2024. Április 28. - 01:50:10
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Diéta dilemma  (Megtekintve 26040 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Július 14. - 08:02:57
Válasz #30
Nem elérhető

AtomAnti


vmi lájtos krumplipüré recept? és diétás "prézli" a húsra?  @-o  <3!

aki tud irja be :)

Krumpli megfőz sós vízben két evőkanál olivaolaj hozzáad és megtör majd bepuszil.  ;D

2 tojás fehérjéje turmixgépben kicsit felver húst beleforgat.
Zabpelyhet megdarál/kukoricapelyhet és a tojásban megpörgetett húst bepaníroz vele majd süt.

 
The pain you feel today will be the strenght you feel tomorrow.
Hard work beats talent when talent doesn't work hard.
"A világon semmiféle tehetség el nem vesz. Nem olyan bolond a természet, hogy hiába teremtsen erőket. Amit teremt, azért teremti, hogy hasznát vegye."
"A tehetség utat tör magának."

2010. Július 14. - 10:20:41
Válasz #31
Nem elérhető

G


Ha nem versenydiéta akkor akkor kis 1.5 % tej, MCT olaj(vigyázni a mennyiséggel mert kellemetlen lehet a nagy mennyiség)
Prézinek zabpehely esetleg v főtt quinoa és csak tojásfehérje

vmi lájtos krumplipüré recept? és diétás "prézli" a húsra?  @-o  <3!

aki tud irja be :)

2010. Augusztus 24. - 13:24:29
Válasz #32
Nem elérhető

pmiller06



2010. Szeptember 02. - 13:46:47
Válasz #33
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok, megosztom veletek a mai ebédem, bár csak képletesen.;)

ZÖLDSÉGES-CSIRKEFALATOK RIZZSEL, CUKKINI CSÓNAKBAN

Hozzávalók:                        
   50 dkg csirkemellfilé;
   4-5 nagyobb darab cukkini;
   2 gerezd fokhagyma;
   Fél fej vöröshagyma (kisebb, de el is maradhat);
   2 mokkáskanál só;
   Őrölt bors;
   50 dkg zöldség: cukkini összedarabolt belseje, paprika (1 db), gomba (3 db), paradicsom (1 db), sárgarépa (fél db);
   30 dkg rizs;
   Zöldfűszerek: kapor, kakukkfű, oregano;
   1-2 ek. olaj a sütéshez;
   10 dkg sajt (elmaradhat és akkor már diétásabb is);

Elkészítés:
1.   A rizst kissé lepirítjuk, majd másfélszeres mennyiségű enyhén sós vízzel fölengedjük, és 10 percig főzzük, majd lefedjük, hogy a saját gőzében megpuhuljon.
2.   A csirkemellfilét apróra összevágjuk, megsózzuk és borsozzuk, majd 1 evőkanálnyi olajon pirosra sütjük és kiszedjük egy edénybe. Lefedjük, hogy ne száradjon ki.
3.   Amíg a csirke pirul a cukkiniket megmossuk, félbevágjuk. Egy kanál segítségével kivájjuk a közepüket és összekockázzuk. A többi zöldséget is összeaprítjuk.
4.   A serpenyőbe (wok a legalkalmasabb) ismét egy evőkanálnyi olajt teszünk, lepirítjuk a vöröshagymát, mikor üveges hozzátesszük a többi zöldséget is. Pár percig sütjük, visszahelyezzük a húsokat, zöldfűszerekkel ízesítjük. Mikor elforrta a levét, hozzákeverjük a kész rizst. Megkóstoljuk, ha szükséges utóízesítjük.
5.   A „cukkini csónakokat” kissé megsózzuk, megtöltjük a rakománnyal, sajtot reszelünk a tetejükre és alacsony fokozaton (140-150°C) fél óra alatt készre sütjük, így a cukkini is megpuhul.

