2024. Június 08. - 09:06:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 180974 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2009. Március 12. - 00:34:16
Válasz #390
Nem elérhető

God Vazzeg


Amúgy meg lehet csinálni édesítővel, gluténmentes liszttel, teljeskiőrlésűvel, zabpehellyel, a csokit pedig magas kakaótartalmú "igazi" csokival ;)

Az kb olyan lenne mintha balkézzel verném a ...  ;D

2009. Március 12. - 07:22:36
Válasz #391
Nem elérhető

Gabe


Amúgy meg lehet csinálni édesítővel, gluténmentes liszttel, teljeskiőrlésűvel, zabpehellyel, a csokit pedig magas kakaótartalmú "igazi" csokival ;)

Az kb olyan lenne mintha balkézzel verném a ...  ;D
új nő!  ****:)))
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 12. - 10:02:37
Válasz #392
Nem elérhető

God Vazzeg


Amúgy meg lehet csinálni édesítővel, gluténmentes liszttel, teljeskiőrlésűvel, zabpehellyel, a csokit pedig magas kakaótartalmú "igazi" csokival ;)

Az kb olyan lenne mintha balkézzel verném a ...  ;D
új nő!  ****:)))

 :D

2009. Március 16. - 14:11:43
Válasz #393
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok! A hamburger egy kicsit másképp. Nagyon régen ettem, de azt mondták, hogy sikerült eltalálnom az igazi hambi ízt.  :D

HAMBURGER

Hozzávalók: 30 dkg darált marhahús; 2 nagy gerezd fokhagyma; Fél fej vöröshagyma; 5-7 dkg sajt; 1-2 szál zeller, vagy petrezselyemlevél; 2 evőkanál olíva olaj; 1 mokkáskanál só; Őrölt bors ; 4 db teljes kiőrlésű zsömle; Szeletelt sajt;Saláta; paradicsom, paprika, hagyma, uborka…

Elkészítés:
1.   A marhahúst elkeverjük a zúzott fokhagymával, az apróra összevágott hagymával és petrezselyem zölddel, a lereszelt sajttal, a sóval, borssal és az olívával. Lehetőleg a sütés előtti este készítsük el és éjjelre tegyük hűtőbe, hogy összeérjenek az ízek.
2.   A hamburgermasszából 4 darab nagyobb lapos korongot formázunk. Sütés közben úgyis összébb esnek. Felhevített olajon oldalankét kb. 5 percig sütjük.
3.   A tálaláshoz a zömléket félbe vágjuk, beletesszük a salátalevelet, a többi zöldséget, a sajtot, majd rá a húst és leborítjuk a zsömle tetejével.

A húskészítésnél én fagyasztott sajtot használtam. Nem tudom rajtam kívül más le szokta-e fagyasztani. De rájöttem, hogy a már egyszer lefagyasztottat legegyszerűbb fokhagyma zúzón "lereszelni", azaz átnyomni, mert a reszelőn csak majszolódik.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 17. - 15:02:32
Válasz #394
Nem elérhető

Rencsi


Hali! Van egy új kedvencem!  <3!  ;D

CITROMOS KAKASMELLFILÉ

Hozzávalók:50-60 dkg kakasmellfilé, csirkemellfilé, vagy pulykamellfilé; Fekete őrölt bors; színes bors;Só; Oregano; 1,5 fej fokhagyma; 1 dl száraz fehérbor (pl.: Furmint); 2 dl tejszín/növényi főzőkrém szója fehérjével (laktóz mentes); 1 evőkanál zabliszt; 1 cirtom; Olívaolaj a sütéshez; 5 dkg reszelt sajt;

Elkészítés:
1.   A mellfiléket 2-3 darabra szétdaraboljuk (kb. harmad tenyérnyi nagyságúakra), megsózzuk, fekete őrölt borssal megszórjuk. A fokhagymát gerezdjeire szedjük, megpucoljuk, de nem zúzzuk össze. Egy nagyobb serpenyőben olívaolajt hevítünk, a húsdarabokat bele tesszük, a fokhagymagerezdeket pedig mellé. Közepes lángon mindkét oldalukat pirosra sütjük. Közben megszórjuk kis durvára darált színes borssal és 3 nagy csipetnyi morzsolt oreganoval.
2.   Mikor lepirultak a húsok, felöntjük 1 dl fehér borral, majd lefedjük. Közben megmossuk a citromot, a két dl tejszínt elkeverjük a citrom reszelt héjával (a fehér részt ne reszeljük bele) és az 1 ek. zabliszttel. Fél citrom levét kifacsarjuk és a húshoz adjuk. 1-2 percig még együtt főzzük, majd egy tűzálló tálba kiszedjük a húsokat.
3.   A visszamaradó fokhagymás szaftot kimerjük és pürésítjük (pl.: turmix, ha nincs késvillával szétnyomkodjuk). Visszaöntjük a serpenyőbe, hozzátesszük a citromos tejszínt, kis sót és összeforraljuk, hogy mártás sűrűségű legyen.
4.   A kész mártást ráöntjük a kiszedett húsra, reszelt sajttal megszórjuk a tetejét, majd 180°C-ra előmelegített sütőben 25 percig sütjük. Az utolsó negyed órában fólia nélkül, hogy piros legyen a teteje.
 /7%

(Most teljesen belelkesültem ettől az ízorgánumtól! Próbáljátok ki! ;D ;D )
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 17. - 18:40:08
Válasz #395
Nem elérhető

Gabe


hmmm..zsír!  /7% :-)!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 19. - 15:05:47
Válasz #396
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!

Cressler, ilyenre gondoltál tegnap?
Most képzeljetek ide egy 18-as karikát.  ;)  :D

LEÁNYBÚCSÚK TORTÁJA

Hozzávalók:                        
Piskótához: 4-5 tojás; 4 evőkanál cukor/ennek megfelelő édesítőszer; 3 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával; 1 csipet só; 2 evőkanál darált dió;
Töltelék-1: 1 kisüveg diabetikus lekvár;
Töltelék-2: 2 dl tej; 1 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával; 10 dkg margarin; 1 tojássárgája; 10 dkg cukor/ennek megfelelő édesítőszer; 1 tasak vaníliás cukor; 5dkg darált dió; 0.5 dl rum/ 1 kiskanál rumaroma;
Díszítés: 35 dkg marcipán massza; Piros ételfesték; Tortadara;

Elkészítés:
1.   A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét egy csipetnyi sóval félkeményre verjük. Ekkor kanalanként hozzáadjuk a cukrot, vagy az édesítőt. Amennyiben folyékony édesítőszerrel dolgozunk, azt a kemény habbal elegyítsük. A felvert habhoz apránként adjuk hozzá a tojások sárgáját (kis fokozaton keverjük, hogy ne törjön meg a hab), majd a lisztet és a diót.
2.   A piskóta alapot két féle módon készíthetjük el. A legegyszerűbb, hogyha van pénisz alakú sütőformánk, és azt margarinozzuk, lisztezzük ki. Ha nincs, egy nagy tepsibe öntsük a masszát, és miután megsült, kartonlapból vágott formát késsel körbevágjuk.
3.   Töltelék-1 esetében a piskótánkat ketté vágjuk, megkenjük a lekvárral.
4.   Töltelék-2 elkészítése: A tejet simára keverjük a liszttel és gyenge láng fölött sűrű krémmé főzzük és kihűtjük. A margarint a tojássárgájával, a vaníliás cukorral, a cukorral, vagy édesítőszerrel habosra keverjük. A végén a darált diót, a rumot és a kihűlt főzött krémet is hozzátesszük és elkeverjük. A tésztalapokat megtöltjük a diós krémmel.
5.   A díszítéshez a fehér marcipánmasszát színezzük meg az ételfestékkel. Apránként adagoljuk hozzá és rendesen gyúrjuk át, hogy mindenütt elérjük a kívánt színt. Ha nagyon megpuhult a massza tegyük be néhány percre a fagyasztóba. Egy gyúródeszkán nyújtófa segítségével nyújtsuk ki akkorára, hogy a piskótánkat bővel leérje, majd vágjuk körbe. A tortadarából a here részt díszítsük fel, a szemöldökcsipesz rendkívül hasznos erre a célra.

Tipp: A néger változatához tegyünk a tésztába 1 evőkanál kakaót, de akkor ennyivel kevesebb lisztet használjunk, illetve a piros ételfesték helyett barnát vegyünk.

Csajok! Egy szeletet?  ****:))) ****:)))  ;D
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 19. - 15:36:33
Válasz #397

B1ll4

Vendég
Fasza süti ! :D

2009. Március 19. - 15:53:31
Válasz #398
Nem elérhető

Cressler


Áhhh tegnap csak vicceltem, a mormotaherével :D


Ja és le merem fogadni, hogy van a fórumon olyan akinek van bré alakú sütőformája  ;D ;D ;D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 19. - 17:17:28
Válasz #399
Nem elérhető

FirstLady


Rencsi, ez nagyon állat! Łł= Łł= Łł= :-OO :-OO :-OO :-OO ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 19. - 17:32:37
Válasz #400
Nem elérhető

Gabe


Nekem már mesélte a konyhatündérke!  ;)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 19. - 22:10:37
Válasz #401
Nem elérhető

Cressler


Nekem már mesélte a konyhatündérke!  ;)
Rólad mintázta :D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 19. - 22:15:10
Válasz #402
Nem elérhető

God Vazzeg


Nekem már mesélte a konyhatündérke!  ;)
Rólad mintázta :D

A golyók meg rajta a szőrök az pont olyan mint.... Gabe álla!  ***  ****:))) ****:))) ****:)))

2009. Március 19. - 22:29:44
Válasz #403
Nem elérhető

Gabe


Nekem már mesélte a konyhatündérke!  ;)
Rólad mintázta :D

A golyók meg rajta a szőrök az pont olyan mint.... Gabe álla!  ***  ****:))) ****:))) ****:)))
&5* ;D
A kézhez viszonyítva úgy látom, mind vastagságban, mind hosszban rendben vagyunk!  :-)!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 19. - 22:51:47
Válasz #404
Nem elérhető

Rencsi


Rencsi, ez nagyon állat! Łł= Łł= Łł= :-OO :-OO :-OO :-OO ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
Örülök, hogy tetszik!  ****:))) ****:))) ****:)))
Nagy sikert aratott, azt hitték, hogy cukrázdai.  ;D Honnan kérsz egy darabot?  :D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/