2024. Május 14. - 16:27:31
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Melyik összetevő micsoda a dobozokon?  (Megtekintve 62858 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Július 15. - 19:27:38
Válasz #45
Nem elérhető

Dopamin



[/

Szóval amikor olyan vegyület jön elő ami nincs fenn pl. a chemistry weboldalon akkor ott valami csalafintaság van.


Melyik oldal pontosan az a chemistrys?
Egyébként nem gondoltam volna Lady h ennyire vágod a témát... :-){ A forrásokra azért kiváncsi vagyok.

Ezeket tudja vki ?  -Maltoplex-18
                          -Glucose Polymer
                          -C3G Anthocyanidins    

2008. Július 15. - 19:39:45
Válasz #46
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Csatlakozom az előttem szólókhoz,ez egy jó topik,sok hasznos dologgal,majd a későbbiekben akár részletesebben is kivesézhetünk egy-két dolgot,pl Béta-alanin,stb.
A Béta-alanin, egyébként egy érdekes kis dolog, mert a tejsavtermelést is csökkenti (hosszabb állóképességet adhat), illetve a szervezet elsavasodása ellen is jó. Sokan mondják, hogy a kreatin hatásának fokozására is kiválóan alkalmas. Erő- és izomtömegnövelési tulajdonságot is kapcsolnak hozzá. Viszont bőrpírt, viszketést okozhat bevétel után.
Nagyon jó termék a béta-alanin de inkább olyan egyéneknek ajánlom akik dinamikusan sok szuperszettel vetkőző sorozattal melóznak.
Kitolja a fáradságküszöböt az állóképességet növeli.
Akkor pont nekem való,nem vagyok híve a hosszú edzéseknek,sosem fejlődtem tőlük,ellentétben a rövidebb pörgős,szuperszettes,vetkőzősorozatos edzésektől.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2008. Július 15. - 20:33:33
Válasz #47
Nem elérhető

FirstLady


Egyébként nem gondoltam volna Lady h ennyire vágod a témát... :-){ A forrásokra azért kiváncsi vagyok.

Ezeket tudja vki ?
-Maltoplex-18: neveztű glükóz polimer lásd egyel lejjebb.
-Glucose Polymer: A maltodextrin. A maltodextrin technikailag egy komplex szénhidrát, sok glükóz molekula összekapcsolt lánca. Kukoricakeményítőből készítik.
-C3G Anthocyanidins : Az antociánok (E163) egy vízoldékony színanyagcsoport. Színüket a Ph-tól függően változtatják, a pirostól kezdve a kékig. A természetben a baktériumokban és a növényekben is megtalálhatók. A növények nagy részében ezek a vegyületek elsősorban a levelekben, a gyökerekben, a virágokban és a gyümölcsökben fordulnak elő. Az antociánt általában másodlagos metabolitként, az élelmiszer-iparban pedig színanyagként használják. Az antocián egy nagyon erős antioxidáns is. Az antioxidáns tulajdonságot elfogyasztás után is megtartja, többek között ezért is nagyon egészségesek a piros héjú vagy húsú gyümölcsök.
Hát azért annyira nem vágom :D
Források a wikipedia, külföldi oldalak, és egyéb magyarnyelvű oldalak, amelyek orvosi témájúak.
Beleírtam a kérdésedbe, a mi-micsodát :D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 15. - 21:52:46
Válasz #48
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Itt tessék folytatni értelmes tartalommal...  ;)


 :-}



GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Július 15. - 22:02:33
Válasz #49
Nem elérhető

Gabe


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy láttam az egyik kiegészítőn,
bandus feliratú anyagot, kérdezném, hogy az milyen összetevő.
Áj szink itvuz dö csítersz rilíf!  :-!!!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Július 15. - 22:04:51
Válasz #50
Nem elérhető

Boresz


bandus!
jó lesz neked a PH!-is  8-}
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Július 15. - 22:50:45
Válasz #51

Zsuzsi

Vendég
Írok én is néhány szerintem jó kiegészzítést az Anita Bean könyvből. Remek kis könyv.



BCAA

A valin , leucin, izoleucin építik fel az izomfehérjék egyharmadát.

Mik az előnyei: Csökkenthetik a fehérje lebontást az intenzív edzések során, de nem jelentenek semmilyen előnyt a szénhidrátkészítményekkel szemben.

Kiknek előnyös: Azoknak a sportolóknak, akik zsírcsökkentő programban vesznek részt, s akik nem megfelelő mennyiségű szénhidrátot vesznek fel.

Mennyire van szükség belőlük: 4g edzés alatt és edzés után.

