2024. Április 27. - 18:03:58
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 81198 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Március 03. - 17:48:45
Válasz #15
Nem elérhető

Pity


Egy finom szószos hús következik, igazán fel lehet vele dobni a rizs egyhangúságát:

DUPLÁN SAJTOS CSIRKEJAVA

Hozzávalók:                        
   4 fél csirkemell (kb. 60 dkg),
    só,
   1 púpozott evőkanál zabliszt,
    3 dl tej,
   1 dl tejszín,
   0,5 dl fehérbor(elmaradhat),
   őrölt fehérbors,
   pici szerecsendió,
   fél kaliforniai paprika;
   15-20 dkg reszelt sajt.

Elkészítés:
1.   A csirkemelleket lapjában bevágjuk, kihajtogatjuk, nem túl vékonyra, de azért nagy szeletekké, klopfolóval kissé kiverjük. Kis olajt hevítünk, és a hússzeleteket oldalanként 2-2 alatt pirosra elősütjük, és egy tűzálló tálba helyezzük.
2.   A hús sütéséből visszamaradt zsiradékban megfuttatjuk a lisztet (kis lángon, mert könnyen leéghet) és tejjel felöntjük. Kevergetve 2 perc alatt sűrűre főzzük, közben a tejszínnel és borral (elmaradhat) hígítjuk. A tűzről levéve megsózzuk, megborsozzuk, a reszelt sajt fele belekerül. És jön az ízesítés: aki szereti tehet bele bazsalikomot, pici szerecsendiót(rendkívül intenzív, csak óvatosan) fél kaliforniai paprika darabolva.
3.   Ezt a sajtos mártást a csirkékre öntjük, a maradék sajttal behintjük és közepesen forró sütőben ~15 perc alatt megsütjük.
  /7%
Ez elég jól nézki! :P

2010. Március 03. - 20:22:34
Válasz #16
Nem elérhető

csesztike


Szép meg jó de nem tudom mennyit kéne ebből megennem hogy jól lakjak ;D :P
 :-*

Neked úgy 1 fogásnak kéne az egész tepsi amit csináltam...de nekem csak napi 300gramm húst kell megennem! ;D
"...Én nem vagyok rossz csak így sikerült..." :D
(Jessica Rabbit)

2010. Március 03. - 22:40:51
Válasz #17
Nem elérhető

Rencsi


Örülök, hogy tetszést aratnak a receptek!   :)

Egy gyors, és finom kedvencem:  <3!

HAMIS VADAS CSIRKEMELL

Hozzávalók:                        
   2 csapott evőkanál cukor;
   3 evőkanál olaj, vagy 5 dkg vaj;
   3 nagyobb sárgarépa;
   1-2 babérlevél;
   50-60 dkg csirkemellfilé;
   1 teáskanál mustár;
   1 evőkanál zabliszt;
   2 dl tejföl;

Elkészítés:
1.   A cukrot az olajon világosbarnára karamellizáljuk. Hozzáadjuk a reszelő durva fokán lereszelt sárgarépát, rádobjuk a babérlevelet, és lefödve, kis lángon megpároljuk.
2.   Közben csíkokra vágjuk a csirkemellet, s azt is rádobjuk a párolgó répára, és 5-8 percig, a hús kifehéredéséig hagyjuk, hogy együtt puhuljanak. Belekeverjük a mustárt.
3.   Felöntjük egy kevés vízzel, majd behabarjuk, a tejföllel simára kevert liszttel. Akkor jó, ha a leve mártásszerűen sűrű lesz.

