2024. Május 30. - 09:04:10
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 81777 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Október 11. - 16:29:30
Válasz #150
Nem elérhető

pwz


Megcsinaltam a mustaros BBQ szoszos hatszint.

Most nyomtam be a steak-et  /7% A martas nekem kicsit surure sikeredett, de izre nagyon ottvan. Nem csinaltam belole sokat, csak egy picit tettem a husra. A krumpli is jo lett, feltem, hogy nagyon ki fog szaradni, de nem lett olyan.

Tegnap vettem lazacot, de ehhez nincs itthon minden fuszer, a heten kiprobalom ezt is.  ;-oo-;

2010. Október 11. - 18:14:08
Válasz #151
Nem elérhető

pmiller06


Újhagymás-mangós csirke




Hozzávalók:

    * 50 dkg csirkemell filé
    * 1-2 evőkanál olaj
    * 3-4 evőkanál mangó chutney (azoknak való, akik szeretik az édes-csípős-fűszeres ízeket, a nagyobb boltok nemzetközi konyha részlegén szokott lenni)
    * 2 csokor újhagyma
    * 2 dl csirke alaplé

A tálaláshoz:

    * bulgur vagy kuszkusz, apróra vágott korianderrel megszórva

A csirkemellet nagyobb csíkokra vágom, és pár percig sütöm a felhevített olajon. Ezután hozzáadom a 2-3 cm-es darabokra vágott újhagymát, a mangóchutneyt és a húslevest, és pár percig főzöm, hogy a hús megpuhuljon. Csirkealaplében puhított, apróra vágott korianderrel elkevert bulgurral vagy kuszkusszal tálalom.

2010. Október 11. - 18:15:45
Válasz #152
Nem elérhető

pmiller06


Ropogós csirkecsíkok



Hozzávalók:

    * liszt
    * fűszerek (oregano, szerecsendió, só, bors, pirospaprika, majoranna, fokhagymapor, zellersó, bazsalikom)
    * tojás
    * corn flakes
    * csíkokra vágott csirkemell filé
    * a sütéshez olaj

A lisztet tetszés szerint fűszerezem (én a fent felsoroltakat használtam, de lehet chilivel vagy bármi mással bővíteni a sort, ami illik a csirkéhez), és előveszek három mélytányért. Az elsőbe a fűszeres liszt kerül, a másodikba pár felvert tojás, a harmadikba pedig összetört corn flakes. Én kézzel törtem össze, lehet zacskóba tenni, és sodrófával csapkodni, szerintem a corn flakes kellemesen masszírozza a tenyeret összezúzás közben. Innentől megegyeznek a lépések a hagyományos panírozáséval: a húst először lisztbe, majd tojásba, végül corn flakesbe forgatom, és forró olajban pár perc alatt megsütöm. Hasábburgonyával és ketchuppel tálalom.

2010. Október 11. - 18:18:33
Válasz #153
Nem elérhető

pmiller06


Pulykamell cheddar sajttal és tortilla chipsszel



Hozzávalók:

    * 45-50 dkg pulykamell-filé szeletekbe vágva
    * kb. 2 evőkanál olaj
    * liszt
    * 1 kis sűrített paradicsom konzerv
    * 1 evőkanálnyi apróra vágott korianderzöld (vagy egy mirelit korianderkocka)
    * 2 gerezd fokhagyma
    * kevés só
    * 1 púpozott teáskanál bazsalikom
    * 4 evőkanál tejföl
    * kb. 1 maréknyi reszelt cheddar sajt
    * 1 nagy maréknyi tortillachips

A húst lisztbe forgatom, és kevés olajon elősütöm (oldalanként pár perc). Közben a sütőt előmelegítem 180 fokra (légkeverés), és előveszek egy teflon tepsit, vagy egy sima tepsit kibélelek sütőpapírral. A sűrített paradicsomba keverem a zöldfűszereket és a zúzott fokhagymagerezdeket, és egy kicsit megsózom. A hússzeleteket a tepsibe teszem, megkenem a tetejüket a paradicsomszósszal, és mindegyiken elkenek egy evőkanál tejfölt. A chipset egy zacskóba teszem, és pár roppantással összetöröm (nem kell sodrófával és hasonlókkal csapkodni, párszor a markommal megroppantom és kész). Először a chipsszel, majd a sajttal szórom meg a húst, és 15-20 perc alatt készre sütöm. Forrón, guacamoleval tálalom.

2010. Október 11. - 18:23:47
Válasz #154
Nem elérhető

pmiller06


Póréhagymás csirkemell tejszínes mártásban



Hozzávalók:

    * 1 csirkemellfilé
    * 1 csokor újhagyma
    * 1 póréhagyma
    * kb. 1 dl fehérbor
    * 2 dl tejszín
    * 1 evőkanál liszt
    * kb. 2 evőkanál olaj
    * só, bors

A csirkehúst felkockázom, a kétféle hagymát karikákra vágom. Az olajon megpirítom a húst és a hagymát, megszórom a liszttel, majd hozzáöntöm a bort. Elkeverem, és lefedve 10 percig párolom. Hozzáadom a tejszínt, sózom, borsozom, és még egyszer felforralom. Rizzsel vagy krokettel, ha van, snidlinggel megszórva tálalom.

2010. Október 11. - 18:27:29
Válasz #155
Nem elérhető

pmiller06


Sajtos bundában sült csirkefalatok petrezselymes-tejfölös mártogatóval



Hozzávalók (1 adag)

    * egy csirkemellfilé
    * 1 tojás
    * fél csésze keményítő
    * egy csésze liszt
    * egy teáskanál sütőpor
    * só, bors
    * szerecsendió
    * 2 maréknyi reszelt sajt
    * olaj a sütéshez

A mártogatóhoz:

    * 1 dl tejföl
    * 1-2 evőkanál majonéz
    * 1 evőkanálnyi apróra vágott petrezselyem
    * 1 teáskanálnyi apróra vágott korianderzöld
    * só

A húst kockákra vágom. A tojást villával felverem, majd simára keverem a keményítővel. Hozzáadom a sütőport és a lisztet és azzal is csomómentesre keverem. Némi vízzel hígítom (nem mértem, több adagban adtam hozzá keveset, mert elég sűrű kell legyen a tészta, különben lefolyik a húsról), és sóval, borssal, szerecsendióval fűszerezem. Végül belekeverem a reszelt sajtot. Belemártom a húst és forró olajban aranyszínűre sütöm. A mártogatóhoz összekeverem a tejfölt, a majonézt és az aprított zöldfűszereket, és picit megsózom. Tetszőleges körettel és a tejfölös dippel tálalom a húst.

2010. Október 11. - 18:30:17
Válasz #156
Nem elérhető

pmiller06


Paradicsomos-baconös csirkenyársak



Ez talán az a grillezett hús, amit jobb sütőben elkészíteni, mint grillrácson vagy grillserpenyőben, mert a húst nehéz igazán vékony karikákra vágni, ezért aztán lassabban és nehezebben sül át, ha csak alulról kap hőt (onnan viszont viszonylag sokat), mint ha sütőben sütjük (grill fokozaton persze). Csirkemellen kívül pulykából is tökéletes, abból könnyebben lehet szép nagy szeleteket vágni.

Hozzávalók:

    * 2 (fél) filézett csirkemell
    * 2 evőkanál sűrített paradicsom
    * bazsalikomlevelek
    * 1 gerezd fokhagyma
    * bacon szeletek
    * só, bors
    * saslik

A csirkemellet 3-4 szeletre vágom, a sűrített paradicsomot elkeverem a zúzott fokhagymával, és kicsit megsózom. Ha sütőben sütöm, akkor előmelegítem 220 fokra. A hússzeleteket megkenem a sűrített paradicsommal, bazsalikomleveleket tépkedek rájuk, és baconnel borítom be. Feltekerem és megpróbálom kb. 2 cm vastag szeletekre vágni, a szeleteket keresztben saslikra húzom (miután levágtam egyet, rögtön felhúzom a fára, hogy lehetőleg ne tekeredjen le). Grillen vagy sütőben megsütöm, a grillhez nem tudok időt megadni, sütőben 15 percig sütöm, úgy, hogy a nyársakat egy tepsi peremére teszem, így nem égnek oda, és nem a kicsöpögő lében fognak párolódni, hanem sülnek.

2010. Október 11. - 18:32:44
Válasz #157
Nem elérhető

pmiller06


Tejfölös-laskagombás csirke



Hozzávalók:

    * 1 kis fej hagyma
    * 2 evőkanál olaj
    * 25 dkg csíkokra vágott csirkemellfilé
    * 12 dkg laskagomba
    * 1-1,5 dl tejföl
    * kevés fehérbor
    * 1 púpos teáskanál pirospaprika

A felhevített olajon megdinsztelem a hagymát, félrehúzom, 1-2 perc múlva belekeverem a pirospaprikát, és visszateszem a tűzhelyre. Hozzáadom a húst, és addig sütöm, amíg minden oldalán kifehéredik. Mellédobom a gombát, átforgatom, majd kevés bort öntök alá, és lefedve készre párolom. Végül belekeverem a tejfölt, felforralom és krumplipürével tálalom.

