2024. Április 28. - 01:14:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Levesek  (Megtekintve 9127 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Március 07. - 17:41:56
Megtekintve 9127 alkalommal

Tündi-Bündi

Vendég
A sort egy egyszerű levessel kezdeném!  <:-)

Brokkoli krémleves:
Hozzávalók:
1 csomag brokkoli
2 db krumpli
1 db vegetáriánus leveskocka
1 csipet őrölt bors
(aki igényli feldobhatja némi krutonnal, pirított fűszeres kenyérdarabkákkal  ;) )


Elkészítés:
Tényleg nagyon gyors és egyszerű!
Így lehet, hogy az is megeszi a brokkolit, aki különben nem kedveli.
Egy fazékba kb 6-7 dl vizet teszünk. A krumplikat feldaraboljuk és egy leveskockával együtt megy a fazékba - felforraljuk és 5-10 percig főzzük.
Közben megtisztítjuk és apróra darabokra vágjuk a brokkolit. A rózsákat és a leveleket levágjuk, a száráról lehúzzuk a külső szálkás részt és felaprítjuk.
Mikor a krumpli már majdnem megfőtt, belerakjuk a brokkolit a fazékba. A víz éppen csak lepje el, ha nem lepi el, utánatöltünk kevés forró vizet. Rászórunk egy csipet őrölt borsot, lefedjük, felforraljuk, és fedő alatt lassú tűzön főzzük 5-10 percig. Utána botmixerrel szétturmixoljuk. Ha túl sűrű lenne, kis forró vízzel még lehet higítani. Megkóstoljuk, és ha kell megsózzuk.  /7% (Lalikának annyira ízlett, hogy azt mondta, ezután minden héten csináljak valami egészséges levest neki, nagyobb adagban, hogy sokáig kitartson  ;D )

2010. Március 07. - 18:46:09
Válasz #1
Nem elérhető

Rencsi


Brokkoli krémleves:
****:)))))) Ezt ki fogom próbálni! Köszi, meg a topic is jó 5let!  :-*

Én is adok egy tippet. Apukám azt mondta, hogy nem szereti a gombalevest, bár de utoljára még menzás korában evett. Amikor megkóstolta ezt, mondta, hogy ilyet bármikor csinálhatok! :D

MARHAHÚSOS GOMBALEVES

Hozzávalók:                        
   40 dkg marhahús;
   50 dkg gomba;
   1 nagy szál sárgarépa(2 közepes);
   1 zeller;
   1 vöröshagyma;
   2-3 ek olaj;
   2-3 babérlevél;
   Csipet majoránna, kakukkfű, csombor;
   Só, bors;
   1 dl fehérbor;
   1 dl tejszín;
   Fél citrom mag nélkül;
   Liszt;
   1 tojás;
Elkészítés:
1.   A marhahúst apró kockákra vágjuk, a zöldségeket megtisztítjuk, felkockázzuk. Az olajat felhevítjük, a kockákra vágott marhahúst rátesszük, megforgatjuk, és fedő alatt pároljuk. Megsózzuk (1 mk), majd 1 dl hideg vizet öntünk alá, és így pároljuk tovább. Közben a hagymát finomra vágjuk, és a gombát megmossuk, és felszeleteljük. A hús mikor elfőtte a levét (zsírjára sült), akkor hozzátesszük a zöldségeket és egy pici vizet, és tovább főzzük. Kb. 5 perc után hozzátesszük a hagymát és a felszeletelt gombát. Megborsozzuk, teszünk hozzá egy csipet majoránnát, kakukkfüvet, borsikafüvet (csombor) és a babérlevelek is belekerülnek. Alapos keverés után 2 liter vízzel felöntjük, és lassan elkezdjük főzni.
2.   Miután 1-2 dl elpárolgott belőle, hozzáöntjük az 1dl száraz fehérbort (Furmintot használtam, Juhfarkkal is finom volt), majd a fél megmosott citromot héjastól. A tejszínt elkeverjük egy pár evőkanál vízzel és 1 ek. liszttel, kavargatás mellett a levesbe öntjük (különben csomós lesz). A lángot nagyobbra vesszük, és megcsináljuk a galuskát.
3.   Ehhez az egy tojást elkeverjük annyi liszttel (kb.3-4 ek.) amennyit felvesz és egy csipet sóval. Laza, kézzel szaggatható tésztát kapunk, amit a forrdogáló levesbe belecsipkedünk. Mikor feljön a víz tetejére a galuska, akkor elzárjuk a gázt. A citromot kivesszük, megkóstoljuk, hogy kell-e bele kis só. Lefedjük tálalásig.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 07. - 18:50:45
Válasz #2

Tündi-Bündi

Vendég
Én imádom a gombát, úgy hogy meg is van a jövő vasárnapi ebéd! Köszi :)  ;) Amúgy így megy ez...Lali is utálj a gombát, a karfiolt....aham...még az öccse maradékát is elpusztította...:) csak ügyes szakácsnők kellenek és minden finom!!!  Łł=

2010. Március 09. - 09:38:38
Válasz #3
Nem elérhető

meghalokhogyharámnézel


Én ezt esténként szoktam enni, de olykor napközben, ha készítek, berakom egy kajának.Olyan átvészelősnek nem rossz.

