2024. Május 21. - 04:02:37
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Az én edzésnaplóm - saját ösztönzésre  (Megtekintve 25066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Január 23. - 21:40:47
Megtekintve 25066 alkalommal
Nem elérhető

amatőr


Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, most úgy döntöttem, én is útjára bocsájtom a saját edzésnaplómat. Anonim, amatőr kezdő testépítő vagyok, kb 4 hónapja kezdtem a testépítést. 21 éves vagyok, fiú. 181 cm, 76 kg a diéta végén. Újév után nemsokkal vége lett a diétának, még a vízhajtás is megvolt egy kellemes torokgyulladásnak köszönhetően. január második hetétől tömegelés folyik. Heti 3 edzés, mell-tricepsz, hát-bicepsz, láb-váll elosztásban, a has az időtől és a fennmaradó fölös energiamennyiségemtől függ. A jelenleg csatasorban álló kiegészítők:

Fehérje
MHP Glutamine- SR
MHP UP YOUR MASS
MHP Creatine
...... BCAA XPress (várom hogy elfogyjon, hogy cserélhessem)
Prolab Multivitamin

És februártól bekapcsolódik a tömeghajszába az MHP Secretagogue-One is. A részletes adagolásokról, a kajáról és az edzések pontos menetéről később fokozatosan mindig írok majd.

Szívesen várom bárkinek a véleményét, kérdését, hozzáfűznivalóját, pozitív és negatív kritikáit, bármit ami a szíveteket nyomja, de ez a topic elsősorban a saját magam ösztönzésére és az edzések, kaja stb dokumentálására szolgál, hogy nyomon követhessem a fejlődésemet fokozatosan. Bevezetőnek ennyi, örülök hogy csatlakozhattam a naplóvezetők közé!


2009. Január 23. - 21:57:34
Válasz #1
Nem elérhető

Gababoy


"Ismerd el sporttársaid kimagasló eredményeit! Ne őket húzd le hanem meríts belőlük erőt és motivációt, hogy te is még magasabbra emelkedhess! Tisztelet, alázat, akarat! Ez az élsport!

2009. Január 23. - 22:04:18
Válasz #2
Nem elérhető

FirstLady


Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, most úgy döntöttem, én is útjára bocsájtom a saját edzésnaplómat. Anonim, amatőr kezdő testépítő vagyok, kb 4 hónapja kezdtem a testépítést. 21 éves vagyok, fiú. 181 cm, 76 kg a diéta végén. Újév után nemsokkal vége lett a diétának, még a vízhajtás is megvolt egy kellemes torokgyulladásnak köszönhetően. január második hetétől tömegelés folyik. Heti 3 edzés, mell-tricepsz, hát-bicepsz, láb-váll elosztásban, a has az időtől és a fennmaradó fölös energiamennyiségemtől függ. A jelenleg csatasorban álló kiegészítők:

Fehérje
MHP Glutamine- SR
MHP UP YOUR MASS
MHP Creatine
...... BCAA XPress (várom hogy elfogyjon, hogy cserélhessem)
Prolab Multivitamin

És februártól bekapcsolódik a tömeghajszába az MHP Secretagogue-One is. A részletes adagolásokról, a kajáról és az edzések pontos menetéről később fokozatosan mindig írok majd.

Szívesen várom bárkinek a véleményét, kérdését, hozzáfűznivalóját, pozitív és negatív kritikáit, bármit ami a szíveteket nyomja, de ez a topic elsősorban a saját magam ösztönzésére és az edzések, kaja stb dokumentálására szolgál, hogy nyomon követhessem a fejlődésemet fokozatosan. Bevezetőnek ennyi, örülök hogy csatlakozhattam a naplóvezetők közé!


Hajrá! :-):-)::
írsz majd az étrendedről is? :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Január 24. - 08:38:00
Válasz #3
Nem elérhető

amatőr


Gababoy, köszönöm:)

FirstLady, igen, írok majd a kajáról is, meg az edzésről is részletesebben. Úgy tervezem, hogy nem csak edzésnapló lesz ez itt, hanem étkezési napló is, így ha bármi van, vissza lehet követni nem csak az edzésnapokat, hanem adott esetben, ha a kajában van a hiba, arra is fény derülhet könnyebben. Van még néhány percem, utána indulok vizsgázni. Az éjjel nem aludtam, egész éjjel tanultam, ennek köszönhetően kimaradt egy nap alvás (amivel amúgysem állok jól, de majd mindent a maga idejében elmesélek...) szóval most először letudom a vizsgát, utána írok ide egy hosszabb posztot a kajáról és a régmúlt idők hozadékáról, majd utána átalszom a napot. Remélem, még előtte lesz erőm mindent leírni, ha nem, akkor csak utána. Addig is minden jót mindenkinek.

