2024. Június 16. - 16:55:36
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Drog legalizálása vagy tiltása  (Megtekintve 53122 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Október 12. - 10:29:12
Válasz #135
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hála égnek. Nem elég, hogy semmit nem csinált, még unszimpatikus is volt.
Pusztán jóindulatból megjegyezném, hogy az unszimpatikus szó értelmetlen, hisz egy latin fosztóképző van egy görög szó előtt. Helyes formája: Antipatikus.
Magyarul jobb beszélni: Ellenszenves-Rokonszenves, tetsző-visszatetsző magatartas.
Hülyén hangzó idegen eredetű szavak túlzott használatára is van kifejezesünk, ez felettébb mókás módon:a germanizmus
Na de megyek is, ne emlegessék anyám :D

ááá. új téma... :D

Triszo, valami nyelvésznek tanulsz? Vágod a témát az biztos!  ;)

Az unszimpatikus szó valószínüleg az "unsympathetic" angol melléknévből ered, aminek az angolban a jelentése, az aminek ismerjük, "nem jellemző rá a szimpátia" vagy "nem mutat szimpátiát", emellett, nem szimpatikus vagy hajlamos antipatikus érzelemeket kiváltani, vagy egyetértést és támogatást nem mutató, érző karakter...stb.

Az angol nyelvre(és más nyugat-germán nyelvekre) jellemző az "un" "on" előképző használata, ezek szerint magyarul ez egy fosztóképző lenne, az angolban "nem" jelentéssel bíró előképzőnek hívják, ami negatív vagy ellentétes irányt ad a mellékneveknek, ebből származó határozóknak és főneveknek(esetleg igéknek).

A leghíresebb magyar "un" képző-mester Orbán vezérünk, aki "unortodox" stílusban vezeti az országot, a vesztébe... ;D Akkor most szabad ezt így használni vagy nem?

A latin és görög eredet viszont egyértelmű természetesen.
(én is imádom egyébként az etimológiát, de csak abszolut hobbi szinten)(etimológia=szavak eredetének tanulmányozása)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 12. - 12:04:51
Válasz #136
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Efit, rosszul kalkuláltunk. A Magyarok sütiztek be jól. 8-1  ;D



Tényleg, lassulok, most esett le, ezek a szemét hollandok eldrogozták a focistáinkat a meccs előtt, egy kis "sütivel".  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 12. - 12:54:44
Válasz #137
Nem elérhető

csontnelkulicsirke


nem birtam youtube linkként beszúrni, minden esetre érdemes megnézni!


2013. Október 12. - 13:15:02
Válasz #138
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 12. - 15:31:42
Válasz #139
Nem elérhető

Maszat


Hála égnek. Nem elég, hogy semmit nem csinált, még unszimpatikus is volt.
Pusztán jóindulatból megjegyezném, hogy az unszimpatikus szó értelmetlen, hisz egy latin fosztóképző van egy görög szó előtt. Helyes formája: Antipatikus.
Magyarul jobb beszélni: Ellenszenves-Rokonszenves, tetsző-visszatetsző magatartas.
Hülyén hangzó idegen eredetű szavak túlzott használatára is van kifejezesünk, ez felettébb mókás módon:a germanizmus
Na de megyek is, ne emlegessék anyám :D

Elég sokan így használják, hallomás útján vettem át Én is. De akkor elhagyom. Engem az egyelőre helyett egyenlőre szokott zavarni, leírva. De nem szoktam érte szólni, nehogy olyan kis okoskodó hülye gyereknek tartsanak, mint most Én Téged  ;D Csak viccelek  :D Megfogadom. ;)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 12. - 15:42:48
Válasz #140
Nem elérhető

Maszat


nem birtam youtube linkként beszúrni, minden esetre érdemes megnézni!



-Tudja mire gondoltam félidőben?
-Mire?
-Inkább emigrálok.   :D

Szánakozva, szégyenkezve röhögök a videon. Ennyire lesüllyedni...
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 14. - 23:08:51
Válasz #141
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ezt a drogokról szóló témát szétválasztottam a chatből, mert önmagában is érdekes téma, ami kár lenne, ha beleveszne a chat topikba...és még egyébként sem végeztünk... ;D

"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 14. - 23:09:08
Válasz #142
Nem elérhető

Maszat


Na ne  ;D  Ez majdnem 10 oldalon keresztül ment?  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 14. - 23:09:44
Válasz #143
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Na ne  ;D  Ez majdnem 10 oldalon keresztül ment?  ;D

és még 6 évadot tervezek  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 14. - 23:39:50
Válasz #144
Nem elérhető

Maszat


Egyébként Én úgy érzem, hogy kevesebb lennék sokkal, ha nem próbáltam volna ki azokat, amiket kipróbáltam.  Minden anyag más és más. Megvan a maga helye, alkalma. Megvannak a saját pozitív (és persze negatív) hatásai, amiket ki lehet használni, és ha nem esünk át a ló túlsó oldalára, akkor a saját javunkra tudjuk fordítani. Általuk valóban, akár teljesen más nézőpontból közelíthetünk meg dolgokat. Fel tudok konkrét ötleteket idézni magamban, ami egy tudat módosult állapotban ugrott be, akkor teljesen logikusnak tűnve, később, és azelőtt viszont biztos,h nem gondoltam volna rá. Meg is lettek valósítva.

