2024. Május 28. - 21:04:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Vállak harca  (Megtekintve 87135 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 27. - 14:53:48
Válasz #180
Nem elérhető

Cressler


Szerintem senki sem mondta, hogy szar vagy ez az egész nem arról szól, hogy fikázzuk a másikat csak ismertek a végrehajtással kapcsolatos elvárások és beírtál egy olyan ismétlészszámot amin sokan meglepődtünk.
 
Jogosan, mert egyszerűen belátható, hogy teljes mozgástartományban sima terpeszben jóval nehezebb sőt úgy neked is kevesebb menne.

DE az előző hozzászólásomban is leírtam, hogy amilyen sérülésekkel küzdesz azok mellett ez a végrehajtási mód sem lehet egyszerű és nyílván senki sem kívánja azt, hogy valaki úgy hajtsa végre, hogy folyamatosan fájdalmai vannak illetve a fokozott a rásérülés veszélye.  ;-oo-;
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Február 27. - 15:06:17
Válasz #181
Nem elérhető

God Vazzeg


Szerintem senki sem mondta, hogy szar vagy ez az egész nem arról szól, hogy fikázzuk a másikat csak ismertek a végrehajtással kapcsolatos elvárások és beírtál egy olyan ismétlészszámot amin sokan meglepődtünk.
 
Jogosan, mert egyszerűen belátható, hogy teljes mozgástartományban sima terpeszben jóval nehezebb sőt úgy neked is kevesebb menne.

DE az előző hozzászólásomban is leírtam, hogy amilyen sérülésekkel küzdesz azok mellett ez a végrehajtási mód sem lehet egyszerű és nyílván senki sem kívánja azt, hogy valaki úgy hajtsa végre, hogy folyamatosan fájdalmai vannak illetve a fokozott a rásérülés veszélye.  ;-oo-;

Biztosan, ha öreganyámnak töke lett volna, akkor meg ő lett volna az öregapám  ;-oo-;

2010. Február 27. - 18:52:04
Válasz #182
Nem elérhető

fastor


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2010. Február 27. - 19:07:50
Válasz #183
Nem elérhető

Cressler


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki

Most így viccelsz vagy ezt komolyan mondod?
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Február 27. - 19:09:31
Válasz #184
Nem elérhető

Maszat


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki

Most így viccelsz vagy ezt komolyan mondod?

 **:))))*  Fasti soha nem viccel!


"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Február 27. - 19:19:10
Válasz #185
Nem elérhető

fastor


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki

Most így viccelsz vagy ezt komolyan mondod?
abszolút komolyan mondom, legalábbis saját észrevétel ez,és nyilván nem véletlenül rugoznak páros lábbal a súlyemelők sem :)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2010. Február 27. - 19:27:51
Válasz #186
Nem elérhető

Cressler


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki

Most így viccelsz vagy ezt komolyan mondod?
abszolút komolyan mondom, legalábbis saját észrevétel ez,és nyilván nem véletlenül rugoznak páros lábbal a súlyemelők sem :)
a súlyemelők? ha a helyben lőkésre gondolsz azt csak nagyon kevesen használják, a nagy részük ollózik.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Február 27. - 19:58:29
Válasz #187
Nem elérhető

fastor


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki

Most így viccelsz vagy ezt komolyan mondod?
abszolút komolyan mondom, legalábbis saját észrevétel ez,és nyilván nem véletlenül rugoznak páros lábbal a súlyemelők sem :)
a súlyemelők? ha a helyben lőkésre gondolsz azt csak nagyon kevesen használják, a nagy részük ollózik.

lökésnél két lábon álnak, rugó, lök, és abból álnak támadó állásba,d e maga a rúgózás nem abból történik
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2010. Február 27. - 20:21:59
Válasz #188
Nem elérhető

Gabe


Ahogy Cressler is mondta, nem a fikázásról van szó, csak arról, hogy van egy gyakorlat, megvan, hogy hogyan kell végrehajtani, és így kell csinálni, ennyi!
Mert ha mindannyian kifogásokat keresnék, akkor lehet, hogy valaki a végén milirary press helyett fekvenyomást csinálna, mert megindokolná, hogy így miért nem megy!
Mellesleg te azt írtad, hogy pontosan úgy csináltad, mint a videón!
fastor, te meg ha néha le is mennél az edzőterembe, nem elméleti gyúrós lennél, és kipróbálnád amiről beszélünk, lehet, hogy nem beszélnél ilyen baromságokat!  /:-)
A téma részemről is lezárva, maximum az utolsó sorra reagálva jövő héten én is kipróbálom ezt a félismétléses rugótary presst, hogy ebben milyen ügyes lehetek!
Ezzel a 22-10-7-el már a svédeknél is bekerültem a középmezőnybe!  :D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Február 27. - 20:34:37
Válasz #189
Nem elérhető

Alex46


a súlyemelők? ha a helyben lőkésre gondolsz azt csak nagyon kevesen használják, a nagy részük ollózik.

Nem,nem ollózva fogadják a már,kilökött súlyt, majd onnan visszalépnek. ;)

2010. Február 27. - 20:34:37
Válasz #190
Nem elérhető

Alex46


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki


Ez így van, de ebben az esetben a gyenge hasfal, és  hátsó izomlánc miatt, inkább stabilizációs szerepe van. Sima terpeszben nekem pl.a jobb lábamat erőszakkal kellett a földön tartanom,a beremegő vádlim miatt.  ;D

2010. Február 27. - 20:34:37
Válasz #191
Nem elérhető

Alex46


megjegyzem, támadó állásban rugózni sokkal kevésbé erőteljes, mintha páros lábbal rugózol ;) aki nemhiszi próbálja ki

Most így viccelsz vagy ezt komolyan mondod?
abszolút komolyan mondom, legalábbis saját észrevétel ez,és nyilván nem véletlenül rugoznak páros lábbal a súlyemelők sem :)
a súlyemelők? ha a helyben lőkésre gondolsz azt csak nagyon kevesen használják, a nagy részük ollózik.

lökésnél két lábon álnak, rugó, lök, és abból álnak támadó állásba,d e maga a rúgózás nem abból történik


Így van, az ollóval csak stabilizálja az irdatlan súlyt, mert ha nem így tenne, a súly ellépésre kényszerítené és nem tudná fenn megfogni.

2010. Február 27. - 20:37:57
Válasz #192
Nem elérhető

fastor


Ahogy Cressler is mondta, nem a fikázásról van szó, csak arról, hogy van egy gyakorlat, megvan, hogy hogyan kell végrehajtani, és így kell csinálni, ennyi!
Mert ha mindannyian kifogásokat keresnék, akkor lehet, hogy valaki a végén milirary press helyett fekvenyomást csinálna, mert megindokolná, hogy így miért nem megy!
Mellesleg te azt írtad, hogy pontosan úgy csináltad, mint a videón!
fastor, te meg ha néha le is mennél az edzőterembe, nem elméleti gyúrós lennél, és kipróbálnád amiről beszélünk, lehet, hogy nem beszélnél ilyen baromságokat!  /:-)
A téma részemről is lezárva, maximum az utolsó sorra reagálva jövő héten én is kipróbálom ezt a félismétléses rugótary presst, hogy ebben milyen ügyes lehetek!
Ezzel a 22-10-7-el már a svédeknél is bekerültem a középmezőnybe!  :D
ha megindoklod mért baromság, meggyőztél ::)
de szerintem nézz meg egy súlyemelő versenyt, és utánna beszélünk ::)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2010. Február 27. - 20:52:19
Válasz #193
Nem elérhető

Gabe


Szerintem már akkor néztem súlyemelőversenyt, mikor te tanultál átszokni a pelusról a bilire!
De itt most nem erről van, szó, hanem arról, hogy ebben a gyakorlatban hogyan könnyebb segítséget belevinni!
Mint mondtam keress egy edzőtermet, és próbáld ki miről van szó!
mod.: bocs, most néztem meg, tévedtem, te a '88-as szöuli olimpia idején még zsakulakó voltál!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Február 27. - 21:04:38
Válasz #194
Nem elérhető

endre66


Szerintem abban megegyezik mindenki, hogy párhuzamos lábakon állva az ember statikailag határozatlan, vagyis billenékenyebb, borulékonyabb, könnyebben ellép előre, vagy hátra (gondoljunk a kezdő guggolókra, csomószor előre lépnek, mert instabil ez az állás). Ebben a pozícióban tehát a kis segédizmok, de a nagyok jó része is azon dolgozik, hogy ne boruljunk el egyik irányba se (azaz stabilizálnak), főleg, hogy vállmagasságban és afelett tartjuk a testsúlyunk felét, ezért pedig kevésbé tudunk belerugózni a súlyba felfele, nyilván nem kizárólag, de sokkal inkább csak a váll-tricepsz-felső mell dolgozik.

A másik verzió (harántterpesz vagy ollózás), ahol egyik lábunk hátrébb van (miért is? hogy eleve stabilabb pozícióból tudjunk nyomni, és ne kelljen attól félni, hogy hanyatt vagy előre vágódok) máris azzal indít, hogy a lábad be van hajlítva, azaz nyomás utáni leengedésnél a térd is tompít, tehát rugózik. Nem azt mondom, hogy ollózva nem lehet rugózás nélkül nyomni, de ez a beállás eleve arra van kitalálva, hogy lendületesen, rugózva nyomkodjunk belőle, amivel nincs semmi baj, ez egyszerű mechanika, de ez a topik azt hiszem a military pressről szól... ::)