2024. Április 28. - 00:54:33
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Hal ételek és herkentyűk  (Megtekintve 22231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Március 11. - 13:13:13
Válasz #30
Nem elérhető

atleeta


A busa az egyik legfinomabb hal  ****:))))))
Rencsi engedelmével leírok egy egyszerű receptet, én hogyan szoktam elkészíteni.

Hozzávalók:
 - 1kg busafilé
 - 4-5 gerezd fokhagyma
 - tej
 - lenmagolaj
 - ízlés szerint só, bors

A halat megtisztítjuk, feldaraboljuk, bepácoljuk a sóval, borssal, összetört fokhagymával. Felöntjük tejjel és éjszakára a hűtőbe tesszük. Másnap a halszeleteket lecsepegtetjük, kevés olajjal meglocsoljuk és aranybarnára sütjük.  /7%
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2010. Március 11. - 13:49:08
Válasz #31
Nem elérhető

Woodslave


lenmagolajjal sütöd?  ????... lehet én használtam xart, de olyan keserű volt mint az istennyila. Meg nem is hiszem hogy a hevítés jót tenne neki  ::) ????...

2010. Március 11. - 13:51:38
Válasz #32
Nem elérhető

atleeta


lenmagolajjal sütöd?  ????... lehet én használtam xart, de olyan keserű volt mint az istennyila. Meg nem is hiszem hogy a hevítés jót tenne neki  ::) ????...
Azt nemtudom, hogy jót tesz-e neki, de én csak nagyon keveset használok hozzá és nem volt keserű tőle. De majd Rencsi kiigazít.
mod.: valószínűleg az olíva olaj jobb választás
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2010. Március 11. - 22:24:13
Válasz #33
Nem elérhető

Rencsi


lenmagolajjal sütöd?  ????... lehet én használtam xart, de olyan keserű volt mint az istennyila. Meg nem is hiszem hogy a hevítés jót tenne neki  ::) ????...
Azt nemtudom, hogy jót tesz-e neki, de én csak nagyon keveset használok hozzá és nem volt keserű tőle. De majd Rencsi kiigazít.
mod.: valószínűleg az olíva olaj jobb választás
Jó a recepted nagyon!  ****:)))))) Én is szoktam így pácolni, hogy elvegyem a hal "halszagát". :)
A lenmagolajat én inkább a salátához keverném, amit diétában köretként szolgál nálam. Olíva olajjal is vigyázni kell, mert az is megéghet, kevésbé bírja a magas hőmérsékletet, mint mondjuk a napraforgó olaj.

Találtam egy egész használható receptet, jövő héten át is alakítom, kissé még diétásabbra, úgysem férek már a halaktól a frigóban. ;)

Tengeri halrúd házilag

50 dkg főtt tengeri hal, 2+5 ek liszt, 1+2 tojás, zsemlemorzsa, só, olaj.
A halhúst összezúzzuk, elkeverjük 2 evőkanál liszttel, 1 kávéskanál sóval és egy tojással. Ujjnyi rudakat formáluk belőle és a szokásos módon panírozzuk (liszt, felvert tojás és zsemlemorzsa) és szép aranysárgára sütjük őket.

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Május 14. - 00:27:20
Válasz #34
Nem elérhető

Rencsi


Egy igazán finom, különleges és omlós módja következik a hal elkészítésének: ;)

HAL KÍNAI PÁCBAN

Hozzávalók:                        
   1 kg bőr és szálka nélküli tengeri halfilé;
   3 evőkanál méz;
   1 teáskanál 10%-os ecet;
   3 evőkanál fehérbor;
   6 evőkanál ketchup;
   4-5 evőkanál szójaszósz;
   4 gerezd fokhagyma;
   2 kiskanál mustár (magosból fele is elég);
   2 kiskanál Erős Pista;
   2 evőkanál olaj;

Elkészítés:
1.   A halakat lapjukban vékonyabb szeletekre daraboljuk, így legalább 10 szeletet kapunk, melyeket enyhén kiklopfolunk.
2.   A mézet egy csészében elkeverjük az ecettel és a borral és teljesen homogenizáljuk. Ezt követően hozzáadjuk a ketchup-t, mustárt, zúzott fokhagymát, Erős Pistát, szójaszósz, olajt és jól összedolgozzuk.
3.   Az ízes páccal alaposan bedörzsöljük a halakat, és letakarva 1-2 napra betesszük a hűtőbe.
4.   Egy nagy serpenyőben 1 evőkanálnyi olajt hevítünk és a halakat oldalanként kb. 3 perc alatt készre sütjük. 
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. November 08. - 22:16:51
Válasz #35
Nem elérhető

pmiller06


Zöldfűszeres vadlazac spenótos lencsesalátával



4 szelet vadlazacfilé
tengeri só
frissen őrölt színesbors
250 g zöld lencse
250 g friss spenót julienne-re vágva
4 nagyobb gerezd fokhagyma fokhagymanyomón átpréselve 
150 g natúr joghurt
1 db babérlevél
zöldfűszerek: snidling, menta, kakukkfű, petrezselyem, oregánó finomra aprítva
olívaolaj


Elkészítés

1 Enyhén sós vízben a babérlevéllel együtt főzzük meg a lencsét. A lazacfilélet sózzuk és borsozzuk meg, majd tegyük félre.

2 Miután a lencse megfőtt, szűrjük le és öntsük egy nagyobb tálba. Kevés olívaolajon süssük át a lazacfilétet, majd ugyanabba a serpenyőbe tegyük a fokhagymát és pár másodperc után dobjuk rá a felaprírott spenótot is. Forgassuk össze a fokhagymával, majd 2 perc alatt pároljuk meg.

3 Keverjük a spenótot a lencséhez, ízesítsük a zöldfűszerekkel, keverjük hozzá a joghurtot is, és tálaljuk a halfilé mellé.


Tipp: Ez a saláta adag 4-6 személyre is elég, de ha más köretet - például párolt rizst - is adnánk a hal mellé, akkor elegendő kisebb adag saláta is.

2010. November 27. - 11:01:55
Válasz #36
Nem elérhető

pmiller06


Borsos-sonkás tőkehal és lencsés saláta (http://bodzablog.freeblog.hu)



Hozzávalók:

1000 g tengeri halfilé felengedve

granulált fokhagyma
bors
citromlé
8 szelet feketeerdei sonka
200 g lencse
1 lilahagyma
1/2 fej jégsaláta
olívaolaj
szezámmag
petrezselyem
koktélparadicsom

Elkészítés:

A lencsét megmosom, mikróban 2x10 percig felforralom egy tál vízben, amit le is öntök róla mind a kétszer. Ezután vegetával lábosban megfőzöm, ügyelek arra, hogy ne főljön szét. Ha megfőtt, leöblítem, lehűtöm. Olívaolajjal, sóval, fokhagymával, borssal fűszerezem. A lilahagymát és a salátát vékony csíkokra vágva, a koktélparadicsomot cikkekre vágva hozzákeverem. A tetejét megszórom szezámmaggal. Citromot is cseppentek rá.
A halat, ha lecsepegett megsózom, fokhagymával megszórom, citromlével is jól meglocsolom. Minden szelet filére fektetek egy szelet sonkát, megborsozom. Sütőpapírral bélelt tepsire téve 180°C-os sütőben kb. 12-15 perc alatt megsütöm. Salátával tálalom.