2024. Május 17. - 23:44:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Nagycsaba diéta és edzésnapló  (Megtekintve 100903 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Június 13. - 05:25:37
Válasz #15
Nem elérhető

FirstLady


A sok kajához hozzá kell szokni...tehát 2 óránként vedd elő a kaját, és egyél belőle amennyit tudsz, így megszokod, hogy enned "kell", aztán már csak fokozatosan emelni kell az adagot, azaz minden nap egy picit többet, mint az előző nap :) Van olyan nap, hogy nem megy annyira a kaja, én akkor az 5-6 étkezésre lebontott össz. kajamennyiségből 1-et (maximum 2-t) az adott étkezésre osztott fehérjemennyiséget turmixszal pótoltam.

Miért akartak kirúgni? a késés miatt? :)

"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 13. - 10:03:54
Válasz #16

Grizzly79

Vendég
Szépjóestét

Lett volna ma eggy lábedzésem de sajnos kimaradt mert elaludtam  :-[(reggel hat helyett délután kettőkor keltem)
viszont volt munka 1000-rel izzadtam is szépen meg majdnem kirugtak ***))))
viszont tudnátok tippeket adni hogy mivel pótoljam a sót vagy ehetek e egyáltalán diéta alatt????? ????...
Meg mit csináljak mert nekem napi 900g csirkét kéne ennem de nem tudok annyit lenyomni a torkomon egyszerűen sok a kaja mégha kalóriában eddig ennek 3x-át ettem már minden pácolási tudományomat felhasználtam de a fele tök elég lenne ˝=/
Ja meg amit akartam mondani hogy amit GG (Girzly Guru) étkezési tervet adott csak azt tartottam be és nem edzettem lementem 165,32-ről 156,58-ra tudom hogy víz de mikor megláttam a mérleget majdnem sírtam ****:)))
GG (Girzly Guru)  @-o

Most, hogy majd 10kg leszaladt lehet csökkenteni az adagon.
Én azt mondanám, hogy olyan 5kg mínuszonként újra kéne számolni az adagokat.
Elvégre 5kg mínusz az 10g fehérjével kisebb igény, ami már 50g csirke...

2009. Június 13. - 10:13:16
Válasz #17
Nem elérhető

Suncity


"Meg mit csináljak mert nekem napi 900g csirkét kéne ennem de nem tudok annyit lenyomni a torkomon"

vagy cseréld le a csirkehúst tőkehalfilére,  /7% az könnyen emészthető, simán belehet tolni belőle akármennyit /7%

2009. Június 13. - 11:21:07
Válasz #18
Nem elérhető

csaba.r


Lady:Azért mert rászoltam az eggyik főnökre hogy vegyen vissza a viselkedéséből
mert ez így már nagyon nem lessz jó olyanokat megcsinálnak hogy jön egy papír valami hivatalos helyről és ha nem dolgozom akkor aláírják helyettem és én csodálkozom év végén hogy nem tudok viszaigényelni az adómból meg ilyenek tudom hogy váltani kéne de a fizetésemből havi 80000 csak a számlákra megy el és nem tehetem meg hogy felmondok azt keresek munkát.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 13. - 11:32:08
Válasz #19
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
"Meg mit csináljak mert nekem napi 900g csirkét kéne ennem de nem tudok annyit lenyomni a torkomon"

vagy cseréld le a csirkehúst tőkehalfilére/7% az könnyen emészthető, simán belehet tolni belőle akármennyit /7%

 ****:))))))

...vagy tojásra. Ezekből tényleg könnyebb bevinni a napi adagot.

2009. Június 16. - 13:01:03
Válasz #20
Nem elérhető

csaba.r


Tegnap volt egy lájtos kar-mell nap
A fekvenyomást hanyagoltam fentebb említett okokból

Tárogatás:

1x 15kg
1x 20kg
2x 30kg
1x 35kg

Francia r:

1x5 kg
3x 10kg

Scot p ugyanaz

Koncentrált egykezes:

2x 7kg
2x 10kg

Csigás letolás kezenként:

1x 15kg
2x 25kg
1x 40kg

Lórugás:

2x 6kg
2x 10kg

A bicepszezést az elejére tettem de már ott sikerült bedurantani mint még soha ma meg alig tudom mozgatni olyan izomlázam van.
kardiót ma nem tudtam hosszúra venni mert tele volt a terem és már kicsit idegesített a nyomorgás mert nem tudtam koncentrálni szinte semmire.
meg ma megvolt a kézfej edzésem míg ezeket a sorokat beírom.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 17. - 16:42:40
Válasz #21
Nem elérhető

csaba.r


Na ma végre sikerült betolnom a 900 g csirkét 3 adagban meg ha már itt tartok akkor le is írom mit szoktam lapátolni.
Mivel elég rendszertelen az időbeosztásom nem írok pontos időt de arra ügyelek hogy a napi öt kaja meglegyen.