Tipp:
    Orsó- vagy szarvacskatésztát főzünk mellé köretnek, de zsemlegombóccal is kiváló.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 05. - 23:04:40
Válasz #18
Nem elérhető

Rencsi


Tündi, ez a másik ígért receptem. ;)

KELBIMBÓS PULYKARAKOTT

Hozzávalók:                        
   1 kg darált pulykahús (mellfilé lehetőleg);
   2 evőkanál olaj;
   Fél fej vöröshagyma (50 g);
   2-2,5 mokkáskanál só;
   Fehérbors;
   Pici reszelt szerecsendió;
   Őrölt feketebors;
   2,5 dl tejszín;
   8 dl tej;
   4 evőkanál zabliszt;
   25 dkg sárgarépa;
   50 dkg kelbimbó;
   25 dkg kukorica;
   10 dkg sajt;

Elkészítés:
1.   Az olajon megdinszteljük az összevágott hagymát, majd a húst is rátesszük, 1,5 mokkáskanál sóval meghintjük, 2 csipetnyi fehérborssal, frissen őrölt feketeborssal és kevéske reszelt szerecsendióval fűszerezzük. A hús mikor kifehéredett és a levét is elfőtte, felöntjük 1 dl tejszínnel, kevergetve elforraljuk a levét.
2.   Két deci tejet elkeverünk a liszttel, a többit feltesszük forralni, a tejszínt belekeverjük, 1 mokkáskanál sóval ízesítjük, megborsozzuk, ebbe is teszünk kevés szerecsendiót. A forró tejbe belekeverjük a lisztes tejet és folyamatos kevergetés mellett besűrítjük. Amikor már sűrű, hozzáadjuk a kukoricát.
3.   Közben a sárgarépát 1-2 percre lobogó vízbe dobjuk. A leforrázott sárgarépát vékony karikákra daraboljuk. A kelbimbóból a nagyobb darabokat kettévágjuk.
4.   A rétegzést a tejes kukoricás masszával kezdjük, ebből vékony réteget teszünk alulra, rá a szeletet sárgarépákat, majd a kelbimbó következik. Tovább folytatjuk a hússal, rá kukoricás öntet jön, majd ismét egy sor sárgarépa, kelbimbó, hús és végül tejes mártás. A tetejét gazdagon megszórjuk reszelt sajttal és letakarva 170-180 °C-on 20 percig sütjük, fólia nélkül még 10 percig pirosítjuk a tetejét.

Tipp:
   Szójatejjel is készíthető.
   Rizs illik mellé köretnek.
   Petrezselyemzöldjével lehet gazdagítani a szószt.
   Brokkolival és karfiollal is készíthető.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 06. - 08:19:25
Válasz #19

Tündi-Bündi

Vendég
apucim gondoskodott a mai tömegnövelésemről...vettem nekik is hajdinát, ne mindig csak rizst egyenek...erre ma fél 8 kor ott kukorékolt felettem egy tálcával  ;D azt sem tudtam hol vagyok, olyan fáradt voltam...mondom ez meg mi? mondja egészséges rántotta  ;D kérdezem miért mit rakott bele, erre ő belekevert egy kevés hajdinát a rántottába..rakott bele bacon szalonna darabokat..brokkolit és sajtot reszelt a tetejére... ****:))) mondtam neki, hogy azért mert rakott bele hajdinát, ez még nem egészséges...de azért nagyon finom volt  ))=/ ****:)))))) nem akartam lelombozni, úgy szeret főzni...rám meg rám fért a kiadós reggeli...aztán elment "lottozni" és két cserép jácinttal jött haza :) mondja hétfőn úgyis csavargok (edzek  ;) ) úgyhogy boldog nőnapot  ;D nekem van a legcukibb apucim a világon  <3! kár, hogy az ilyen férfiak már kihalóban vannak... :-\

2010. Március 06. - 09:32:24
Válasz #20
Nem elérhető

zotja


apucim gondoskodott a mai tömegnövelésemről...vettem nekik is hajdinát, ne mindig csak rizst egyenek...erre ma fél 8 kor ott kukorékolt felettem egy tálcával  ;D azt sem tudtam hol vagyok, olyan fáradt voltam...mondom ez meg mi? mondja egészséges rántotta  ;D kérdezem miért mit rakott bele, erre ő belekevert egy kevés hajdinát a rántottába..rakott bele bacon szalonna darabokat..brokkolit és sajtot reszelt a tetejére... ****:))) mondtam neki, hogy azért mert rakott bele hajdinát, ez még nem egészséges...de azért nagyon finom volt  ))=/ ****:)))))) nem akartam lelombozni, úgy szeret főzni...rám meg rám fért a kiadós reggeli...aztán elment "lottozni" és két cserép jácinttal jött haza :) mondja hétfőn úgyis csavargok (edzek  ;) ) úgyhogy boldog nőnapot  ;D nekem van a legcukibb apucim a világon  <3! kár, hogy az ilyen férfiak már kihalóban vannak... :-\

az olyanok is akik edzenek (lány)  8-)