Mellékhatások: Jelentős bevitele lecsökkentheti más aminosavak felszívódását.


2008. Július 15. - 22:57:11
Válasz #52
Nem elérhető

L



[/

Szóval amikor olyan vegyület jön elő ami nincs fenn pl. a chemistry weboldalon akkor ott valami csalafintaság van.


Melyik oldal pontosan az a chemistrys?
Egyébként nem gondoltam volna Lady h ennyire vágod a témát... :-){ A forrásokra azért kiváncsi vagyok.

Ezeket tudja vki ?  -Maltoplex-18
                          -Glucose Polymer
                          -C3G Anthocyanidins    

A glukóz polimer egyszerű. A polimer szó jelentése leegyszerűsítve: több monomer (jelen esetben glükóz molekula) kapcsolódása. Tehát egy több glükóz monomerből álló polimer szénhidrátról beszélünk. Ilyen pl.: a vitargo.

Az antocianid(in) egy növényi színanyag, mint amilyen pl a klorofill is.

A maltoplex pedig szintén egy glükóz polimer, aminek szintén a glikogén raktárak gyors feltöltésében van (lehet) szerepe.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Július 15. - 23:44:57
Válasz #53
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Na ezek mik?
   2-(carbamimidoyl-methyl-amino)ethoxyphosphoric acid
   1,2-dithiolane-3-pentanoic acid

Ezek se a szántóföldeken teremnek szvsz.
Az Aplodanban van mind a kettő.
Ezek mind fantázianevek, állítólag alvó izomrostokat aktiválnak, de "hivatalosan" nincs ilyen nevű vegyület. Egy biztos, mind a kettő aminosavból előállított, dehogy pontosan micsoda, azt nem tudom. Az első kreatin készítményekben szokott lenni, a másik pedig folyékony aminokban, de együtt csak az Aplodanban vannak meg tudomásom szerint.
Nem akarok antireklám lenni de a maszültekk nagy kopé cég ez a 2 vegyület nem más mint kreatin+alfaliponsav. Volt is ebből akkora nyálverés külföldi fórumokon, hogy mit képzel a muscletech magáról ...
Szóval amikor olyan vegyület jön elő ami nincs fenn pl. a chemistry weboldalon akkor ott valami csalafintaság van.
A másik trükk amit bevetnek a kis pénzgyárosok, hogy egy adott lerágottcsont vegyületet mint pl. dhea egy kevésbé ismert de hivatalos kémiai nevével jelölnek meg diandrone, prasterone.
Olvassatok el mindent alaposan ...  8-)

Az Aplodanban lévő fő összetevő nem csak egy egyszerű kreatin, hanem egy nagyon új és fejlett kreatin verzió(Creatinol-O-phosphate), elég új ahhoz, hogy egy ritkán frissített chemistry oldalon megtaláld. De ha megnézed a freshpatents.com weboldalt(friss szabadalmak), akkor a teljes leírása ott van, csak győzd elolvasni. ;D Itt megtalálod

Elég demagóg lenne azt mondani, hogy a Creatinol-O-phosphate csak egy egyszerű kreatin. Ezzel az erővel azt is mondhatjuk, hogy a tesztoszteron enantát és propionát ugyanaz, csak pénzt akarnak csinálni a különböző jól hangzó nevekkel. Vagy az 1-tesztoszteron és a tesztoszteron ugyanaz. Azok okoskodnak így kb, akiknek nem sok köze van az érintett területhez...

Már bocs, de ez idetartozott...

A prasterone(DHEA) egy kicsit más kategória.

Egyébként, Lady, nagyon jó a topik!!! Ha lenne plusz, most adnék.  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2008. Július 16. - 07:11:22
Válasz #54
Nem elérhető

FirstLady


Úgy örülök, hogy mások is már hozzászólnak! Kösziiii! @:-)

Efit, köszi, nembaj, hogy fizikailag nincs karma, én karmám láttatlanban nőtt ettől  :-){  8-) ;D ;D ;D ;D ;D ;D

L, nagyjából ugyanezt írtam le én is, de azért nagyon köszi, legalább nem csak rám hagyjátok a kérdések megválaszolását @:-) Łł=  :-){
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 16. - 07:39:11
Válasz #55
Nem elérhető

