2024. Április 27. - 16:37:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Linkelt események

  • Áremelkedések: 2007. Szeptember 01

Szerző Téma: ÁREMELKEDÉSEK!  (Megtekintve 20889 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Október 11. - 10:46:30
Válasz #30
Nem elérhető

tomi


hihetetlen, rohadjanak meg.
Up the dose, lift the most!

2007. Október 11. - 14:16:14
Válasz #31
Nem elérhető

fLeSs


Szted a maradék az mind haszon?
Szállítási, csomagolási, tárolási költség nem létezik? Munkabér és a haszon. Szóval az a 80% kevesebb lesz a végére. Meg nemtom, hogy erre jön-e még áfa vagy vmi adó, pöcstudjami, az állam már rengeteg plusz költséget kivet mindenre.

2007. Október 11. - 14:35:18
Válasz #32
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Fless kaptál tőlem egy megtapsolást most! ;)

Az egészből egyébként az állam kaszál a legtöbbet szinte nulla befektetéssel. Ez a föld legnagyobb pofátlansága. Először is megadóztatja a te munkabéredet, ami már eleve egy fullig megadóztatott haszon egy része lenne elvileg, aztán megadóztat téged mint fogyasztót egy általános forgalmi adóval(20%), mikor bemész az üzletbe a már adózott pénzeddel. A cégekre, akik az üzletekbe juttatják az árút a raktározáson a szállításon, szervezésen, fenntartáson, munkabéreken, szociális járulékok, adók, stb.... kívül az állambácsi további nyereségadókat, helyi adókat vet ki, miközben az árú szállítása közben az üzemanyagon lévő hihetetlen mértékű adóbevétel is az állambácsihoz kerül, viszont ennek a költségét is a fogyasztó viseli, mikor megveszi a boltban a cuccot és a végtelenségig lehetne sorolni, hogy mennyi helyen kaszálja a cégeket és végül ezáltal a fogyasztót az állam. A 80 százalék bruttó nyereség a forgalmazó cégek számára jó ha maximum 5% nettó nyereséget képes jelenteni és ez a legjobb eset....
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Október 11. - 14:55:08
Válasz #33
Nem elérhető

parrre


Szállítási, csomagolási, tárolási, stb. költségnek elvileg nem nagyon kéne számottevőnek lenni. (mondom elvileg, hogy a gyakorlatban mi van, nem tudom)
Gondolom nem kilónként viszik taxival.
Az ÁFA nem oszt nem szoroz, azt te fizeted ki nem a bolt.
Én elhiszem hogy a termelőnek nincs haszna, azt is hogy a kereskedőnek sincs (bár ezt azért fenntartásokkal) de azért a kurvanagy haszon megvan valahol, valakinél vagy valakiknél.

Ja és baromira nem tudom ez kinek a hibája, csak azt hogy elvileg a nagyüzemi előállítás azért (is) jött létre mert olcsóbb, egyszerűbb, gazdaságosabb, stb. mint a házi. Pl. a kenyérnél nem kell kilónként bedagasztani, nem kell minden egyes kiló mellé egy ember aki megsüti és figyel rá. Nem kell külön befűteni a kemencét, stb. Ja és nem kilónként kell megvenned a lisztet, hanem 2-3 tonnát veszel sokkal olcsóbban.
Bolti kenyér kb 250, otthoni kb 100. A hatalmas nagy spórolás huss.

Na mindegy, hagyom a faszba, csak idegesít.

2007. Október 11. - 15:45:51
Válasz #34
Nem elérhető

drake


Hi!

Idegesít mindenkit, hogy mennyibe is kerülnek az egyszerű kaják. Az egészséges táplálkozáshoz szükséges kiegészítők, vagy csak a normális, minőségi ételek. És most csak átlag emberekről beszélek, nem is azokról akik vmi sporttal foglalkoznak.
Azoknak még több.
Ugye nem kellene elfelejteni, ha egészségesebb emberek élnek az országba, az pl. sokkal jobb az egészségügyi ellátó szektornak is. Kevesebbet kell költeni a betegségek kezelésére. És bizony a táplálkozás sok mindent befolyásol.

És csak csendben jegyzem meg, a legtöbb pénzt az álam nyeli le. Nálunk Magyarországon az egyik legmagasabb a központi elvonás mértéke, és azt már csak suttogva teszem hozzá, nem igazán látszik mire megy el.

Aki valaha is volt vállalkozó tudja mennyire megnyomják a ceruzát a költségvetési szervek. Nem akarok rinyálni, de azért a vállalkozóknál sem fonják kolbászból a kerítést. Persze tud mindenki ellenpéldát mondani, de szeretném felhívni a figyelmet, hogy 100 vállalkozóból ha 2-5 simlis, attól még a 95-98 az nem az. Csak ugye az természetes. Ezzel senki nem foglalkozik.
No akkor most én is hagyom a pi..ba az egészet, mert mindig fel tud húzni, ha erre gondolok.