2009. Január 24. - 10:50:09
Válasz #4
Nem elérhető

tyson


Hajrá és sok sikert a vizsgádhoz!
Ha szép nem vagy hülye ne legyél!

2009. Január 24. - 11:55:48
Válasz #5
Nem elérhető

Aco



2009. Január 24. - 11:55:48
Válasz #6
Nem elérhető

amatőr


Köszönöm :)


Most jövök a vizsgáról, hát, volt nálam egy hétlövetű, a szomszéd besegített egy katyúsával, de így is komoly túlerővel kellett szembenéznem... Holnap estére lesz eredmény, az uv viszont holnapután reggel van, szóval sok időm lesz készülni, ha netán mehetek újra... Úgy érzem hogy mindent megtettem (már amennyire az utolsó pillanatban való észbekapást lehet a 'minden' szóval jellemezni - de hát én már csak ilyen vagyok), egész éjjel ültem fölötte, tanultam stb, ha nem lesz meg, nem tudom mi kéne hogy meglegyen, mindent kiadtam magamból, még annál is többet.
Hazafelé a suliból, úgy gondoltam, hogy előbb alszom, aztán írok majd ide, de mikor leültem a gép elé mailt nézni, ittragadtam, elkezdtem ezt a posztot, úgyhogy mostmár akkor kiteregetem a várva várt szennyest.

Szóval a kajám: Nagy részét rizs, krumpli, zabpehely, tej, 0kalóriás édesítőszer, tojás, tonhal, túró, csirkemell, zöldség és víz képezi, plusz a kiegek.
súlyomhoz mérten kb 160g fehérjét eszem naponta, ez így néz ki kb:

reggel 30g (egy turmix és a tej - ezt öntöm a zabpehelyre, hogy meg tudjam enni)
naponta 2x eszem csirkét, összesen 250g-ot, ami így kb 70-75g fehérjét jelent
Ezenkívül lefekvés előtt megy még 125g túró, ami 20g kazein típusú fehérje.
Ezen felül jön a tojás, tonhal, esetleg több tej, vagy ha unom a csirkesütést, vagy a kaját, vagy csak simán sietek, akkor turmixxal pótolom.
Ez érvényes azokra a napokra is, amikor unom a banánt (csirkét), vagy bármi más okból lusta vagyok többet tenni a fehérjebevitelem érdekében, mint hármat rázni egy shakeren, amit elég gyakran még rendesen becsavarni is lusta vagyok, ily módon ellátván az öltözékemet is megfelelő mennyiségű fehérjével.

CH oldalról közelítve a dolgokat:
250g CH-val tömegelek nagyjából, ami úgy néz ki hogy reggel kezdek 120-130g zabpehely+ a tej-protein kombóval,
napközben a két csirkeadaghoz lemegy összesen 200g rizs, számoljátok ugye? Az annyi mint 80+140g CH, a többi változó, pl előfordul hogy a rántottához lemegy 1-1 szelet kenyér, vagy hasonló. Ha van több rizsem, akkor jöhet az is.

A zsírról nem tudok nagyon infókat, semmi zsír-kieget nem szedek (halolaj vagy fülölaj vagy ilyesmik), szóval csak természetes úton kukázom össze a zsírbevitelem történetét.

Van heti egy (vagy ha épp úgy gondolom akkor 2 vagy épp 7) csalónapom, amikor pizza, meki vagy burger is felfér az étlapra. Kizárólag Steve Namat elmondására támaszkodom, miszerint így a legegyszerűbb fedezni a zsírbevitelt. Esküszöm, hogy minden egyes kínkeserves harapás közben ez a nemes cél világlig a szemeim előtt, másképp nem bírnám megenni azokat a kajákat. Valójában... Tudja Isten, hogy mi okból szeretem, de szeretem. Pedig szar. Na de vissza...

