2024. Május 13. - 00:37:37
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Média és Médiaszereplés  (Megtekintve 75909 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Október 30. - 09:05:19
Megtekintve 75909 alkalommal
Nem elérhető

FirstLady


Az egyik topicban szóbakerült a média... erről jutott eszembe egy két dolog a médiával, és a tömegmédiával kapcsolatban... hogy mindenki beleláthasson egy kicsit, hogy' is működik, vagy kéne, hogy működjön ez... mind a két oldalról, szóval akit nem érdekel, nyugodtan kattintson ki innen ;) (a félreértések elkerülése végett, ez nem azokról szól majd, akik ezt a másik topicban megemlítették, hanem csak úgy, általánosan!)

A tévét és a "szennylapokat" mindenki utálja, de valahogy mégis óriási nézettséget produkálnak vagy órási eladásokat... Nemvéletlenül van a nevükben a "tömeg" szó... szóval lehet őket utálni, de akárhogy is nézzük, véleményformáló hatásuk van... Éppen ezért működnek úgy, ahogy...

Szóval hogyan is néz ki egy anyag elkészítése... gondolkodik a riporter, miről is írjon, bulvártémában, ha mondjuk megunta a celebeket, akkor mondjuk forgat a hobbijával, érdeklődési körének megfelelő témáról, persze abba is kell sztorit nyomni, mert másképp nem fogják elfogadni ezt a témajavaslatot a "nagyok"... megvan a sztorija, elfogadják, leforgatja, de a nehezén nincs túl... azután megírja a szöveget olyan hosszúra, amilyenre kell, na itt lehet a gond, pl. ha mondjuk nem elég izgalmas, vagy mégse olyan jó sztori, mert akkor bizony fel kell tupírozni... viszont nincs elég ideje egyeztetni, mert a nagyüzem dolgozik... szóval megírja, megvágják, aztán kész, mehet adásba, vagy sajtó esetében megírja, és gyorsan leadja, mert a lapzárta közeledik...

A szereplőknek viszont azon kell elgondolkodni, hogy basszus, most ezt el fogja olvasni x millió (vagy x százezer) ember, vagy megnézi mégtöbb... és minél többször teszik ezt, annál ismertebb leszek, és ugyebár ez nagyon fontos dolog, ezt láttuk nagyban Steve Namat versenyénél is... tehát a média jót tesz nekem, és nem fordítva... mert mondjuk egy testépítő verseny helyett is forgathatna a magazinműsor mondjuk egy celeb csajjal is, az adás akkor meglesz....
Persze én nem azt mondom, hogy "le kell feküdni" a médiának, és mindent megcsinálni, amit akar, de azt viszont igen, hogy nem árt, ha az ember igyekszik jó kapcsolatot kialakítani vele (nem véletlen az sem, hogy egy PRESS feliratú pass több dologra jogosít fel, mint mondjuk egy VIP pass minden külföldi- és már belföldi rendezvényen is)...
Tehát nem a legjobb dolog saját szempontból, tök természetesnek venni (meg felelősségre vonni se, ők nem ismerik a testépítés szereplőit, főleg nem annyira, mint mi), ha felhív egy lap vagy tévéműsor, és felkér valamire...

Mert tehát a médiának majdhogynem tök mindegy ki szerepel, csak legyen érdekes anyag belőle... és hát ugye nem a média szolgál minket, hanem mi őt, és több előnyünk származik nekünk belőle, mint nekik...

pl. sosem felejtem el azt, amikor azért mondott vissza egy riporter egy anyagot valami sportrendezvényről, mert megérkeztek a forgatásra, és kitalálta az alany, hogy mi lenne, ha csak akkor szerepelne, ha a fizetnének érte... lett helyette egy aranyos kis kutyás-kisgyerekes anyag, ami ráadásul aznapi nézettségrekordot döntött...
Volt olyan is, hogy vidékre ment forgatni egy stáb, valami gyűjtőhöz, aki -hát hogy is mondjam-, nem lett valami izgalmas anyag, de a gyűjtő kedves volt nagyon, -igazi vidékihez méltón- mivel sokat utazott a stáb, megkínálta őket mindenfélével (nem nagy dolog, de jól esik az embernek), de ezzel arra motiválta a riportert, hogy igyekezzen a lehető legizgalmasabban összevágni, és láss csodát, adásba került... ha mondjuk nem lett volna ilyen kedves az úr, lehet, hogy az anyag nem úgy sikerült volna, hogy adásbakerüljön...

Szóval utálhatjuk, senkisenézi, meg egyesek szerint fölösleges, de mégis mindenki nézi, olvassa... rengeteg "igazi" sztár van, aki igyekszik mindent megtenni azért, hogy szerepelhessen, nem véletlenül... ;)

Hú, de szép kisregény lett :D :D :D :D :D
Köszönöm doktor úr, már jobban vagyok, hogy ezt elmondhattam, felkelhetek a kanapéról? mennyivel tartozom? !+"% @-o ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Október 30. - 09:13:11
Válasz #1
Nem elérhető

God Vazzeg


Nem is ezzel van a baj Lady, hanem hogy a nagy tupírozásban elsikkad a lényeg! És ez sajnos mindenre igaz, nem csak a testépítésre  :-Đ

2008. Október 30. - 09:15:38
Válasz #2
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Lady,

Erről nyithatnál akár egy új topikot mondjuk "Média és médiaszereplés cimmel". Sokat lehet tanulhatni belőle.
A topikinditót már meg is irtad.  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. Október 30. - 09:17:38
Válasz #3
Nem elérhető

FirstLady


Lady,

Erről nyithatnál akár egy új topikot mondjuk "Média és médiaszereplés cimmel". Sokat lehet tanulhatni belőle.
A topikinditót már meg is irtad.  :D
Igenis  /:-) :-){ ****:)))
Done:
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Október 30. - 09:20:49
Válasz #4
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Nem is ezzel van a baj Lady, hanem hogy a nagy tupírozásban elsikkad a lényeg! És ez sajnos mindenre igaz, nem csak a testépítésre  :-Đ

God, egyébként ez nem csak kizárolag a media hibája, ez a tömegkommunikáció egyedisége inkább. Mivel sokszor senki sem tudja pontosan, mi lesz a valódi lényeg a tömeg szempontjából, főleg silány történeteknél, amiből elég sok van naponta a mediában.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. Október 30. - 09:27:32
Válasz #5
Nem elérhető

FirstLady


Nem is ezzel van a baj Lady, hanem hogy a nagy tupírozásban elsikkad a lényeg! És ez sajnos mindenre igaz, nem csak a testépítésre  :-Đ
És azt ne felejtsd el, hogy neked nem ugyanaz a lényeg, mint Piroska néninek a II. em 5-ből... És hát csúnya kifejezéssel élve: melyik van többen? Piroska néni, vagy Te?
Meg efitnek igaza van, a tömegmédia nem egyezik meg a szakmédiával... :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Október 30. - 09:39:22
Válasz #6
Nem elérhető

God Vazzeg


Valószínűleg igazatok van, én várok túl sokat a médiától  :-\ Azért szomorú, hogy Maris nénit nem a lényeg érdekli, hanem a dolgok mögött lévő bulvár tartalom. Dehát mindenkinek IQ-ja szerint  8-) (Aztán lehet pont én vagyok a hüJe  !+"% )

2008. Október 30. - 09:40:08
Válasz #7
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Az is igaz viszont, amire God célzott, hogy a médiában dolgozó emberek, riporterek, szerkesztők megpróbálják a "saját lényegüket" ráerőltetni a nézőkre, olvasókra. Ami a média egyik legnagyobb hibája. Sokszor silány emberek, "silány lényegeket" erőltetnek és így tényleg elveszhet az ami a "legfontosabb lényeg" lenne, amit a legtöbbször még maguk a műsorkészítők sem látnak.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. Október 30. - 09:44:20
Válasz #8
Nem elérhető

FirstLady


Valószínűleg igazatok van, én várok túl sokat a médiától  :-\ Azért szomorú, hogy Maris nénit nem a lényeg érdekli, hanem a dolgok mögött lévő bulvár tartalom. Dehát mindenkinek IQ-ja szerint  8-) (Aztán lehet pont én vagyok a hüJe  !+"% )
Igazad van neked is, de nem várhatod el egy nézettségre épülő vállalkozásból, hogy felsoroljon mondjuk helyezéseket versenyzőket, mert Marisnéniéket bazira nem érdekli, és úgy kapcsolnának el, mint a huzat azonnal...
Ezért van mondjuk egy Gyurmánk, ott elmondják a szakmának, hogy tessék, így vót a versenyzők így végeztek...
A tömegmédia, két cicispopsis anyag közé berak egy versenyt -és most általánosítok- jön a Kukorica Jancsi, aki elindul egy versenyen, és Jánosvitézzé nő az anyag végére, és mindenki örül, hogy Jancsi megcsinálta, mert ő a szomszédom is lehetne, és szeretem ezért junó...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Október 30. - 09:53:48
Válasz #9

Zsuzsi

Vendég
Nem igazán tudok mit hozzá tenni Lady,csak annyit,hogy egyet értek veled. Abszolút így működik a média, és így gondolkodnak az emberek.
Illetve amit bizonyára mindenki észre vett,hogy az emberek szeretnek egymással foglalkozni. Kíváncsiak.stb. Ezért van kereslet a bulvárra. (Illetve az könnyebben emészthető,mint mondjuk a Mindentudás Egyeteme az Mtv-n,vagy a Dunán.)

2008. Október 30. - 09:57:31
Válasz #10
Nem elérhető

God Vazzeg


Valószínűleg igazatok van, én várok túl sokat a médiától  :-\ Azért szomorú, hogy Maris nénit nem a lényeg érdekli, hanem a dolgok mögött lévő bulvár tartalom. Dehát mindenkinek IQ-ja szerint  8-) (Aztán lehet pont én vagyok a hüJe  !+"% )
Igazad van neked is, de nem várhatod el egy nézettségre épülő vállalkozásból, hogy felsoroljon mondjuk helyezéseket versenyzőket, mert Marisnéniéket bazira nem érdekli, és úgy kapcsolnának el, mint a huzat azonnal...
Ezért van mondjuk egy Gyurmánk, ott elmondják a szakmának, hogy tessék, így vót a versenyzők így végeztek...
A tömegmédia, két cicispopsis anyag közé berak egy versenyt -és most általánosítok- jön a Kukorica Jancsi, aki elindul egy versenyen, és Jánosvitézzé nő az anyag végére, és mindenki örül, hogy Jancsi megcsinálta, mert ő a szomszédom is lehetne, és szeretem ezért junó...

Természetes, hisz a nézettség a lényeg, így az a "hír" amit többen néznek. Nem akarok naívnak tűnni, csak fejtegetem hogy is lenne jo(bb)  ;)

2008. Október 30. - 10:00:30
Válasz #11

Zsuzsi

Vendég
Egyébként az egyik legnagyobb baj,hogy vannak olyanok,akik csakis a tv-ből szerzik az információjukat.

Olyannyira,hogy elmesélek egy történetet:

A fodrásznál egy nő meséli,hogy valaki a lakótelepről,egy kábítószerfüggő,öngyilkos lett.
Kérdezte a fodrász,hogy hogyan. Mire a nő: biztos kiugrott az ablakon.
(Tipikus film motívum,hogy a kábszeresek kiugranak az ablakon,elszállnak.)

2008. Október 30. - 10:02:58
Válasz #12

Zsuzsi

Vendég
Valószínűleg igazatok van, én várok túl sokat a médiától  :-\ Azért szomorú, hogy Maris nénit nem a lényeg érdekli, hanem a dolgok mögött lévő bulvár tartalom. Dehát mindenkinek IQ-ja szerint  8-) (Aztán lehet pont én vagyok a hüJe  !+"% )
Igazad van neked is, de nem várhatod el egy nézettségre épülő vállalkozásból, hogy felsoroljon mondjuk helyezéseket versenyzőket, mert Marisnéniéket bazira nem érdekli, és úgy kapcsolnának el, mint a huzat azonnal...
Ezért van mondjuk egy Gyurmánk, ott elmondják a szakmának, hogy tessék, így vót a versenyzők így végeztek...
A tömegmédia, két cicispopsis anyag közé berak egy versenyt -és most általánosítok- jön a Kukorica Jancsi, aki elindul egy versenyen, és Jánosvitézzé nő az anyag végére, és mindenki örül, hogy Jancsi megcsinálta, mert ő a szomszédom is lehetne, és szeretem ezért junó...

Természetes, hisz a nézettség a lényeg, így az a "hír" amit többen néznek. Nem akarok naívnak tűnni, csak fejtegetem hogy is lenne jo(bb)  ;)


Hát igen. Ezért is van,hogy egyes televíziók első és legfontosabb hírnek beteszik a haláleseteket,baleseteket és szerencsétlenségeket.  :----

2008. Október 30. - 10:14:23
Válasz #13
Nem elérhető

FirstLady


Nem igazán tudok mit hozzá tenni Lady,csak annyit,hogy egyet értek veled. Abszolút így működik a média, és így gondolkodnak az emberek.
Illetve amit bizonyára mindenki észre vett,hogy az emberek szeretnek egymással foglalkozni. Kíváncsiak.stb. Ezért van kereslet a bulvárra. (Illetve az könnyebben emészthető,mint mondjuk a Mindentudás Egyeteme az Mtv-n,vagy a Dunán.)
igen... már csak azért is, mert Magyarország hivatalos lakossága 10 millió, nagyjából 3 millió nézi mondjuk egyszerre az adott csatornát, hánynak szól mondjuk egy testépítésről szóló műsor vagy adás pár százezer nagyjából... (a neten ez más, de most a tévéről van szó), tehát le kell kötni azt a fennmaradó mondjuk 2,5 millió embert, akiket az érdekel, hogy mit csinál az adott ember hétköznap, van-e gyereke, kutyája, szeretője, felesége, mit eszik reggelire mittom... és természetesen az, hogy megküzdjön azért, amit elért, ha valami könnyen jön, akkor egyből irigyek lesznek rá, és utálják...
Régebben (bár néha még most is) azért volt fontos az, hogy milyen rossz, meg káros dolog a testépítés mondjuk, mert abban van sztori, lehet valakiket sajnálni, vagy lehülyézni, és áldani az eget, hogy Pistabá inkább sörözik esténként, nem teszi tönkre magát egy sporttal... Szóval már így is fejlődik a hozzáállás, meg minden, ez természetesen köszönhető azoknak, akik igyekeznek tenni azért, hogy tömegmédiához olyan információk jussanak el, ami szintén sztorit tartalmaz, de nem a negatív oldalakat...

Ilyen például a szakmai média... akár a magazinok, akár a tévében a Gyurma. Ha egy tömegmédiás riporterre kiosztanak egy testépítő versenyt mondjuk, egy olyanra, akinek lövése sincs erről egyébként, mit tesz?! vesz egy-két magazint, letölti mondjuk a Gyurmát, megnézi, és akik szerepelnek azokat igyekszik megkeresni... (vagy felkeresi az IFBB-t, hogy ajánljon versenyzőt...) Ezért fontos az is, hogy egy versenyző, ha szeretne ismertebb lenni, a szakmai médiát célozza meg első körben (és itt ugyanúgy fontos az, hogy milyen szájízzel távozik a stáb egy interjú után, mert ha felkeresik nyilván olyat fog a másik tévénél, lapnál lévő kollégáinak ajánlani, akiről tudja, hogy nem lesznek sztárallűrök, és a lejobb tudása szerint fogja segíteni az adott ember a stábot), onnan könnyebb továbblépni...

De megint kihangsúlyozom, hogy nem kell térdre esni előttük, csak azt megérteni, hogy nekem jó az, ha szerepelek, és nem feltétlenül az adott médiumnak, sajtónak.
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Október 30. - 10:19:25
Válasz #14

Zsuzsi

Vendég
Lady, az utolsó mondat nagyon is igaz. Nem véletlen,hogy egyes emberek ezzel tisztában vannak és erőltetik is a szereplést. Akiket a tv-ben látunk nem mindig az adott médium keres fel,hanem az illető,hogy szeretne szerepelni. Még a "sztárok" is.