2024. Június 04. - 17:24:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 403127 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Február 04. - 15:37:26
Válasz #180
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Statisztika:    8-}

Államadósság (a GDP %-ában):
1998:  61,1
1999:  60,4
2000:  54,9
2001:  53,6
2002:  57,2 (választás évében mindig megugrik)

2003:  59,2
2004:  60,5
2005:  61
2006:  65,6



a fair statisztika az lenne, ha 94-97-est is idemásolnád monduk...Please.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Február 04. - 15:40:12
Válasz #181
Nem elérhető

sasa


A Széchenyi kártyát el lehet felejteni! Mást sem hallani a médiában, hogy a kormány igérgeti a vállalkozások segítését. Nagy szart segítenek!
Nekem tavaly 80.000.000 ft-os forgalmam volt több milliót adózok, de nem kapok Széchenyi kártyát, mert nincs ingatlan fedezetem. Szóval hiába nyerseséges a vállalkozásom, szarnak rám. Ebből kifolyólag most fogok csődbe menni, mert nincs tőkém tulélni a válságot. Jelenleg olyan 24.000.000 ft-nak fizettem már be az ÁFÁ-ját amit csak 3-4 hónap múlva fogok megkapni, ha megkapom! Két héten belűl három cég ellen adtam be bírósági végrehajtást, mert már fél éve nem fizetnek. Szóval bassza az anyját a bal meg a jobb oldal is.

2009. Február 04. - 15:41:06
Válasz #182
Nem elérhető

endre66


Ha én baromságokat beszélek, akkor a KSH, MNB, ECOSTAT, CIA, FBI is hazudik... :D

Multik vs KKV:

A nagyvállalatok viszik el az összes adókedvezmény 97%-át, sőt a fizetett adó/számított adó a nagyvállalatoknál 42% (tehát még a kedvezményekkel csökkentett részből is 58%-ot visszaigényelnek), míg a KKV szektornál ez 98%.

Fel nem használt ikonok (opcionálisan elhelyezhetőek a fenti szövegben):   :-Đ :-Đ    :-p :-p   :-)-   ˝=/

2009. Február 04. - 15:43:03
Válasz #183
Nem elérhető

Gabe


Ha én baromságokat beszélek, akkor a KSH, MNB, ECOSTAT, CIA, FBI is hazudik... :D

Multik vs KKV:

A nagyvállalatok viszik el az összes adókedvezmény 97%-át, sőt a fizetett adó/számított adó a nagyvállalatoknál 42% (tehát még a kedvezményekkel csökkentett részből is 58%-ot visszaigényelnek), míg a KKV szektornál ez 98%.

Fel nem használt ikonok (opcionálisan elhelyezhetőek a fenti szövegben):   :-Đ :-Đ    :-p :-p   :-)-   ˝=/
úgy látom "nem jött át", hogy értettem  :)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 04. - 15:44:27
Válasz #184
Nem elérhető

madinorbi


24db multi teszi ki a gazdaságot 99%ban, az összmunkaerő 8,75%át foglalkoztatják, de a profit 98%-a az övéké  ;)
Endre honnan az kamu stati ? Elég enyhén fogalmaz sztem  :-}
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 04. - 15:44:36
Válasz #185
Nem elérhető

endre66


Ne aggódj, átjött  ;D

Tehát államadósság:

2008 (nem végleges):  67,2%

2009. Február 04. - 15:49:05
Válasz #186
Nem elérhető

endre66


24db multi teszi ki a gazdaságot 99%ban, az összmunkaerő 8,75%át foglalkoztatják, de a profit 98%-a az övéké  ;)
Endre honnan az kamu stati ? Elég enyhén fogalmaz sztem  :-}

Melyik stat-ra gondolsz?

Amúgy osztok-szorzok, azt irogatok ide kedvemre  ))=/

A KKV-hoz még annyit, hogy ők a foglalkoztatottak kb 75%-át foglalkoztatják. Akkor kit kéne támogatni?  ::)
Tehát, ha épül a Teszcsó, nem kell örülni, mert bár lesz 16 pénztáros munkahely, de megszűnik 160 magyar kisbót.  :-*

2009. Február 04. - 15:52:05
Válasz #187
Nem elérhető

endre66


Statisztika:    8-}

Államadósság (a GDP %-ában):
1998:  61,1
1999:  60,4
2000:  54,9
2001:  53,6
2002:  57,2 (választás évében mindig megugrik)

2003:  59,2
2004:  60,5
2005:  61
2006:  65,6



a fair statisztika az lenne, ha 94-97-est is idemásolnád monduk...Please.
1994-ben még nem vót áram  !+"%, vagy nem tudom, arról nem találtam, de a '97-es: 64,2% volt.

2009. Február 04. - 15:53:25
Válasz #188
Nem elérhető

madinorbi


24db multi teszi ki a gazdaságot 99%ban, az összmunkaerő 8,75%át foglalkoztatják, de a profit 98%-a az övéké  ;)
Endre honnan az kamu stati ? Elég enyhén fogalmaz sztem  :-}

Melyik stat-ra gondolsz?

Amúgy osztok-szorzok, azt irogatok ide kedvemre  ))=/

A KKV-hoz még annyit, hogy ők a foglalkoztatottak kb 75%-át foglalkoztatják. Akkor kit kéne támogatni?  ::)
Tehát, ha épül a Teszcsó, nem kell örülni, mert bár lesz 16 pénztáros munkahely, de megszűnik 160 magyar kisbót.  :-*
Ott írtam feljebb apa, 91,25 öt foglalkoztatnak a kicsik, ez 2008 as adat vagy 3 újsággal ezelőttről. Jah jön a multi kapsz tejfelt 10 forinttal kevesebbért, csak éppen az adókedvezményt rádoltják és kapsz 40% szja-t, ez pont tegnapi vitatéma volt.
Az adósságos stat milyen forrásból jött, azt ne írd hogy Szentkirályi  --)
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 04. - 16:05:59
Válasz #189
Nem elérhető

endre66


Amit írtam, az 2006-ból való, ami a foglalkoztatottságot illeti, de lényeg, hogy túlnyomó többségét a KKV-k foglalkoztatják.

Az adósság pedig egyetemi oktatók által közzétett anyagból (pl Belyó Pál).  ?:-)
Eltérések lehetnek (nem mindegy az alkalmazott módszertan), de a tendencia ugyanaz.

2009. Február 04. - 16:15:06
Válasz #190
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
24db multi teszi ki a gazdaságot 99%ban, az összmunkaerő 8,75%át foglalkoztatják, de a profit 98%-a az övéké  ;)
Endre honnan az kamu stati ? Elég enyhén fogalmaz sztem  :-}

Melyik stat-ra gondolsz?

Amúgy osztok-szorzok, azt irogatok ide kedvemre  ))=/

A KKV-hoz még annyit, hogy ők a foglalkoztatottak kb 75%-át foglalkoztatják. Akkor kit kéne támogatni?  ::)
Tehát, ha épül a Teszcsó, nem kell örülni, mert bár lesz 16 pénztáros munkahely, de megszűnik 160 magyar kisbót.  :-*

Ha lesz időm, hozzászolok részletesebben a témához még, de addig is: egy egészséges gazdaságnak semmiképpen nem a multikra és azok támogatására kellene épülnie, főleg úgy hogy a GDP kb. felét a világon mindenhol a KKV-k(kis és középvállalkozások) adják, viszont állami és banki támogatásban messze lemaradnak a multiktól. Ha a világválság elsődleges okát keresnénk, akkor nem lennénk messze tőle, ha itt kutakodnánk.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Február 04. - 16:24:57
Válasz #191
Nem elérhető

FirstLady


Az adósság pedig egyetemi oktatók által közzétett anyagból (pl Belyó Pál).  ?:-)
Eltérések lehetnek (nem mindegy az alkalmazott módszertan), de a tendencia ugyanaz.
Én is a te számaidról tudok (ráadásul én olvasgatok gazdasági magazinokat, meg más forrásokat is), viszont Norbi számai nekem irreálisak, lehet hogy ő egy fajta lapból tájékozódik? ;)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 04. - 16:27:11
Válasz #192
Nem elérhető

endre66


Itthon a kultúrával elég nagy gondok vannak. És itt átfogó értelemben értem a kultúrát. Ez nem nemzeti radikális maszlag, de sokan egyszerűen nem fogják fel, hogy magyar terméket kell venni, mégha drágább is. Tegyük fel, hogy kövéren megtámogatják a KKV szektort, olcsó hitelek lesznek, kedvező kamatokkal, rövid hozzáférési idővel, és minden adott nekik ahhoz, hogy befektessenek, beruházzanak, fejlesszenek.

DE mit termeljenek, milye szolgáltatást nyújtsanak, amikor a k**va nagy amerikanizálódásunkban minden szart nyugatról majmolunk, és amin a piros-fehér-zöld címke van, nem vesszük le a polcról...?  ????...    Egyszerűen a jelen helyzet szerint nem lenne rá kereslet...  :-\

Vannak jó példák, amik szerintem nem is bonyolultak: Olaszországban rengetek KKV működik, és inkább kis cégek, mint közepesek, apró kis manufaktúrák (bor, sajt, sonka  /7%, bőráruk, bútorok...). Otthonról szerzik be az alapanyagot, igényes munkát végeznek (nagy hozzáadott értékkel) és tisztességes áron el tudják adni őket akár külföldön is...

Tanárúrkaphatokötöst?  ***))))

2009. Február 04. - 16:31:14
Válasz #193
Nem elérhető

madinorbi


Az adósság pedig egyetemi oktatók által közzétett anyagból (pl Belyó Pál).  ?:-)
Eltérések lehetnek (nem mindegy az alkalmazott módszertan), de a tendencia ugyanaz.
Én is a te számaidról tudok (ráadásul én olvasgatok gazdasági magazinokat, meg más forrásokat is), viszont Norbi számai nekem irreálisak, lehet hogy ő egy fajta lapból tájékozódik? ;)
Ez spec. hvg babám  :-*
+ én az Endre adóságos stajáról nem linkeltem semmit.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 04. - 16:32:27
Válasz #194
Nem elérhető

FirstLady


Itthon a kultúrával elég nagy gondok vannak. És itt átfogó értelemben értem a kultúrát. Ez nem nemzeti radikális maszlag, de sokan egyszerűen nem fogják fel, hogy magyar terméket kell venni, mégha drágább is. Tegyük fel, hogy kövéren megtámogatják a KKV szektort, olcsó hitelek lesznek, kedvező kamatokkal, rövid hozzáférési idővel, és minden adott nekik ahhoz, hogy befektessenek, beruházzanak, fejlesszenek.

DE mit termeljenek, milye szolgáltatást nyújtsanak, amikor a k**va nagy amerikanizálódásunkban minden szart nyugatról majmolunk, és amin a piros-fehér-zöld címke van, nem vesszük le a polcról...?  ????...    Egyszerűen a jelen helyzet szerint nem lenne rá kereslet...  :-\

Vannak jó példák, amik szerintem nem is bonyolultak: Olaszországban rengetek KKV működik, és inkább kis cégek, mint közepesek, apró kis manufaktúrák (bor, sajt, sonka  /7%, bőráruk, bútorok...). Otthonról szerzik be az alapanyagot, igényes munkát végeznek (nagy hozzáadott értékkel) és tisztességes áron el tudják adni őket akár külföldön is...

Tanárúrkaphatokötöst?  ***))))
Én is csak akkor veszek magyar terméket ha az ár(kb)-érték(minőség) megegyezik a külföldiével, esetleg jobb, ellenkező esetben -sajnos- a másikat választom...

(de tiéd az ötös, csillagos :D :D :D :D )
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady