2024. Április 27. - 20:05:09
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chef help  (Megtekintve 16807 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 26. - 00:51:00
Válasz #15
Nem elérhető

Rob


Sztem a legjobb rizs a basmati. Tescoba van 500gramm 399ért ha jól emlékszem. Nem olcsó,de finom és alacsonyabb GI-vel  rendelkezdik,ami ugye jobb mint a sima hagyányos rizsé.
Én mindig beáztatom,addig forr a víz. Csak is forrásba lévő vízbe teszem bele, és nemszabad túlfőzni mert akkor lesz olyan mint a tarkony. ;D
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Február 26. - 09:17:50
Válasz #16
Nem elérhető

Rencsi


Sztem a legjobb rizs a basmati. Tescoba van 500gramm 399ért ha jól emlékszem. Nem olcsó,de finom és alacsonyabb GI-vel  rendelkezdik,ami ugye jobb mint a sima hagyányos rizsé.
Én mindig beáztatom,addig forr a víz. Csak is forrásba lévő vízbe teszem bele, és nemszabad túlfőzni mert akkor lesz olyan mint a tarkony. ;D
Köszi, ezt ki fogom próbálni! ;)
A beáztatás meg azért is jó, mert az ember megmossa legalább. :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 27. - 12:58:31
Válasz #17
Nem elérhető

csaba.r


De az is segít hogyha megpiritjátok kis olivaolajon,mert én pl a ha fűszeres rizset csinálok, akkor még a fűszereket is ilyenkor dobom bele.
A kínaiaknál meg azért nem ragad össze mert nagyon hírtelen főzik meg ami annyit tesz ki, hogy nem fő ki belőle a keményítő, (amitől ugye ragad).
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 28. - 00:26:46
Válasz #18
Nem elérhető

csaba.r


Prod!!!!!!!!!!!!!

Itt találtam pár asztali grill készüléket ezeket nézegesd, ha a serpenyős megoldásra vagy kiváncs akkor leírom azt bővebben.

http://bonair.hu/index.php?keret=termek_lista&kategoria_id=3
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 28. - 00:42:15
Válasz #19
Nem elérhető

Gabe


Nekem ilyen kontakt grillem van, fain lesz benne a marhahús is!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Március 03. - 13:02:25
Válasz #20
Nem elérhető

csaba.r


A választ ide írom  ;D

Fokhagymás marinád - minden húshoz

8 gerezd szétnyomott fokhagyma, 1 ek ketchup, 2 ek bor, 1 kk fehérbors, 2 ek citromlé, 2 ek olaj

Old John marinád - marhához, sertéshez

3 ek erőleves, 1 ek borecet, 3 ek olaj, 2 ek Worcester mártás, 1 kk csípős mustár, 1 kk paprika, 1 gerezd zúzott fokhagyma, 1 apróra tört babérlevél, csipetnyi chilipor, csipetnyi őrölt feketebors

Saslik-marinád - sertés-, illetve marhasaslikhoz

2 dl szójamártás, 1 dl ecet, 10 dkg cukor, 1 dl ananászlé, 1/2 kk fokhagymapor
Keverjük össze a hozzávalókat, főzzük össze őket, majd hagyjuk hűlni. A grillezendő húst pár órára dörzsöljük be a marináddal.


Ezek nállam az alapok én ezzel szoktam mindent.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Március 03. - 13:09:51
Válasz #21
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Köszi  ;)

2010. Március 03. - 23:02:08
Válasz #22
Nem elérhető

Rencsi


Ezek nagyon jó ötletek Csaba, köszönöm én is!  ****:))))))

Eddig én a következőt használtam általában a steakhez: ~1 dl olaj, 1 ek magos mustár; fokhagyma; kakukkfű; rozmaring; bors; gyömbér. Összekevertem és bekentem a húst (ez kb. 60-80 dkg marhához elég pác).
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 15. - 20:51:48
Válasz #23
Nem elérhető

Rencsi


Mi a leggyorsabban elkészíthető zsírszegény túróból készült étel? Lehet édes is és sós is. A lényeg az időn és az egyszerűségen van  ;)
A segítséget előre is NAGYON köszönöm!  :-){
Itt válaszolnék a feltett kérdésedre. ;)

Sósak:
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1050.msg176386#msg176386
Ricotta helyett zsírszegény túróval kevered ki a felsorolt zöld fűszereket, amennyiben krémesebbre szeretnéd 1-2 evőkanál kefirt, vagy zsírszegény tejfölt adsz hozzá.
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1050.msg174665#msg174665
A töltelék (elkészítése lásd. recept 2. pont) önmagában is igen ízletes!

Édesek:

édességes topicban is találsz megoldásokat, pl.: http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1052.msg173906#msg173906
Csak nem fagyasztod le pl. :)
Ennél még egyszerűbbek:
- túró + édesítő+ gyümölcs
- túró + finom fehérje + víz/tej/kefir az állaga miatt + esetleg még gyümölcs.
- egy nagy kedvencem: tej+ durum búzaliszt -->felfőz; majd ebbe a tejbegrízbe bele a túró. Fehérje, gyümölcs, fahéj is mehet még bele.

Remélem találtál pár tetsző megoldást. :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 15. - 21:42:37
Válasz #24
Nem elérhető

doncicco


Ma próbáltam hátszínt a lehető legnatúrabb verzióban, de nagyon íztelen lett.Mivel pácoljam, vagy fűszerezzem, hogy íze is legyen?

2010. Március 17. - 11:03:32
Válasz #25
Nem elérhető

Rencsi


Ma próbáltam hátszínt a lehető legnatúrabb verzióban, de nagyon íztelen lett.Mivel pácoljam, vagy fűszerezzem, hogy íze is legyen?
Ha nagyon natúran akarod, akkor az olaj ki van lőve, és a bor is. Vannak jó kis steak fűszerkeverékek is, teszel bele mustárt, fokhagymát, és felengeded erő-/marhaleves levével, amit akár kockából is készíthetsz. Borsot is tegyél bele, ha szereted az erőset akkor egy kis Erős Pista, sózni viszont csak akkor szabad, mikor sütéshez beteszed. Ha ebben a pácban érleled 2-3 napot, közben esténként, reggelenként megforgatod, tuti, hogy jól átjárják az ízek! ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 17. - 11:25:03
Válasz #26
Nem elérhető

doncicco


Köszönöm, jó lesz , de annyi olajtól amennyi a húson marad lecsurgatás után, nem hiszem, hogy probléma volna..

2010. Március 17. - 11:37:08
Válasz #27
Nem elérhető

Rencsi


Köszönöm, jó lesz , de annyi olajtól amennyi a húson marad lecsurgatás után, nem hiszem, hogy probléma volna..
Ahogy elnéztem, azért elég sokat magába tud szívni. A fűszerkeverék hátulján is kb. 1-1,5 dl olajt ír 1,5-2 kg húshoz, és abból nem olyan sok marad vissza (max. fele), az meg már elég tetemes mennyiség diétában. :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/