FirstLady


F-ek

Fehérje:
A fehérjék aminosavak lineáris polimereiből felépülő szerves makromolekulák. A fehérjék aminosav sorrendjét a gének nukleotid szekvenciája kódolja a genetikai kódszótárnak megfelelően. A fehérjék kialakításában a 20 féle "proteinogén" amiosav vesz részt, melyek szomszédos amino és karboxil csoportjaik között kialakuló peptidkötés révén kapcsolódnak egymáshoz, így kialakítva a fehérjék elsődleges szerkezetét, amit aminosav szekvenciának is nevezünk. A funkcióképesség megszerzéséhez, vagy a megfelelő szabályozás érdekében gyakran találkozunk az aminosav oldalláncok utólagos (poszt-transzlációs) módosításával. Egyes polipeptidek kialakításában több ezer aminosav is részt vehet, míg azokat, melyek kevesebb (<30) aminosavból épülnek fel, és nincs határozott harmadlagos szerkezetük szokás peptideknek nevezni, bár a peptid-fehérje megkülönböztetést elég lazán kezeli a tudományos nomenklatúra.
A fehérjék fontos biológiai szerepét jellemzi, hogy minden sejtben lejátszódó folyamatban részt vesznek. Számos fehérje enzimaktivitást mutat, azaz valamilyen biokémiai folyamat katalizátoraként segítik elő a sejt életben maradását. Fehérjék rendelkezhetnek stabilizáló, szerkezeti funkcióval is: sejt alakjának kialakítása (aktin, mikrotubuláris sejtváz, intermedier filamentum), sejten belüli transzportfolyamatok lebonyolítása (dinei, kinezin, miozin) mozgatás (akto-miozin rendszer). Más fehérjék a sejt és környezete közötti információ áramlás megvalósítása révén teszik lehetővé, hogy a sejt érzékelni tudja, és reagálni tudjon a külvilág ingereire.
Habár már Berzelius 1838-ban a fehérjéknek a görög eredetű protein nevet adta (melynek jelentése: "elsődleges fontosságú"), valódi szerepük felfedezéségig 1926-ig várni kellett, mikor Summer bebizonyította, hogy az ureáz nevű enzim egy fehérje. Az első fehérje, melynek aminosav szekvenciáját megismerhettük az inzulin volt. Ezért az eredményéért Frederich Sanager 1953-ban kémiai Nobel-díjat kapott. Max F. Perutz-t és John C. Kendrew-t 1962-ben kémiai Nobel díjjal jutalmazták a mioglobin szerkezetének röntgen krisztallográfiás módszerrel történő megoldásáért, mely az első megismert atomi szintű fehérje térszerkezet volt. Mára az ismert fehérje szekvenciák száma, a genomikai programoknak köszönhetően a milliós méretet is meghaladta, míg az ismert térszerkezetek száma megközelíti az ötvenezret.

Csoportosítás összetétel szerint:
Egyszerű fehérjék: Csak aminosavak építik fel őket, hidrolízisükkor csak aminosavak keletkeznek.
Összetett fehérjék: Hidrolizátumuk egyéb alkotórészt is tartlmaz. Lehetnek
-    Metalloproteinek: Fémionokat tartalmaznak, pl. az alkohol-dehidrogenáz Zn2+-t, a citochrom oxidáz Cu2+-t.
-    Foszfoproteinek, pl. kazein
-    Hem-proteinek, pl. hemoglobin, mioglobin, citochrom-c, vas-protoporfirin részt taralmaz.
-    Glikoproteinek: Szénhidrát-részt tartalmaznak, pl . gamma-gloobulin.
-    Lipoproteinek, pl.  beta_1-lipoprotein
-    Flavoproteionek: Flavinnukleotid részt tartalmaz pl. a szukcinát dehidrogenáz
-    Nukleoproteinek: Nukleinsavakat tartalmaznak, pl. a dohánymozaik-vírus és a riboszómák RNS-t.

Funciójuk szerinti csoportosítás:
- Enzimek, pl. tripszin, citochrom-c
-  Transzportfehérjék: Feleadatuk a szervek közti szállító feladatok ellátása. pl. hemoglobin, hemocianin, szérumalbumin.
-  Védőfehérjék: Lehetővé teszik, hogy a szervetet fertőzéssel vagy sérüléssel szemben védekezzen. pl. ellenanyagok, fibrinogén, trombin.
-  Toxinok, pl. kígyómérgek.
-  Hormonok, pl. inzulin, mellékvesekéreg-serkentő hormon (ACTH), növekedési hormon (STH).
-  Struktúrfehérjék: A mozgáshoz szilárd vázat biztosítanak, és a külső védelmet szolgálják. pl. kollagén,elsztin,retikulin, aktin, miozin
-  Tartalékfehérjék: Az embrionális fejlődés korai szakaszában tartalékként szolgálnak. pl. ovalbumin, kazein.

Fenilalanin:
A fenilanalin egy aminosav, melynek α-helyzetű szénatomjához egy benzil oldallánc kapcsolódik.
Az L-fenilalanin (L-Phe) a fehérjéket alkotó 20 aminosav egyike. Enantiomer párja a D-fenilalanin (D-Phe), mesterségesen állítható elő. (Érdekes megemlíteni, hogy a fehérjealkotó L-Phe keserű ízű, a D-Phe pedig édes.)
Esszenciális aminosav, vagyis nem rendelkezünk az előállításához szükséges enzimekkel, a táplálékból kell felvennünk. Az L-fenilalanin (L-Phe) szubsztrátja a Phe-hidroxiláz enzimnek, mely enzim a Phe aromás oldalláncát hidroxilálja, így képez L-para- tirozint (L-p-Tyr), amely, amellett, hogy szintén fehérjealkotó aminosav, a pajzsmirigyhormonok, a melanin-pigmentek,a katekolamin hormonok elöanyaga. A Phe-hidroxiláz nem képes a D-Phe-t felhasználni. A Phe aromás oldallánca szabad gyökös reakciókban is módosulhat, ekkor a para (p-) izoforma mellett meta- (m-) és orto-tirozin (o-Tyr) is képzödik. Mivel az L-p-Tyr enzimatikusan is képzödhet, a másik két sztereoizomert illetve a D-Phe-ból képzödö D-p-Tyr-t, D-m-Tyr-t, D-o- Tyr-t használhatjuk szabad gyökös folyamatok markereként.

A fenilketonuria (PKU) betegségben szenvedőknél hiányzik vagy nem működik a Phe-hidroxiláz enzim. Ennek hiányában a Phe hidroxileződés helyett lassú transzaminálódáson megy keresztül, aminek a terméke a fenilpiroszőlősav, amely vagy a jellegzetes illatú fenilecetsavvá dekarboxileződik vagy feniltejsavvá redukálódik. Ők nem fogyaszthatnak fenilanalint illetve fenilalanin-forrást jelentő anyagokat (pl. Aspartam/Nutra Sweet).

Fenilpropanolamin (norefedrin):
Az efedrin származéka. Megfázásra, influenzára jó gyógyszerekben található meg, mert légzésjavító hatása is van. Étvágycsökkentésre használták. Guaranával és zsírégetőkkel együtt használták. Doppinglistás készítmény.

Foszfatidil-szerin:
Az agysejtek fontos alkotóeleme. Kutatások kimutatták, hogy az idősebb emberek, akiknek foszfatidilszerin szintje alacsony, zavart mentális funkcióktól és depressziótól szenvedhetnek.
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 16. - 07:51:21
Válasz #56

Torony

Vendég


A prasterone(DHEA) egy kicsit más kategória.


Dihidroepiandroszteron (?) vagy miarák, ha jól emléxem, egy időben csodaszerként tartották számon, hogy húde hormon-optimalizáló meg energia meg életerő... Sztereónak is "lassultak tőle az öregedési folyamatai"  ;D állítólag 50 felett jó élettani hatásai vannak, de erről majd olyan 20 év múlva nyilatkozom  ;D

2008. Július 16. - 07:55:57
Válasz #57
Nem elérhető

madinorbi


Na ezek mik?
   2-(carbamimidoyl-methyl-amino)ethoxyphosphoric acid
   1,2-dithiolane-3-pentanoic acid

Ezek se a szántóföldeken teremnek szvsz.
Az Aplodanban van mind a kettő.
Ezek mind fantázianevek, állítólag alvó izomrostokat aktiválnak, de "hivatalosan" nincs ilyen nevű vegyület. Egy biztos, mind a kettő aminosavból előállított, dehogy pontosan micsoda, azt nem tudom. Az első kreatin készítményekben szokott lenni, a másik pedig folyékony aminokban, de együtt csak az Aplodanban vannak meg tudomásom szerint.
Nem akarok antireklám lenni de a maszültekk nagy kopé cég ez a 2 vegyület nem más mint kreatin+alfaliponsav. Volt is ebből akkora nyálverés külföldi fórumokon, hogy mit képzel a muscletech magáról ...
Szóval amikor olyan vegyület jön elő ami nincs fenn pl. a chemistry weboldalon akkor ott valami csalafintaság van.
A másik trükk amit bevetnek a kis pénzgyárosok, hogy egy adott lerágottcsont vegyületet mint pl. dhea egy kevésbé ismert de hivatalos kémiai nevével jelölnek meg diandrone, prasterone.
Olvassatok el mindent alaposan ...  8-)

