2024. Április 27. - 18:29:23
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: A MUSCLETECH féle "indítólöket" a 2008-as felkészüléshez -by Seth  (Megtekintve 22770 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. December 08. - 12:44:10
Válasz #30
Nem elérhető

Seth


Hamarosan, ha lesz egy kis időm, írok még az étkezésről, talán egy picit más oldalról is megközelítve...  /7%

2007. December 09. - 16:34:13
Válasz #31
Nem elérhető

Seth


No szerintem a kajálás nem véletlen egy olyan téma, amiről ezernyi könyvet írnak szóval, nem célom egyet bemásolni ide ;D ;D inkább kicsit másik oldalról közelíteném meg. Így persze inkább vélemény, szóval nem kell egyetérteni vele.
Arról milyen egy tökéletes értend, láthattátok nem 1-szer például Namatnál is, és gondolom Milossal sem véletlen a téma szakértője  :-! Minden oldalon le vannak írva a helyes fehérjeforrások, szénhidrátok, praktikus trükkök...

Ami nincs leírva mert, nekünk kell kitapasztalni: 1, Alakatilag, anyagcsere szempontjából nem mínőségileg, hanem mennyiségileg is megfelelő legyen 2, és talán ez az ami sokszor nehezebb: mi egyáltalán a valós reális célunk az étkezéssel.

Hogy sokszor mennyire egyedinek kell, lennie egy pléda: Mikor ősszel besétáltam Imihez, ő mondta, hogy egész közel vagyok a versenyformához, és miért nem indulok a Sb-n? mondom: addig nincs már 8 hét és egy kis bökkenő van: jelenleg 77-78 kiló vagyok, nem teljesen beszálkásítva, kicsit vizesen... tudtam min 81 kilónak kell ahhoz lenni hogy meglegyen a versenyen le zsír és víztelenítve a min 76-77kg. Egyetlen esély maradt, hogy a 8 hét alatt összességében fogyjak és izmosabb is legyek egyszerre, ez az amire azt mondják nem igazán pálya... Elkeztem szépen emelni a szénhidrátot nézve a tükröt, csak rizsből, a végén már 80dkg volt szárazon mérve, hozzá a min. 3 gr fehérje, de csak pároltam mindent, zsír nélkül főzve, és a minimális zsírt nagyon megváloggattam. Azért tehettem meg, mert nagyon gyors az anyagcserém. Mikor 4 hét után lejjebb vittük a kalóriát de a rizs mennyisége az utolsó heti szénhidrátürités előtt is kb 65 dkg volt!... Hasonlót anno Franco Culomboról, és Frank Zaneről,  Flex Wheelertől, és Dexter Jacksonról is olvastam, miszerint sokszor versenyre készülés egyszerre izmosodnak és fogynak. Nem véletléen mindnek nagyon gyors anyagcseréje van. Ezt a példát azért hoztam fel, hogy érdemes megfigyelni milyen anyagcsere típusunk van mert sok kellemetlenségtől, és buta értendtől tudjuk megímélni magunkat.

Hogy mondjak ellenpéldát is magamra  ˝=/ : pl Tavasszal, Johnny mondta: Ne vegyem le idejekorán a vizet, mert nem lesz jó vége, én meg ott áltam, minden könyvben más olvastam, mindenki rágta a fülemet, hogy jó vizes maradok ha ilyen sokat iszok... Csütörtökön még benn voltam a Johnny fitneszben, bőszen iszogattam, ahogy mondta, úgy éreztem életem formájában, de másnap már nem mertem inni... Pénteken egyre jobban néztem ki, és elértem az amit akkor ki tudtam hozni magamból, de a verseny szombaton volt... És szép lassan egyre puhább lettem. Újra inni ilyenkor már nem lehetett... Szóval, néha kicsit fájdalmasabb leszűni a tanulságokat   @-o

folyt köv. mindjárt!

2007. December 09. - 17:03:48
Válasz #32
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2007. December 09. - 17:28:27
Válasz #33
Nem elérhető

Seth


Szóval az étkezési stratégiákról, és célokról néhány szót, nálam, hogy néz ki! Szerintem nem leszek eretnek, ha azt mondom nem én vagyok az egyetlen aki nem fullszigórú diétát csinál az év 365 napján, hisz az életünk többdimenziós, család, barátnő, barátok, tanulás, munka, Istenhit, nálam mind mind szerves része. Ilyen szempontból mindig Lee Haney volt a példakép, aki teljes értékű életet élt a testépítés mellett is. Az edzésekről most nem írok, de a kötelező pihenőkön kívül nem szeretek kihagyni edzést, élvezem, nem érzem erőltetésnek. Egyszerűen kell!

1, tömegelés: Nem artikulálatlanul!, a has igazán sosem fedett, erre figyelek! az anyagcserém ebben nagy segítség Jó minőségű változatos fehérjeforrások, főképp húsok, tejsavó, akár egész tojások, akár egy kis tejtermék, kb. 3g/fehérje/ttg., néha még csaló kaják is. A szénhidrátoknál amit beviszek a csaló kajából, nagyjából kiesik a tiszta kajából, így a mennyiség ugyanaz marad, a minőség romlik kissé.

2, szintentartás: Nem igényel különösebb nehézséget, kb. 2g/ttskg fehérje, szénhidrátot csak érzéssel mérem, ilynekor kissé lemegy a súlyom de aztán bestagnál, ekkor még kevésbé vagyok fedett, sőt sokszor annyira vagyok szálkás, hogy versenysúly fölött +1-2 kg-al zsírral vagyok csak nehezebb, oldalsó hasizmok egész élesek. Ez egy eladható fizikum a hétköznapokban, viszont egy pulcsiban sokszor nem is látszik, hogy testépítek.

3. szálkásítás: Ilyet csak ritkán kell beiktatnom, mondjuk egy tömegelés után. Más kicsit mint a versenyre készülés, nem kell annyira kiélezetten hibátlannak lennie, de azalpelveket mindíg betartom. Érdekes ilyenkor, kevesebb szénhidrátot eszem, mint versenyrekészülésnél, van egy kevés zsír is, a fehérje pedig kb. 3g-on imost is, a kalóriák összmenyisége is kevesebb mint versenyfelkészülésnél.

4. Verseny előtti időszak: Ilyenkor nincsnek kompromisszumok, A célokhoz szabok mindent. Nincsenek csalóétkezések, vagy kimaradt kaják (mivel folyton éhes vagyok ilyenke amúgy sincsenek), napi 6-8l víz is kötelező tartozékés a MIN! 3g fehérje... Egy kevés gyümölcsöt is szoktam használni, de a mennyiséget és a minőséget is gondosan megválogatom.  :-!

A lényeg érdemes végigondolni milyen céllal állunk épp a testépítéshez, és az élet többi részéhez és az alapján beállítani a kajálást is.  ;-oo-;

A táplálék kiegészítők attól függően mennyi lehetőségem van rá, szívesen élek velük, de tényleg csak abban az max 50%-ban ott viszont jó hasznukat lehet venni. Most például lehetőségem van tényleg arra az 50%-ra Mucletech termékeiből, és nagyon jók a tapasztalatim mindezidáig, külnösen minőség szempntjából.

Verseny előtti 3 hétben viszont csak tiszta aminósavak semmi más tápkieges fehérjeforrás. A kreatin érdekes módón szinte semennyire sem vizesít, még nagyobb mennyiségben sem, max 1-2 kiló, ennek az élettani hátterére még nem jöttem rá  :-oD

Ha van konkét kérdés tudásom szerint szívesen válaszolok, de ha miondent részletet leírnék az kb. 80 oldal lenne, pláne ha a tudományos háttereknek is utána néznék  :-}

2007. December 09. - 17:32:34
Válasz #34
Nem elérhető

Seth


Ennyi helyesírási hibát régen hoztam össze  :-O :-O Sorry!  /:-)

2007. December 09. - 23:45:45
Válasz #35
Nem elérhető

Jordan


Ennyi helyesírási hibát régen hoztam össze  :-O :-O Sorry!  /:-)
Nem hiszem hogy ez itt zavarna bárkit is.  ;) Írj csak nyugodtan, én sem tudok (technikai okok miatt) helyesen írni, de még senki nem vágta ezt a fejemhez.
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2007. December 10. - 17:44:01
Válasz #36
Nem elérhető

RolandFi


Szia Seth!

Kérdésem lenne:Akkor két tömegelés közé be lehet iktatni egy kis szálkásítást,hogy a következő tömegelési ciklus eredményes maradjon és ne legyen mégtöbb felesleg?Szerinted járható út?Mondjuk 1 hónap tömegelés-1hónap szálkásítás,megint 1 hónap tömegelés-1 hónap szálkásítás.Vagy inkább 2-1 arányban? :-}
Köszi,Roland

2007. December 10. - 18:38:46
Válasz #37
Nem elérhető

Seth


Szerintem abszolult! Ha jól emlékszem rád Te Athleticbe tömegelsz most... ha nem sorry  :-}
Spec. személy szerint sosem szerettem tömegelni mondjuk fél-egy évet, inkább ciklizáltam, ilyen néhány hónapos ciklusokban, de lehet ez csak az én amatőr színtemen működik ilyen jól. Meg "egyéb" kiegészítés nélkül nem érdemes nagyon behízni tömegelésnél, mert a szálkásításnál annál inkább lehet bebukni a dolgot. Asszem Charles Glass írt erről valahol, ahol tanácsot adott egy naturál versenyzőnek. Az is megoldás lehet, hogy tömegelésnél nem változunk zsírdisznóvá, hanem szép lassan akár fél év alatt, nem eltúlzott kalóriatöblettel tömegelünk és akkor elvileg a zsírosodás sem annyira mérvadó. És itt jön hozzá megint az alakati kérdés is, nálam spec nem annyira nehéz elkerülni a túlzott hízást, csak kis extra odafigyelést igényel...

Komolyabb szinthez nemértek, ott azért nem ilyen egyszerű, arról majd vélemény nyílvánítanak a nagyok  ;) Mivel túl sokszor láttam, hogy valaki verseny előtt akár +30 kilóval is  rendelkezett a tömegelés végén és nehezel lehett felismerni már arcról, aztán onnan jött a metamorfózis...  :-! De Lou Ferrigno is lenyilatkozta egyszer hogy tömegelésnél 30 kilóval volt nehezebb majd mire a következő Mr. Olympia jött 2-3 kilóval volt össz. nehezebb mint az előző versenyén, amit enélkül is fel tudott volna szedni. Nagy Ferenc Gabi is pl. folyton formában van, de idén tavasszal betömegelt, egész megdöbbentően nagy volt, viszont mire újra eljött a verseny kb. ugyanazzal a súllyal lépett színpadra mint korábban, a különbség is inkább abban volt hogy máshogy töltött... (sőt Ausztriában sikerült szó szerint "bekinlódnia" magát klasszikus testépítésbe is!). Ha jól emlékszem azt mondta ő is inkább az választja hogy évközben is éles hassal, kis lépésekkel halad újra előre... Persze nem pont ezekkel a szavakkal, kicsit más a stílusa  8-)

2007. December 11. - 10:25:25
Válasz #38
Nem elérhető

RolandFi


Szerintem abszolult! Ha jól emlékszem rád Te Athleticbe tömegelsz most... ha nem sorry  :-}
Spec. személy szerint sosem szerettem tömegelni mondjuk fél-egy évet, inkább ciklizáltam, ilyen néhány hónapos ciklusokban, de lehet ez csak az én amatőr színtemen működik ilyen jól. Meg "egyéb" kiegészítés nélkül nem érdemes nagyon behízni tömegelésnél, mert a szálkásításnál annál inkább lehet bebukni a dolgot. Asszem Charles Glass írt erről valahol, ahol tanácsot adott egy naturál versenyzőnek. Az is megoldás lehet, hogy tömegelésnél nem változunk zsírdisznóvá, hanem szép lassan akár fél év alatt, nem eltúlzott kalóriatöblettel tömegelünk és akkor elvileg a zsírosodás sem annyira mérvadó. És itt jön hozzá megint az alakati kérdés is, nálam spec nem annyira nehéz elkerülni a túlzott hízást, csak kis extra odafigyelést igényel...

Komolyabb szinthez nemértek, ott azért nem ilyen egyszerű, arról majd vélemény nyílvánítanak a nagyok  ;) Mivel túl sokszor láttam, hogy valaki verseny előtt akár +30 kilóval is  rendelkezett a tömegelés végén és nehezel lehett felismerni már arcról, aztán onnan jött a metamorfózis...  :-! De Lou Ferrigno is lenyilatkozta egyszer hogy tömegelésnél 30 kilóval volt nehezebb majd mire a következő Mr. Olympia jött 2-3 kilóval volt össz. nehezebb mint az előző versenyén, amit enélkül is fel tudott volna szedni. Nagy Ferenc Gabi is pl. folyton formában van, de idén tavasszal betömegelt, egész megdöbbentően nagy volt, viszont mire újra eljött a verseny kb. ugyanazzal a súllyal lépett színpadra mint korábban, a különbség is inkább abban volt hogy máshogy töltött... (sőt Ausztriában sikerült szó szerint "bekinlódnia" magát klasszikus testépítésbe is!). Ha jól emlékszem azt mondta ő is inkább az választja hogy évközben is éles hassal, kis lépésekkel halad újra előre... Persze nem pont ezekkel a szavakkal, kicsit más a stílusa  8-)

Köszi a választ Seth! :-}
Még nem tudom hol indulok majd az ősszel,vagy újonc vagy athletic.Attól függ hova lesz elég az izomtömegem!De lehet,hogy ellenfelek leszünk! :-} ;D

2007. December 11. - 21:58:37
Válasz #39
Nem elérhető

Seth


Hazaérkeztem a mai hátnapról... Kinézetileg most kezd igazán összeálni a kép, úgy érzem kicsit keményebb, teltebb lett a fizikumom. A vasárnapi pihenő is nagyon jót tett... Egyetlen apró kritikám van mindezidáig ez pedig a Cell-Tech-el kapcsolatos... Miután megiszom egy fél óráig, szóval még most is elég erős hányingerem van, lehet ezt az intenzitásnak, a nagymennyiségű dextróznak betudni, vagy a saját toleranciám hibájának tekinteni, de valószínüleg mindhárom együtt  :---- amint kicsit elmúlik iszom rá a Nitro-Techet  /:-)  :-oD EZ új dolog mert korábban a szőlőcukrral, a natúr keserű BCAA-val is jóba voltam (sőt azt meg is szerettem), szóval eddig termék nem fogott ki rajtam, úgyhogy kis szoktatás és ez is rendben lesz  ;)

Eddig egy olyan kaja volt amit nem tudtam lenntartani... Emlékszem felhúzó nap volt... diéta, és furcsa érzés fogott el. Az aznap elfogyasztott vízzel elkevert zabkorpa volt az, addig  :---- amig már a víz sem maradt lenn. Azóta mintha kevesebb zabkorpát fogytanék, mondhatni egy-két hasonló kisérlet óta semmit o:) igazándiból meg sem emésztettem, szóval sok haszna nem is volt... Ellenben a rizst sosem tudom megunni  @:-)

2007. December 12. - 18:02:58
Válasz #40
Nem elérhető

Seth




Köszi a választ Seth! :-}
Még nem tudom hol indulok majd az ősszel,vagy újonc vagy athletic.Attól függ hova lesz elég az izomtömegem!De lehet,hogy ellenfelek leszünk! :-} ;D
[/quote]

Jajj, akkor nem hagyhatom ki: És meséltem már a vadiúj sódiétámról  ;D ;D Arnoldtól személyesen  :--:

A nickname-k megjegyzése sose volt erősségem: Ugye Veled futottam össze tavasszal, a mosdóban miközben a pózokat gyakoroltad?  :P :P Nem bírtam már magammal és gyorsan lekaptam a pulcsim egy-két pózra emlékszem  8-)

2007. December 12. - 23:01:13
Válasz #41
Nem elérhető

RolandFi




Köszi a választ Seth! :-}
Még nem tudom hol indulok majd az ősszel,vagy újonc vagy athletic.Attól függ hova lesz elég az izomtömegem!De lehet,hogy ellenfelek leszünk! :-} ;D

Jajj, akkor nem hagyhatom ki: És meséltem már a vadiúj sódiétámról  ;D ;D Arnoldtól személyesen  :--:

A nickname-k megjegyzése sose volt erősségem: Ugye Veled futottam össze tavasszal, a mosdóban miközben a pózokat gyakoroltad?  :P :P Nem bírtam már magammal és gyorsan lekaptam a pulcsim egy-két pózra emlékszem  8-)
[/quote]

Nem hiszem,hogy én lettem volna,most tavasszal nem indultam versenyen,csak tavaly ősszel,ott is az újonc kategóriában.De sajnos nem értem el jó helyezést,az athletikben más lett volna a helyzet.De majd jövőre!!! @:-)
Ezt a sódiétát már én is hallottam.... @-o

2007. December 13. - 15:36:49
Válasz #42
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member


A nickname-k megjegyzése sose volt erősségem: Ugye Veled futottam össze tavasszal, a mosdóban miközben a pózokat gyakoroltad?  :P :P Nem bírtam már magammal és gyorsan lekaptam a pulcsim egy-két pózra emlékszem  8-)
[/quote]Az nem a Terry Black volt,akitől így beindultál? :-/-(-:
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2007. December 13. - 19:57:13
Válasz #43
Nem elérhető

RolandFi




A nickname-k megjegyzése sose volt erősségem: Ugye Veled futottam össze tavasszal, a mosdóban miközben a pózokat gyakoroltad?  :P :P Nem bírtam már magammal és gyorsan lekaptam a pulcsim egy-két pózra emlékszem  8-)
Az nem a Terry Black volt,akitől így beindultál? :-/-(-:
[/quote]

 @-o Łł= :-)(-:

2007. December 14. - 16:48:52
Válasz #44
Nem elérhető

Seth


No most látom mik kerültek ide, vizsgáról jövök...  @-o Még egy két ilyen és megkérdőjelezik a vonzódásomat a női nemhez is  ;D  ;D Csak a Kedvesem előtt ne bukjak le, akinek ugyanúgy vizsgaidőszaka van, szóval a hétvégén tudunk épp összefutni, ebből kifolyólag extra "kardió" beiktatása lesz a napokban  :-)(-:, mi lenne ha betolnék előtte egy Nano Vaport?  :-/-- 

No de viccet félretéve, most jött el az a két nap amiről beszéltem korábban, érzem az abszolult teltséget, és kezdek elhalványulni, úgyhogy egy vagy két kissé alacsonyabb szénhidrátos nap következik... A reggeli MASS-TECH is 2 két kanál ment de adtam hozzá 2 kanál NITRO-TECHET dúsításnak  ;) majd napközben párolt marha, zöldségek és, kissé kevesebb szénhidrát... Figyelem a tükröt mi lesz, ha egy kicsit élesedik megy újra dömping...