Namármost, hogy mindez ne legyen ilyen egyszerű annak sem, aki eddig nem vesztette volna el a fonalat...

Amit fentebb olvashattok, nem edzésnapokra vonatkozik.

Az edzésnapokon annyi a változás, hoooogy:

Reggel picit több zabpehely, napközben csak 100g rizs (ez így tökjól jön ki mert a kínaiban félkilóra veszem, és 200-200-100 arányban osztható, ezt is kigondoltam mert okos vagyok), merthogy van ám nekünk UP YOUR MASS-ünk, amit edzés után szépen tejjel összekeverünk, és máris 80g CH-hoz jutott a megbecsülésre vágyó szervezetünk. A fehérjebevitelem úgy alakul, hogy mivel az UYM-ban van 60g fehérje is, a csirkén kívül nem kell más szilárd kajával kiegészítenem a fehérjebevitelem. Néha még csirkéből is elég kevesebbet ennem, ha van kedvem tolni helyette egy shake-t.


Most akkor jöjjenek a kiegészítőim.

Ugye van a fehérje, ami reggel megy
Glutamine-Sr: Reggel felkeléskor (másik sztori, ecsetelem lentebb majd) 5g, valamint este lefekvés előtt (harmadik sztori, szintén említem majd) következő 5g.
 -Ezt majd a duplájára emelem, ha február elejétől beindul a Secretagogue-One (negyedik sztori, ecsetelem majd...)
MHP UP YOUR MASS- edzés után a javasolt 4kanalas adag fél liter tejjel (nagyon szereteeem)
BCAA (hát ezt is kb 5-g reggel, 5g este adagnak szedem + edzés előtt édesítőszeres vízbe keverem, hogy iható legyen, február elejétől ezt is emelni fogom, hogy minél előbb fogyjon mert iszonyatosan szar az íze és nem oldódik)
Prolab Training Pack (Multivitamin), hát ezt eddig csak edzésnapokon szedtem, akkoris felért az élmény egy deepthroat-próbálkozással, nagyok a tabletták, de azt hiszem sűrítem majd az adagot minden napra, ha ez elfogy, keresek egy másik multi packet, kisebb bogyók formájában csomagolva
MHP Creatine - hát ezt reggel szoktam 5g-t, edzésnapokon az edzés előtt kb 1 órával. Eddig csak simán langyosvízzel (szemcsés és nem annyira jól oldódott fel), de kaptam egy tippet, miszerint meleg vízbe rakjam, és a reggeli adaghoz rakjak egy kanál szőlőcukrot -merthogy azom is van ám, haha-, az edzés előtti adagba pedig sima kristálycukrot pl. Szóval majd ezt bepróbálom.

Na, akkor most kezdjük csak igazán...

Szóval a tömegelésre egy 4-hetes edzéstervet dolgoztam ki, úgy, hogy váltom a gyakorlatokat, hogy ne szokja meg a szervezet (most ezt szeretném kipróbálni, hogy milyen amikor sokkolódik éjjel-nappal a testem), és ez a 4-hetes ciklus ismétlődik. Egyelőre 12 hétre van tervezve a tömegelés, de függ majd még attól is hogy milyen mértékű zsírosodás, és milyen mértékű erő- és izomnövekedés tapasztalható majd a következőkben. Eredetileg úgy terveztem, hogy a harmadik négyhetes ciklusba, amolyan utolsó adu ászként begyújtom majd a Secretagogue-One rakétáit. Namármost, ez változott, és már a második ciklusban be fogom venti, pont. Itt jön a képbe az első sztori, a felkelés...

