2024. Június 04. - 07:38:29
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: THE DARK SIDE  (Megtekintve 47971 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Április 16. - 11:17:27
Válasz #90
Nem elérhető

darknight


Nekem kezd egyre érdekesebb lenni ez az FST7 módszer. Szerintem kipróbálom a nyáron ::)

Mindenképpen próbáld ki szerintem ;-oo-;, van benne okosság, feltehetően Jay Cutler sem véletlenül ment át Hany Rambod kezei alá, látva cimborája, Phil Heath töretlen fejlődését... ;) (:-)

És ahogy a mostanában kiszivárgott képeken, videókon látható, Jay talán most végre jó irányba indult el, nagyon vissza akarja szerezni a Sandow-t, és ha most jól sikerül a formaidőzítése, potenciálisan veszélyt jelenthet még mindenkire, hiába akarják őt sokan leírni...

Izgalmas Mr. Olympia elé nézünk, az már egyszer biztos... :-)!

  >:D >:D >:D
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2009. Április 16. - 15:41:53
Válasz #91
Nem elérhető

doncicco


De mi is az FST 7 egésszen pontosan???

Jay formájával, azért vitatkoznék, mármint ami az esztétikát illeti..

2009. Április 16. - 17:03:52
Válasz #92
Nem elérhető

doncicco


A lényegre még mindig nem érkezett kimerítő válasz. ***))))

2009. Április 16. - 17:04:47
Válasz #93
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor

2009. Április 16. - 18:24:04
Válasz #94
Nem elérhető

AtomAnti


The pain you feel today will be the strenght you feel tomorrow.
Hard work beats talent when talent doesn't work hard.
"A világon semmiféle tehetség el nem vesz. Nem olyan bolond a természet, hogy hiába teremtsen erőket. Amit teremt, azért teremti, hogy hasznát vegye."
"A tehetség utat tör magának."

2009. Április 16. - 19:05:16
Válasz #95
Nem elérhető

darknight


A huszonnegyedik nap...

Bár AtomAnti megelőzött ;-oo-;, lássuk néhány szóban, nagyon röviden és egyszerűen összefoglalva, hogy mi is az az FST-7 (Fascia Stretch Training-Seven)?

A "ProCreator" Hany Rambod edzőguru által kifejlesztett rendszer lényege, hogy az izmokat körülölelő "izompólyát" megnyújtsuk, a lehető legnagyobb bedurranás elérésével...

Ezt úgy kivitelezzük, hogy az adott izomcsoport edzését mindig egy 7 sorozatból álló gyakorlattal fejezzük be, sorozatonként 8-12 ismétléssel, olyan súllyal, amivel még szabályosan tudjuk végezni az adott gyakorlatot, de menet közben akár emelhetünk is a használt súlyon...

Az edzések között 30-45 másodperc szünet van, ami alatt vizet vagy valami regeneráló italt (aminosavak, folyékony aminó, kreatin stb.) kortyolgatunk...

A minnél nagyobb szabályosságra törekedve általában gépes, csigás gyakorlatok ajánlottak az FST-7-hez...

Akit jobban érdekel a téma, annak ajánlom az AtomAnti által berakott linket, vagy az AtisFace által a fórumra is felrakott fájlokat, tessék megkeresni őket...

Nekem nagyon tetszik a módszer, az eredményekhez azonban idő kell, fel lehet vele hozni elmaradt testrészeket, vagy használható teljes test-transzformációhoz is... ;) :D

Doncicco ;-oo-;, Jay esztétikájáról lehet vitatkozni, valószínűleg már sosem lesz a régi, de ha jól "teszi a dolgát", még sok borsot törhet az új titánok orra alá, színpadon jelenleg még mindig ő rendelkezik a legbrutálisabb tömeggel, és mégiscsak 2x-es Mr. Olympia, bár nekem személyes kedvencem a barátja és tanítványa, Phil "The Gift" Heath... (:-)

De térjünk vissza a topikhoz...

A mai nap a hát és csuklya napja volt...

Csütörtök: Hát-csuklya nap

-Húzódzkodás szűken: 4x8
-Lehúzás tarkóhoz: 3x10
-Döntött törzsű evezés hosszú egyenes rúddal, felső fogással: 3x10, 2x5
-"Fűrészelés" egykezessel: 3x10/k
-"T-rudas evezés": 3x10, 1x6
-Húzodzkodás szélesen: 4x6
-Evezés csigán hajlított rúddal: 3x10

Csuklya tri-szett: 3 kör
-Vállvonogatás test előtt dobogón állva hosszú egyenes rúddal: 3x10
-Vállvonogatás egykezesekkel: 3x15 ????...
-Vállvonogatás csigán test mögött hajlított rúddal: 3x15

FST-7:
-Lehúzás hátgépen mellhez szűken hajlított rúddal, alsó fogással: 7x10


A mai nap nem ment valami jól az edzés, valahogy nem találtam a helyemet, a csuklyázás kimondottan nem ment, a hát még csak-csak...

Sikerült összeeszkábálnom egy T-rudas evezéshez használható rúd+fogantyú kombót, ezt tuti használni fogom máskor is...

Valószínűleg az vette el a kedvem, hogy volt a teremben egy fiatal srác, aki pár hét alatt brutálisat fejlődött...

Hiába, van valami olyan a tarsolyában, amivel orrhossznyi előnyre tesz mással szemben szert: GENETIKA...

Olyan 70-75 kiló körül lehet max., inas, izmos, jól kidolgozott hát, csuklya, domborodó erek, de ami a legbrutálisabb, az a válla... Nagyon kemény... Keresztszálkák, erek mindenhol... Persze lába semmi (ahogy az lenni szokott), de a felsőteste elég komoly, persze helyi szinten... Nem tudom, hogy anyag van-e benne (szuri szerintem tutira nincs, max. tablettás), de erősen gyanús fejlődés nagyon rövid idő alatt...

Végülis mindegy, hogy naturál vagy nem, felszívom magam, betömegelek, és utána diéta ezerrel (de okosan ;)), talán nálam is előbújnak azok az erecskék...

Mindenesetre várom az építő jellegű ötleteket a hát vastagítására, izolálására, a mell és legfőképpen a váll felhozására...

Legközelebb elkapom ezt a srácot is, és rákérdezek mennyi az annyi... Ahogy Atyám szokta mondani: "Hülyétől is lehet tanulni, hát még az okostól!" :D

Mára ennyi...

  >:D >:D >:D




"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2009. Április 16. - 20:25:10
Válasz #96
Nem elérhető

George


Azért majd nézd meg, hogy fél év, vagy egy év múlva is ott lesz-e az a srác ;) Sok ilyet láttam már, iszonyat adottságok, és mind kárba vész az önelégült lustaság miatt ***))))

2009. Április 16. - 20:29:19
Válasz #97
Nem elérhető

God Vazzeg


Nálunk is van egy srác, elképesztően fejlődik, és tuti nem szed semmit. Olyan genetikája van, hogy beszarok neki, szálkás, eres, és nagyon erős! Ja és asszem 19 éves  :o

2009. Április 16. - 20:33:02
Válasz #98
Nem elérhető

H. Laci


Nálunk is van egy srác, elképesztően fejlődik, és tuti nem szed semmit. Olyan genetikája van, hogy beszarok neki, szálkás, eres, és nagyon erős! Ja és asszem 19 éves  :o
kegyetlen a srác, szoktunk eggyütt edzeni, erejes is  ;D   amugy hihetetlen hogy milyen nagy a szerepe a genetikának :o
na de bocs az OFFért

2009. Április 16. - 22:44:20
Válasz #99
Nem elérhető

darknight



Ha már ekkora az érdeklődés, jöjjön egy kis ízelítő... ;)

Hany Rambod készülő FST-7 DVD-jének trailere Jay Cutler és Phil Heath közreműködésével... (:-)

http://www.youtube.com/watch?v=aujvRfVeQ0k

  >:D >:D >:D
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2009. Április 18. - 21:42:56
Válasz #100
Nem elérhető

darknight



A huszonhatodik nap...

Ma rá kellett jönnöm, hogy a teremben az életemre törnek...

A csütörtöki delikvens után (akiről azóta mások is megerősítették, hogy nem a "tiszta" utat járja ;), 1 hónap alatt vagy 5 kilót szedett fel) ma az edzés alatt bevonult a terembe egy igazi cölöpverő...

Azaz 2 méter "őserő", egy 21 éves srác testébe zárva... Dumálgattam vele kicsit, saját elmondása szerint alap dolgokat szed, fehérje, vitamin, aminó, izületvédő stb. (méghozzá Mo. "legnépszerűbb" táplálékkiegészítőit :D), 2 és fél éve nyomja, 84 kilóról kezdte, most 118 kiló... :o :-O ˝=/

Mindezt (hangsúlyozom) 2 méteresen, über vállak (baszottul széles a vállcsontja, lehet a húst pakolni), karok, persze láb itt is semmi, de van fonottkalács-szerű, vaskos hát és a többi... Erőben is "elég jól" áll ez a srác is, minden csigás gépen szépen pakolja fel a max lapsúly mellé a tárcsákat is...

Nos, bevallom, ezek az "alien"-ek elveszik a kedvemet rendesen az edzéstől... ˝=/ Persze csak egy kis időre, kaptam az életben már eleget, szerencsére nem olyan fából faragtak, hogy ne álljak fel 1-2 pofon után... >:D

Egyszerűen csak szar érzés látni, hogy közel azonos edzésmúlttal, de eltérő genetikával hova lehet jutni... :-\

De most már elég a siránkozásból, ma a lábat és a tricepszet kínoztam, ahogy csak a csövön kifért... ;) :D

Szombat: Láb-tricepsz nap

-Hiperhajlítás súllyal: 4x20
-Combfeszítő: 4x10
-Guggolás: 15-10-10-10-10
-Lábtolás: 4x20

Vádli-szuperszett: 4 kör
-Álló vádli: 4x20
-Ülő vádli: 4x20

Tricepsz:
-Letolás hátgépen hajlított rúddal: 3x10
-Homlokraengedés franciarúddal: 3x8, szuperszettben szűkennyomással franciarúddal: 3x12
-Tricepsznyújtás ülve egykezessel: 3x10/k
-"Lórúgás egykezessel" döntött törzzsel: 3x10/k

FST-7:
-Combfeszítő: 7x10
-Egykezes tricepsznyújtás csigán, fej fölött: 7x10/k

Volt még:
-Tolódzkodás: 4x15
-Csigás térdelő hasprés: 5x30, piramisban emelve a súlyt

Ez volt a mai edzés, holnap vár még rám egy váll-mell-bicepsz maraton...

Emellett ki kell dolgoznom egy új stratégiát is a továbbiakra, mert a fiatal, új generációs "genetika-freak"-ek elhúznak mellettem örökre... ;) :D

  >:D >:D >:D

 
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2009. Április 19. - 08:29:53
Válasz #101
Nem elérhető

George


Pár éve én is így álltam az ilyen srácokhoz. Főleg amikor bekerültem a katonai fősulira, akkor már 3 év edzéssel a hátam mögött, és láttam egy-két velem egykorú gyereket olyan 50 körüli karokkal :-O És én még akkor azt hittem, hogy ezek full naturálok, merthát ilyen fiatalon koxolni **:))))* Beszéltem az egyikkel, persze jött a "kreatint szedek" duma, ez akkor még misztikus volt, de aztán egy-két haverja felvilágosított, hogy kb 16 éves kora óta megy egy kis anyag  8-) Aztán meg kiderült, hogy nem is kicsi ami megy :-O Szóval a lényeg, hogy nekem is eléggé elvette a kedvem amikor ezekkel a srácokkal edzettem egy légtérben, de aztán átkapcsoltam az agyam. Nekem mindegy, hogy mivel érte el - de tudok én jobbat is kihozni magamból, mint amit ő csinál. Akár erőben, akár méretben, most ez motivál, hogy semmivel sem többek, én is vagyok annyira jó, ha összeszedem magam, még jobb is. De ha csak az orrodat lógatod edzésen, akkor nem fog menni, én tudom, helyben jártam évekig. Mostmár rendesen motivál, ha van egy komolyabb ember körülöttem, sajnos ritka a tényleg komoly, mindenki csak a diszkóra gyúr :D