Imádom a reggeli kávémat. Rám hihetetlen módon hat a koffein, 2-5 percre, akár egy sokkal durvább pörgetőhöz is tudom hasonlítani a hatását. Kívánom délután is azt az érzést, de tudom,h annak reggel van helye az életemben. Imádom az esti macskagyökér teámat  ;D Szeretek a barátaimmal meginni egy hideg sört egy nyári napon. Szeretek egy techno buliban teljesen kikapcsolni, szinte transzba esni egy monoton ütemre, ahogy sok kisebb törzs is teszi ezt a saját szertartásain. Régebben szerettem egy jointot ellőni, és pokerezni a barátaimmal. Steve Jobs valóban nem mondott hülyeséget, amikor azt állította, hogy az LSD hatására előtérbe kerülnek azok a dolgok amik valóban fontosak. Nem a hallucináció (ami igazából nincs is 1 bélyegtől) a lényeg, hanem az, hogy meg tudod csodálni a fák leveleit a szélben, vagy a csillagokat úgy, ahogy előtte soha. Vagy éppen a viakolort a MOL kúton  ;D

Szeretem tanulmányozni, és élvezni különböző anyagoknak a szervezetre gyakorolt hatását. ( ;D  )Legyen az akár egy szteroid, akár egy macskagyökér tea, akár egy kávé. Amíg ezek a dolgok nem uralkodnak el rajtam, addig nem tartom veszélyesnek. A függőség egy elég tág fogalom. Más lehet, hogy azt mondaná,h függő vagyok, mert nem bírom letenni a reggeli kávémat. Egyrészt letudom, de mint írtam, élvezem a hatását. A baj akkor lenne, ha irreális helyzetekben akarnám fogyasztani, pl délután. Vagy be akarnék füvezni egy fontos találkozó előtt, vagy például fontosabb lenne számomra ezeknek a mindenáron való fogyasztása, és előteremtse, a munka és a pénz keresés helyett.

Kinek ártottam Én ezekkel a tapasztalat szerzéseimmel? Miért lenne börtönben a helyem? 28éves vagyok, konkrét elképzelésem van arról, hogy teremtsem meg magamnak a független, jó anyagi körülményeket. Vannak céljaim, és jó úton haladok a megvalósításukkal. Elbutultam? Lezüllöttem. A nagy faszt.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 14. - 23:52:14
Válasz #145
Nem elérhető

Maszat


Érdekes, a cigit viszont úgy utálom, mint a szart! Rengeteg vitám van miatta. Utálom, hogy rágyújtanak mellettem a lépcsőházba, kocsiba, liftbe, folyosó, buszmegállóba. A nikotin nekem semmi pluszt nem adott, így soha nem is szoktam rá. Sajnos egy hülye táncos csaj, aki élvezethajhásznak nevezte magát, ráébresztett arra, hogy pl berúgva, vagy pl egy más állapotban ( :D ) tud jól is esni. Egy kicsit ellazítani. Akkor van, hogy veszek egy doboz cigit, aminek a felét elosztogatom, de hogy Én a hétköznapjaimba rágyújtsak...kizárt!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 15. - 08:23:36
Válasz #146
Nem elérhető

Woodslave


nem akarom beidézni az egészet Maszat, de  :-){

2013. Október 15. - 09:12:10
Válasz #147
Nem elérhető

God Vazzeg


Mindent lehet normális keretek közt használni, legyen az alkohol, vagy fű, vagy mittomén. Én inkább attól tartanék, hogy az emberek nagyon barmok, és ha legálisan minden szarhoz hozzájutnának, tönkre vágnák magukat. Józsi bácsi se alkesz mert megiszik egy pohár bort az ebéd mellé..

2013. Október 15. - 10:37:00
Válasz #148
Nem elérhető

Gabe


Mindent lehet normális keretek közt használni, legyen az alkohol, vagy fű, vagy mittomén. Én inkább attól tartanék, hogy az emberek nagyon barmok, és ha legálisan minden szarhoz hozzájutnának, tönkre vágnák magukat. Józsi bácsi se alkesz mert megiszik egy pohár bort az ebéd mellé..
Ezzel a mondattal ütötted az előtte írt másik két mondatodat.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Október 15. - 10:57:31
Válasz #149
Nem elérhető

hopika


Az orvosok és a "normál" meghatározások szerint viszont a nyugdíjas szüleim is alkoholisták,mint a Te Józsi bácsid,mivel napi rendszerességgel fogyasztják az alkoholt.
Legyen az egy 2-es az ebéd előtt majd' minden nap a héten...DE,aki kéthetente agyhalottá issza magát az nem alkoholista-mert az nem olyan gyakoriságú,mint az elsőként említettek...
Akkor most mi van???
 ::)
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!