2024. Április 28. - 14:25:34
Bodybuilding.hu Fórumok

Linkelt események

  • Áremelkedések: 2007. Szeptember 01

Szerző Téma: ÁREMELKEDÉSEK!  (Megtekintve 20897 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Augusztus 31. - 16:10:02
Megtekintve 20897 alkalommal
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Nos, itt egy új téma.

Mint sokan már tudjátok, május óta szinte minden Tejsavó proteint(Whey Protein) forgalamzó cég bejelentette a közelgő áremelést minden olyan termékre, amiben tejsavó fehérje található.(amelyik cég nem emel, annak a termékében, mégha rá is van írva, nincs benne tejsavó). Az Extremefit elég nagy raktárkészlettel rendelkezett ahhoz a korábbi szállítmányokból, hogy ne kelljen a nyáron még emelni az árakat. A gyártó cégek és márkák azóta már újabb áremeléseket is bejelentettek 2007 szeptemeber 1-től, tehát elég katasztrófális lesz a helyzet a jó minőségű termékeknél, amik tényleg elég sok tejsavó koncentrátumot és izolátumot tartalmaznak. Az előre prognosztizált változás még sötétebb képet fest 2008-ra.

2007- szeptember 1- től emelkednek az Optimum Nutrition Whey - tejsavót tartalmazó termék árai kb. 15- 20 %-al! Ezt azért emelem ki, mert túlzás nélkül a világ legnépszerűbb Whey Protein termékéről van szó.

Ma és elsején, most szombaton, még a régi áron tudod megvenni az Optimum Nutrition ezen termékeit. ON 100% WHEY GOLD STANDARD - THE NR.1. Az EXTREMEFIT üzletben Budapesten a Lurdy-Házban és Pécsett a Plázában, vagy megrendelheted a www.bodybuilding.hu -n és a www.extremefit.hu -n. Telefonos rendelés: 061 4561262

Miért emelkednek az árak?

Csak röviden és sok részletet kihagyva:

A (tej)nyersanyagok világpiaci árai soha eddig nem látott mértékben nőnek 2007 január óta.

A tejtermékek fogyasztása még mindig növekszik a folyamatosan növekvő Ázsiai és közelkeleti GDP növekedéssel együtt.
- a magasabb jövedelmek és populáció stabil plattformot biztosít a növekvő globális tejtermék fogyasztásnak.
- a tejtermelés és ellátás csökkenése Ausztráliából, az USA-ból és az EU-ból, soha eddig nem látott méretű igénynövekedést eredményezett mindenfajta tejterméket érintve.

- Éveket vesz igénybe, hogy Ausztrália felépüljön a nagy szárazság okozta károkból ezen a területen. A tejtermelés januárban az előző évihez viszonyítva 11%-ot esett. A tejtermelés esése tapasztalható a világ többi részén is.

A tej nyersanyagok világpiaci ára történelmi magasságokba emelkedett.

Kina tejtermék fogyasztása egy év alatt kb 23%-al növekedett. A helyi alacsonyabb termelés és a rossz minőség miatt kína elég nagy részben importból látja el az országot.

A világ tejtermelése az előző években jelentősen zuhant és nem tudja követni a magasan emelkedő igényt ezért a felvásárlási árak tovább emelkednek.

2 év alatt 70%-os nyersanyagár emelkedést prognosztizálnak 2008 közepéig.

A Dymatize tejsavó termékeinek árai még kb. két hónapig nem változnak.

A SixStar Whey protein ára még kb 2 hónapig nem változik.

Az MHP-Simple Whey ára még kb 1 hónapig nem emelkedik.

A MuscleTech - NitroTech Hardcore még kb. 1 hónapig változatlan lesz.

 :-}






"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Szeptember 02. - 23:23:24
Válasz #1
Nem elérhető

ViCtor


:-oD  Ejj, Riska sztrájkol, bár, van miért. Szóval, most visszaüt. Egyem a boci szemeit...

Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 04. - 10:40:25
Válasz #2
Nem elérhető

tomi


A tojás árát is felnyomják a büdös parasztok. Állítólag karácsonyra elérheti az 50ft/db-os árat. Az állam meg reklámozza, hogy éljél egészségesen.....miből vazzeg? Ahelyett, hogy primitív közérdekű reklámokat csináltatnak kolosszális összegekért, inkább támogatnák a tojás meg a hús árát.

Ami a legjobban tetszik, hogy állami pénzen nyomják, hogy: "aki cigarettázik beteg" és vegyen nikotintapaszt!!! Én 5 évig szívtam basszákmeg és egyik napról a másikra le tudtam tenni tapasz nélkül. Szánalmas, hogy a lelkileg gyenge embereket ma nem lebasszák, hanem "MEGÉRTIK". a tapasz nem okoz függőséget, rohadjanak meg? A másik meg az hogy a cigaretta megéri az államnak, mert kap egy csomó jövedéket, plussz hátha megdöglik aki szívja, és nem kell neki nyugdíjat fizetni. Aztán majd, ami pénz így elmegy behajtják egy kis ÁFÁval, az élelmiszereken. Ez nem kormánykritika, hanem szimpla kirohanás.
BASSZÁK MEG!!! :-)-
Up the dose, lift the most!

2007. Október 04. - 11:30:35
Válasz #3
Nem elérhető

hopika


A tojás árát is felnyomják a büdös parasztok. Állítólag karácsonyra elérheti az 50ft/db-os árat. Az állam meg reklámozza, hogy éljél egészségesen.....miből vazzeg? Ahelyett, hogy primitív közérdekű reklámokat csináltatnak kolosszális összegekért, inkább támogatnák a tojás meg a hús árát.

Ami a legjobban tetszik, hogy állami pénzen nyomják, hogy: "aki cigarettázik beteg" és vegyen nikotintapaszt!!! Én 5 évig szívtam basszákmeg és egyik napról a másikra le tudtam tenni tapasz nélkül. Szánalmas, hogy a lelkileg gyenge embereket ma nem lebasszák, hanem "MEGÉRTIK". a tapasz nem okoz függőséget, rohadjanak meg? A másik meg az hogy a cigaretta megéri az államnak, mert kap egy csomó jövedéket, plussz hátha megdöglik aki szívja, és nem kell neki nyugdíjat fizetni. Aztán majd, ami pénz így elmegy behajtják egy kis ÁFÁval, az élelmiszereken. Ez nem kormánykritika, hanem szimpla kirohanás.
BASSZÁK MEG!!! :-)-

Respect!!!
Én ugyanezt,csak kicsit bővebben már sokszor kifejtettem a baráti körömben...
 :-)!
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. Október 04. - 11:34:18
Válasz #4
Nem elérhető

God Vazzeg


És baszki, ezt egyedül a gyúrós haverok értik csak meg, akárki másnak említem, én vagyok a hülye..  :--: Az egyszeri ember ennyire degenerált lenne? Néha már úgy érzem, én (mi?) egy külön embercsoport vagyunk  ;-oo-; De tudjátok mit??! Én jól érzem magam így, mindenki bekaphatja hóóóó  :-)-  :-<

2007. Október 04. - 11:38:35
Válasz #5
Nem elérhető

ViCtor


Megint lesz majd mindenkinek Tikja meg baromfiudvarja! 50Ft/tojás?  :-p
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 04. - 12:09:31
Válasz #6
Nem elérhető

parrre


A tojás árát is felnyomják a büdös parasztok. Állítólag karácsonyra elérheti az 50ft/db-os árat. Az állam meg reklámozza, hogy éljél egészségesen.....miből vazzeg? Ahelyett, hogy primitív közérdekű reklámokat csináltatnak kolosszális összegekért, inkább támogatnák a tojás meg a hús árát.