Szóval az úgy volt, hogy... Estis vagyok az egyetemen, ami egyrészt jó, mert nem kell korán kelnem, plusz vállalhatok februártól munkát (úgy néz ki az IBM-ben kaptam is), ami segít majd fedezni a költségeket, másrészt pedig rossz, mert felborul a napom, már ha enélkül nem lenne eléggé felborulva. Szóval felkelés... Hát a korán kelés nem az erősségem, legfeljebb a koradélután kelés. A reggelim kb 11 és dél között aktuális, néha csúszik akár délután 1 óráig is. Nem tudom, hogy a későnkelés eredménye a későnfekvésnek, avagy fordítva, tyúk vagy tojás, nem tudom. Egy biztos: a magánéleti problémáim nem segítettek a dolog helyreállásában, ami így nem is történt meg. Itt jegyezném meg, hogy büszke vagyok magamra, amiért ezekkel a problémákkal együtt is végig diétáztam decembert is, sőt, karácsonyra jött a legneheze, szinte nullCH, és szilveszteren át, egészen január elejéig, a diéta végéig bírtam. Nem gondoltam volna, hogy képes leszek rá, bár arra sem, hogy egyáltalán elbírom azt a terhet, amivel meg kellett küzdenem, és azóta is nap mint nap.
Na de ne kalandozzunk oly távolba... Szóval a lefekvés, a következő sztori, általában 2-3 közt történik meg, addig képtelen vagyok, sem fáradt nem vagyok, de még ha igen is, tudom, hogy hiába feküdnék le, mert esélytelen hogy elaludjak (ki van próbálva). Szóval 2-3 körül megtörténik a lefekvés, és a jobb napokon 4 órakor már alszom. (az utolsó hetet nem számítom sem kaja, sem alvás szempontjából, mert nagyon szarul sikerült, sajnos).
Hát, nagyjából így néznek ki a napjaim, és itt jön a képe a Secretagogue-One. Ugye, mint feljebb írtam, eredetileg márciustól akartam akcióba léptetni, de mivel febr. 2-án kezdek az IBM-ben (ha minden igaz), plusz kezdődik a második szemeszter, és magánéletileg is ideje talpraállnom, úgy döntöttem, aludni fogok rendesen, nagyjából rendes időben. Változtatnom kell a hozzáállásomon. Vagyis nem nekem, hanem ezt a Secretagogue-One-tól várom. Már annyiszor leírtam a nevét, hogy a végén még meg is tanulom. Szóval, a "mellékhatásai" közt ottvan az is, hogy tökéletes alvás (azért nem veszek be mindent szóról szóra, de remélem, tényleg segít valamit), szóval így mindent összekombinálva, ezen a téren is javulást várok az egésztől.
Így első lélegzet vételre ennyi, de aki ezt végig bírta olvasni, maradjon velem. Akinek kérdése van... Felejtse el, hogy választ kap.
Aki pedig nem olvasta végig a posztot, kérem, ne kössön bele. Bár ezt inkább az elejére kellett volna, mert nyilván, aki nem olvassa végig, idáig sem jut el. Mindegy.
Szóval, még egyszer megjegyezném, a naplóm elsősorban saját célra készült, nem kötelező olvasnia senkinek, aki nem szeretné. Akkor is vezetni fogom, ha senki nem érdeklődik, mert szeretném, ha valahol nyomon tudnám követni (és akár mások is, ha valakit érdekel), hogy mikor, mit, hogyan és miért csinálok. Minden hozzászólást, véleményt stb szívesen fogadok, a negatív kritikát is, csak konstruktív legyen, erre szükségem van. Nem javítom át a hibákat, ha vannak, bocsássatok meg értük, nekik. Nekem.
Hátravan még az edzésbeszámoló, amit majd valamikor később idebiggyesztek.
A moderátortól, aki ezt végigolvassa, mielőtt beereszti köz-olvasmányozásra, elnézést kérek a terjedelemért:)
Megyek aludni, majd még biztosan írok...

2009. Január 24. - 12:06:01
Válasz #7
Nem elérhető

bender



2009. Január 24. - 12:16:56
Válasz #8
Nem elérhető

amatőr


Nem hiszem el, hogy elolvastad :D

2009. Január 24. - 17:55:29
Válasz #9
Nem elérhető

amatőr


Na, csak hogy nehogy azt higyjétek, hogy csak úgy mennek itt a dolgok... Hát nem.

Felébredtem, és azonnal posztolási kényszert éreztem, meg eszembe is jutott, hogy az előző rövid posztomból annyi mindent kifelejtettem...
Csak így leírom, mivel örülök neki, hogy találtam egy olyan helyet, ahol 24ft a tojás (eddig a Plusz-ban vettem 31-32 körüli áron), és 1000ft 1kg csirkemellfilé. Eddig a csirkét a hentesnél vettem, mert mégis, legyen friss, nem akartam a Pluszban azt is. Na majd sípoljátok ki a reklámot, aki ismeri a Ráday utcát, úgyis tudja, mely helyekről beszélek. Szóval a Hentesnél drágább a hús nyilván, és a Vásárcsarnokban találtam egy helyet ahol ezres. Na ennek is örülök. Meg szintén a héten, kb tegnapelőtt vagy azelőtt, találtam egy helyet az utcában, ahol 299ft-ért 700g zabpelyhet vehetek, valami biobolt vagy mifene, mikor bementem és megláttam a sok pszeudo-biocuccot, menekülőre fogtam, de a kijárat mellett megtaláltam 700g-os csomagolásban a zabpelyhet 300ft-ért, gyorsan két zacskóval be is tételeztem a táskámba, persze a megfelelő összeg megfelelő helyen történő kifizetése után. Szóval mostmár nem kell a CBA-ban (kisípoljátok) az alaposan eldugott 1-1 épp raktáron levő zacskó zabpehelyért kipakolnom a polcról fél méteres mélységig az összes gabonaterméket, utána 350 és egy erőltetett vigyor ellenében a magaménak tudnom 500g-ot abból a madáreledelből.

Mivelhogy ugye most keltem, és a mai napom amúgyis szét lett cseszve, már edzeni sem megyek szerintem, pedig tegnap elmaradt a lábnap, aminek a még mindig tartó izomáz az oka (ennek örülök azért), szóval úgy döntöttem, ma van a csalónap, és kész. Reggelire 5 tojásból rántotta ment 2 szelet kenyérrel, és mivel nem én készítettem, hanem egy barátomnál voltam, a szokásosnál több olaj, meg egy kevés szalonna is jutott bele. A vizsga, stressz, délutáni alvás és az addig se evés (merthogy azóta nem ettem semmit, csak benyomtam a kreatinglutaminbécéáát), asszem elmegyek a burgerbe (kisípoljátok), van ilyen kuponom, most nagy lábon fogok élni (amúgyis 46os), és megvacsorálok. Aztán, hogy a lelkiismeretemet is elnémítsem, iszom rá egy turmixot, hehe. Azt hiszem, este megsütöm a csirkét  <:-), lehet hogy bele is kóstolok. Estétől újra minden a régi, lefekvés előtti cuccok mennek, túró, és kiváncsi vagyok, mikor tudok lefeküdni. Magányos vagyok :( Tudom, ez nem jön ide sehogy, de annyi dologról írtam már, ami nem jön ide sehogy.   :-/- ))=/ :violinplay3:

2009. Január 25. - 12:40:20
Válasz #10
Nem elérhető

amatőr


Na, sziasztok, most keltem. Fél egy körül elaludtam az éjjel, aminek iszonyatosan örülök. Reggel a vizsgajegy rögzítéséről szóló e-mail fogadott, ami egy 2-est mutatott értékként, extrajóhír. Szóval mostmár nyugodtan falatozom a zabpelyhemet proteinnel, aztán legurítom a Glutamine-Sr + BCAA lötyit, utána jön a szőlőcukros kreatin. Lehet hogy este még edzeni is lemegyek, olyan jó kedvem lett, hogy megvan a vizsga.

2009. Január 25. - 19:58:56
Válasz #11
Nem elérhető

George


Neked nem volt korábban már egy profilod itt? 8-)

2009. Január 25. - 20:01:36
Válasz #12
Nem elérhető

FirstLady


Neked nem volt korábban már egy profilod itt? 8-)
csaknehogy üldözési mániád legyen 8-) :D :D :D :D :D

Kire gondolsz George? ;)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Január 25. - 20:03:39
Válasz #13
Nem elérhető

George


Neked nem volt korábban már egy profilod itt? 8-)
csaknehogy üldözési mániád legyen 8-) :D :D :D :D :D
Én tudom, hogy kire gondolok, és Te? 8-) De amúgy biztos nem egyre gondoltunk ;)

2009. Január 25. - 20:18:12
Válasz #14
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Neked nem volt korábban már egy profilod itt? 8-)
csaknehogy üldözési mániád legyen 8-) :D :D :D :D :D
Én tudom, hogy kire gondolok, és Te? 8-) De amúgy biztos nem egyre gondoltunk ;)
George, előtted nincsenek titkok, mi?!  ;D