés. Remélem tudtam segíteni. ::)
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság