2024. Április 28. - 22:28:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Linkelt események

  • Áremelkedések: 2007. Szeptember 01

Szerző Téma: ÁREMELKEDÉSEK!  (Megtekintve 20902 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Október 04. - 14:45:24
Válasz #15
Nem elérhető

ViCtor


..hát vagy hasonló az ár, de nálunk olcsó még a csontos, és sokszor csalódok a filézettben, mert hagynak néha benne csontot. Ezért is veszek csontoe mellett,a  többi meg mehet  a levesbe.
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 04. - 14:48:14
Válasz #16
Nem elérhető

Bubee


Parrre! A termékváltás nem ilyen egyszerű ám, inkább becsülni kellene a hagyományainkat, nagyon sok ismerősöm paraszt ember, akinek apja-nagyapja is az volt, apáról fiúra száll a tudásuk.. Nem lehet újratanulni mindent, eldobni az eszközöket, gépeket, ólakat, és homlokegyenest másba fogni, illetve lehet, csak nagyon nehéz..

Németeknek hagyománya van támogatni a termelést, és nem csak a mezőgazdaságot, hanem pl a kézműves ipart is.. Mert ott még számít valamit ez, illetve nem szopták le az EU faxát (nagyon helyesen), és nem szüntették meg az egész erre épülő infrastuktúrát, mint mi.. Lásd: hiába termeled meg a terményt, nincs kinek eladni.

Ugyanakkor faxok nálunk a gazdák is, kisebb szövetségeket kellene alakítaniuk, és piacot keresni, együtt, nem bedőlni az EU pénzosztogatásnak, és kiszántani a szőlőt, mert azért kapom a lét.. Utána mi lesz?  :-Đ Áhh csak felbaxom magam  :-} 

Az se mindegy h itthon azért igen komoly támogatást akasztanak le egyesek az EU-tól, azonban egy gond van: h nem a termelésbe forgatják bele, hanem más jellegű dolgokra basszák el. Én nem tudom, de sok magyar gazdának igen komoly személyes tárgya van, sokszor érzetem már úgy h azért mégse olyan nagyok a gondok, mint azt sírják. Én Dániában is dolgoztam farmokon és azért ott kicsit más a helyzet, de ott a farmerok össze tudnak fogni, együtt tudnak működik és ez viszi előre őket. És nem nagy a fényűzés, mint itthon sok gazdánál... Ez se mindegy.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Október 04. - 14:49:34
Válasz #17
Nem elérhető

Bubee


..hát vagy hasonló az ár, de nálunk olcsó még a csontos, és sokszor csalódok a filézettben, mert hagynak néha benne csontot. Ezért is veszek csontoe mellett,a  többi meg mehet  a levesbe.

Leves?  :o  !+"% Az meg minek?  :o ???
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Október 04. - 16:31:13
Válasz #18
Nem elérhető

ViCtor


ne légy tornazsák bubedlim! Leves? az unokáknak meg a nagymamának:)  !+"% -kár ,h nicns totckost adó szmájli.
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 04. - 17:03:52
Válasz #19
Nem elérhető

God Vazzeg


Parrre! A termékváltás nem ilyen egyszerű ám, inkább becsülni kellene a hagyományainkat, nagyon sok ismerősöm paraszt ember, akinek apja-nagyapja is az volt, apáról fiúra száll a tudásuk.. Nem lehet újratanulni mindent, eldobni az eszközöket, gépeket, ólakat, és homlokegyenest másba fogni, illetve lehet, csak nagyon nehéz..

Németeknek hagyománya van támogatni a termelést, és nem csak a mezőgazdaságot, hanem pl a kézműves ipart is.. Mert ott még számít valamit ez, illetve nem szopták le az EU faxát (nagyon helyesen), és nem szüntették meg az egész erre épülő infrastuktúrát, mint mi.. Lásd: hiába termeled meg a terményt, nincs kinek eladni.

Ugyanakkor faxok nálunk a gazdák is, kisebb szövetségeket kellene alakítaniuk, és piacot keresni, együtt, nem bedőlni az EU pénzosztogatásnak, és kiszántani a szőlőt, mert azért kapom a lét.. Utána mi lesz?  :-Đ Áhh csak felbaxom magam  :-} 

Az se mindegy h itthon azért igen komoly támogatást akasztanak le egyesek az EU-tól, azonban egy gond van: h nem a termelésbe forgatják bele, hanem más jellegű dolgokra basszák el. Én nem tudom, de sok magyar gazdának igen komoly személyes tárgya van, sokszor érzetem már úgy h azért mégse olyan nagyok a gondok, mint azt sírják. Én Dániában is dolgoztam farmokon és azért ott kicsit más a helyzet, de ott a farmerok össze tudnak fogni, együtt tudnak működik és ez viszi előre őket. És nem nagy a fényűzés, mint itthon sok gazdánál... Ez se mindegy.

