2024. Május 28. - 22:25:58
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 179079 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Szeptember 28. - 21:17:56
Válasz #255
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
A beígért szószok közül, hogy jobb legyen a rizs  :D :

sajtos tejmártás (besamel)

Elkészítés: 5dl tejben csomómentesre elkeverünk 3 ek. lisztet. feltesszük forrni. Mikor látjuk, h elkezd sűrűsödni, akkor folyamatosan kevergetjük, mivel leéghet. Közben ízesítjük is: só, bors. mikor jó sűrű, levesszük a tűzről és beleszórjuk a reszelt sajtot.

tippek:
a szósz ízét variálhatjuk, pl: reszelt szerecsendió (én nagyon szeretem az ízét, de nagyon intenzív, nagyon-nagyon pici kell); bazsalikom, különféle sajtok(füstölt, edami...) ezekkel is mind másabb lesz az íze. továbbá felkockázott kaliforniai paprikával is ízlett nekem. nagyon sok lehetőség van.  ;)
Most úgy készítettem, h 750dkg pulykamellet elszeleteltem+só+bors, elősütöttem(nagy lángon, csak h szép színe legyen), jénaiba fektettem. amíg sült elkészült a mártás, ráöntöttem a tetejére, sajtot reszeltem rá és 180°C-on lefedve 20 percig sütöttem, majd levettem a fóliát és pirosra pirítottam a sajtot. Összesülve nagyon jó az íze, erről az is tanúskodik, h mikorra képet csináltam volna el is fogyott.   ***)))

remélem így is eléggé érthető.  ;)
 /7%
 
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 29. - 12:56:40
Válasz #256

B1ll4

Vendég
Halihó!
A beígért szószok közül, hogy jobb legyen a rizs  :D :

sajtos tejmártás (besamel)

Elkészítés: 5dl tejben csomómentesre elkeverünk 3 ek. lisztet. feltesszük forrni. Mikor látjuk, h elkezd sűrűsödni, akkor folyamatosan kevergetjük, mivel leéghet. Közben ízesítjük is: só, bors. mikor jó sűrű, levesszük a tűzről és beleszórjuk a reszelt sajtot.

 

Aki nem hízékony az próbálja ki , abszolút semmit nem kell vele tökölni ... én friss bazsalikomot meg metélőhagymát raktam még bele trappista sajtot meg füstölt sajtot , nagyon csúszik tőle a cuccos !  ****:))))))

Bravo Rencsi . Jöhet a képes brokkoli , spenót stb :)

2008. Szeptember 30. - 23:44:58
Válasz #257
Nem elérhető

Rencsi


Örülök Béla, hogy kipróbáltad és ízlik!  ****)  :D

Külön kérésre pár hete készítettem vadast, igaz csirke mellből mert csak az volt, meg egy kicsit más lett mint az eredeti, de a többieknek is ízlett. Ím az elkészítése:

Hamis vadas


Hozzávalók: 1-2 ek. cukor, 3 ek. olaj, 3 nagyobb sárgarépa (nekem 450 g volt), 2-3 babérlevél, 60 dkg csirkemellfilé, 1 kiskanál mustár, 1 ek liszt, 2 dl tejföl,.
Elkészítés:1. A cukrot az olajon világosbarnára karamellizáljuk. Hozzáadjuk a reszelő durva fokán lereszelt sárgarépát, rádobjuk a babérlevelet, és lefödve, kis lángon megpároljuk. 2. Közben csíkokra vágjuk a csirkemellet, s azt is rádobjuk a párolgó répára, és 5-8 percig, a hús kifehéredéséig hagyjuk, hogy együtt puhuljanak. Belekeverjük a mustárt. 3. Felöntjük egy kevés vízzel, majd behabarjuk, a tejföllel simára kevert liszttel. Akkor jó, ha a leve mártásszerűen sűrű lesz. Orsó- vagy szarvacskatésztát főzünk mellé köretnek, de rizzsel is finom.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 30. - 23:53:30
Válasz #258
Nem elérhető

Rencsi


Spenót

Mivel nem kaptam leveleset, ezért fagyasztott parajból (450g) készítettem. 3-4 gerezd foghagymát apróra felkockáztam, kis lángon megpirítottam olajon(könnyen leég) majd 1 ek. lisztet adtam hozzá. Félrehúztam a tűzről, pici hideg vizet öntöttem rá, elkevertem (jó sűrű) hozzátettem a felengedett spenótot, és visszatettem a tűzre. Sóval, borssal ízesítettem. A végén kis tejfölt adtam hozzá.  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 00:05:13
Válasz #259
Nem elérhető