Reggeli:

50g Zabpehej
30g Whey protein LS Lightly
1 Kapszula Daily 1 (multivitamin és ásványianyag tabletta)
2 Kapszula Carni complex (csak edzésnapokon)

Edzés után
WP 60g

Tízórai:
300g Csirkemell
100g Rizs

Ebéd:
300g Csirkemell
200g Paradicsom

Uzsi:
300g Csirkemell
300g Brokkoli

Lefekvés előtt:

Wp:30g

A proteint eddig vizzel kevertem de most rászoktam az extra sovány tejre (milli)
Brokkolit főzöm
A csirkés problémára azt a megoldást találtam hogy minden kajába teszek zsírszegény tejfölt így nagy nehezen lecsúszik és nem akármilyen íze van ****:))))))
Az első három sorban látszik mien tápkiegészítőket szedek ez elég mert a boltba a srác azt mondta hogy kezdésnek nekem ennyi elég. Szerintetek???
kaja jó?
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 19. - 12:24:48
Válasz #22
Nem elérhető

csaba.r


Ma volt egy fantasztikus lábedzésem GG-nek teljesen igaza volt a kardióval mert ugyan még eddig 3 alkalom volt az elsőnél igencsak megszenvedtem de az utolsó az már könnyedén ment ugyhogy emelem lassan az adagot ***)).

Mai nap:

30 perc futópad 6 kmh-val
lábtoló: 4x120kg
Lábhajlító:1x25kg
              1x30kg
              2x40kg

Lábfeszítő az tök ugyanez

Továbbá lenne pár kérdésem:ha erősen diétázom maradjak a kis súlyoknál de magas ismétlésszámnál vagy inkább haladjak piramisrendszerbe????? ????...
Szedem ezt a zsírégetőt:CARNI COMLEX ez olyan szinten izzaszt hogy a pólóm olyan vizes edzés végére mintha lezuhanyoztam volna ez nem gáz??
Tervezek valami aminosav beszerzését mondjuk amino 3600? jó vagy van jobb is??
meg gondolkodtam valami edzés előtti nitrogéoxid fokozón de ebben teljesen tanácstalan vagyok
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 21. - 17:06:24
Válasz #23
Nem elérhető

Kozi001


Ma volt egy fantasztikus lábedzésem GG-nek teljesen igaza volt a kardióval mert ugyan még eddig 3 alkalom volt az elsőnél igencsak megszenvedtem de az utolsó az már könnyedén ment ugyhogy emelem lassan az adagot ***)).

Mai nap:

30 perc futópad 6 kmh-val
lábtoló: 4x120kg
Lábhajlító:1x25kg
              1x30kg
              2x40kg

Lábfeszítő az tök ugyanez

Továbbá lenne pár kérdésem:ha erősen diétázom maradjak a kis súlyoknál de magas ismétlésszámnál vagy inkább haladjak piramisrendszerbe????? ????...
Szedem ezt a zsírégetőt:CARNI COMLEX ez olyan szinten izzaszt hogy a pólóm olyan vizes edzés végére mintha lezuhanyoztam volna ez nem gáz??
Tervezek valami aminosav beszerzését mondjuk amino 3600? jó vagy van jobb is??
meg gondolkodtam valami edzés előtti nitrogéoxid fokozón de ebben teljesen tanácstalan vagyok

Üdv!

Szerintem a három fő gyakorlatnál menj le 3 ismétlésig(guggolás, fekvenyomás, felhúzás), a többinél szerintem mehetnek a 8-as ismétlések.. Diéta alatt fő az izomtömeg megtartása;)
Szerintem, h teljesen leizzadsz, az tuti nem gáz, én is izzadok a megacarnixtől... Am én aminosavnak, amino liquid 50-et használok, a gyors felszívódás érdekében...
Nincsen példaképem, nem akarok más lenni, máshoz hasonlítani, a legjobbat akarom kihozni magamból, hogy én lehessek a példakép.

2009. Június 22. - 15:29:05
Válasz #24
Nem elérhető

csaba.r


Ma ismét egy megismételhetetlen mell kar napom volt

Edzés előtt egy órával carni complex és daily one a reggeli turmix kimradt mert nem volt valami jó a közérzetem.

kezdésnek 30 perc futópad 6km/h-val amit lassan növelek mert már érzem hogy birnám még

Mell:

3 10-es sorozat 10kg fekvenyomás
Fekvenyomó gépen ugyanez
Tárogatás 1x15kg
              2x25kg
              1x45kg
Bicepsz:

Karhajlítás Francia ruddal

2x 5kg
2x 10kg
Scot pad ugyanez

Koncentrált Egykezes

2x 6kg
2x 10kg

Tricepsz

Csigás letolás

1x 15kg
2x 25kg
2x 35kg

Tricepsz nyujtás fejmögött mind a 4 sorozatot 6 kg-val csináltam

Edzés után dupla adag Fehérjeturmix
Uánna haza 100g sáfrányos rízs Rozmaringos tejfölbe pácolt csirkemellel
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 23. - 12:58:34
Válasz #25

Grizzly79

Vendég
Na ma végre sikerült betolnom a 900 g csirkét 3 adagban meg ha már itt tartok akkor le is írom mit szoktam lapátolni.
Mivel elég rendszertelen az időbeosztásom nem írok pontos időt de arra ügyelek hogy a napi öt kaja meglegyen.

Reggeli:

50g Zabpehej
30g Whey protein LS Lightly
1 Kapszula Daily 1 (multivitamin és ásványianyag tabletta)
2 Kapszula Carni complex (csak edzésnapokon)

Edzés után
WP 60g

Tízórai:
300g Csirkemell
100g Rizs

Ebéd:
300g Csirkemell
200g Paradicsom

Uzsi:
300g Csirkemell
300g Brokkoli

Lefekvés előtt:

Wp:30g

A proteint eddig vizzel kevertem de most rászoktam az extra sovány tejre (milli)
Brokkolit főzöm
A csirkés problémára azt a megoldást találtam hogy minden kajába teszek zsírszegény tejfölt így nagy nehezen lecsúszik és nem akármilyen íze van ****:))))))
Az első három sorban látszik mien tápkiegészítőket szedek ez elég mert a boltba a srác azt mondta hogy kezdésnek nekem ennyi elég. Szerintetek???
kaja jó?
Ha tejjel iszod a turmixot, az napi 3-szori tejbevitel. Olyan 2 decivel számolva ebben az esetben a napi tápanyagbeviteled: 2642 kcal, 365g fehérje, 231g ch, 30g zsír (2,21g/tskg fehérje és 1,4g ch (165kg-val számoltam))

Szerintem ez teljesen jó.

Hozzáteszem, hogy én nem vagyok tejpárti. Kizárólag kávéhoz és a reggeli zabpehelyhez iszom tejet.
A turmixomat nincs az a pénz amiért tejjel tolnám be. Lassítja az emésztést ezáltal rontja a felszívódás hatékonyságát. Persze most még azt gondolom, hogy nyugodtan csinálhatod így is. Idővel majd úgy is változtatni fogsz.
A csirkéhez időnként én is teszek pici tejfölt. Azt mondanám, hogy egy-két kiskanálnyi nem okozhat nagy gondot.

Tápkiegek tekintetében szerintem l-karnitin tekintetében nincsenek csodák, bármelyik gyártó terméke megteszi. Annyi a lényeg, hogy a te súlyoddal napi 4g lenne az ideális.
Ebből én a helyedben 2g-ot kardió előtt fél órával tolnék a maradék kettőt meg a nap többi részére elosztva, de nem később, mint a lefekvés előtt 5-6 órával.

Fehérjével kapcsolatban nekem nem jöttek be az általad használt gyártó termékei. Csak l-karnitn-t, C vitamint, Magnéziumot, Kalciumot veszek tőlük.
Azért majd próbálj ki egy-két komolyabb fehérjét is (ON, Muscletech, MHP, Dymatize, Twinlab), hogy legyen viszonyítási alapod.

2009. Június 23. - 13:05:17
Válasz #26

Grizzly79

Vendég
...
Továbbá lenne pár kérdésem:ha erősen diétázom maradjak a kis súlyoknál de magas ismétlésszámnál vagy inkább haladjak piramisrendszerbe????? ????...
Szedem ezt a zsírégetőt:CARNI COMLEX ez olyan szinten izzaszt hogy a pólóm olyan vizes edzés végére mintha lezuhanyoztam volna ez nem gáz??
Tervezek valami aminosav beszerzését mondjuk amino 3600? jó vagy van jobb is??
...
Én alapgyakorlatoknál a piramis módszert alkalmazom a kiegészítő gyakorlatoknál pedig a magasabb 8-12 ismétlésszámot.
A zsírégetőt toljad csak. Nem gond, ha izzadsz mint a ló! Annyi víz lehet benned is, mint a Dunába! Inkább az a fontos, hogy pótold a vízveszteséget. A szervezeted úgy is tudja majd, hogy mennyi vízre van szüksége.
Aminósavval kapcsolatosan azt tanácsolnám, hogy nem gond, ha használod sőőőt!! Nagyon jó dolog.
Edzés alatt folyékony aminósavat, glutamint és BCAA-t javasolnék. Reggel felkelés után, és este lefekvés előtt Glutamint. /MHP, Dymatize, Twinlab jóbarátok a témában!/
De aminósavat nyugodtan iszogathatsz, akármikor a nap folyamán. O0

2009. Június 24. - 11:33:06
Válasz #27
Nem elérhető

csaba.r


Köszi GG ennek majd utánna járok viszon ma volt váll hát nap

Előre emelés

4x10x10kg
Oldalemelésnél ugyanezek a sorozatok (nem tudom mért használok több gyakorlatnál ugyanolyan súlyokat)

Fűrészelés:

2x10x12kg
2x10x16kg

Nyakhoz húzás

1x10x25kg
2x10x40kg
1x10x60kg

Evezés:

1x10x30kg
2x10x50kg
1x10x70kg

30 perc kardió

Viszont nem akarok megbántani senkit meg előre bocsánat attol aki magára veszi.
De mint tudjuk a konditerembe több állatfaj jár ebből az eggyik a papucsos egyed köztudott dolog hogy veszéllyes cipő nélkül edzeni
De mai konditerem látogatásom során ráleltem egy ujjab egyedre mégpedig a zokniban edzőre érdekes látvány volt mondhatom de látom tör be a divat a konditermekbe is mi lessz így ott. még 10 év és piros csipkés tanga lessz a menő vagy mi????

A másik dolog az meg az hogy mióta elkezdtem komolyabban foglalkozni alakom formálásával akár hova fordulok segítő kezek nyulnak felém multkor is odajött az eggyik edzőlány hogy segít nekem szivesen csak szoljak bátran ma meg már úgy beszélgettünk mintha 1000 éve ismernénk egymást akkor azok akik itt segítenek meg télleg mindenütt nem akarok én politizálni mert egyszerű munkás ember vagyok de ezt az országot az ebből a rétegből jövő emberek kéne hogy irányítsák és elég sok minden jobb lenne sztem.

Na mára ennyi csao
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 24. - 11:43:18
Válasz #28
Nem elérhető

George


De mai konditerem látogatásom során ráleltem egy ujjab egyedre mégpedig a zokniban edzőre érdekes látvány volt mondhatom de látom tör be a divat a konditermekbe is mi lessz így ott. még 10 év és piros csipkés tanga lessz a menő vagy mi????

A másik dolog az meg az hogy mióta elkezdtem komolyabban foglalkozni alakom formálásával akár hova fordulok segítő kezek nyulnak felém multkor is odajött az eggyik edzőlány hogy segít nekem szivesen csak szoljak bátran ma meg már úgy beszélgettünk mintha 1000 éve ismernénk egymást akkor azok akik itt segítenek meg télleg mindenütt nem akarok én politizálni mert egyszerű munkás ember vagyok de ezt az országot az ebből a rétegből jövő emberek kéne hogy irányítsák és elég sok minden jobb lenne sztem.

A zokni már régi divat a termekben, bár mostanában én nem láttam :D Meleg van ;D A segítséget - főleg, ha hozzáértő és csinos - érdemes elfogadni ;)

2009. Június 24. - 12:44:48
Válasz #29
Nem elérhető

Kozi001


De mai konditerem látogatásom során ráleltem egy ujjab egyedre mégpedig a zokniban edzőre érdekes látvány volt mondhatom de látom tör be a divat a konditermekbe is mi lessz így ott. még 10 év és piros csipkés tanga lessz a menő vagy mi????

A másik dolog az meg az hogy mióta elkezdtem komolyabban foglalkozni alakom formálásával akár hova fordulok segítő kezek nyulnak felém multkor is odajött az eggyik edzőlány hogy segít nekem szivesen csak szoljak bátran ma meg már úgy beszélgettünk mintha 1000 éve ismernénk egymást akkor azok akik itt segítenek meg télleg mindenütt nem akarok én politizálni mert egyszerű munkás ember vagyok de ezt az országot az ebből a rétegből jövő emberek kéne hogy irányítsák és elég sok minden jobb lenne sztem.



A zokni már régi divat a termekben, bár mostanában én nem láttam :D Meleg van ;D A segítséget - főleg, ha hozzáértő és csinos - érdemes elfogadni ;)

Jajaja!!! Am nálunk most egyre tért hódít az, hogy zokni nélkül mezítláb edzenek.. Ma is mivan a dárgá szép pepita konditerembe?, ahova, majdnem szinte hogy selyem fiúk járnak.. Bejönnek kezet fognak, aztán leülnek dumálgatni... Én letudom a vállat, de ő még akkor jár a mellnél és abból a második sorozatot csinálja... Ezekből lesz valaki?! ***)))
Nincsen példaképem, nem akarok más lenni, máshoz hasonlítani, a legjobbat akarom kihozni magamból, hogy én lehessek a példakép.