2010. Október 11. - 18:36:03
Válasz #158
Nem elérhető

pmiller06


Kókusztejes-chilis csirke



Hozzávalók:

    * 30 dkg csirkemell filé
    * 1 dl tyúkhúsleves
    * 2 dl kókusztej
    * 2-3 újhagyma
    * 1 kis chilipaprika vagy ízlés szerint chilipor
    * 3 púpos evőkanál mogyoróvaj
    * 1 evőkanál olaj
    * só
    * 1 lime

Wokban vagy egy nagy serpenyőben felhevítem az olajat, és aranybarnára pirítom a felcsíkozott csirkehúst. Hozzáadom a felkarikázott újhagymát (és a felkarikázott chilipaprikát, ha abból készítem), és pár percig együtt pirítom. Felöntöm a húslevessel és a kókusztejjel, belekeverem a mogyoróvajat, a citrom reszelt héját, és a levét. Alacsony lángon 5 percig forralom. Ha szükséges, megsózom. Jázmin rizzsel tálalom.

2010. Október 11. - 18:38:20
Válasz #159
Nem elérhető

pmiller06


Csirke saslik



Hozzávalók:

    * 2 csirkemell
    * kb. 25 dkg apró szemű csiperkegomba
    * kis darab szalonna
    * 2 gerezd fokhagyma
    * 1 teáskanál citromlé
    * 1 teáskanál balzsamecet
    * 3 + 1 evőkanálnyi olívaolaj
    * 1 kávéskanálnyi bazsalikom
    * bambusznyársak

A csirkemellet falatnyi kockákra vágom. Egy tálban elkeverem az átnyomott fokhagymát a citromlével, a balzsamecettel, a bazsalikommal és 3 evőkanál olívaolajjal. Beleforgatom a húst, átkeverem, és lefedve beteszem a hűtőbe – lehetőleg egy egész éjszakára. Másnap (pár órával később), felvágom a szalonnát (vékony kb. 2x2 cm-es szeletekre), megtisztítom a gombát (megmostam, és levágtam a tönkök végét). A bambusznyársakat félbetörtem (vágtam), és kihegyeztem a letört rész egyik végét. Víz alá mártottam a nyársakat, így nem égnek meg. Felváltva felhúztam rájuk a gombát-szalonnát-húst. Lehetőleg minden húskocka mellé kerüljön szalonna, így kevésbé szárad ki. Szerintem filézett pulya-felsőcombból is lehetne készíteni, akkor valószínűleg szalonna sem kell. A grillserpenyőt vékonyan megkenem olajjal, felhevítem, és a nyársakat minden oldalukon ropogósra sütöm (közepesénél kicsit nagyobb lángon/teljesítményen, különben megég a széle, belül azonban nyers marad). A húst (és a gombát) csak a tányéron sózom meg (különben sütés közben levet eresztene, és párolódna sülés helyett).

2010. Október 11. - 18:41:09
Válasz #160
Nem elérhető

pmiller06


Texasi mézes csirke



Hozzávalók:

    * 4 csirkemell
    * só, bors
    * 2 evőkanál méz
    * 3 evőkanál olaj
     
avokádós salsa:
    * 1 fej hagyma
    * 1 érett avokádó
    * 2 hegyes, enyhén csípős zöldpaprika
    * 6 paradicsom
    * 2 gerezd fokhagyma
    * 2 zöldcitrom
    * só
    * 4 evőkanál méz
    * 1 csokor korianderzöld

A húsból nagy szeleteket vágok. Sózom, borsozom, és egy nagyobb tálba teszem. Összekeverem az olajat a mézzel, és bekenem ezzel a páccal a húsok mindkét oldalát. Letakarva hűtőbe teszem, minimum egy órára. Közben elkészítem a salsát. A hagymát finomra aprítom, a paprikát, a paradicsomot, és az avokádót kb. 1 cm-es kockákra vágom, és összekeverem a hagymával. hozzáadom az áttört fokhagymát, a zöldcitromok levét, a mézet és az apróra vágott korianderzöldet. Megkóstolom, és kevés sóval ízesítem. Tálalásig behűtöm. Grillen, vagy serpenyőben pár perc alatt megsütöm a húsok mindkét oldalán (nem kell a serpenyőbe olaj, elég van a pácba). Forrón tálalom a hideg salsával. köretnek burgonyát, vagy párolt spárgát adok hozzá.

2010. Október 11. - 18:44:09
Válasz #161
Nem elérhető

pmiller06


Nachos marhahússal



Hozzávalók:

    *
      20 dkg darált marhahús
    *
      1 evőkanál olívaolaj
    *
      3 paradicsom
    *
      1-2 evőkanál sűrített paradicsom
    *
      1 nagy vagy 2 kisebb hagyma
    *
      1 gerezd fokhagyma
    *
      bazsalikom, oregano, bors, chili (só nem!)
    *
      1 zacskó tortillachips
    *
      fél dl vörösbor
    *
      tejföl
    *
      reszelt cheddar (kb. 2 maréknyi)
    *
      pár szem olajbogyó

A hagymát apróra vágom, és pár percig párolom az olajon, majd hozzáadom a zúzott fokhagymát és a darált húst, és addig pirítom, amíg a hús mindenhol kifehéredik. Ráöntöm a bort, belekeverem a kis kockákra vágott paradicsomot, a sűrített paradicsomot, fűszerezem (de nem sózom meg, mert a tortillachips nagyon sós), és addig főzöm, amíg a jól besűrűsödik.  A tortillachipset elosztom két tányérba, rákanalazom a darálthúsos ragut, szórok rá pár szem olajbogyót, kb. 1-1 maréknyi sajtot és megpöttyözöm tejföllel. Ha a tányér/tál tűzálló, akkor pár percre előmelegített, forró sütőbe teszem, hogy a sajt megolvadjon, ha nem tűzálló, akkor a mikróban melegítem össze.

2010. Október 11. - 18:47:53
Válasz #162
Nem elérhető

pmiller06


Fokhagymás-paradicsomos pulykamell



Hozzávalók:

    * 20-25 dkg pulykamellfilé
    * 1 evőkanál olaj
    * 5 nagy fokhagymagerezd
    * 1 kis sűrített paradicsom konzerv
    * fehérbor
    * 1,5-2 dl tejszín

A pulykamellet csíkokra vágom, és pár percig sütöm a felhevített olajon. Hozzáadom az áttört fokhagymát, és 1 percig együtt pirítom őket, majd kevés fehérbort öntök alájuk. Hozzákeverem a paradicsompürét és a tejszínt, és fedő alatt kis lángon 30 percig főzöm. A húsnak nem kellene ilyen sok, de a fokhagyma miatt sokáig kell főzni. Az én fedőm nem zár túlságosan, ezért ennyi idő alatt kellően besűrűsödött a mártás, ha túl sok gőz szökik alóla, szükség lehet még egy kis vízre, ha pedig túlságosan zár, a végén fedő nélkül kell egy kicsit főzni. Végül kicsit megsózom, és burgonyapürével tálalom.

2010. Október 11. - 18:49:29
Válasz #163
Nem elérhető

pmiller06


Mézes-fűszeres pulykamell



Hozzávalók

    * pulykamell szeletek
    * curry paszta (nekem mangós-curry szószom volt)
    * paprika
    * kurkuma
    * méz
    * só, bors


Összekeverem a curryt, a fűszereket két evőkanál olajjal, és beleforgatom a hússzeleteket. Minimum egy fél órát állni hagyom, még jobb, ha egy egész éjszakát pácolódnak. Egy grillserpenyőt forróra hevítek, és gyorsan megsütöm a hússzeletek mindkét oldalát. Sózni csak sütés közben szoktam.

(A legutóbbi receptek innen származnak: http://lillafoz.blogspot.com/)

2010. Október 11. - 21:03:08
Válasz #164
Nem elérhető

Maszat


beszereztem a nem "tapinacis-tornacipős" barinőt, ugyhogy kinézek 1 nehezebb recaptet és 7végén megcsináltatom vele.
Most 7végén, csak sima rántott húst csinált, petrezselymes krumplival. Az jól sikerült, igaz sok mindent nem lehet elbaszni rajta.

A múltkori tapinacis 1x csinált rántottát, azt is kiszárította mint az állat, és még csak hagymát sem tett bele  ;D

Ezt a sajtos bundás csirkét petrezselymes mártással viszont holnap után megcsinálom!!!!!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26