Ami a legjobban tetszik, hogy állami pénzen nyomják, hogy: "aki cigarettázik beteg" és vegyen nikotintapaszt!!! Én 5 évig szívtam basszákmeg és egyik napról a másikra le tudtam tenni tapasz nélkül. Szánalmas, hogy a lelkileg gyenge embereket ma nem lebasszák, hanem "MEGÉRTIK". a tapasz nem okoz függőséget, rohadjanak meg? A másik meg az hogy a cigaretta megéri az államnak, mert kap egy csomó jövedéket, plussz hátha megdöglik aki szívja, és nem kell neki nyugdíjat fizetni. Aztán majd, ami pénz így elmegy behajtják egy kis ÁFÁval, az élelmiszereken. Ez nem kormánykritika, hanem szimpla kirohanás.
BASSZÁK MEG!!! :-)-

 Łł= :-){ :-)!

A parasztoknak meg annyit, ha én lennék olyan helyzetben, már régen filléres kazah meg üzbég meg f@sztudjamilyen cuccokkal lennének tele a boltok, aztán mehetnének ugatni hogy "nem éri meg" meg "ha mi nem dolgozunk te éhenhalsz".
10 éven keresztül MINDÍG magyar cuccot vettem, mégha drágább is volt. De azért az már kurvanagy gáz, hogy a magyar csirkemellfilé (TERMELŐI BOLTBAN !)1400, a német(!), fagyasztott (!), csomagolt (!) és ideszállított (!!) meg 1200.

2007. Október 04. - 12:19:23
Válasz #7
Nem elérhető

Richie


Üdv Parre!! /:-)

Hol lehet kapni olyan 1200FT-os cs.mellet?Érdekelne engem is!! /7%

Kössz
If you say the things you say, you gotta mean it
and when you do the things you do, it's gotta come from the heart

2007. Október 04. - 12:23:24
Válasz #8
Nem elérhető

parrre


Üdv Parre!! /:-)

Hol lehet kapni olyan 1200FT-os cs.mellet?Érdekelne engem is!! /7%

Kössz

plusszban meg cora-ban szoktam venni asszem 1190 és 1220 az árak

2007. Október 04. - 13:14:12
Válasz #9
Nem elérhető

ViCtor


én nem veszek filézett cs.mellett, itthon filézem ki , avval is spórolok. Ráadásúl,aki szerti a levest, annak abba jó a maradék csont. Mindenesetre, tessék megtanúlni filézni, legyen időtök és étvágyatok utána. Hali
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 04. - 13:26:23
Válasz #10
Nem elérhető

drake


A tojás árát is felnyomják a büdös parasztok. Állítólag karácsonyra elérheti az 50ft/db-os árat. Az állam meg reklámozza, hogy éljél egészségesen.....miből vazzeg? Ahelyett, hogy primitív közérdekű reklámokat csináltatnak kolosszális összegekért, inkább támogatnák a tojás meg a hús árát.

Ami a legjobban tetszik, hogy állami pénzen nyomják, hogy: "aki cigarettázik beteg" és vegyen nikotintapaszt!!! Én 5 évig szívtam basszákmeg és egyik napról a másikra le tudtam tenni tapasz nélkül. Szánalmas, hogy a lelkileg gyenge embereket ma nem lebasszák, hanem "MEGÉRTIK". a tapasz nem okoz függőséget, rohadjanak meg? A másik meg az hogy a cigaretta megéri az államnak, mert kap egy csomó jövedéket, plussz hátha megdöglik aki szívja, és nem kell neki nyugdíjat fizetni. Aztán majd, ami pénz így elmegy behajtják egy kis ÁFÁval, az élelmiszereken. Ez nem kormánykritika, hanem szimpla kirohanás.
BASSZÁK MEG!!! :-)-

 Łł= :-){ :-)!