2010. Március 06. - 09:48:19
Válasz #21

Tündi-Bündi

Vendég
apucim gondoskodott a mai tömegnövelésemről...vettem nekik is hajdinát, ne mindig csak rizst egyenek...erre ma fél 8 kor ott kukorékolt felettem egy tálcával  ;D azt sem tudtam hol vagyok, olyan fáradt voltam...mondom ez meg mi? mondja egészséges rántotta  ;D kérdezem miért mit rakott bele, erre ő belekevert egy kevés hajdinát a rántottába..rakott bele bacon szalonna darabokat..brokkolit és sajtot reszelt a tetejére... ****:))) mondtam neki, hogy azért mert rakott bele hajdinát, ez még nem egészséges...de azért nagyon finom volt  ))=/ ****:)))))) nem akartam lelombozni, úgy szeret főzni...rám meg rám fért a kiadós reggeli...aztán elment "lottozni" és két cserép jácinttal jött haza :) mondja hétfőn úgyis csavargok (edzek  ;) ) úgyhogy boldog nőnapot  ;D nekem van a legcukibb apucim a világon  <3! kár, hogy az ilyen férfiak már kihalóban vannak... :-\

az olyanok is akik edzenek (lány)  8-)
hát igen sajnos ez is igaz...szerdán is megdöbbenten láttam, hogy kb 15 pasi volt a teremben és jó ha volt 5 lány velünk együtt... :-\

2010. Március 07. - 16:32:36
Válasz #22
Nem elérhető

Rencsi


 :-!!!

RÁNTOTT SZELET MUSTÁROS TEJSZÍNMÁRTÁSSAL ÉS KÁPOSZTÁVAL

Hozzávalók:                        
   60 dkg sovány sertéshús, csirkemellfilé, vagy pulykamellfilé;
   1 evőkanál mustár;
   Só, bors;
   2 tojás;
   2 evőkanál rizsliszt;
   80 g teljes kiőrlésű zsemlemorzsa;
   A sütéshez olaj;
A mártáshoz:
   2-2 evőkanál rizsliszt és zabliszt;
   2 evőkanál margarin;
   4 dl zsírszegény tejszín, vagy növényi alapú főzőkrém;
   1-2 teáskanál mustár;
   Fél mokkáskanál só;
   Őrölt bors;
   Kevéske frissen reszelt szerecsendió;
   20 dkg finom sonka;
A káposztasalátához:
   40 dkg fejes káposzta;
   2 dl víz;
   1 mokkáskanál só;
   1 teáskanál 10%-os ecet;
   1 mokkáskanál folyékony édesítőszer;

Elkészítés:
1.   Az ízek összeérése végett legcélszerűbb a káposztát és a húsok előkészítését még előző elvégezni. A húst felszeleteljük, kiklopfoljuk, majd sóval, borssal és mustárral egyenletesen bedörzsöljük, és másnapig hűtőbe rakjuk. A káposztát vékonyan felszeleteljük, a torzsáját kivágjuk. A pohárnyi vizet elkeverjük a sóval, az ecettel és az édesítőszerrel, kóstoljuk meg , hogy megfelelő e az íz világunknak, majd öntsük a káposztára. Lefedve tegyük ezt is a hűtőbe.
2.   Másnap a húsokat megforgatjuk a lisztben, majd a sós, borsos felvert tojásban, végül pedig a zsemlemorzsában. Forró olajban kisütjük és lecsepegtetjük.
3.   Végül elkészítjük a mártást, ehhez a kis zsiradékon megpirítjuk (nem kell pirosnak lennie) a kétféle lisztet, majd felöntjük tejszínnel. Sóval, borssal, szerecsendióval és mustárral fűszerezzük, folyamatos kevergetés mellett besűrítjük. Amikor kész, elzárjuk a lángot alatta és beleszórjuk a felkockázott sonkát.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 07. - 16:58:31
Válasz #23
Nem elérhető

