2024. Május 17. - 14:53:50
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Térdbandázsban vagy anélkül?  (Megtekintve 42102 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Május 05. - 20:32:03
Válasz #45
Nem elérhető

blade


Annak aki sumo stilusbahn húz fel igen. Aki hagyományosban szerintem nam vagy csak keveset. Nekem legalábbis ami nem sikerült és utánna bandázzsal rámentem úgysem sikerült. Bár nekem a ruha is csak max 10kg-ot segít. Magamba húzom fel és két számmal nagyobb, mint a gugoló, de, ha kissebb egyenesen akadályoz. A bandázst pedig nyugodtan vedd meg, mert gugoláshoz úgyis kell felhúzásnál ha nem is segít rosszabb biztos nem lessz!
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Május 06. - 13:14:37
Válasz #46
Nem elérhető

Cressler


Annak aki sumo stilusbahn húz fel igen. Aki hagyományosban szerintem nam vagy csak keveset. Nekem legalábbis ami nem sikerült és utánna bandázzsal rámentem úgysem sikerült. Bár nekem a ruha is csak max 10kg-ot segít. Magamba húzom fel és két számmal nagyobb, mint a gugoló, de, ha kissebb egyenesen akadályoz. A bandázst pedig nyugodtan vedd meg, mert gugoláshoz úgyis kell felhúzásnál ha nem is segít rosszabb biztos nem lessz!
a szumó stílus az amikor nagyon széles terpeszben szűk fogással főként lábból emeli meg a súlyt?
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 06. - 16:37:00
Válasz #47
Nem elérhető

blade


Igen.
Mások szerint nagyobbat lehet vele emelni és a ruha is jobban segít. Nekem nem , de lehet nyáron rászánok egy hónapot és kipróbálom.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Június 30. - 12:36:50
Válasz #48
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Nekem már annyira szar a térdem, hogy már minimális súlynál is bandázsban guggolok, vagy török ki. Nekem is a sokak által "kedvelt" betegségem van, a térdpatellám nem éppen a legjobb, vagy mondhatnánk azt is, hogy annyira szar, hogy egy leguggolás is meredek kezd lenni. Szóval, ha nem fáj bandázsban akkor azt kell választani! ?:-/

2008. Június 30. - 13:03:36
Válasz #49
Nem elérhető

Larson


Én is csak bandázsban guggolok, de most úgy bevertem a térdem, hogy orvoshoz megyek vele.
Lexus, mindörökké! (toyota is) :)

2008. Július 06. - 20:10:21
Válasz #50
Nem elérhető

tomasz


"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2008. Szeptember 12. - 15:48:50
Válasz #51
Nem elérhető

Cressler


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Szeptember 18. - 09:58:02
Válasz #52
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member

2008. Szeptember 21. - 19:38:53
Válasz #53
Nem elérhető

mack


lehet fasz kérdésem van de hátha. Soha nem használtam bandázst meg semmit mer soha semmi baja nem volt a térdemnek. Viszont most van ugye egy vas a sípcsontomba éshát csavarokkal van rögzítve, lábhajlításnál a felső csavarok...hogyismondjam, kibaszottul tudnak fájni, ma próbátam... benyomtam a gépet 10 aszongya TÍZ kibaszott kilora és nem hajlotta lábam mer qrvára fájtaka  csasvarok. Segíthet a bandázs??? vagy haggyam a lábbicepszemet c vágányon? a lábnyújtás má megy de nem merem 45 kilo főlé rakni mer az ördög nem alszik meg fosok...má úúútálom hogy ilyen kicsik a lábaim, meg hogy dagatt vagyok  ;D

2008. Szeptember 22. - 14:40:16
Válasz #54
Nem elérhető

mack


közbe megoldódott.....nem basztatom a lábam és a bandázsnak semmi értelme....

2008. November 20. - 16:19:52
Válasz #55
Nem elérhető

Cressler


http://www.youtube.com/watch?v=MCfruLGBv-0&eurl=http://www.intensemuscle.com/30779-how-wrap-knees-apt.html találtam egy ilyen videót.
Érdekes, technikákat mutat be.

THX! Ezeket kipróbálom! ****:))))))
Neked Bejött valamelyik formabontó technika?


Asszem én most, hogy megmutatták, hogy kell simán jól feltekerni maradok annál.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. December 08. - 23:06:22
Válasz #56

Grizzly79

Vendég
Én általában 200kg fölött föl szoktam feltenni a bandázst.
Nekem úgy mutatták a használatát, hogy amennyire lehet meg kell húzni.
Így persze minden guggolás után ki kell bontanom, mert nagyon elszorítja a lábamat.

A múlt héten 10x10-es hetem volt, amit kisebb súllyal végeztem (130kg). Ott is feltekertem, de csak félig és nem húztam meg annyira, így nem kellett állandóan újra felraknom.
Arra gondoltam, hogy a kisebb súlyokhoz beszerzek egy térdgumit és a bandázst ténylegesen a 200kg fölötti súlyoknál használom csak.

2008. December 08. - 23:11:49
Válasz #57
Nem elérhető

Cressler


Én általában 200kg fölött föl szoktam feltenni a bandázst.
Nekem úgy mutatták a használatát, hogy amennyire lehet meg kell húzni.
Így persze minden guggolás után ki kell bontanom, mert nagyon elszorítja a lábamat.

A múlt héten 10x10-es hetem volt, amit kisebb súllyal végeztem (130kg). Ott is feltekertem, de csak félig és nem húztam meg annyira, így nem kellett állandóan újra felraknom.
Arra gondoltam, hogy a kisebb súlyokhoz beszerzek egy térdgumit és a bandázst ténylegesen a 200kg fölötti súlyoknál használom csak.
10 sorozaton keresztül rajtad volt? az akkor tényleg elég gyengén volt feltekerve.


Magamnak csak max közepesen tudom feltekerni egyébként (jó ez a közepes feltekerés olyan, hogyha másnak tekerem az már rinyál, hogy túl szoros), de amikor nekem rendesen feltépik az olyan, hogy már eleve  jól meghúzva tekerjük össze és fullra van tépve tehát mire a 2. lábamat betekeri az 1. már elzsibbad. De így lök a legnagyobbat.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. December 09. - 09:16:25
Válasz #58

Grizzly79

Vendég
Én általában 200kg fölött föl szoktam feltenni a bandázst.
Nekem úgy mutatták a használatát, hogy amennyire lehet meg kell húzni.
Így persze minden guggolás után ki kell bontanom, mert nagyon elszorítja a lábamat.

A múlt héten 10x10-es hetem volt, amit kisebb súllyal végeztem (130kg). Ott is feltekertem, de csak félig és nem húztam meg annyira, így nem kellett állandóan újra felraknom.
Arra gondoltam, hogy a kisebb súlyokhoz beszerzek egy térdgumit és a bandázst ténylegesen a 200kg fölötti súlyoknál használom csak.
10 sorozaton keresztül rajtad volt? az akkor tényleg elég gyengén volt feltekerve.


Magamnak csak max közepesen tudom feltekerni egyébként (jó ez a közepes feltekerés olyan, hogyha másnak tekerem az már rinyál, hogy túl szoros), de amikor nekem rendesen feltépik az olyan, hogy már eleve  jól meghúzva tekerjük össze és fullra van tépve tehát mire a 2. lábamat betekeri az 1. már elzsibbad. De így lök a legnagyobbat.
Ááááá nem volt fent.
Az első 3 szériánál volt fent rendesen, aztán meguntam az állandó tekergetést. Ezért kipróbáltam úgy, hogy csak félig tekertem fel, de úgy meg nem volt az igazi. Ezért inkább leszedtem és megcsináltam a maradék gyakorlatot bandázs nélkül.

A zsibbadást én is tapasztalom rendszeresen. Igazából csak addig zavaró, amíg ki nem emelem a súlyt. Utána már van más baja az embernek. =/+'
De persze két széria között mindig leveszem.

2009. Június 26. - 10:34:11
Válasz #59
Nem elérhető

rainmaster


Szerintem a térdbandázs kötelező kelléke kell hogy legyen a lábedzéseknek.Mondjuk kis súlynál nem ajánlott használni mert meg kell erősödnie a térdnek,de nagy súlynál jobban tudsz koncentrálni+melegen tartja a térdedet. Guggoláshoz használom 180 kg-nál teszem fel és elmegyek 220-ig,de 180 alatt viszont nem teszem fel.A Titan Power-es nagyon jó,kemény bandázs,de régen 2 évig Cherokee-t használtam ami szintén jó volt,nyilván a Titan az már egy másik kategória,de az a lényeg hogy legyen valamilyen. =/+'