A parasztoknak meg annyit, ha én lennék olyan helyzetben, már régen filléres kazah meg üzbég meg f@sztudjamilyen cuccokkal lennének tele a boltok, aztán mehetnének ugatni hogy "nem éri meg" meg "ha mi nem dolgozunk te éhenhalsz".
10 éven keresztül MINDÍG magyar cuccot vettem, mégha drágább is volt. De azért az már kurvanagy gáz, hogy a magyar csirkemellfilé (TERMELŐI BOLTBAN !)1400, a német(!), fagyasztott (!), csomagolt (!) és ideszállított (!!) meg 1200.

Hi parrre!

Azért annyit tudnod kell, hogy a nyugat európai termelők rendesen kapnak támogatást, EU -s illetve saját ország támogatást. Olyan ez mint annak idején nálunk az export támogatás. Kicsit sántít a példa, de vmi hasonló.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a külföldi termelők gépparkja, értsd mindennemű gépre, sokkal korszerűbb mint a magyar termelőké. Ezt pl. Németországban annak idején elég komolyan támogatta a német kormány.

Persze az is igaz, hogy ettől nekünk nem lesz könyebb megvenni a magyar termékeket, de nem mindig a termelők tehetnek róla.

Üdv.: drake
Isten a világot idővel teremtette és nem időben.
Minden dolog időben nyer értelmet. Az idő maga az Isten.
/Szent Ágoston/

2007. Október 04. - 13:47:01
Válasz #11
Nem elérhető

parrre



Hi parrre!

Azért annyit tudnod kell, hogy a nyugat európai termelők rendesen kapnak támogatást, EU -s illetve saját ország támogatást. Olyan ez mint annak idején nálunk az export támogatás. Kicsit sántít a példa, de vmi hasonló.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a külföldi termelők gépparkja, értsd mindennemű gépre, sokkal korszerűbb mint a magyar termelőké. Ezt pl. Németországban annak idején elég komolyan támogatta a német kormány.

Persze az is igaz, hogy ettől nekünk nem lesz könyebb megvenni a magyar termékeket, de nem mindig a termelők tehetnek róla.

Üdv.: drake


Na jó. Kicsit elszálltam, elnézést érte. A gond nemcsak a termelőkkel van, de nagyban hozzájárulnak ők is.  Pár dolog ... Összefogás, alulról jövő kezdeményezésben kialakított szervezetek, közös fellépés az alacsony felvásárlási árak ellen, logisztika (minek mindenkinek 30 milliós traktor hogy aztán hónapokat álljon a parlament előtt) , termékváltás (akkor is disznót tartok ha a kutyának se kell) , saját kereskedelmi illetve feldolgozóipar (francia, német, stb országban elég gyakran lehet pl. olcsó és jó tejet venni amit helyi termelők helyi kis üzemben állítanak elő, ellátják a környéket és jó mindenkinek), stb.

Más kérdés hogy addig amíg a termék hozzánk kerül, rengeteg léhűtő meggazdagszik. Lásd kenyér ... lassan 300 ft lesz holott otthon megsütheted max a feléből. Igaz otthon nem fizetsz 3 igazgatót, 5 osztályvezetőt, 2 píárost, meg 2 háerest.

2007. Október 04. - 14:14:01
Válasz #12
Nem elérhető

drake


Na jó. Kicsit elszálltam, elnézést érte. A gond nemcsak a termelőkkel van, de nagyban hozzájárulnak ők is.  Pár dolog ... Összefogás, alulról jövő kezdeményezésben kialakított szervezetek, közös fellépés az alacsony felvásárlási árak ellen, logisztika (minek mindenkinek 30 milliós traktor hogy aztán hónapokat álljon a parlament előtt) , termékváltás (akkor is disznót tartok ha a kutyának se kell) , saját kereskedelmi illetve feldolgozóipar (francia, német, stb országban elég gyakran lehet pl. olcsó és jó tejet venni amit helyi termelők helyi kis üzemben állítanak elő, ellátják a környéket és jó mindenkinek), stb.