Az Aplodanban lévő fő összetevő nem csak egy egyszerű kreatin, hanem egy nagyon új és fejlett kreatin verzió(Creatinol-O-phosphate), elég új ahhoz, hogy egy ritkán frissített chemistry oldalon megtaláld. De ha megnézed a freshpatents.com weboldalt(friss szabadalmak), akkor a teljes leírása ott van, csak győzd elolvasni. ;D Itt megtalálod

Elég demagóg lenne azt mondani, hogy a Creatinol-O-phosphate csak egy egyszerű kreatin. Ezzel az erővel azt is mondhatjuk, hogy a tesztoszteron enantát és propionát ugyanaz, csak pénzt akarnak csinálni a különböző jól hangzó nevekkel. Vagy az 1-tesztoszteron és a tesztoszteron ugyanaz. Azok okoskodnak így kb, akiknek nem sok köze van az érintett területhez...

Már bocs, de ez idetartozott...

A prasterone(DHEA) egy kicsit más kategória.

Egyébként, Lady, nagyon jó a topik!!! Ha lenne plusz, most adnék.  :D
Nem azt írtam ,hogy kreatin monohidrátról lenne szó...
Hogy a területhez mennyi közöm van nos nyílván nem vagyok mérnök aki megálmodja ezeket e termékeket de a-tól z-ig mindent mindenhol kipróbáltam már és minden forrást elolvasok, igyekszem ...szakterületem a prohormonok  8-)
Egyébként kössz a linket faja
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Július 16. - 07:58:41
Válasz #58
Nem elérhető

madinorbi




A prasterone(DHEA) egy kicsit más kategória.


Dihidroepiandroszteron (?) vagy miarák, ha jól emléxem, egy időben csodaszerként tartották számon, hogy húde hormon-optimalizáló meg energia meg életerő... Sztereónak is "lassultak tőle az öregedési folyamatai"  ;D állítólag 50 felett jó élettani hatásai vannak, de erről majd olyan 20 év múlva nyilatkozom  ;D
Tessék Torony a dhea nak pl ennyi neve van ...
http://www.chemindustry.com/chemicals/625919.html
Kb 100
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Július 16. - 08:54:11
Válasz #59
Nem elérhető

FirstLady


G betűsek (nem kevés vót) :D

GABA(γ-aminovajsav):
Egy ún. gátló aminosav, ezért segít aludni, ellazulni, ezáltal a test, az izmok regenerálódásában segít. Több, mint 4 g-nél többet nem szabad bevinni belőle naponta, mert depresszívvé teszi a használóját.

Gamma oryzanol:
Egy antioxidáns. Ferulsav-észter és növényi szterol keverékéből áll. Leggyakranban rizsből vonják ki, jót tesz az izomtömeg növelésekor, csökkenti az LDL, azaz ún. „rossz” koleszterin szintjét, és a menopauza tüneteit is.  500 mg-nál többet naponta nem szabad fogyasztani belőle.

Ginkgo Biloba (páfrányfenyőlevél):
Alkalmazzák agyi vérellátási zavar, szédülés, fülzúgás, illetve hallásgyengülés gyógyítására. Jótékonyan hatnak a visszértágulatra, az aranyérre és a lábfekélyre. A vizsgálatok kimutatták, hogy a páfrányfenyőben lévő flavonoidok hatása miatt jó értágító, biztosítják a bőr és az izmok jó vérellátását, és fokozzák az anyagcserét. Kiváló antioxidáns tulajdonságú, és javítja az agyi vérellátást is. A kivonat javítja a koncentráló készséget, szellemi teljesítőképességet. Használják még az öregkori elbutulás (demencia) ellen is. A VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben páfrányfenyőlevél (Ginkgo folium) néven hivatalos drog.
A páfrányfenyőlevelek flavonoidokat és terpenoidokat, kvercetint és a kempferolt tartalmaznak. A terpenoidokat a ginkgolidok (diterpén laktonok) és a bilobalidok (szeszkviterpén) képviselik. A levélben ginkgolsav található, ennek allergizáló és toxikus hatásai is lehetnek, ezért nem ajánlott teát főzni belőle. A levélből készült kivonata ginkgolsavat nem tartalmaz.
Felhasználás módja:
- Kivonat: A friss levelekből készült kivonat értágító hatású.
-  Tabletta: Javítja a vérkeringést.
-  Tinktúra: Rossz vérkeringés esetén ajánlott.

