2024. Április 27. - 21:11:07
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzésterv  (Megtekintve 53362 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2011. Április 09. - 12:15:34
Válasz #105
Nem elérhető

trobert2


Sziasztok
Kiváncsi lennék, hogy hányan vagytok akinek bejött a heti 2x i kar edzés persze nem hosszú távon?
Én így edzeném kedd: bicepsz-tricepsz 2-2 gyak és péntek: bicepsz-tricepsz 2-2 szal 1 hétre 4 gyak egy izomcsoportra, h mégis elkerüljem a túledzettséget
Thx

szerintem fölösleges,eleinte mindenki arra megy hogy gyorsan nagy karja legyen,de nem az a lényeg!
mellesleg nem is biztos hogy gyorsabban fejlődne!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2011. Április 09. - 12:48:06
Válasz #106
Nem elérhető

Tóth Attila


véleményem szerint egy-két hónapig kapcsold hozzá valamelyik nagyobb izomcsoporthoz  pl:mell-tric,hát-bicc majd váltsd át szintén egy két hónapig egy külön komplett karnapra...nekem ez bevállt...heti kettő felesleges!
Leendő mesterszakács úr!!!


"Az életben az ember úgy van,sodródik mint bacilus a húgyban!"

2011. Április 09. - 13:00:21
Válasz #107
Nem elérhető

trobert2


véleményem szerint egy-két hónapig kapcsold hozzá valamelyik nagyobb izomcsoporthoz  pl:mell-tric,hát-bicc majd váltsd át szintén egy két hónapig egy külön komplett karnapra...nekem ez bevállt...heti kettő felesleges!

jaja jól mondod,néha ha laposabbnak érzem a karokat,én is szoktam hát után 1 gyakorlat bicepszet meg mell után 1 gyakorlat tricepszet,de ez nem hiszem hogy rendszeresíteni kell! havi 1-2 alkalommal max elég!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2011. Április 10. - 00:47:27
Válasz #108
Nem elérhető

Gabe


véleményem szerint egy-két hónapig kapcsold hozzá valamelyik nagyobb izomcsoporthoz  pl:mell-tric,hát-bicc majd váltsd át szintén egy két hónapig egy külön komplett karnapra...nekem ez bevállt...heti kettő felesleges!

jaja jól mondod,néha ha laposabbnak érzem a karokat,én is szoktam hát után 1 gyakorlat bicepszet meg mell után 1 gyakorlat tricepszet,de ez nem hiszem hogy rendszeresíteni kell! havi 1-2 alkalommal max elég!
Attila azt mondja, hogy tedd a nagy izomcsoportok után, nem azt, hogy edzd meg külön is, meg nagy izom után is.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2011. Április 12. - 14:12:43
Válasz #109
Nem elérhető

lajos0411


Köszi szépen a segitséget !  @:-)

2011. Április 12. - 14:12:43
Válasz #110
Nem elérhető

ninja14


Sziasztok
Kiváncsi lennék, hogy hányan vagytok akinek bejött a heti 2x i kar edzés persze nem hosszú távon?
Én így edzeném kedd: bicepsz-tricepsz 2-2 gyak és péntek: bicepsz-tricepsz 2-2 szal 1 hétre 4 gyak egy izomcsoportra, h mégis elkerüljem a túledzettséget
Thx

szerintem fölösleges,eleinte mindenki arra megy hogy gyorsan nagy karja legyen,de nem az a lényeg!
mellesleg nem is biztos hogy gyorsabban fejlődne!


Csak kiváncsiságból kérdeztem,hogy hányan próbálták ki,  mert kb fél évente én szoktam alkalmazni max 2 hónapig és nekem bejött ****:))))))
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2011. Április 20. - 17:52:24
Válasz #111
Nem elérhető

lajos0411


Köszi szépen a segítséget !!!!  8-) :-){

2011. Október 06. - 10:57:01
Válasz #112
Nem elérhető

bauko96


Sziasztok! A következő edzéstervet kaptam és szeretném kikérni a véleményeteket :) (1 héten 6x járok edzeni) 174 cm vagyok, már 63 kg (mielőtt elkezdtem 58-60 kg voltam)

1. nap mell-hát
- tárogatás gépen 4x12 (15 kg)
- mellről nyomás 4x12 (6-6 kg)
- pull-over 4x12 (8 kg)
- nyakmögé húzás 4x12 (30-35 kg)
- lehúzás csigán szűken 4x12 (30 kg)
- evezés gépen 4x12 (karok+10 kg)
- hiperhajlítás 4x20 (5 kg)
- egy nyújtó-jellegű gyakorlat, aminek a nevét nem tudom 4x12 (25kg)  o--O
- római szék 4x25
- lábemelés 4x20
30 perc kardió

2. nap váll-kar
- nyakból nyomás rúddal 12,10,10,8 (mivel ehhez gyenge vagyok :()
- oldalemelés 4x12 (4 kg)
- oldalemelés (döntött törzs) 4x12 (3 kg)
- letolás csigán egyenes rúddal 4x12 (első 2 20 kg, a többi 25 kg)
- tricepsznyújtás nyak mögül 4x12 (4 kg)
- lórúgás 4x12 (4 kg)
- bicepszhajlítás scott padon 4x12 (5 kg)
- koncentrált bicepsz 4x12 (6 kg)
- kétkezes beforgatás 4x12 (7 kg)
- római szék 4x25
- hasprés 4x30
30 perc kardió

3. nap láb
- guggolás 5-5 kg-s súlyzóval 4x20
- lábnyújtó 4x12 (15 kg)
- ingás fenékgép 4x12 (15 kg)
- lábtoló 4x20 (20 kg)
- merevlábas felhúzás 4x12 (rúd+5-5 kg)
- vádligép 4x15 (15 kg)
- római szék 4x25
- lábemelés nyújtott lábbal
30 perc kardió

Hát így néz ki, megcsináltam a héten, "kellemes" izomláz lett belőle :) A váll-karedzésben tudom, iszonyú gyenge vagyok, néha még ezek a bébisúlyok is kifognak rajtam :( Csináljak esetleg nehezebbel kevesebbet, vagy maradjon ezzel a mini súllyal a több és majd megerősödöm?
2 hónapja járok edzeni, eddig az eredmény feszesebb comb és fenék, meg vmi talán alakul a hátamon (a hátedzést imádom  <3!)
Széles a csípőm, ezen nem tudok változtatni, így szeretnék szélesebb hátat az arányok miatt :) Tipikus női gondom van, fenéken kisebb zsírpárnák, felül vékony vagyok, illetve vmiért az edzés óta az eddig alig látszó "úszógumi" feltűnőbb lett. Állítólag azért, mert erősödik a hasfalam, de a zsír nem ment le (a diétával eddig nem foglalkoztam, hiszen naponta 1x eszem, akkor is keveset, balga fejjel azt hittem, ez így jó). Szóval a cél egy feszes, izmos test. Tudom, hogy fényévekre vagyok ettől, de Purger Hajni alakja tetszik  <3! http://www.fitlifetrainers.com/ref11.html

Ti mit gondoltok erről? Tudnátok tanácsot adni? Köszi előre is :)

2012. Május 28. - 10:26:27
Válasz #113
Nem elérhető

pobimobi123


Sziasztok!

Kb 1000 évvel ezelőtt egy régi újságban olvastam megy edzéstervet, ami elég szép eredményt hozott. Sajnos most nem találom, de hátha az öreg tapasztalt gyúrósrársak segítenek  ;D A módster lényege az volt, hogy 1 egész héten át csak egy testrészt kellett edzeni, valahogy úgy hogy első nap 5 gyakorlat, 2. nap 3 gyakorlat 3. nap már nem emléákszem, 4. pihi volt talán, majd újra 5 gyakorlat.... ha valaki emlékezne rá az segítsen már ki egy kicsit! Köszi

2012. Május 28. - 19:16:27
Válasz #114
Nem elérhető

Ádi


blokk tréning?

2012. Május 28. - 19:27:18
Válasz #115
Nem elérhető

Triszo


Sziasztok!

Kb 1000 évvel ezelőtt egy régi újságban olvastam megy edzéstervet, ami elég szép eredményt hozott. Sajnos most nem találom, de hátha az öreg tapasztalt gyúrósrársak segítenek  ;D A módster lényege az volt, hogy 1 egész héten át csak egy testrészt kellett edzeni, valahogy úgy hogy első nap 5 gyakorlat, 2. nap 3 gyakorlat 3. nap már nem emléákszem, 4. pihi volt talán, majd újra 5 gyakorlat.... ha valaki emlékezne rá az segítsen már ki egy kicsit! Köszi
[/quote
Szia ne haragudj de ez ebben a formában hatalmas hülyeség!:) To say the least-finoman szólva.
 ;-oo-;
1 példa: Ha egész héten bicepszet edzel(igen gyakori) heti 4 vagy 5 alkalommal, és megfelelően odateszed magad(de még akkor is ha nem), akkor csúnyán túledzed majd ezt az ici-pici izmot, mig a többi a 4-5 hét tétlenség alatt(mire "sorra kerülnek") nagyon csúnyán visszafejlődik, amiért elhanyagoltad. Az izomfehérje nagyon energiaigényes szövet, a test csak akkor különit el kalóriákat a fenntartására(szimplán fogalmazva), hogyha eddzük őket, ezzel jelezve, hogy szükség van rájuk... És természetesen ha elég kalóriát beviszünk azért.
Ha (újra)kezdő vagy, keress 1 átmozgató edzéstervet, ahol minden izomcsoportra 1-1 gyakorlat megy 3-5 sorozattal, heti 2-3 alkalommal, amig bele nem rázódsz... Ezzel az edzéstervvel aminek a nevét szeretnéd tudni, pedig tedd a következőt: :-/] o--O

2012. Május 28. - 21:09:39
Válasz #116
Nem elérhető

Maszat


"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2012. Július 08. - 16:54:14
Válasz #117
Nem elérhető

rangerboy916


Sziasztok! Láttam egy 4napos edzéstervet, és olyan sorozatokat láttam benne hogy "pl: 1×15, 1×12, 1×10, 3×8" ezt a fekevenyomásnál.
Gondolom, az első 15 bemelegítés, de a 12 és 10-es sorotatra miért van szükség. Én például 4x8-at szoktam csinálni mindenből, ez sokban eltér?
ui: nem szerettem volna új témát nyitni, ugyhogy inkább ide..

2012. Július 18. - 20:33:20
Válasz #118
Nem elérhető

Gabe


Sziasztok! Láttam egy 4napos edzéstervet, és olyan sorozatokat láttam benne hogy "pl: 1×15, 1×12, 1×10, 3×8" ezt a fekevenyomásnál.
Gondolom, az első 15 bemelegítés, de a 12 és 10-es sorotatra miért van szükség. Én például 4x8-at szoktam csinálni mindenből, ez sokban eltér?
ui: nem szerettem volna új témát nyitni, ugyhogy inkább ide..
Piramisnak hívják.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2012. Július 18. - 21:34:02
Válasz #119
Nem elérhető

dino


Sziasztok! Láttam egy 4napos edzéstervet, és olyan sorozatokat láttam benne hogy "pl: 1×15, 1×12, 1×10, 3×8" ezt a fekevenyomásnál.
Gondolom, az első 15 bemelegítés, de a 12 és 10-es sorotatra miért van szükség. Én például 4x8-at szoktam csinálni mindenből, ez sokban eltér?
ui: nem szerettem volna új témát nyitni, ugyhogy inkább ide..
Piramisnak hívják.
ne zavard össze szegény gyereket a töri órán tanultakkal  ;D ;D ;D ;D
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!