Tipp:
Bármilyen zöldséggel gazdagíthatjuk, ami otthon van.
Önmagában is finom ez a rizses-hús, nem feltétlen kell cukkiniba tölteni, csak így szebb.
 /7%
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Szeptember 02. - 13:59:39
Válasz #34
Nem elérhető

pmiller06


Chilis csirkemell cukkinival

- 4 fél csirkemell (csontos)
- csirke-fuszerkeverék
- 2 lime
- 1-2 chilipaprika
- 4 ek. szezámolaj
- 4 gerezd fokhagyma
- 2 cukkíni
- só
- 4-5 szál kakukkfu. vagy fűszer

A chilit és a fokhagymát a kakukkfuvel együtt apróra vágjuk, összekeverjük az olajjal, a fuszerpaprikával és a lime levével. A csirkemelleket megsózzuk, bekenjük a fuszerolajjal. Sütoben 15-20 perc alatt pirosra sütjük oket, közben hozzáadjuk a nagyobb darabokra vágott cukkínit.

2010. Szeptember 09. - 01:38:26
Válasz #35
Nem elérhető

pmiller06


Lazac és rák paradicsom és édeskömény ágyon



Amíg a sütő 200 °C-ra előmelegedett egy tűzálló tálat kikentem olívaolajjal és megpakoltam egy ujjnyi vastagra vágott édeskömény szeletekkel, 4 szál újhagymával (pár centis darabokra vágva)  és 4 db fokhagymacikkel (vékony szeletekre vágva) és 2 paradicsom negyedeivel. Borsoztam, sóztam, szórtam rá egy kevés oreganot, bazsalikomot, kakukkfüvet és zsályát, fehér és zöld borsot, egy csipet chilit. 15 percet hagytam sülni.

Visszavettem a sütőt 170 °C-ra, rátettem az édesköményágyra a lazacot és egy marék rákot. a lazac kapott babérlevelet, majd mindent megszórtam sóval, chilipehellyel és meglocsoltam egy kevés olívaolajjal és egy fél citrom levével. 15 percet hagytam 170 °C-on  sülni, majd a kikapcsolt sütőben hagytam állni 5 percet.
Lazac és rák paradicsom és édeskömény ágyon


2010. Szeptember 11. - 02:49:18
Válasz #36
Nem elérhető

pmiller06



2012. Június 12. - 15:54:54
Válasz #37
Nem elérhető

SzPeti


Sziasztok,

marhahús elkészítéséhez kérek segítséget, diétázok keményen és a csirkemelltől egy "kicsit" kezdek besokallni, pedig szeretem, de néha más is jöhetne húsból. A halat nem csípem, az is igaz hogy nem tudom jól elkészíteni azt sem, de egyelőre maradjunk a marhánál. Milyen marha húst ajánlotok (bélszín, hátszín, felsál stb), milyen kiszerelésben és hol kapható, elkészítéséhez tudnátok receptet ajánlani? A "Marha gomba körettel" by Rencsi például jó egynek (de ezt sem tudom milyen húsból csináljam). Köszi  /:-)
Nincs csúnya nő csak alacsony tesztoszteronszint! ;)

2012. Június 12. - 20:10:50
Válasz #38
Nem elérhető

Fuji


Sziasztok,

marhahús elkészítéséhez kérek segítséget, diétázok keményen és a csirkemelltől egy "kicsit" kezdek besokallni, pedig szeretem, de néha más is jöhetne húsból. A halat nem csípem, az is igaz hogy nem tudom jól elkészíteni azt sem, de egyelőre maradjunk a marhánál. Milyen marha húst ajánlotok (bélszín, hátszín, felsál stb), milyen kiszerelésben és hol kapható, elkészítéséhez tudnátok receptet ajánlani? A "Marha gomba körettel" by Rencsi például jó egynek (de ezt sem tudom milyen húsból csináljam). Köszi  /:-)
Hali!
En hatszint vagy vastaglapockat szoktam venni.A lapocka abbol a szempontbol jobb hogy tobb a feherje benne mint a hatszinben.
Elkeszitese nem nagy ordongosseg,ketchup+mustar osszekever es bekened rendesen mindenhol es a talat teljesen feltoltod olajal hogy ellepje.Harom,negy napig szoktam pacolni akkor mar rendesen megpuhul.Ez csak akkor jo ha friss hust tudsz venni.
Gyorspacok gyorsan megpuhitjak ha nincs idod szarakodni vele.
Pacba soha ne rakj sot mert cipotalp lesz a husbol,csak sutes utan+bors.
Remelem tudtam segiteni,en minden heten 2-3 alakalommal tolom a marahat.En is kivagyok neha a csirketol. :----