God Vazzeg


Örülök Béla, hogy kipróbáltad és ízlik!  ****)  :D

Külön kérésre pár hete készítettem vadast, igaz csirke mellből mert csak az volt, meg egy kicsit más lett mint az eredeti, de a többieknek is ízlett. Ím az elkészítése:

Hamis vadas


Hozzávalók: 1-2 ek. cukor, 3 ek. olaj, 3 nagyobb sárgarépa (nekem 450 g volt), 2-3 babérlevél, 60 dkg csirkemellfilé, 1 kiskanál mustár, 1 ek liszt, 2 dl tejföl,.
Elkészítés:1. A cukrot az olajon világosbarnára karamellizáljuk. Hozzáadjuk a reszelő durva fokán lereszelt sárgarépát, rádobjuk a babérlevelet, és lefödve, kis lángon megpároljuk. 2. Közben csíkokra vágjuk a csirkemellet, s azt is rádobjuk a párolgó répára, és 5-8 percig, a hús kifehéredéséig hagyjuk, hogy együtt puhuljanak. Belekeverjük a mustárt. 3. Felöntjük egy kevés vízzel, majd behabarjuk, a tejföllel simára kevert liszttel. Akkor jó, ha a leve mártásszerűen sűrű lesz. Orsó- vagy szarvacskatésztát főzünk mellé köretnek, de rizzsel is finom.


Szerelmes lettem  <3! Mármint a kajába  8-)  !+"%

2008. Október 01. - 00:14:56
Válasz #260
Nem elérhető

Rencsi



Hamis vadas


Szerelmes lettem  <3! Mármint a kajába  8-)  !+"%

 Łł= Akkor megvan a párod következő feladata?  :D
Egyébként 30 perc alatt elkészül, és tényleg jó.
Hogy hogy nem a spenót ragadta meg a fantáziád..  ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 00:18:12
Válasz #261
Nem elérhető

God Vazzeg



Hamis vadas


Szerelmes lettem  <3! Mármint a kajába  8-)  !+"%

 Łł= Akkor megvan a párod következő feladata?  :D
Egyébként 30 perc alatt elkészül, és tényleg jó.
Hogy hogy nem a spenót ragadta meg a fantáziád..  ;D

Spenóttal úgy vagyok mint egyszeri gyerek a buli után:  :----

2008. Október 01. - 06:25:56
Válasz #262
Nem elérhető

fastor



Hamis vadas


Szerelmes lettem  <3! Mármint a kajába  8-)  !+"%

 Łł= Akkor megvan a párod következő feladata?  :D
Egyébként 30 perc alatt elkészül, és tényleg jó.
Hogy hogy nem a spenót ragadta meg a fantáziád..  ;D

Spenóttal úgy vagyok mint egyszeri gyerek a buli után:  :----
pedig a spenót finom :angry:
jó melegen, hígan, bele jó sok cukor, és nyami /7% :-){ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Október 01. - 16:29:13
Válasz #263
Nem elérhető

Boresz


Halihó!
A beígért szószok közül, hogy jobb legyen a rizs  :D :

sajtos tejmártás (besamel)

Elkészítés: 5dl tejben csomómentesre elkeverünk 3 ek. lisztet. feltesszük forrni. Mikor látjuk, h elkezd sűrűsödni, akkor folyamatosan kevergetjük, mivel leéghet. Közben ízesítjük is: só, bors. mikor jó sűrű, levesszük a tűzről és beleszórjuk a reszelt sajtot.

tippek:
a szósz ízét variálhatjuk, pl: reszelt szerecsendió (én nagyon szeretem az ízét, de nagyon intenzív, nagyon-nagyon pici kell); bazsalikom, különféle sajtok(füstölt, edami...) ezekkel is mind másabb lesz az íze. továbbá felkockázott kaliforniai paprikával is ízlett nekem. nagyon sok lehetőség van.  ;)
Most úgy készítettem, h 750dkg pulykamellet elszeleteltem+só+bors, elősütöttem(nagy lángon, csak h szép színe legyen), jénaiba fektettem. amíg sült elkészült a mártás, ráöntöttem a tetejére, sajtot reszeltem rá és 180°C-on lefedve 20 percig sütöttem, majd levettem a fóliát és pirosra pirítottam a sajtot. Összesülve nagyon jó az íze, erről az is tanúskodik, h mikorra képet csináltam volna el is fogyott.   ***)))

remélem így is eléggé érthető.  ;)
 /7%
 

ilyent ettem a minap,eszméletlenül finom
a drágám vagy besokalt a szerecsendióval ,de lehet magamnak köszönhetem az ízvilágot,mivel türelmetlen voltam kivárni a köretet,és nagyon intenzív volt a dió hatása,szóval tényleg p...nyi kell belőle,minden héten kérek majd  /7% Łł=
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Október 01. - 16:39:31
Válasz #264