50 dkg pulykamell
sárgarépa
paszternák
fokhagyma
zeller
karalábé
1 fej vöröshagyma

A zöldséget mindenki ízlés szerint pakolhatja bele.Összekockázom az összes zöldséget,és kevés olívaolajon mindent megpirítok,többek között a szintén felkockázott pulykamellet is.A vöröshagymát belevágom ugy egyben, ahogy van.Felöntöm vízzel,és főni hagyom, míg minden meg nem puhul, a végén némi ételízesítőt szokásom belerakni. és kész is.A végén szokott maradni lé, azt pedig elhasználom husi pároláshoz, vagy egy krémleveshez alapnak.Énnagyon leveses vagyok.
Ha Wichitában buksz, azért buksz, mert Wichitában vagy.

2010. Május 14. - 14:37:04
Válasz #4

Tündi-Bündi

Vendég
Hideg joghurtos főzés nélküli gyümölcsleves:

2dl zsírszegény natúr joghurt
1l tej
30dkg gyümölcs ízlés szerint
édesítőként méz
tejszínhab a díszítéshez

Turmixold össze a gyümik felét a joghurttal és a mézzel majd öntsd fel tejjel, a maradék gyümiket ebbe aprítsd bele. Tedd 1-2 órára a hűtőbe hogy az ízek összeérjenek. Tejszínhabbal díszíthetjük.  /7%

2010. Május 14. - 15:05:03
Válasz #5

Tündi-Bündi

Vendég
Vörösboros meggyleves

50 dkg meggy
6 dl víz
1,5 dl száraz vörösbor
1 dl juharszirup
1 kávéskanál vanília aroma
1 teáskanál étkezési keményítő
gyömbér

A gyömbért ráreszeljük a kimagozott meggyre majd ráöntjük a vörösbort és elkezdjük párolni. Mikor a meggyszemek berepedtek akkor adjuk hozzá a juharszirupot, és felöntjük vízzel. Felforraljuk és hozzáadjuk a hideg vízben elkevert keményítőt és a vanília aromát. Újra felforraljuk és hidegen táljuk.

2010. Május 14. - 16:40:54
Válasz #6
Nem elérhető

Maszat



ááááá
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Június 03. - 12:22:04
Válasz #7

Tündi-Bündi

Vendég
Zöldségleves abból, ami otthon akad..
Tegnap csináltam zöldséglevest, beledobtam mindent, ami otthon fonnyadozott és nagyon finom lett  ;D képet majd később mellékelem...

Hozzávalók:
1 fej vöröshagyma
1 fej brokkoli
2 nagyobb sárgarépa
2 kisebb fehérrépa
4 szem burgonya
zeller zöld
petrezselyem
kevés olaj
édes pirospaprika
vegeta
apró levestészta

A hagymát felkockáztam kevés olajon megfuttattam beleszórtam a pirospaprikát. Hozzáadtam a kockára vágott burgonyát, majd felengedtem kb 7dl vízzel, beledobtam a zellert, petrezselymet. Forrt egy kicsit majd, felöntöttem egy dl vízzel hozzáadtam a karikára vágott sárgarépát fehérrépát és a vegetát, majd kicsivel később a brokkolirózsákat. Amikor már majdnem megfőtt hozzáadtam kb 3 púpozott kanál rizs alakú tésztát.
 ))=/


2010. Szeptember 02. - 13:58:02
Válasz #8
Nem elérhető

pmiller06


Párolt csirkeleves



- 700g csirkemell
- 1 póréhagyma
- 1 hagyma
- 5-6 répa
- 3 fokhagyma
- 4 db brokkoli
- 4 db karfiol
- 1 doboz tejföl
- fél citrom
- só
- bors
- majoranna
- leveskocka

Azért raktam felkiáltójelet, mert ilyet nem gyakran láttok receptek közt!
Tegnap gondolkodtam el ezen, hogy nem-e lehetne párolt zöldséget levesként megcsinálni, hogy ne főjjön ki belőle a vitamin, stb. Úgyhogy kísérleteztem otthon, aminek meglepően finom kicsit becsinált leves íze lett.