Más kérdés hogy addig amíg a termék hozzánk kerül, rengeteg léhűtő meggazdagszik. Lásd kenyér ... lassan 300 ft lesz holott otthon megsütheted max a feléből. Igaz otthon nem fizetsz 3 igazgatót, 5 osztályvezetőt, 2 píárost, meg 2 háerest.
[/quote]

Hi!

Semmi gond, általában a boltban, mindenkinek, legalább is az én köreimben, felszalad a pumpa, mivel baromi nehéz a megélhetés. Ugye elég csak a folyamatos reál bér csökkenést említenem.
Elég sokat olvasom itt azon szerencséseket, akik igen nagy mennyiségben tudnak vásárolni tápkiegeket. Nekem ez most egy ideje igen szerény keretek közt mozog, és még a kaja sem tökéletes. De van bennem becsvágy lesz ez még jobb is. Én mindent megteszek érte, majd csak alakul vhogy ez az ország is.

Az tuti, hogy az "alulról jövő kezdeményezések" hiányoznak, de mi már csak ilyenek vagyunk. Én csak annyit akartam mondani, hogy megértem a magyar termelőket, legyen az kicsi vagy nagy. Nem egyszerű dolog mezőgazdaságból megélni. Persze az is igaz, hogy nekünk, akik nem ebből élnek meg azoknak sem egyszerű.

Sajnos léhűtők tekintetében igazad van, de talán majd csak "kiveti" ezeket a világ magukból. Lehet naiv vagyok, de bízok benne!

Üdv.:
drake
Isten a világot idővel teremtette és nem időben.
Minden dolog időben nyer értelmet. Az idő maga az Isten.
/Szent Ágoston/

2007. Október 04. - 14:41:02
Válasz #13
Nem elérhető

Bubee


én nem veszek filézett cs.mellett, itthon filézem ki , avval is spórolok. Ráadásúl,aki szerti a levest, annak abba jó a maradék csont. Mindenesetre, tessék megtanúlni filézni, legyen időtök és étvágyatok utána. Hali

Nem akarlak elkeseríteni, de közel ugyanúgy jössz ki ha magad filézed ki. Én nemrég vettem csontos mellet, szép darabok voltak. 1100/kg volt az ára. 7 kg-ot vettem, melyet utána kifiléztem és lemértem h mennyi volt a csont. 7 kilóból 2 kg volt a csont. Majd ezután kikalkuláltam h mennyibe is került nekem a színhús. 1500 forintra jött ki. Mondjuk ez a csontos ár kicsit eleve magas, mert vidéken vagyunk, de a pösti piacon is olyan 950-1000 körül van, elvileg... Szal annyiran nem jó üzlet szvsz.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Október 04. - 14:42:46
Válasz #14
Nem elérhető

God Vazzeg


Parrre! A termékváltás nem ilyen egyszerű ám, inkább becsülni kellene a hagyományainkat, nagyon sok ismerősöm paraszt ember, akinek apja-nagyapja is az volt, apáról fiúra száll a tudásuk.. Nem lehet újratanulni mindent, eldobni az eszközöket, gépeket, ólakat, és homlokegyenest másba fogni, illetve lehet, csak nagyon nehéz..

Németeknek hagyománya van támogatni a termelést, és nem csak a mezőgazdaságot, hanem pl a kézműves ipart is.. Mert ott még számít valamit ez, illetve nem szopták le az EU faxát (nagyon helyesen), és nem szüntették meg az egész erre épülő infrastuktúrát, mint mi.. Lásd: hiába termeled meg a terményt, nincs kinek eladni.

Ugyanakkor faxok nálunk a gazdák is, kisebb szövetségeket kellene alakítaniuk, és piacot keresni, együtt, nem bedőlni az EU pénzosztogatásnak, és kiszántani a szőlőt, mert azért kapom a lét.. Utána mi lesz?  :-Đ Áhh csak felbaxom magam  :-}