Zsuzsi

Vendég
Örülök Béla, hogy kipróbáltad és ízlik!  ****)  :D

Külön kérésre pár hete készítettem vadast, igaz csirke mellből mert csak az volt, meg egy kicsit más lett mint az eredeti, de a többieknek is ízlett. Ím az elkészítése:

Hamis vadas


Hozzávalók: 1-2 ek. cukor, 3 ek. olaj, 3 nagyobb sárgarépa (nekem 450 g volt), 2-3 babérlevél, 60 dkg csirkemellfilé, 1 kiskanál mustár, 1 ek liszt, 2 dl tejföl,.
Elkészítés:1. A cukrot az olajon világosbarnára karamellizáljuk. Hozzáadjuk a reszelő durva fokán lereszelt sárgarépát, rádobjuk a babérlevelet, és lefödve, kis lángon megpároljuk. 2. Közben csíkokra vágjuk a csirkemellet, s azt is rádobjuk a párolgó répára, és 5-8 percig, a hús kifehéredéséig hagyjuk, hogy együtt puhuljanak. Belekeverjük a mustárt. 3. Felöntjük egy kevés vízzel, majd behabarjuk, a tejföllel simára kevert liszttel. Akkor jó, ha a leve mártásszerűen sűrű lesz. Orsó- vagy szarvacskatésztát főzünk mellé köretnek, de rizzsel is finom.



Ez Rencsi nagyon jól hangzik. Diéta után ez lesz az első,amit megkóstolok.  ****:))))))

2008. Október 01. - 20:33:58
Válasz #265
Nem elérhető

Boresz


Valaki nem ismer palacsinta vagy hasonló nasiféleség receptet? Had bűnözzön már egy kicsit az ember. ***))) :laugh:
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Október 01. - 20:34:45
Válasz #266
Nem elérhető

Gabe


Valaki nem ismer palacsinta vagy hasonló nasiféleség receptet? Had bűnözzön már egy kicsit az ember. ***))) :laugh:
valahol van, azt hiszem a proteinporos topicban... ****:))))))
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Október 01. - 20:46:08
Válasz #267

Torony

Vendég
Valaki nem ismer palacsinta vagy hasonló nasiféleség receptet? Had bűnözzön már egy kicsit az ember. ***))) :laugh:

2.5 deciliter víz, 100 gramm zabpehely, 4 tojásfehérje és 75 gramm proteinpor. Mindezt turmixgépbe eldolgozod, aztán teflonban tenyérnyi adagokban kisütöd. Kenhetsz közé egy kis diabetikus lekvárt, Lady inkább friss gyümölccsel szereti :)

2008. Október 01. - 21:19:31
Válasz #268
Nem elérhető

Rencsi


Valaki nem ismer palacsinta vagy hasonló nasiféleség receptet? Had bűnözzön már egy kicsit az ember. ***))) :laugh:

Szerintem itt középtájban megtalálod eléggé elrejtve. (visszafele is lehet ám olvasgatni)  :-*   :D
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=398.45

én általában élesztősen csinálom, 2.5 dkg élesztőt felfuttatok 2 dl tejben, zabliszttel, tojással elkeverem és annyi szódát/bubis ásványvizet teszek hozzá, h híg legyen a tészta. Utána meg jön a legjobb rész: a dobálás.  ;D


Tetszik Torony a recepted! Ki fogom próbálni!  ****)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 21:40:20
Válasz #269
Nem elérhető

fastor


magunkal vihetö kaja @-o
GErényi ZOli adta ezt a receptet( magyar kupán nyert, magyar bajnokságon indul most)
80graam zabliszt
200 gramm zabpehely
4tojás
elkevered:D
száraz lessz nagyon de nyugi!
bele elöre beízesített túrót!
jó sürü legyen!
kis teflonba be  olajon, sütni ilyen amerikai palacsinta szerü lessz, óvatosan forgasd amikor már megsült!
kihülve relatív finom, és kézben is vihtö, fogyasztható!
ebböl két lepény jön ki!
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó