2024. Május 14. - 22:42:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Vércsopotok és étrendek  (Megtekintve 22884 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Szeptember 15. - 19:00:39
Megtekintve 22884 alkalommal
Nem elérhető

endre66


Úgy látom megérett a téma egy új topik nyitására, és ha tudományos nem is leszek (majd talán mások helyettem), annyi biztos, hogy 4 féle vércsoport van: A, B, AB, 0.  ***))

2008. Szeptember 15. - 19:22:40
Válasz #1
Nem elérhető

endre66


Mondjuk a bajok ott kezdődnek és a zűrzavar kezdete, hogy a netes források is rendesen zagyvásítják a dolgokat, és csak problémát vet fel, hogy valahol hármas bontásban vannak a kaják (jótékony/semleges/kerülendő), másutt pedig csak "jó és rossz" van megkülönböztetve.
Mindegy lóf@sz...
Töröljük a topikot, vagy vannak/lesznek hsz-ek?

2008. Szeptember 15. - 19:38:19
Válasz #2
Nem elérhető

FirstLady


Hogy összezavarjalak, az én vércsoportom 0 RH pozitiv... :D
Azt tutira tudom, hogy húst kell enni, de a többit én sem tudom nagyon... na vércsop szakértők, segitsetek! 8-) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Szeptember 15. - 20:03:48
Válasz #3
Nem elérhető

AtisFace


Én szívesen venném, ha valaki tud jó linkeket ebben a témában(lehet angol is), akkor ide beírná, mert engem eléggé érdekel a téma.
Alapból allergiás vagyok és folyamatosan változik mire vagyok épp allergiás(kb 2 év alatt full megváltozik a lista). És van egy olyan tippem, hogy amit ajánl ez a diéta, azok nagy valószínűséggel nem fognak allergiát okozni.
Senki nem üt olyan keményen, mint az élet! Semmit nem számít, hogy te milyen keményen ütsz, hanem az, hogy mekkora pofonokat viselsz el, és mégy tovább előre. Mennyit bírsz ki, és menni tovább előre újra és újra. Így kell győzni!

2008. Szeptember 15. - 20:10:13
Válasz #4
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member

2008. Szeptember 15. - 20:11:13
Válasz #5
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Én szívesen venném, ha valaki tud jó linkeket ebben a témában(lehet angol is), akkor ide beírná, mert engem eléggé érdekel a téma.
Alapból allergiás vagyok és folyamatosan változik mire vagyok épp allergiás(kb 2 év alatt full megváltozik a lista). És van egy olyan tippem, hogy amit ajánl ez a diéta, azok nagy valószínűséggel nem fognak allergiát okozni.

Na hasonlóan vagyok én is.

2008. Szeptember 15. - 21:43:38
Válasz #6
Nem elérhető

JelcY=)


En is 0+ vagyok;) :D Jo kis tema. . .Btw-ez egy nagyon jo konyv: "Eat Right for Your Type"-Dr.Peter J.D'Adamo es Catherine Whitney. . .
"I do it because I can, I can because I want to, I want to because you said I couldn’t.”8)

http://www.milankresojevic.com/srpski/forum/index.php

2008. Szeptember 15. - 21:47:28
Válasz #7
Nem elérhető

FirstLady


Én szívesen venném, ha valaki tud jó linkeket ebben a témában(lehet angol is), akkor ide beírná, mert engem eléggé érdekel a téma.
Alapból allergiás vagyok és folyamatosan változik mire vagyok épp allergiás(kb 2 év alatt full megváltozik a lista). És van egy olyan tippem, hogy amit ajánl ez a diéta, azok nagy valószínűséggel nem fognak allergiát okozni.

Na hasonlóan vagyok én is.
az durva lehet  :-O és azt lehet tudni, hogy mi aktiválja ezeket az allergiákat?
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Szeptember 16. - 10:28:39
Válasz #8
Nem elérhető

AtisFace


Köcce Sztereó!
Nagyon baba kis xls ****:)))))).

Lady:
Ha tudnánk mi váltja ki, hogy allergiássak leszünk, akkor tennénk ellene. Sajna csak kitapasztalni lehet, hogy mire vagyunk allergiásak és azokat kerülni kell.
(Én egészen kisgyerek korom óta allergiás vagyok, egy ideig azt mondták majd kinövöm, aztán kinövés helyett kaptam mellé egy asztmát kb. 11 éve. Érdekes, hogy eleinte a tejre, majd a porra, aztán parlagfűre lettem allergiás leginkább. Ha tesztet végeztek akkor meg az egész karom bevörösödött. Ha nem vennék levegőt és nem érne semmi a bőrőmhöz és nem ennék semmit, akkor lehet megszűnne az allergiám. :D)
Senki nem üt olyan keményen, mint az élet! Semmit nem számít, hogy te milyen keményen ütsz, hanem az, hogy mekkora pofonokat viselsz el, és mégy tovább előre. Mennyit bírsz ki, és menni tovább előre újra és újra. Így kell győzni!

2008. Szeptember 16. - 22:30:22
Válasz #9
Nem elérhető

Gabe


"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Október 27. - 21:04:35
Válasz #10
Nem elérhető

csoky ice


Én pl. A - s vércsoportú vagyok. Nálam kifejezetten érvényesül az, hogy mocskosul savasodok a tejsavófehérjétől viszont érdekes módon húsok közül csak a csirkétől. Se a marhától se vadaktól...
Kénytelen vagyok szójafehérjét használni. Viszont nekem a proteinfelhasználásom is teljesen érdekes , mert kiegészítésként mindössze 50! grammot fogyasztok, igaz hogy nagy - nagy húsfogyasztás mellett.
Van még néhány termék amitől igen észrevehetően savasodok , de igenhamar le tudtam róluk szokni és sokkal jobbak az eredményeim (az "alacsony" fehérjebevitel ellenére) .
Összegezve a ch fogyasztásom nagyon magas a fehérje pedig viszonylag alacsony. Ez általában minden A-s nak bejön , de persze vannak kivételek. Ha vannak itt még hasonló helyzetben levő A -s emberek akkor nembánnám ha némi tapasztalatot írnának segítségképpen  ****:))))))

2009. Március 11. - 19:59:09
Válasz #11
Nem elérhető

darknight




                                                        Figyelem-figyelem!!!

Olyan személy/személyek jelentkezését, hozzászólását várom, akik segítséget tudnak nyújtani egy vércsoport szerinti étrend összeállításában, illetve jártasak a vércsoport szerinti étkezés rejtelmeiben (vércsoportom 0 RH pozitív).

Előre is köszönöm a segítséget ;-oo-;!

  >:D >:D >:D
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2009. Március 11. - 20:38:50
Válasz #12
Nem elérhető

FirstLady


Ezt én is várom! @:-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Április 05. - 15:02:34
Válasz #13
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor

2009. Április 05. - 16:22:07
Válasz #14
Nem elérhető

Kesztyűs Diána


Javaslom Xénát ebben a kérdésben ő a profi!
Mi csak vércsoport szerint kajálunk, az összes versenyzője! Nekünk eddig bevált, én B negatív vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy mindent ehetek, most diéta alatt ami nekem jótékony! ˝=/
A könyvből kimásolt táblázat csak iránymutatásra jó, másra nem!