2024. Április 27. - 16:09:30
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tippek-Trükkök  (Megtekintve 81062 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Július 05. - 14:03:27
Válasz #30
Nem elérhető

fastor


De a teremben sokan csak kicsit lépnek előre, így a térdük is a lábfejük elé kerül.  ????...
Ahová én járok,ott is amennyi ember annyi féle végrehajtást látok. Amúgy én is hosszút lépek kitörésnél,nagyobb a mozgástartomány és ez miatt érzem leginkább a seggem még 3 nap múlva is.

Kes:
A guggolás az alap ha jól tudom.Ha nem is rúddal csinálnád akkor fogj kettő nagyobb 1kezeset,és azzal goggolj.De annak idején apám épp ezért nem engedett súlyemelésre mert nem fogok nagyra nőni.Lehet van benne valami.De heti egyszer goggolsz 3-4-5 sorozatban nemhinném hogy ártana a gerincednek.Azért még kérdezősködj,mert csak laikusként írok,nem doktori ismereteim alapján. Amúgy combfeszítő,hajlító gép az sok helyen megtalálható,szinte nem is hiányozhat a gépek közül.Vagy a lábtoló,hack gép.Nézzél bele valamelyik Gyurmába és ott volt már lábedzés. Remélem tudtam segíteni. ::)
engem nagyon érdekelt a téma, ezért utánna kérdeztem ortopédusnál, meg utánna olvstam!
teenager korben, tehát oylan 18 éves korig kb(onnantól már nagyon lassan fejlödünk ugyanis, bár 24 éves korig elvileg még növünk)
nem szabad ülve végzet gyakorlatokat csinálni
nem szabad oylan gyakorlatokat csinálni amiknél a derekunkal stabilizáljuk magunkat(azaz szabad, de nem ajánlott, min 1 év kökemény derák, és gerincmerevítö tréning után esetleg)
tehát: felhúzás, döntött törzsü evezés, és hasonlók kihúzva)
nem szabad guggolni, hasonló okból mint az ülö gyakorlatok tiltása,
lábedzésed gép nélkül nagyon nem lehet megcsinálni, lábtoló a minimum, meg valamiféle csigás géppel megtod oldani a combhajlítót:/
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Július 05. - 14:52:43
Válasz #31
Nem elérhető

Johnnyx


Szerintem a kitörés kézisúlyzóval is jó lehet.
Egyetek zabot!

2008. Július 05. - 14:58:20
Válasz #32
Nem elérhető

fastor


Szerintem a kitörés kézisúlyzóval is jó lehet.
ott a pont ;D
a teljeség ígénye nélkül írtam
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Július 05. - 15:07:30
Válasz #33
Nem elérhető

Larson


Én azért irom, hogy 15 évesen nem kéne guggolni és hasonló gyakorlatokat végezni, mert a medencecsont 3 részből áll, melyek csak 15-16 éves korban csontosodnak össze. Ezért ha nagy súllyal guggol pld. akkor deformálódhat, ezáltal mozgásszervi panasz is felléphet.
Lexus, mindörökké! (toyota is) :)

2008. Július 05. - 15:52:04
Válasz #34
Nem elérhető

George


Én azért az ülve végzett gyakorlatokat nem hagynám ki semmiképp sem. Az iskolatáska több kárt tesz bennetek mint egy 4-5 sorozatnyi ülő oldalemelés vagy egykezes bic. ülve. Nekem anno azt mondta egy doki, hogy 20 éves koromig semmilyen súlyzós edzést nem szabad csinálni !+"% Én csak a guggolást súllyal hagynám el egy-két évig. Meg orrba-szájba Ca, Mg, Zn, meg vitaminok ::)

2008. Július 05. - 15:55:08
Válasz #35
Nem elérhető

fastor


Én azért az ülve végzett gyakorlatokat nem hagynám ki semmiképp sem. Az iskolatáska több kárt tesz bennetek mint egy 4-5 sorozatnyi ülő oldalemelés vagy egykezes bic. ülve. Nekem anno azt mondta egy doki, hogy 20 éves koromig semmilyen súlyzós edzést nem szabad csinálni !+"% Én csak a guggolást súllyal hagynám el egy-két évig. Meg orrba-szájba Ca, Mg, Zn, meg vitaminok ::)
ülve amúgy is nagyobb terhelés van a gerincen mint álva, kiskorban az ülsétöl fejlödik az egészséges görbület a hátban...viszont ha ezt még fejlödés közben nagy terheléssel újra eljátszod abból jó nem tuti hogy ki fog sülni
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Július 05. - 15:59:52
Válasz #36
Nem elérhető

Boresz


Itt a nagy súlyon van a hangsúly,vagy magáról a guggolásról? Mellette úszás,az nem erősíti a hátat,és a gerinctartó izmokat?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Július 05. - 16:05:34
Válasz #37
Nem elérhető

fastor


Itt a nagy súlyon van a hangsúly,vagy magáról a guggolásról? Mellette úszás,az nem erősíti a hátat,és a gerinctartó izmokat?
üresen guggolhatsz súlyal nem ;D
legalábbis jó modnjuk mittomén 10 kilótól nem lessz baja de nem is ér semmit úgy a lábazás nem?
az úszás jó én mellette vagyok ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Július 05. - 16:13:14
Válasz #38
Nem elérhető

Boresz


Itt a nagy súlyon van a hangsúly,vagy magáról a guggolásról? Mellette úszás,az nem erősíti a hátat,és a gerinctartó izmokat?
üresen guggolhatsz súlyal nem ;D
legalábbis jó modnjuk mittomén 10 kilótól nem lessz baja de nem is ér semmit úgy a lábazás nem?
az úszás jó én mellette vagyok ;D
Azért kérdezem mert láttam már nem 1-2 hobit méretű kamaszt. A saját súlyához kéne belőni az edzésen a max súlyt,vagy nem?Lehet 50kg vaságyastul,nah oda lehet elég a 20kg,de mivan ha 80?Vagy a lépcsőző gép? Erős ellenállással érhet valamit? Combosodni attól is fog,vagy én látom rosszul? És a pinatárogatós gép? Senki nem is ajánlotta ;D .
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Július 05. - 17:02:54
Válasz #39
Nem elérhető

George


Én azért az ülve végzett gyakorlatokat nem hagynám ki semmiképp sem. Az iskolatáska több kárt tesz bennetek mint egy 4-5 sorozatnyi ülő oldalemelés vagy egykezes bic. ülve. Nekem anno azt mondta egy doki, hogy 20 éves koromig semmilyen súlyzós edzést nem szabad csinálni !+"% Én csak a guggolást súllyal hagynám el egy-két évig. Meg orrba-szájba Ca, Mg, Zn, meg vitaminok ::)
ülve amúgy is nagyobb terhelés van a gerincen mint álva, kiskorban az ülsétöl fejlödik az egészséges görbület a hátban...viszont ha ezt még fejlödés közben nagy terheléssel újra eljátszod abból jó nem tuti hogy ki fog sülni

Te ülve hány kilós súlyzóval csinálod szabályosan az oldalemelést? ::) Hány másodpercig tart nálad egy sorozat? Hányszor hány másodperces terhelést adsz így a gerincednek egy héten? Én 15 éves koromtól folyamatosan csinálok valamilyen ülő gyakorlatot edzés közben, 22 évesen doki szerint még nem volt ferde a gerincem, fél évente kötelezően kellett teljes körű orvosi vizsgálatra járnom, semmi baj nem volt velem. Ahány orvossal beszélsz, annyi változatot fogsz hallani mindenre. Ha már van közös pont bennük, akkor az valószínűleg helytálló :D

2008. Július 05. - 17:04:45
Válasz #40
Nem elérhető

fastor


Én azért az ülve végzett gyakorlatokat nem hagynám ki semmiképp sem. Az iskolatáska több kárt tesz bennetek mint egy 4-5 sorozatnyi ülő oldalemelés vagy egykezes bic. ülve. Nekem anno azt mondta egy doki, hogy 20 éves koromig semmilyen súlyzós edzést nem szabad csinálni !+"% Én csak a guggolást súllyal hagynám el egy-két évig. Meg orrba-szájba Ca, Mg, Zn, meg vitaminok ::)
ülve amúgy is nagyobb terhelés van a gerincen mint álva, kiskorban az ülsétöl fejlödik az egészséges görbület a hátban...viszont ha ezt még fejlödés közben nagy terheléssel újra eljátszod abból jó nem tuti hogy ki fog sülni

Te ülve hány kilós súlyzóval csinálod szabályosan az oldalemelést? ::) Hány másodpercig tart nálad egy sorozat? Hányszor hány másodperces terhelést adsz így a gerincednek egy héten? Én 15 éves koromtól folyamatosan csinálok valamilyen ülő gyakorlatot edzés közben, 22 évesen doki szerint még nem volt ferde a gerincem, fél évente kötelezően kellett teljes körű orvosi vizsgálatra járnom, semmi baj nem volt velem. Ahány orvossal beszélsz, annyi változatot fogsz hallani mindenre. Ha már van közös pont bennük, akkor az valószínűleg helytálló :D
figy, a tied egy eset, de rajtad kívül él 7 milliárd ember ::)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Július 05. - 17:09:36
Válasz #41
Nem elérhető

George


Egy haverom fél évig Afganisztánban volt naponta több órán keresztül golyóálló vagy repeszálló mellényben, plusz fegyver, töltött tárakkal, sisak, meg egyéb felszerelés. 22 éves volt, mikor hazajött, mellkasi fájdalommal és légzési nehézségekkel ment orvoshoz, és miután megvizsgálták, alkalmatlannak minősítették további szolgálatra, mert 3 csigolyája teljesen tönkrement a folyamatos terheléstől. Csak ő 6 hónapon kereszült, minden nap, napi 8-12 órán kereszült kb 30 kiló plusszal mászkált fel-alá. 22 éves volt akkor, tehát elvileg "kifejlődött" már nagyjából, plusz rendszeresen edzett. Tehát ésszel nem lenne senkinek baja, csak nem kell állandóan hardcore erőlködni a teremben, főleg nem 15 év környékén.

2008. Július 05. - 17:10:33
Válasz #42
Nem elérhető

George


Én azért az ülve végzett gyakorlatokat nem hagynám ki semmiképp sem. Az iskolatáska több kárt tesz bennetek mint egy 4-5 sorozatnyi ülő oldalemelés vagy egykezes bic. ülve. Nekem anno azt mondta egy doki, hogy 20 éves koromig semmilyen súlyzós edzést nem szabad csinálni !+"% Én csak a guggolást súllyal hagynám el egy-két évig. Meg orrba-szájba Ca, Mg, Zn, meg vitaminok ::)
ülve amúgy is nagyobb terhelés van a gerincen mint álva, kiskorban az ülsétöl fejlödik az egészséges görbület a hátban...viszont ha ezt még fejlödés közben nagy terheléssel újra eljátszod abból jó nem tuti hogy ki fog sülni

Te ülve hány kilós súlyzóval csinálod szabályosan az oldalemelést? ::) Hány másodpercig tart nálad egy sorozat? Hányszor hány másodperces terhelést adsz így a gerincednek egy héten? Én 15 éves koromtól folyamatosan csinálok valamilyen ülő gyakorlatot edzés közben, 22 évesen doki szerint még nem volt ferde a gerincem, fél évente kötelezően kellett teljes körű orvosi vizsgálatra járnom, semmi baj nem volt velem. Ahány orvossal beszélsz, annyi változatot fogsz hallani mindenre. Ha már van közös pont bennük, akkor az valószínűleg helytálló :D
figy, a tied egy eset, de rajtad kívül él 7 milliárd ember ::)
És a te dokid vizsgálja mindet :D Na nem vitatkozok tovább :-!!!

2008. Július 05. - 17:11:38
Válasz #43
Nem elérhető

Tarot


Nekem is van gerincferdülésem, 2 helyen is, na most semmit nem romlott mióta elkezdtem edzeni, sőt! Nem mondom, hogy nagy súlyokat használok, de 100 kilós guggolászásnál, már szerintem ha lenne valami szarság előjött volna. Pont ezek a gyakorlatok, amik megerősítik a gerincmerevítő izmot, a hasfalat, hogy tartsák a gerincoszlopot.

2008. Július 05. - 18:32:00
Válasz #44

kes

Vendég
De a teremben sokan csak kicsit lépnek előre, így a térdük is a lábfejük elé kerül.  ????...
Ahová én járok,ott is amennyi ember annyi féle végrehajtást látok. Amúgy én is hosszút lépek kitörésnél,nagyobb a mozgástartomány és ez miatt érzem leginkább a seggem még 3 nap múlva is.

Kes:
A guggolás az alap ha jól tudom.Ha nem is rúddal csinálnád akkor fogj kettő nagyobb 1kezeset,és azzal goggolj.De annak idején apám épp ezért nem engedett súlyemelésre mert nem fogok nagyra nőni.Lehet van benne valami.De heti egyszer goggolsz 3-4-5 sorozatban nemhinném hogy ártana a gerincednek.Azért még kérdezősködj,mert csak laikusként írok,nem doktori ismereteim alapján. Amúgy combfeszítő,hajlító gép az sok helyen megtalálható,szinte nem is hiányozhat a gépek közül.Vagy a lábtoló,hack gép.Nézzél bele valamelyik Gyurmába és ott volt már lábedzés. Remélem tudtam segíteni. ::)

Kösz Bores a segítséget! Természetesen ezel is segítettél, és ismét okosottam egy kicsit! A Gyurmába pedig beletekintek! Mégegyszer kösz!

Üdv: KÉS