2024. Május 23. - 08:48:09
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Lantos Johnny "The Master" segít ebben a topikban!!!  (Megtekintve 231771 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Május 12. - 12:42:52
Válasz #450
Nem elérhető

Don Gringo


Köszönöm Mester a segítséget! :-){

Én is körülbelül ezt a következtetést vontam le.. :)
Majd legközelebb jobban odafigyelek!

Mégegyszer köszI!! :-){       (:-)

2008. Május 13. - 10:40:24
Válasz #451
Nem elérhető

fLeSs


Hi Johnny!
A segítségedet szeretném kérni tömegeléssel kapcsolatban.
Az lenne a kérdésem, hogy ha egy tanítványod tömegelés közben elkezd stagnálni testsúlyban, akkor te mit tanácsolsz neki, milyen tápanyag mennyiségét növelje meg? Ugyanakkor bár elég lassan, de edzésről-edzésre erősödök.
Nálam most ez a helyzet.
182 cm, 90 kg vagyok, zsírosan, könnyen hízok főleg zsírba, mert ülőmunkám van, most napi ~450 gr ch-t, ~250 gr fehérjét és kevés (~30 gr) zsírt viszek be kívülről (tehát ebben nincs benne a húsban/zabpehelyben lévő zsír). Egy ideje ezzel a kajamennyiséggel "tömegelek", már régen stagnálok, de kíváncsi voltam, hogy a testkompozícióm elkezd-e megváltozni (zsír le, izom fel), de nem.
Heti 4 edzés (hát+hátsó váll, mell+bic, comb+vádli, váll+tric) van, napi 8-9 óra alvás.
Tudom, hogy a ch-t szokták megnövelni, de kíváncsi vagyok, hátha te vmi mást tanácsolsz. :D :P

2008. Május 13. - 14:30:11
Válasz #452
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Hi Johnny!
A segítségedet szeretném kérni tömegeléssel kapcsolatban.
Az lenne a kérdésem, hogy ha egy tanítványod tömegelés közben elkezd stagnálni testsúlyban, akkor te mit tanácsolsz neki, milyen tápanyag mennyiségét növelje meg? Ugyanakkor bár elég lassan, de edzésről-edzésre erősödök.
Nálam most ez a helyzet.
182 cm, 90 kg vagyok, zsírosan, könnyen hízok főleg zsírba, mert ülőmunkám van, most napi ~450 gr ch-t, ~250 gr fehérjét és kevés (~30 gr) zsírt viszek be kívülről (tehát ebben nincs benne a húsban/zabpehelyben lévő zsír). Egy ideje ezzel a kajamennyiséggel "tömegelek", már régen stagnálok, de kíváncsi voltam, hogy a testkompozícióm elkezd-e megváltozni (zsír le, izom fel), de nem.
Heti 4 edzés (hát+hátsó váll, mell+bic, comb+vádli, váll+tric) van, napi 8-9 óra alvás.
Tudom, hogy a ch-t szokták megnövelni, de kíváncsi vagyok, hátha te vmi mást tanácsolsz. :D :P
Hi!
Attól függ hogy mi is valójában a terved...
Ha csak a mérleget nézve akarod hogy többet mutasson és ezt tartod fontosnak,akkor emelj a ch-n.
De gondolom valójában száraz izomtömeget szeretnél felpakolni 8-)
Így azt tudnám javasolni,hogy felejtsd el a mérleget és most egy ideig teszteld magad a használt súlyokkal és a tükörben látottakkal.
Amit írtál,hogy folyamatosan erősödsz az egy jó jel a felé,hogy nő az izomtömeged is.
A helyedben én bevetnék még egy kis lenmag olajat és picit megnövelném a bevitt fehérje mennyiségét.Mondjuk akár éjjel iktatnék be egy jó adag fehérjét ,esetleg egy jó adagnyi glutamint egy kis folyékony amino-val.
A zsírosodásora pedig két módszer van
1.Elkezdesz kardiózni (heti 2-3 alkalommal)
2.Lassan csökkented a ch mennyiséget(heti 30g-al)
Plusz 1.bónusz: Mindkettő egyszerre...(ki kell tapasztalni)
Várom a jelentkezésedet 3-4 hét múlva,hogy mire jutottál @:-)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Május 13. - 15:06:13
Válasz #453
Nem elérhető

fLeSs


Köszönöm a választ!

Öööö. Izé.  ;D
Szal, én folyamatosan méregetem magamat, főleg a csípő/derék/comb hármast, ugyanis ezeken a területeken zsírosodok a legkönnyebben, és nem csökkent a zsír semmit.
Ugyanakkor a mell/hát és kar méretek sem nőttek semmit már jóideje. Szóval olyan, mintha teljesen feleslegesen csinálnám az egészet. Nem történik semmi.

Azért "félek" a mostani kaja melletti tömegeléstől, mert a teremben látni erős, de cingár emberkéket, valszeg a rossz/kevés kajálás miatt ilyenek (engem az erő sosem érdekelt, csak a kinézet), szal könnyen lehet, hogy erősödök, de külsőre nem történik semmi...  ????... én ezt el akarom kerülni.
Egyébként elfelejtettem írni, hogy edzés után 1,5 adag fehérje + ~15 gr glutamin szokott még lecsúszni.

Na asszem úgyis csak akkor derül ki, hogy mi van, ha kipróbálom. Lenmagolajból mennyit javasolsz pluszba naponta? Jelenleg lefekvés előtt szoktam bekapni egy nagykanállal (~8-10 gr).

2008. Május 13. - 18:48:02
Válasz #454
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Köszönöm a választ!

Öööö. Izé.  ;D
Szal, én folyamatosan méregetem magamat, főleg a csípő/derék/comb hármast, ugyanis ezeken a területeken zsírosodok a legkönnyebben, és nem csökkent a zsír semmit.
Ugyanakkor a mell/hát és kar méretek sem nőttek semmit már jóideje. Szóval olyan, mintha teljesen feleslegesen csinálnám az egészet. Nem történik semmi.

Azért "félek" a mostani kaja melletti tömegeléstől, mert a teremben látni erős, de cingár emberkéket, valszeg a rossz/kevés kajálás miatt ilyenek (engem az erő sosem érdekelt, csak a kinézet), szal könnyen lehet, hogy erősödök, de külsőre nem történik semmi...  ????... én ezt el akarom kerülni.
Egyébként elfelejtettem írni, hogy edzés után 1,5 adag fehérje + ~15 gr glutamin szokott még lecsúszni.

Na asszem úgyis csak akkor derül ki, hogy mi van, ha kipróbálom. Lenmagolajból mennyit javasolsz pluszba naponta? Jelenleg lefekvés előtt szoktam bekapni egy nagykanállal (~8-10 gr).
Ugyanannyit reggel és délben...Bajod nem lesz tőle 8-)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Május 14. - 09:53:44
Válasz #455
Nem elérhető

RolandFi


Hi!
Lehet,hogy hülye kérdés,de hol lehet venni lenmagolajat?Gyógyszertárban?

2008. Május 14. - 13:10:36
Válasz #456
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
..általában minden bio boltban,de sztem a Tesco,Auchanban vagy Intersparban is..Bár én továbbra is azt tartom(és ahogy utánna olvastam hogy a kendermagolaj a legjobb..(ezzel most jól benehezítettem,mert ezt nem sok helyen kapni.Az összes pozitív tulajdonságán kívül még gyulladáscsökkentő hatása is van,akár külsőleg használva is)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Május 14. - 14:35:17
Válasz #457
Nem elérhető

Cressler


..általában minden bio boltban,de sztem a Tesco,Auchanban vagy Intersparban is..Bár én továbbra is azt tartom(és ahogy utánna olvastam hogy a kendermagolaj a legjobb..(ezzel most jól benehezítettem,mert ezt nem sok helyen kapni.Az összes pozitív tulajdonságán kívül még gyulladáscsökkentő hatása is van,akár külsőleg használva is)
még a halolajtól is jobb?
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 14. - 14:44:18
Válasz #458
Nem elérhető

RolandFi


..általában minden bio boltban,de sztem a Tesco,Auchanban vagy Intersparban is..Bár én továbbra is azt tartom(és ahogy utánna olvastam hogy a kendermagolaj a legjobb..(ezzel most jól benehezítettem,mert ezt nem sok helyen kapni.Az összes pozitív tulajdonságán kívül még gyulladáscsökkentő hatása is van,akár külsőleg használva is)

Köszi Mester a gyors választ.

2008. Május 14. - 17:13:46
Válasz #459
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
..általában minden bio boltban,de sztem a Tesco,Auchanban vagy Intersparban is..Bár én továbbra is azt tartom(és ahogy utánna olvastam hogy a kendermagolaj a legjobb..(ezzel most jól benehezítettem,mert ezt nem sok helyen kapni.Az összes pozitív tulajdonságán kívül még gyulladáscsökkentő hatása is van,akár külsőleg használva is)
még a halolajtól is jobb?
Nekem azok az információim,hogy jobb :-}
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Május 14. - 17:49:02
Válasz #460
Nem elérhető

Cressler


..általában minden bio boltban,de sztem a Tesco,Auchanban vagy Intersparban is..Bár én továbbra is azt tartom(és ahogy utánna olvastam hogy a kendermagolaj a legjobb..(ezzel most jól benehezítettem,mert ezt nem sok helyen kapni.Az összes pozitív tulajdonságán kívül még gyulladáscsökkentő hatása is van,akár külsőleg használva is)
még a halolajtól is jobb?
Nekem azok az információim,hogy jobb :-}
akkor ennek érdemes utána keresnem a biopatikában... remélem annyira nem húzós az ára

  ?:-)
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 14. - 21:51:16
Válasz #461
Nem elérhető

fLeSs


Ugyanannyit reggel és délben...Bajod nem lesz tőle 8-)

úgy lesz, 1 hónap múlva jelentkezek. köszi az infókat.

2008. Május 15. - 09:20:49
Válasz #462
Nem elérhető

Larson


..általában minden bio boltban,de sztem a Tesco,Auchanban vagy Intersparban is..Bár én továbbra is azt tartom(és ahogy utánna olvastam hogy a kendermagolaj a legjobb..(ezzel most jól benehezítettem,mert ezt nem sok helyen kapni.Az összes pozitív tulajdonságán kívül még gyulladáscsökkentő hatása is van,akár külsőleg használva is)

Szerinted melyik jobb? A lenmagolaj, vagy az olivaolaj? Mert én úgy tudom, hogy a többszörösen telítettlen mindkjét koleszterin szintet csökkenti, az egyszeresen telítettlen meg csak a LDL-koleszterint.
Lexus, mindörökké! (toyota is) :)

2008. Május 15. - 13:54:27
Válasz #463
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szerintem annyira velősen felesleges ebbe belecsusszanni,mert csak túlbonyolítás a vége.
Én kajához,öntetnek olivát használok,egyébként lenmagolajat v. kendermagolajat kanalazom az arcomba :P
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Május 16. - 22:43:08
Válasz #464
Nem elérhető

hamiklos


Mivel a Mester szava nekem szent beszereztem a kendermagolajat  :-oD
Hát az íze még talán a lenmagolajénál is rosszabb  :----
Más hatásról egy kanál után még nem tudok beszámolni 8-), én soliot vettem 1400 volt 250ml, herbaházban biztos olcsóbb 8-}