2009. Április 19. - 11:18:08
Válasz #102
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Pár éve én is így álltam az ilyen srácokhoz. Főleg amikor bekerültem a katonai fősulira, akkor már 3 év edzéssel a hátam mögött, és láttam egy-két velem egykorú gyereket olyan 50 körüli karokkal :-O És én még akkor azt hittem, hogy ezek full naturálok, merthát ilyen fiatalon koxolni **:))))* Beszéltem az egyikkel, persze jött a "kreatint szedek" duma, ez akkor még misztikus volt, de aztán egy-két haverja felvilágosított, hogy kb 16 éves kora óta megy egy kis anyag  8-) Aztán meg kiderült, hogy nem is kicsi ami megy :-O Szóval a lényeg, hogy nekem is eléggé elvette a kedvem amikor ezekkel a srácokkal edzettem egy légtérben, de aztán átkapcsoltam az agyam. Nekem mindegy, hogy mivel érte el - de tudok én jobbat is kihozni magamból, mint amit ő csinál. Akár erőben, akár méretben, most ez motivál, hogy semmivel sem többek, én is vagyok annyira jó, ha összeszedem magam, még jobb is. De ha csak az orrodat lógatod edzésen, akkor nem fog menni, én tudom, helyben jártam évekig. Mostmár rendesen motivál, ha van egy komolyabb ember körülöttem, sajnos ritka a tényleg komoly, mindenki csak a diszkóra gyúr :D
Ehhe-ehhe.....néha mik derülnek ki ezekről a naturál srácokról ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Április 19. - 11:29:23
Válasz #103
Nem elérhető

George


Pár éve én is így álltam az ilyen srácokhoz. Főleg amikor bekerültem a katonai fősulira, akkor már 3 év edzéssel a hátam mögött, és láttam egy-két velem egykorú gyereket olyan 50 körüli karokkal :-O És én még akkor azt hittem, hogy ezek full naturálok, merthát ilyen fiatalon koxolni **:))))* Beszéltem az egyikkel, persze jött a "kreatint szedek" duma, ez akkor még misztikus volt, de aztán egy-két haverja felvilágosított, hogy kb 16 éves kora óta megy egy kis anyag  8-) Aztán meg kiderült, hogy nem is kicsi ami megy :-O Szóval a lényeg, hogy nekem is eléggé elvette a kedvem amikor ezekkel a srácokkal edzettem egy légtérben, de aztán átkapcsoltam az agyam. Nekem mindegy, hogy mivel érte el - de tudok én jobbat is kihozni magamból, mint amit ő csinál. Akár erőben, akár méretben, most ez motivál, hogy semmivel sem többek, én is vagyok annyira jó, ha összeszedem magam, még jobb is. De ha csak az orrodat lógatod edzésen, akkor nem fog menni, én tudom, helyben jártam évekig. Mostmár rendesen motivál, ha van egy komolyabb ember körülöttem, sajnos ritka a tényleg komoly, mindenki csak a diszkóra gyúr :D
Ehhe-ehhe.....néha mik derülnek ki ezekről a naturál srácokról ;D.

Igen. Sokan elég tág fogalomnak veszik a naturál szót ;D

2009. Április 19. - 13:37:24
Válasz #104
Nem elérhető

doncicco


Ehhez, csak annyit, hogy mint valamenyiötök én is megrökönyödtem, azon, hogy én vagyok a szerencsétlen kivétel, aki nem fejlődik. Aztán megtudtam, hogy s mint "kell" fejlődni..és fejlődtem. Aztán elég későn rájöttem, hogy mindennek elég komoly ára van minden téren. Most sokkal jobban tudom értékelni rendszertelen étkezéseim és élvezetbő véghezvitt edzéseim teljesen naturál erdményét.