Ginseng:
Az ázsiai eredetű csodaszer szinte egyidős az emberiséggel, és nem csak a depresszió, a koncentrációs zavarok és a magas vérnyomás hatásos ellenszere, de vágyfokozó hatása miatt is közkedvelt.
A ginseng gyógyító erejét már az egyiptomiak is felismerték, és előszeretettel használták különféle betegségek gyógyítására. Az ázsiai eredetű gyökér mára már Európában is elterjedt, és joggal tartozik azon természetes csodaszerek közé, melyek nagyban javítják az ember életminőségét. Nehéz fizikai és szellemi megterhelés, magas vérnyomás, depresszió és koncentráció zavar esetén ajánlott a ginseng alkalmazása. A gyökér csökkenti a vérzsír szintet, serkenti a szervezet fehérje felépítését, valamint sikerrel alkalmazható az időskori cukorbetegség és a légzőszervi bajok leküzdésében is.
A ginseng egyik jelentős tulajdonsága, hogy mint afrodiziákum, serkentőleg hat a szexuális vágyra, alkalmazásával fokozható az izgalmi állapot. A változókorban lévőknek sem kell lemondaniuk a testi örömökről, ugyanis a gyökér, az ő esetükben is pozitívan befolyásolja a szexuális aktivitást. A növény egyenesen a hormonháztartásra hat, növeli a potenciát, és javítja a libidót. Számos szexuális zavar a nem megfelelő vérkeringésre vezethető vissza, amire a ginseng ugyancsak megoldást jelenthet.
Mindegy, hogy tea, tabletta vagy por formájában juttatjuk be a szervezetbe, a szer mindenképpen jó adag energialökést ad. Kutatások sorozatával bizonyították, hogy a borostyánfélék családjába tartozó ginseng hatása nem csak egy összetevőnek, hanem biológiai anyagok egész sorának köszönhető. Ezek közé tartozik például a növényi szőlőcukor, az A-vitamin, a B1 és B2 vitaminok, az alkaloidok, az ösztrogén és szelén, germánium és különféle illóolajok. Az, hogy a ginseng az emberi szervezetre milyen csodálatos hatással van, nem azon múlik, hogy az összetevők mekkora mennyiségben vannak jelen a gyökérben, hanem annak a speciális elrendeződésnek, ahogy azok a növényben elhelyezkednek.
A ginsengnek több fajtája ismert, a koreait főképp a komoly szellemi és lelki megterhelések esetén ajánlják, a szibériai ginseng elsősorban a szervezet immunrendszerét erősíti, és biztosítja a szervezet energia-utánpótlását. Ezt elsősorban élsportolók vagy nehéz fizikai munkát végzők, illetve a szexuális vágy fokozására áhítozók részesítik előnyben. /origo/

Glicerin (glicerol):
Ún. háromértékű alkohol. Erjedés során keletkezik glicerin is az etanol mellett, a borban is megtalálható.
Valamennyi állati és növényi zsír és olaj glicerid (a glicerin különböző karbonsavakkal alkotott észtere). Élelmiszerekben nyirkosító-, édesítő- és tömegnövelőként. Élelmiszeradalékként E422 kóddal említik.

Glicin:
A glicin az egyetlen olyan aminosav, amely optikailag nem aktív. A legtöbb fehérjében csak kis mennyiségben fordul elő, kivéve a kollagént, melynek kb 35 %-a glicin.
A glicin számos biomolekula alkotórésze. Az eukariótákban a D-aminolevulinsav, amely a porfirinek fő prekurzora, glicinből és szukcinil-koenzim A-ból képződik. A glicin alkotja a purinok központi C2N egységét.

Neurotranszmitter
A glicin egy gátló neurotranszmitter a központi idegrendzserben, különösen a gerincvelőben, az agytörzsben és a retinában. Amikor a glicinreceptorok aktiválódnak, kloridionok lépnek be a sejtbe az ionotróp receptorokok keresztül és a sejtben gátló posztszinaptikus potenciált (IPSP) váltanak ki. A sztrichnin az ionotróp glicinreceptorokon antagonista hatású. A glicin szükséges az NMDA receptorokon, mint a glutamát ko-agonistája.
Élelmiszeripari felhasználása
Élelmiszerek esetén a glicint és nátriumsóját (nátrium-glicinát) pékáruk esetén ízfokozóként, alkalmazzák, valamint egyúttal táplálékot szolgáltat az élesztőbaktériumoknak is. Napi maximum beviteli mennyisége nincs meghatározva, nincs ismert mellékhatása. Élelmiszeripari felhasználásra általában zselatinból állítják elő.

Glucomannan:
Egy olyan étkezési rost, amely vízben oldódik, és csak az egyik pálmafaj gyökeréből vonható ki használható formában. Béltisztító-, és koleszterinszint csökkentő hatása van.

Glükozamin:
A szénhidrátok csoportjába tartozó vegyület, melynek molekulájában a szénhidrátokat általánosan alkotó szén, hidrogén és oxigén mellett nitrogént is találhatunk. A csoportot szokták aminocukroknak is hívni, ahol az -amin előtag a nitrogén jelenlétére utal. A rovarok páncélját alkotó kitin tulajdonképpen polimer (rendkívül sok összekapcsolódótt molekula) glükozamin.
A glükozamin természetes anyag, tengeri állatok kitinpáncéljából állítják elő. Érdekesség, hogy az újzélandi taréjos zöldkagylónak több mint 13% a glükozamin tartalma.

Segíti a súrlódásnak kitett ízületi szövetek működését és a porcszövetek újraképződését.
A működő szövetek sejtjei nem tapadnak szorosan egymáshoz, köztük sejt közötti tér található, melyet támasztószövet tölt ki. A támasztószöveteknek két fő alkotója van: a rugalmas (elasztikus) rostok és a glükozamin.
A rugalmas rostok keresztül-kasul futva térhálós szerkezetet hoznak létre, ami az adott szövetféleség vázát alkotja. Ennek a tárhálónak az üregeit töltik ki a glükozaminok, az összetett cukor- és fehérjemolekulák, a proteoglykánok. Minden glükozamin molekula 2-3 vízmolekulát köt magához, így alakulnak ki a sejt közötti vízterek, melyekben gyakorlatilag "úszkálnak" a működő (funkcionális) sejtek. Ezen sejtek anyagcseréje (tápanyagok és oxigén odajutása, salakanyagok és szén-dioxid eltávolítása) a sejt közötti víztereken keresztül történik, ezek vannak kapcsolatban a legapróbb vérerekkel, a kapillárisokkal. A glükozaminnak azonban nemcsak statikai - az adott szövetféleség rugalmasságát biztosító - szerepe van, hanem az anyagcsere-folyamatban mint tápanyag is részt vesz, tehát egy része folyamatosan elhasználódik. Mivel a glükozamint a szervezet saját maga nem állítja elő, elengedhetetlenné válik rendszeres pótlása. Kis mennyiségben glükozamin a legtöbb táplálékban megtalálható, azonban igazán gazdag forrást a tengeri eredetű élelmiszerek jelentenek, azon belül is a kagylók. A sejt közötti vízterek mennyisége a kor előrehaladtával csökken (kiszáradás, ráncosodás), akárcsak a szövetek rugalmassága, ami az ízületek esetében a legszembetűnőbb: fokozatosan a mozgásképesség jelentős csökkenéséhez vezet.

Glukuronolakton:
Egy metabolit, amely energizál és javítja a közérzetet. Energiaitalokba is gyakran tesznek glukuronolaktont.

Glutamin:
Egy aminosav, amely leggyakrabban húsokban, a halakban, a tejtermékekben található meg. A vázizomban 60%-a ebből épül fel. Segít az izomleépülés megelőzésében. Immunerősítő hatása van, a bélrendszerben kifejtett jótékony hatása miatt. Sejttérfogat-növelő hatása is van. Túladagolás nem ismert.
Glutamin peptidek:
Gyors hidrolízissel rendelkező protein, amelyet egyesek szerint az izmok jobban használnak fel, mint az egyszerű, tiszta aminosavat. Gyorsabb izomregenerációban segít, valamit a sejttérfogat növelő hatása miatt nagyobb izomméretet biztosít.
Glutaminsav (Amido-piroborkősav, E 620):
C3H5(NH2) (COOH)2 A répacukor-melászban fordul elő; fehérjékből híg kénsav hatására képződik. Szintelen, kristályokból áll. A fehérjékben elterjedt aminosav; fontos élettani szerepe van, elsősorban az agy működésében.
A glutaminsav a fehérjék egyik építőeleme. A fehérjékben 20% arányban fordul elő ez az aminosav, a növényi fehérjékben a glutaminsav aránya akár a 40%-ot is elérheti. Élő sejtekben a glutaminsav a méregtelenítő folyamatokhoz, illetve bizonyos szövetek energiaszállító folyamataihoz szükséges. Ez a legfontosabb átvivő anyag az idegsejtek közötti ingerületátadásban.
Míg a fehérjékben kötött glutamát semmilyen hatással nincs az ízérzékelésre, a szabad glutamátnak ízfokozó hatása van. Sok élelmiszer, főként a parmezán, a paradicsom, a hal és a szója viszonylag sok szabad glutaminsavat tartalmaz, így érthető, hogy koncentrált formában – pédául a paradicsomsűrítményben vagy a szójaszószban –különféle élelmiszerekhez fűszerként is használható. Az élelsztőkivonat is gazdag természetes glutaminsavban. A tiszta glutaminsav édes-savanyú ízű és fokozza a sótartalmú élelmiszerek ízét. Ezen kívül erősíti a guanilsav (E 626), az inozinsav (E 630) és származékaik ízerősítő hatását.
Az európaiak naponta kb. 1 g glutaminsavat fogyasztanak el az élelmiszerekkel, ehhez járul a becslések szerint 0,3 – 0,6 gramm adalékanyagként fogyasztott glutaminsav. Az ázsiai országokban a tapasztalatok alapján az adalékanyaggal bevitt glutaminsav mennyisége akár 1,7 gramm is lehet. A glutaminsav veszélytelennek számít. A fehérje-anyagcserébe kerülve tökéletesen hasznosul.

Glutation:
A glutation redukált (GSH) és oxidált (GSSG) formája, valamint a glutation-reduktáz (GR) jelentős szerepet játszik a hidrogén-peroxid (H2O2) lebontásában a citoszolban és a kloroplasztiszban szerveződött összetett rendszerben, a Halliwell-Asada-ciklusban. A glutation-S-transzferáz a xenobiotikumok méregtelenítésében vesz részt. Hasonlóan az aszkorbáthoz, a glutation is képes közvetlen reakciókra.
Fontos még megemlíteni mint nem enzimatikus antioxidánst, az E-vitamint (α-tokoferol), amely a membránok kettős lipidrétegében található, és védelmet nyújt a lipid-peroxidáció ellen. Az oxidált vitamin az aszkorbát-glutation ciklusban nyeri vissza redukáló képességét.

Glycocyamine (guanidine-acetic acid):
Ebből állítja elő a test a kreatint egy metil segítségével, amelyet a máj kapcsol hozzá.

Gotu Kola:
Idegnyugtató és agyműködést serkentő növény Indiából. A vénák és az artériák állapotát is javítja, ezáltal szexuális teljesítőképességre is jótékonyan hat.

Guanidinopropionic Acid (GPA):
Az inzulintermelésre jótékonyan hat, illetve a kreatin felszívódását is segíti, éppen ezért gyakran megtalálható kreatinos termékekben. A szálkásításban is segít pont az inzulintermelésre gyakorolt hatása miatt.

Guarana (Paullinia cupana):
A kétszikűek (Magnoliopsida) osztályába a szappanfaalakúak (Sapindales) rendjébe és a szappanfafélék (Sapindaceae) családjába tartozó faj.
Dél-Amerikában honos gyógynövény. Az indiánok évszázadok óta fogyasztják. Hatása hasonló a kávéhoz, azzal a különbséggel, hogy hosszan 6-8 órán át tartós frissességet biztosít, és nincs semmilyen ismert káros mellékhatása.[1] Javítja a testi és szellemi teljesítőképességet, így sportolóknak, illetve szellemi foglalkozásúaknak egyaránt ajánlott. Fájdalomcsillapító hatása is ismert.
Fiziológiás hatása a koffeinnek és származékainak köszönhető. Ezek a mennyiségtől függően fokozzák a szívösszehúzódás erejét, gyorsabbá teszik a vizeletkiválasztást, a zsír és cukor lebontását, valamint elősegítik a gyomornedv kiválasztását és gátolják a vérlemezkék összecsapódását. Nemrég fedezték fel, hogy a magokban tesztoszterongátló 5-alfa-reduktáz is található.
A növény alkalmazása veszélytelen, de nagy (100 mg-ot meghaladó) adagban, egyénenként változóan, a koffein mellékhatásaként szapora szívverést, gyomorfájást, hányingert, fejfájást, idegességet, álmatlanságot, remegést okozhat. Túladagolása fokozza a spontán vetélés és a koraszülés veszélyét. Megemlítendő, hogy a koffein a doppingszerek listáján is szerepel.

Guggul olaj:
Egy indiai fa gyantája, amely a koleszterin-szintet csökkenti, és megváltoztatja az egyik pajzsmirigy-hormon termelődését, és a klinikai kísérletek szerint a pattanásokra is jó.

Gynostemma:
Immunrendszer erősítő hatású növény kivonata. Gyulladáscsökkentő és antioxidáns.
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady