2024. Május 12. - 14:35:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Muscletech Teszt by Lalika85  (Megtekintve 60441 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Január 04. - 16:26:28
Válasz #165
Nem elérhető

RolandFi


Mindjárt felkerül a fehérje a minden másba.   
És az új étkezésem is felkerül ma,ami nem jött volna létre ilyen jól L segítsége nélkül. Ez tényleg más lesz :)

Elkezdődik ma egy új időszámítás a fejlődésemben e-miatt. Ezért még folytatom a tömegnövelést.


Gyerünk,csapj oda b.....meg!!!!!Hardcore!!!!! =/+' =/+'

2008. Január 04. - 21:10:52
Válasz #166
Nem elérhető

Lalika85


Na elkészült :)
Nézzétek meg  :-){
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 05. - 11:21:58
Válasz #167
Nem elérhető

Kola


Lalika jó kis kajaprogram...
cask 1 kicsit sok benne a "porosfehérje"...(mondjuk én is így oldom meg)
 :-){ ;-oo-;
A lehetetlen méltatlan az emberhez...

2008. Január 05. - 12:17:13
Válasz #168
Nem elérhető

Bubee


Na elkészült :)
Nézzétek meg  :-){

Átnéztem.

Szokásos hiba: kevés hús.
Ezen felül túl sok a zsír. 150 gramm zsírra neked nincs szükséged. Maradj inkább 1 gramm / tskg mennyiségnél, vagy kevesebbnél.

Az első étkezésnél miért eszel magot, amikor ott van a lenmagolaj? Lenmagolajból egyél 2 kanállal mondjuk, a többi legyen olíva, amit a hús elkészítéséhez használsz. Ha kell még, akkor egyél olajos magokat, de én nem szarakodnék velük. Szóval a zsírból vegyél vissza.

A rizs illetve krumpliból származó ch-t vidd be estig. Este már ne nagyon egyél egyiket se. Pl. az utolsó előtti és utolsó étkezést cseréld fel. Szal este egyél húst zölséggel, de persze csak úgy ha már aznap megetted az előírt ch mennyiséget. Más tészta ha este edzel. Minden attól függ. Edzés után 2 étkezésnek minimum tartalmaznia kell gyors ch-t.

Egyébként örülök h a tejberizs a múlté, mert nem csodálom h kismalac vagy... Azt nagyrész annak köszönheted szvsz.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 05. - 13:33:47
Válasz #169
Nem elérhető

L


Na elkészült :)
Nézzétek meg  :-){

Átnéztem.

Szokásos hiba: kevés hús.
Ezen felül túl sok a zsír. 150 gramm zsírra neked nincs szükséged. Maradj inkább 1 gramm / tskg mennyiségnél, vagy kevesebbnél.

Az első étkezésnél miért eszel magot, amikor ott van a lenmagolaj? Lenmagolajból egyél 2 kanállal mondjuk, a többi legyen olíva, amit a hús elkészítéséhez használsz. Ha kell még, akkor egyél olajos magokat, de én nem szarakodnék velük. Szóval a zsírból vegyél vissza.

A rizs illetve krumpliból származó ch-t vidd be estig. Este már ne nagyon egyél egyiket se. Pl. az utolsó előtti és utolsó étkezést cseréld fel. Szal este egyél húst zölséggel, de persze csak úgy ha már aznap megetted az előírt ch mennyiséget. Más tészta ha este edzel. Minden attól függ. Edzés után 2 étkezésnek minimum tartalmaznia kell gyors ch-t.

Egyébként örülök h a tejberizs a múlté, mert nem csodálom h kismalac vagy... Azt nagyrész annak köszönheted szvsz.
A tejberizs témában egyetértünk, utolsó és utolsó előtti étkezés felcserélésében szintén.

A hús azért lett kevés, a proteinpor meg sok mert ha jól vagyok informálva nehezen bírja a csirkemellet. Ez egyéni tolerancia kérdése szerintem és ha megteheti, hogy  egy részét felváltja proteinporral, ám legyen.

A zsír kérdésben nem értek egyet. A minőségi zsiradékokból szerintem nyugodtan mehet 15-20 energiaszázalék tömegeléskor anélkül, hogy zsírosodna.(ez természetesen anyagcsere meg még ezer más faktor függvénye, és CSAK minőségi zsiradékokra értendő, nekem az a tapasztalatom) Ezen felül, ahhoz, hogy a hormonális rendszere naturálon a csúcsra pörögjön szükség van ilyen mennyiségű zsírbevitelre. Ez az én véleményem.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 05. - 13:57:23
Válasz #170
Nem elérhető

Bubee


Na elkészült :)
Nézzétek meg  :-){

Átnéztem.

Szokásos hiba: kevés hús.
Ezen felül túl sok a zsír. 150 gramm zsírra neked nincs szükséged. Maradj inkább 1 gramm / tskg mennyiségnél, vagy kevesebbnél.

Az első étkezésnél miért eszel magot, amikor ott van a lenmagolaj? Lenmagolajból egyél 2 kanállal mondjuk, a többi legyen olíva, amit a hús elkészítéséhez használsz. Ha kell még, akkor egyél olajos magokat, de én nem szarakodnék velük. Szóval a zsírból vegyél vissza.

A rizs illetve krumpliból származó ch-t vidd be estig. Este már ne nagyon egyél egyiket se. Pl. az utolsó előtti és utolsó étkezést cseréld fel. Szal este egyél húst zölséggel, de persze csak úgy ha már aznap megetted az előírt ch mennyiséget. Más tészta ha este edzel. Minden attól függ. Edzés után 2 étkezésnek minimum tartalmaznia kell gyors ch-t.

Egyébként örülök h a tejberizs a múlté, mert nem csodálom h kismalac vagy... Azt nagyrész annak köszönheted szvsz.
A tejberizs témában egyetértünk, utolsó és utolsó előtti étkezés felcserélésében szintén.

A hús azért lett kevés, a proteinpor meg sok mert ha jól vagyok informálva nehezen bírja a csirkemellet. Ez egyéni tolerancia kérdése szerintem és ha megteheti, hogy  egy részét felváltja proteinporral, ám legyen.

A zsír kérdésben nem értek egyet. A minőségi zsiradékokból szerintem nyugodtan mehet 15-20 energiaszázalék tömegeléskor anélkül, hogy zsírosodna.(ez természetesen anyagcsere meg még ezer más faktor függvénye, és CSAK minőségi zsiradékokra értendő, nekem az a tapasztalatom) Ezen felül, ahhoz, hogy a hormonális rendszere naturálon a csúcsra pörögjön szükség van ilyen mennyiségű zsírbevitelre. Ez az én véleményem.

A húsnál fontosabb dolog nincs. Mi az h egyéni tolerancia? Nem ízlik neki? Vagy kiütése lesz tőle? Nem értem. Ez az egy dolog amit erőltetni kell, ha tetszik ha nem. Ne feledjük el azért h a tejsavó kiegészítheti a fehérjebevitelt és nem helyettesítheti. Azt meg már nem is mondom h hosszútávon ki fogja nyírni az emésztését a folyékony tápanyagbevitellel. Hiába 15x a tejsavó biológiai értéke vagy nemtommilye, de jó minőségű izmot húsból fog építeni. A másik a tojás. A tojásból egy új élet jön világra, ami asszem már magában nagyszerű tény, igazolva a fontosságát és minőségét.

A másik: ha nem jó a csirkemell akkor még ott van 1000 alternatíva. Bár nem tudom h most konkrétan mi baja van vele, de ennyi pénzből akár bélszínt is ehetne (enyhe túlzással persze). Csak arra akarok utalni h nem csak csirkemell létezik a világon. Tömegelésben meg aztán végképp tökmind1...

A zsírbevitelről meg továbbra is az a véleményem. Napi 100 gramm elég kell legyen mindenre, és az már nem 1 gramm / tskg. Egyébként ez inkább úgy kéne megoldania h egy héten 2-3 alkalommal tartson olyan napot amikor megemeli a bevitelt, akár szemét kajával is. De az h mindennap tömje magába a zsírt... Hát nem tudom h célravezető -e. Ráadásul a testzsírja nem éppen alacsony. Ezt neki kell kitapasztalnia. Bár sztem jobb stratégia h 2-3szor tart olyan napot amikor feldobja a zsírt és ez lökést ad neki (anyagcsere, hormon stb).

Ez az én magánvéleményem.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 05. - 14:14:48
Válasz #171
Nem elérhető

L


A csirkemell +proteinpor kombó helyett valóban célszerű lehet alternatívát keresni. Ezt aláírom. :-){
Viszont a zsír kérdés...szerintem itt egy tévhitről van szó. Az én elméletem és gyakorlati tapasztalatom az, hogy ha X mennyiségű kalóriát be kell vinni a fejlődéshez annak legalább 15-20%ának zsírból kellene származinia.
Hogy építjük fel a tervet?:
A fehérjebevitelt vehetjük egy fix pontnak. Ha azt megahtároztuk akkor eldönthetjük a ch és zsír arányát. Véleményem szerint, ahhoz, hogy egy adott testzsírszázalék körül maradjun nem szállhatunk el a szénhidráttal, így inkább javallott a fennmaradó kalóriákat zsírból fedezni minthogy 1g/ttkg zsírnál maradunk és emeljük a szénhidrátot a testtömeg/izomtömeg változásával arányosan. Így meglesz a kalória célérték is illetve a szénhidrátbevitelt is kordában tartottuk és mivel a zsiradék nem tojássárgájából illetve tejből származik (mint korábban), hanem minőségi zsiradékokból, így nem kell félnünk az elzsírosodástól sem(szerintem itt van a kutya elásva). Szintén magánvélemény illetve tapasztalat.
(Amúgy ha van ideje valakinek, elmagyarázhatná a zsírbevitel ciklizálását nekem)
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 05. - 14:25:54
Válasz #172
Nem elérhető

Bubee


A csirkemell +proteinpor kombó helyett valóban célszerű lehet alternatívát keresni. Ezt aláírom. :-){
Viszont a zsír kérdés...szerintem itt egy tévhitről van szó. Az én elméletem és gyakorlati tapasztalatom az, hogy ha X mennyiségű kalóriát be kell vinni a fejlődéshez annak legalább 15-20%ának zsírból kellene származinia.
Hogy építjük fel a tervet?:
A fehérjebevitelt vehetjük egy fix pontnak. Ha azt megahtároztuk akkor eldönthetjük a ch és zsír arányát. Véleményem szerint, ahhoz, hogy egy adott testzsírszázalék körül maradjun nem szállhatunk el a szénhidráttal, így inkább javallott a fennmaradó kalóriákat zsírból fedezni minthogy 1g/ttkg zsírnál maradunk és emeljük a szénhidrátot a testtömeg/izomtömeg változásával arányosan. Így meglesz a kalória célérték is illetve a szénhidrátbevitelt is kordában tartottuk és mivel a zsiradék nem tojássárgájából illetve tejből származik (mint korábban), hanem minőségi zsiradékokból, így nem kell félnünk az elzsírosodástól sem(szerintem itt van a kutya elásva). Szintén magánvélemény illetve tapasztalat.
(Amúgy ha van ideje valakinek, elmagyarázhatná a zsírbevitel ciklizálását nekem)

Van igazság abban amit mondasz, de én ebben a fix arányokban nem feltétlenül hiszek. Egy-két tojássárgáját mindeképpen meg kéne egyen naponta amiből fedezné a telített zsírsav szükségleteit, a sok telítetlen mellett, meg vinne be vele más fontos anyagot is (lecitin pl.).

Visszatérve a mennyiségre: én nem akarlak felüllicitálni téged, szóval azt mondom próbálja meg ahogy javasoltad. Ha sok lesz akkor úgyis érezni, érzékelni fogja magán. Próba cseresznye.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 05. - 14:29:35
Válasz #173
Nem elérhető

L


A csirkemell +proteinpor kombó helyett valóban célszerű lehet alternatívát keresni. Ezt aláírom. :-){
Viszont a zsír kérdés...szerintem itt egy tévhitről van szó. Az én elméletem és gyakorlati tapasztalatom az, hogy ha X mennyiségű kalóriát be kell vinni a fejlődéshez annak legalább 15-20%ának zsírból kellene származinia.
Hogy építjük fel a tervet?:
A fehérjebevitelt vehetjük egy fix pontnak. Ha azt megahtároztuk akkor eldönthetjük a ch és zsír arányát. Véleményem szerint, ahhoz, hogy egy adott testzsírszázalék körül maradjun nem szállhatunk el a szénhidráttal, így inkább javallott a fennmaradó kalóriákat zsírból fedezni minthogy 1g/ttkg zsírnál maradunk és emeljük a szénhidrátot a testtömeg/izomtömeg változásával arányosan. Így meglesz a kalória célérték is illetve a szénhidrátbevitelt is kordában tartottuk és mivel a zsiradék nem tojássárgájából illetve tejből származik (mint korábban), hanem minőségi zsiradékokból, így nem kell félnünk az elzsírosodástól sem(szerintem itt van a kutya elásva). Szintén magánvélemény illetve tapasztalat.
(Amúgy ha van ideje valakinek, elmagyarázhatná a zsírbevitel ciklizálását nekem)

Van igazság abban amit mondasz, de én ebben a fix arányokban nem feltétlenül hiszek. Egy-két tojássárgáját mindeképpen meg kéne egyen naponta amiből fedezné a telített zsírsav szükségleteit, a sok telítetlen mellett, meg vinne be vele más fontos anyagot is (lecitin pl.).

Visszatérve a mennyiségre: én nem akarlak felüllicitálni téged, szóval azt mondom próbálja meg ahogy javasoltad. Ha sok lesz akkor úgyis érezni, érzékelni fogja magán. Próba cseresznye.
Abban egyeztünk meg, hogy egy hónapig folytatja ezt a programot és utána a megérzési szerint változtat.
Köszi a konstruktív hozzáállást. Ezekből lehet tanulni szerintem.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Január 05. - 17:01:42
Válasz #174
Nem elérhető

Thomaster


Na elkészült :)
Nézzétek meg  :-){

Nem rossz!
Csak a 2. és 3. étkezésnél legalább az egyiket szerintem cseréld ki húsra.(az se baj ha mindkettőt)
Nem csak minőségileg jobb ilyenkor a hús(hiszen nem eddzés után vagy)hanem gasztronómiailag is elviselhetőbb hosszútávon mint az üres rizs egy turmixal... :)
Jahh és a zabpehely meg a rizs fehérjetartalmát nem szokás számolni,mivel annak nincs teljes aminósav profilja.
Mondjuk ez a lényegen nem változtat.Hosszútávon ha így étkezel "csodát látsz fiú" ;D

2008. Január 05. - 19:19:03
Válasz #175
Nem elérhető

Lalika85


Köszönöm a hozzászólásokat    :-)!
A lényeg,hogy megeszek bármit amit mondtok,csak a javamat szolgálja :)
Átírom az étkezésemet egy kicsit.....
Ment a plusz mind a kettőtöknek.

Minden este előre becsomagolom a következő napi kajámat,hogy ne legyen semmi eltérés.
Még tökéletesítem egy kicsit az olvasottak alapján.
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 05. - 20:39:12
Válasz #176
Nem elérhető

Lalika85


Na elkészült :)
Nézzétek meg  :-){

Nem rossz!
Csak a 2. és 3. étkezésnél legalább az egyiket szerintem cseréld ki húsra.(az se baj ha mindkettőt)
Nem csak minőségileg jobb ilyenkor a hús(hiszen nem eddzés után vagy)hanem gasztronómiailag is elviselhetőbb hosszútávon mint az üres rizs egy turmixal... :)
Jahh és a zabpehely meg a rizs fehérjetartalmát nem szokás számolni,mivel annak nincs teljes aminósav profilja.
Mondjuk ez a lényegen nem változtat.Hosszútávon ha így étkezel "csodát látsz fiú" ;D


Bízom is a csodában :)    Ahogy megvan ez az étkezés csinálok egy tesztet .... :)
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Január 05. - 21:01:47
Válasz #177
Nem elérhető

fastor


tömegelés husinak sztem emhet szinte bármi, ami zsírmentesebb, még a disznónak is vanna oylan részei!
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Január 05. - 22:03:25
Válasz #178
Nem elérhető

Bubee


Egy kis érdekességként...
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Január 05. - 22:05:55
Válasz #179
Nem elérhető

Lalika85


 ;D

Csatoltam az új étkezést az infók alapján.
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)