Csirkemellet feldaraboljátok apró csíkokra, pici olajon apróra vágott hagymával sütitek. Utána pici víz bele, só, és bors, és pár percet hagyni kell hadd főjön meg a hús. Utána felöntitek jó sok vízzel(1-2l), bele egy adag majorannát meg a leveskockát, és mikor elkezd főni rárakom a párolókosarat az összes zöldséggel(kivéve a hagyma mert az már a vízbe van), vagy ha elektromos párolótok van akkor külön is lehet csinálni a zöldségeket. Itt megjegyezném hogy TÖKMINDEGY milyen zöldség megy bele, akár krumplit is lehet, vagy kizárólag brokkolit. Rátok van bízva! Miután megfőttek a zöldségek belerakom robotgépbe egy pici levessel, és összeturmixolom. Utána vissza a levesbe, elkavarom, bele a tejföl meg a citrom, rottyantok egyet rajta és kész is! Ha nem elég fűszeres lehet bele még rakni ezt-azt.
A leves kb. 4 nagyobb (gyúrós) ember étkezésére elég, szénhidrát csak a zöldség benne, így diétára tökéletes, hipphopp elfogy!

2010. Szeptember 26. - 05:49:09
Válasz #9
Nem elérhető

pmiller06


Thai csirkeleves



Hozzávalók:

40 dkg csirkemell
Kevés szezámolaj
5 dl csirke alaplé
3 dl kókusztej
¼ szál póréhagyma
1 szál újhagyma
2 g friss gyömbér
1 kávéskanál chiliszósz
1 kávéskanál osztrigaszósz
1 lime kifacsart leve

1., A csirkemellet felkockázzuk, kevés szezámolajon megpirítjuk.
2., Felöntjük a csirke alaplével, majd a kókusztejjel.
3., Hagyjuk főni. Addig a hagymákat felszeleteljük, a gyömbért lereszeljük.
4., Hozzáadjuk az előkészített hagymákat és gyömbért.
5., A chiliszósszal és az osztrigaszósszal ízesítjük.
6., Hozzáöntjük a lime kifacsart levét.
7., Kóstoljuk, ha kell sóval / borssal / vízzel / chilivel / osztrigaszósszal vagy lime levével beállítjuk a végleges ízvilágot.
8., Tálaláskor lime szeleteket is rakhatunk bele.

2010. Október 11. - 18:07:24
Válasz #10
Nem elérhető

pmiller06


Csirkés spárgakrémleves



Hozzávalók:

    * kb. 25 dkg spárga
    * 15 dkg csirkemell-filé apró kockákra vágva
    * 1 evőkanál vaj
    * 1 szál angolzeller
    * 2-3 szál újhagyma
    * kb. 8 dl zöldségalaplé
    * tej (vagy tejszín)
    * só, bors

A spárgát megtisztítom, levágom és félreteszem a csúcsokat, és a maradékot kb. 3 cm-es darabokra vágom. Az újhagymát és a zellert felkarikázom, és pár percig párolom a felolvasztott vajon. Hozzáadom a spárgát, átforgatom, majd felöntöm az alaplével, és kb. 8-10 percig főzöm. Ezután félreteszem kicsit hűlni, majd összeturmixolom. Beleteszem a csirkehúst, felforralom, és forrástól számítva kb. 10 percig főzöm. Végül belekeverem a spárgacsúcsokat, némi tejet, ha szükséges megsózom, borsozom, és még 3 percig főzöm. Azonnal tálalom, még némi sajtos krutonnal lehet fokozni az élvezeteket, de magában is megállja a helyét.

2010. Október 11. - 18:10:09
Válasz #11
Nem elérhető

pmiller06


Kókusztejes csirkés\koktélrákos kukoricaleves



Ez is csak nevében leves, inkább egytálétel, jó sűrű, tésztával, zöldséggel és hússal. Koktélrákkal lenne az igazi, azt azonban a csirkével ellentétben nem az elején kell hozzáadni, hanem a végén, a zöldségekkel és a tésztával egy időben. Így aztán rákkal még gyorsabban elkészül, csak fel kell forralni az alaplevet a kókusztejjel és a curryvel, és 3 percig főzni benne az alapanyagokat, bár azért a csirke miatti plusz 10 perccel együtt is nagyon baráti. Villám vacsora hétköznapra.

Hozzávalók:

    * fél doboz kukorica konzerv (vagy 1 kicsi)
    * kb. 12 dkg koktélparadicsom (kb. 16 db)
    * 16 dkg falatnyi darabokra vágott csirkemellfilé
    * 1 evőkanál olaj
    * 4 dl kókusztej
    * 1 evőkanál currypaszta
    * 5 dl zöldség alaplé
    * 1 „kocka” tojásos kínai tészta
    * koriander a tetejére (én elfelejtettem)

Az olajon pár percig sütöm a húst, majd hozzáadom a curryt, és egy percig együtt pirítom őket. Felöntöm az alaplével és a kókusztejjel, és fedő alatt kb. 10 percig főzöm – a kókusztej miatt hajlamos kifutni, ezért ellenőrizni kell időnként. Közben félbevágom a megmosott paradicsomokat, és leszűröm a kukoricát. Hozzáadom a kukoricát, a paradicsomot és a tésztát, és 3-4 percig főzöm. Azonnal, korianderrel megszórva tálalom, mert a tészta képes az összes nedvességet magába szívni, és gyakorlatilag végtelen nagyra dagadni.