Rencsi


MÉZES MUSTÁROS CSIRKEMELL BALZSAMECETES SZÓSSZAL

Hozzávalók:                        
   50 dkg csirkemellfilé, vagy pulykamellfilé.
   1 evőkanál méz;
   1 evőkanál mustár;
   1 evőkanál balzsamecet;
   1 dl tej;
   1 evőkanál liszt;
   Só, bors;
   Olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, enyhén kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk, megkenjük mustárral és mézzel. Egy órára hűtőbe tesszük pihentetni.
2.   Egy nagyobb serpenyőben olajt hevítünk és a húsokat hirtelen megsütjük nagy lángon (így az értékes húsnedvek bent maradnak), majd lentebb vesszük a lángot és fedő alatt készre sütjük őket. Kiszedjük, majd leborítjuk, hogy ne hűljön és száradjon ki.
3.   A szószhoz a visszamaradó zsiradékba 1 kisebb evőkanálnyi balzsamecetet öntünk. Miután abbamarad az intenzív sercegés 1 dl tejjel felöntjük, majd egy evőkanál liszttel besűrítjük. Megkóstolva utóízesítjük. 

Tipp:Rizs illik mellé köretnek.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 07. - 18:00:40
Válasz #24

Tündi-Bündi

Vendég
Dubarry csirkemell, gombával megspékelve Tündi-Bündi módra

*csak a türelmes bevállalósoknak...(3 órát töltöttem a konyhában :) )

Hozzávalók:

- 4 személy részére, közepes tepsihez:
- 8 szelet filézett csirkemell
- 1 fej karfiol
- 1 konzerv szeletel gomba
- 4 dl zsírszegény tejföl
- 10 dkg zab liszt
- 30 dkg félzsíros sajt
- vaj omega3al  ;D
- zsírszegény tej
- olíva olaj
- só
- bors
- ételízesítő
- 1-2 csésze hajdina/rizs

Elkészítés:
A csirkemellet felszeleteljük, kiklopfoljuk, sóval, borssal mindkét oldalát megfűszerezzük, majd teflon serpenyőben pici olajon megsütjük. A karfiolt vegetás vízben megfőzzük, leszűrjük, kihűtjük. A csirkemellet kivajazott tepsibe lerakjuk, először a gombát, majd a kihűlt karfiolt ráhalmozzuk, és leöntjük a következő mártással. Világos rántást készítünk: vajat felhevítünk, gyors kevergetés mellett lassan adagoljuk bele a lisztet, világosra pirítjuk, felengedjük pici tejjel, és próbáljuk csomó mentesre keverni (sok sikert, nekem nem sikerült elsőre  :-\, de kezdő háziasszonyként ez elnézhető  :-[ ) majd beletesszük a tejfölt és reszelt sajtot, amit már segédünkkel(Lalika  :-*) időközben lereszeltettünk. Az egészet megszórjuk egy kis reszelt sajttal, és előmelegített sütőben pirosra sütjük. Köretként hajdinát készítettem, de lehet rizzsel és krumpli pürével is. Az eredmény nem marad el...anyós, após is megnyalja mind a tíz ujját  ****:)))  /7%

2010. Március 10. - 23:36:22
Válasz #25
Nem elérhető

Rencsi


MECSEKI FINOMFALATOK

Hozzávalók:                        
   60 dkg csirkemellfilé, pulykamellfilé vagy karajszelet;
   1 kiskanál só
   1 mk őrölt feketebors
   3 tojás
   1 közepes burgonya
   12 dkg reszelt sajt
   Kb. 10 dkg zabliszt
   Sütéshez olaj;

Elkészítés:
1.   A húst kb. 10 kisebb részre vágjuk, kissé kiverjük, inas részeit bevágjuk, megsózzuk, megborsozzuk.
2.   A tojásokat felverjük, a meghámozott burgonyát belereszeljük. A sajtot, meg kb. 2 ek lisztet hozzáadva kikeverjük. A húst először a maradék lisztben, majd a tojásos masszában forgatjuk meg. Bő olajban közepese forró olajban 7-8 perc alatt kisütjük.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 12. - 00:20:09
Válasz #26
Nem elérhető

Rencsi


A saját készítésű hamburgert nagyon szeretem, mert finom és az van benne amit beleteszek, semmi adalék, és tartósító. Remélem sokak tetszését elnyeri. :)

HAMBURGER

Hozzávalók:                        
   30 dkg darált marhahús;
   2 nagy gerezd fokhagyma;
   Fél fej vöröshagyma;
   5-7 dkg sajt;
   1-2 szál zeller, vagy petrezselyemlevél;
   2 evőkanál olíva olaj;
   1 mokkáskanál só;
   Őrölt bors;
   4 db teljes kiőrlésű zsömle;
   Szeletelt sajt;
   Saláta; paradicsom, paprika, hagyma, uborka…

Elkészítés:
1.   A marhahúst elkeverjük a zúzott fokhagymával, az apróra összevágott hagymával és petrezselyem zölddel, a lereszelt sajttal, a sóval, borssal és az olívával. Lehetőleg a sütés előtti este készítsük el és éjjelre tegyük hűtőbe, hogy összeérjenek az ízek.
2.   A hamburgermasszából 4 darab nagyobb lapos korongot formázunk. Sütés közben úgyis összébb esnek. Felhevített olajon oldalankét kb. 5 percig sütjük.
3.   A tálaláshoz a zömléket félbe vágjuk, beletesszük a salátalevelet, a többi zöldséget, a sajtot, majd rá a húst és leborítjuk a zsömle tetejével.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 12. - 00:21:19
Válasz #27
Nem elérhető

Gabe


"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Március 12. - 00:23:08
Válasz #28
Nem elérhető

Maszat


hát ez tényleg marhanagy!!!! :o ****:))))))
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Március 12. - 00:29:21
Válasz #29
Nem elérhető

Rencsi


ez  (:-)  @-o
Örülök fiúk, hogy tetszik! A hús íze sokkal intenzívebb, mert igazi és mindenki a saját ízlése szerint tudja ízesíteni. A 30 dkg darált marhából 4 normál zsömlényi méretű hús lesz, tehát nagy zsömlénél csak 2 húspogácsa jön ki kb. ;)

Ez egy másik gyors kedvencem:

MEDITERRÁN SZELET BURGONYA KÖRÍTÉSSEL

Hozzávalók:                        
   100 g olíva bogyó;
   Rozmaring,
   oregano;
   0.5 dl olívaolaj;
   Só; bors;
   60 dkg csirkemellfilé, pulykamellfilé, vagy kicsontozott sertéskaraj;
   50 dkg burgonya;

Elkészítés:
1.   A legcélszerűbb, ha még a készítés előtti este páclevet készítünk. Ehhez egy jó maréknyi olívabogyót felkarikázunk, beleteszünk egy kis csipet rozmaringot, egy mokkáskanálnyi oreganot, kb. fél dl olívaolajt, pici sót, borsot. Az olívabogyó levéből is öntsünk bele. A husikat felszeleteljük, kb. 6-8 kisebb szelet. Beletesszük a pácba, hogy mindenütt érje. Letakarva egy éjszakára hűtőbe rakjuk.
2.   Másnap egy akkora tepsit keresünk, amibe beleférnek, és páclevestől beleöntjük, eligazítjuk. Az olívabogyókból teszünk még a tetejére. (Ha úgy látjuk kis vizet -1dl- önthetünk alá.) A meghámozott és felszeletelt burgonyát alárakjuk és letakarva sütőbe tesszük 170-180°C-ra. Így süljön 20-25 percig, fordítsuk meg a tepsiben a husikat és a krumplikat. Közben nézzük meg késsel, hogy mennyire főttek meg, és ha már majdnem készen vannak, vegyük le a fóliát a tetejükről és kb. 10 perc alatt pirítsuk kissé pirosra a tetejüket.

Tipp:
- A húsok tetejét feta sajttal megszórhatjuk, hogy finoman ráolvadjon.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/