Üdv.:
drake
Isten a világot idővel teremtette és nem időben.
Minden dolog időben nyer értelmet. Az idő maga az Isten.
/Szent Ágoston/

2007. Október 11. - 15:47:45
Válasz #35
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Szállítási, csomagolási, tárolási, stb. költségnek elvileg nem nagyon kéne számottevőnek lenni. (mondom elvileg, hogy a gyakorlatban mi van, nem tudom)
Gondolom nem kilónként viszik taxival.
Az ÁFA nem oszt nem szoroz, azt te fizeted ki nem a bolt.
Én elhiszem hogy a termelőnek nincs haszna, azt is hogy a kereskedőnek sincs (bár ezt azért fenntartásokkal) de azért a kurvanagy haszon megvan valahol, valakinél vagy valakiknél.

Ja és baromira nem tudom ez kinek a hibája, csak azt hogy elvileg a nagyüzemi előállítás azért (is) jött létre mert olcsóbb, egyszerűbb, gazdaságosabb, stb. mint a házi. Pl. a kenyérnél nem kell kilónként bedagasztani, nem kell minden egyes kiló mellé egy ember aki megsüti és figyel rá. Nem kell külön befűteni a kemencét, stb. Ja és nem kilónként kell megvenned a lisztet, hanem 2-3 tonnát veszel sokkal olcsóbban.
Bolti kenyér kb 250, otthoni kb 100. A hatalmas nagy spórolás huss.

Na mindegy, hagyom a faszba, csak idegesít.

Ez mind az, amit a mesében az emberek elképzelnek a termelésről és a kereskedelemről, de szinte minden ponton téves! Maximum a tankönyvek teljesen téves, elavult elméleti meséiben van így, ahogy te leírtad. A baj az, hogy rettenetesen logikusan hangzik, amit leírtál és mégis téves mindenhol. De mondok egy példát: a villamos áram kis fogyasztók kevesebbet fizetnek az áramért, mint a nagy ipari fogyasztók és rengeteg ilyet tudnék mondani, ami a mesekönyvekkel teljesen ellentétes. Mondok egy másik példát: Mi például amerikából importálunk és büntető felárat fizetünk a szállításért amerikában, mert túlsúlyosak a szállítmányaink. Kilónként ez akár másfélszeres összeg is lehet a teljes szállítmányra!!! Tehát többe kerül kilónként egy dupla akkora szállítmány, mintha fele annyit szállítanánk. Érdekes ez, nem? És legalább másik száz ilyen ellentmondás jön szembe, ha gyakorlatban benne vagy a dolgokban.  

Az idegesÍtő ebben a témában az, hogy az embereket teljesen elködösítik ezekkel a területekkel kapcsolatban is.

1. szállítási, tárolási, csomagolási, ennél a személyzeti költségek is nagyon magasak, víz, villany, gáz, élelmiszernél különleges tárolási, higiéniai, cimkézési előírások, stb... igenis számottevőek!
2. Az áfát a vevő fizeti ki, tehát, ha vesz valamit 10 ezerért, abból 1600Ft körülbelül az ÁFA(az állambácsinak) és ez még csak a legkissebb adórész abból, amit kifizet.
3. A kurva nagy haszon csak kurva nagy kockázattal és befektetéssel létezik, amit kevesen vállalnak, ha létezik egyáltalán olyan, hogy kurva nagy haszon ma Magyarországon. De ha létezik is, az is biztos, hogy nem a csirkeeladásnál... ezen kívül a nagy multi kereskedelmi láncok is inkább a tőzsdei és ingatlan beruházási haszonból élnek világszerte, minthogy nem a kereskedelmi haszonból...tehát alapvetően nem a fogyasztó adja nekik a hasznot, hanem inkább a tőzsdei és beruházási manipulációk elsősorban.
4. itt most csirkéről volt szó, ha jól tudom, ami egy nagyon kockázatos terület egyébként is és ha 200-300%-os haszon lenne rajta, akkor sem mennék még távolról sem a közelébe ennek az ágazatnak...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Október 11. - 15:52:19
Válasz #36
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
drake-nek is egy taps, ha már tapsolok itt. ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Október 11. - 16:19:38
Válasz #37
Nem elérhető

drake


drake-nek is egy taps, ha már tapsolok itt. ;D

Hi!

Nagyon köszönöm a tapsot.
(úgy látszik a HATVAN környéki emberek vmi hasonlóan gondolkoznak  ;) )

Üdv.:
drake
Isten a világot idővel teremtette és nem időben.
Minden dolog időben nyer értelmet. Az idő maga az Isten.
/Szent Ágoston/

2007. Október 11. - 18:35:21
Válasz #38
Nem elérhető

parrre


Na asszem mindenki megtalálta a legkirívóbb példákat.  ;D
Sajnos ezekben a kérdésekben nehéz megmondani a frankót.
Részemről abba is hagyom. Megoldani úgyse lehet semmit.  --)

2007. Október 11. - 19:51:00
Válasz #39
Nem elérhető

God Vazzeg


Na asszem mindenki megtalálta a legkirívóbb példákat.  ;D
Sajnos ezekben a kérdésekben nehéz megmondani a frankót.
Részemről abba is hagyom. Megoldani úgyse lehet semmit.  --)

Nem is akarjuk megoldani, csak halkan qrva anyázunk  :-/--  :-Đ