Ne abból a pár gazdából indulj ki, akik villantásra baxák el a pénzt, hanem azokból a többezrekből, akik kénytelenek voltak feladni a gazdaságot, mert nem bírták befizetni az őstermelői járulékokat, meg nincs pénz beszántani a területet  :-/-(-: Nagyon sz@r ám, mikor az X forintból megtermelt javadat Y forintért veszik csak meg, és Y<X! Ezért kellene tömörülni nekik, és piacot keresni, csak így megint külföldre megy el a magyar termék, itthon meg nem véletlenül lesz 50Ft a tojás.. Teccikérteni?  /:-)

2007. Október 04. - 17:22:45
Válasz #20
Nem elérhető

tomi


Bubee nak van igaza!
A sok büdös paraszt sír, amikor az állam azt mondja, hogy nem fogja megvenni a termékeiknek a FELÉT, akármi van, akármilyen szar most köteles megvenni. Ezért jó sokat termel a paraszt, mindegy, hogy milyen minőségben. Állambácsi megveszi ősszel, télre megvan a 7-es bmw ára. Amiben verheti a faszát egész évben. Nem tudom, hogy olyan rohadt nagy munka-e a búza-termelés, de én úgy tudom, hogy évente egyszer (tavasszal) fel kell szántani, ősszel meg be kell aratni (géppel) Öntözni meg minek, inkább a 7-es, meg amúgy is ki a gecit érdekel a minőség, amikor az állam úgy is megveszi. Az év többi napján meg lehet dögleni a tv előtt, meg kiállni a traktorral az útra, meg sírni, hogy "elverte a jég". Azt is én fizessem meg? Mert egyszer megfizetem az adóval, amiből a támogatást kapják, másszor meg, amikor megveszem a cuccot! Szegény gazdák........nagyon sajnálom őket. Semmi pénzt nem forgatnak vissza a termelési eszközökbe, hanem arra külön hitelt vesznek fel. A kölykeiknek meg lakást vesznek Pesten, hátha tanul valamit, de a lényeg, hogy ő is tudja hogy kell lehúzni az államot, itt ez a hagyomány, nem az őstermelés. Az állatot nem verné el a jég, de azt minden nap etetni kell meg orvost járatni hozzá, meg tisztítani, meg karánt építeni. És akkor hova lesz a 7-es, meg a plazmatv? NEHOGY MÁ MÉG SANJNÁLJAM IS!  :-Đ :-/--
Up the dose, lift the most!

2007. Október 04. - 17:31:41
Válasz #21
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Itt bizony a God-nak van igaza de kőkeményen!!! Tudnék mesélni!

2007. Október 04. - 18:52:38
Válasz #22
Nem elérhető

ViCtor


én ismerek ilyen exTSZ-es nagy-jó-urakat családostól, kerülöm is őket. Mikor sírnak,h így az Állam meg úgy az Állam, Roha ge-ik, nincs pénz, sok a munka akármi. Közben egy hatalmas nagy palotában vagyunk, kint sorakoznak a nagy autók, süv-ök, bmw-k, kis á-nyolcas gyerkőcnek, meg mindegyiken pöcsétgyűrű. És az a legnagyobb gondjuk, h az új kombájngépjül (200milla), milyen színű legyen.
kb...
 :---- &5*
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 04. - 19:18:00
Válasz #23
Nem elérhető

God Vazzeg


én ismerek ilyen exTSZ-es nagy-jó-urakat családostól, kerülöm is őket. Mikor sírnak,h így az Állam meg úgy az Állam, Roha ge-ik, nincs pénz, sok a munka akármi. Közben egy hatalmas nagy palotában vagyunk, kint sorakoznak a nagy autók, süv-ök, bmw-k, kis á-nyolcas gyerkőcnek, meg mindegyiken pöcsétgyűrű. És az a legnagyobb gondjuk, h az új kombájngépjül (200milla), milyen színű legyen.
kb...
 :---- &5*

Ez fasza nagyon, csak nem ez a paraszt, hanem aki a földet műveli.. Mert akiről te beszélsz nem megy ki a földre, hanem megcsináltatja a munkát mással. Egyébként én lennék a legboldogabb, ha MINDEN parasztnak így menne a sora, de ami az igazság hogy vannak az "exTSZ" elnök urak, akik így csinálják, meg vannak a parasztok, akik ténylegesen művelik saját géppel a földet, meg maga eteti a disznókat, maga ganéz, meg maga sír otthon, mikor a jég elveri a termést. Próbáld meg csinálni, ha ennyire irigylésre méltó a parasztok sorsa..  :-){

Másik meg az, hogy a jelenlegi helyzetben paraszti munkából semmilyen BMW-t se veszel, nem hogy 7-est, ezek még az olajos időkből ittmaradt "bárók", akiket ti láttok pöffeszkedni.. Ugyanígy kiveti magából egy része a parasztoknak, másik fele meg nyalja a s*ggüket, mert náluk a pénz, meg általában a hatalom is (önkormányzatok, jegyzők, stb..)

2007. Október 04. - 19:39:46
Válasz #24
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Igen ott a különbség amit a god mond. Apósomék belerokkantak a földmunkába. Én két hete csak amit magunknak otthonra felástam krumplit (kb 500 ft-nyit) a végére leszakadt a derekam. A gyerekkoromhoz nekem még (sajna) hozzátartozott a földmunka,és tudom mivel jár összegürizni azt kibaszott kis pénzt.És itt nem a termelőkről kell véleményt mondani hanem a viszonteladókról akik valóban tudnak gátlástalanok lenni. A tojás sem és a csirkemell sem a szerencsétlen ősteremlőktől ("parsztoktól") lesz drága.

A kisember mindig szop!

2007. Október 04. - 19:54:13
Válasz #25
Nem elérhető

God Vazzeg


Jaja, ez olyan körülbelül, mint a vezérigazgatót látva kijelenteni hogy milyen jól élnek a munkások  :-)-

2007. Október 04. - 19:58:14
Válasz #26
Nem elérhető

tomi


Hiszek nektek srácok, de amit személysen láttam az az amit fennt írtam.
Up the dose, lift the most!

2007. Október 04. - 20:06:30
Válasz #27
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Skacok az első fórumtalit az öregéknél szervezem meg.  ;D Két sor kapálás és jószágok rendeberakása közt azért a buli kedvéért leölünk egy disznót...elővesszük a házipáleszt és mindenkit meggyőzök az észérveimmel.  ˝=/ !+"% ;D

Váltóversenyt is rendezünk aki a leggyorsabban kifut a sor végéről a 60 kilós krumpliszsákkal a kezében az kap egy névre szóló "örökös paraszt" oklevelet. Na így már mindenkinek teszik mi?  ;D ;D ;D

2007. Október 04. - 20:12:24
Válasz #28
Nem elérhető

God Vazzeg


Skacok az első fórumtalit az öregéknél szervezem meg.  ;D Két sor kapálás és jószágok rendeberakása közt azért a buli kedvéért leölünk egy disznót...elővesszük a házipáleszt és mindenkit meggyőzök az észérveimmel.  ˝=/ !+"% ;D

Váltóversenyt is rendezünk aki a leggyorsabban kifut a sor végéről a 60 kilós krumpliszsákkal a kezében az kap egy névre szóló "örökös paraszt" oklevelet. Na így már mindenkinek teszik mi?  ;D ;D ;D

Én mindenben benne vagyok, szinte mindet csináltam is már, kivéve a zsákkal futást, eddig csak puttonnyal szaladtam, meg estem vele pofára  ;-oo-;

Tomi: nyugi, sokan így vélekednek a paraszti létről, szinte mindenki, aki nem csinálta még.. Ugyanígy van a vállalkozókkal is, a sikereseket írigylik, de nem látják át, mi idegmunka, meg harc van a kisvállalkozások mögött.. Na de ez már nagyon OFF, erről ennyit  /:-)  :-)o-:

2007. Október 11. - 10:13:39
Válasz #29
Nem elérhető

parrre


Nem akarom itt "kelteni a hangulatot" de most olvastam a zindexen hogy sajnos a madárinfluenza után megcsappant az érdeklődés a csírke iránt,
ami mostmár helyreállt (másfél éve), de sajnos nem sikerült alkalmazkodni az igényekhez, és csírkehiány van.

És ezért van az hogy hogy a csmell felvásárlási ára 820-850Ft. Ami utána változtatás nélkül megy a boltba 1500-ért...
Hány százalék a haszon ?  80? Na ez a  :-)-