2024. Június 08. - 03:49:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 180897 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Március 31. - 18:26:13
Válasz #465
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Szóval elkészítettem am a szójakockát!  ????... ????... ????...
Annyit róla hogy csak erős idegzetűeknek...  @-o Nekem kicsit a kutyatáp és a extrudált fűrészpor között van...De ez az én ízlelőbimbóim szegénységéből fakad.
De ugye a sz@rt is ha attól növök...Úgyhogy lenyomtam.A francia-sali sokat segített lecsúsztatni

Na ezt nem fogom kipróbálni asszem!  ;D

2009. Március 31. - 20:32:16
Válasz #466
Nem elérhető

Rencsi


Szóval elkészítettem am a szójakockát!  ????... ????... ????...
Annyit róla hogy csak erős idegzetűeknek...  @-o Nekem kicsit a kutyatáp és a extrudált fűrészpor között van...De ez az én ízlelőbimbóim szegénységéből fakad.
De ugye a sz@rt is ha attól növök...Úgyhogy lenyomtam.A francia-sali sokat segített lecsúsztatni
Akkor úgy néz ki, hogy az én idegeim erősek, vagy csak 4 év koli alatt hozzászoktam,  hogy a brassóinak is 60%-a szója volt.  :D
De tényleg megvan az a jellegzetes íze. A daráltnál kevésbé erőteljes, azért veszek inkább olyat. Személy szerint szeretem, bár igaz, én a káposztás tésztán kívül mindent megeszek.  ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 31. - 20:38:30
Válasz #467
Nem elérhető

mushroom


Kínai kajáldában pedig egész jó szokott lenni a szója.

2009. Március 31. - 20:43:48
Válasz #468
Nem elérhető

Rencsi


Gombás milánói

Hozzávalók: 40-50 dkg darált marhahús; 1 fej vöröshagyma; 2 ek olívaolaj; 25 dkg gomba; ~ 20 dkg paradicsomsűrítmény (egy közepes üvegnyi); oregano; só; bors; kakukkfű;2-3 gerezd zúzott fokhagyma; pici rozmaring; 6-8 dkg sajt; durumtészta/teljeskiörlésű;

Elkészítés: az olajon megpirítjuk a hagymát, majd hozzáadjuk a húst, közben fűszerezzük. Mikor kifehéredett beletesszük az összedarabolt gombát. 5-6 perc után felöntjük a paradicsomszósszal, elkeverjük, összeforraljuk, és utóízesítjük, hogyha szükségesnek érezzük. Közben megfőzzük a tésztát és már kész is. A tetejére sajtot reszelünk.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Április 03. - 10:40:14
Válasz #469

SheHulk

Vendég
hmmm... nekem néha(több mint 3szor egy héten) nincs időm ebédelni.. Tudom én bajom.. Ezekre az estekre van egy szuper gyors energiabombám..
Hátha valakinek meg tetszik..

a mérték egység egy pohár..(kinek mekkora a pohara ugye..) nekem 1,5dl-es... = 1

1pohár túró
          joghurt
          vaníliás fehérje.... mindegyik sovány mint a pipihús..
1alma  felkockázva
Összekutyulás, puffasztott rizs(szemes) fahéj hegyek ízlés szerint.. Némi víz ha nagyon nem csúszik... Enjoy!!!

2009. Április 05. - 19:20:13
Válasz #470
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Itt tanátam jó nasikat...könnyen. Egész ötletesek.  ****:))))))

http://www.ritakonyhaja.eoldal.hu/cikkek/egeszseges-nassolnivalok

2009. Április 21. - 15:31:47
Válasz #471
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok!
Egy finom kis kajcsi jön, amit elég egyszerű elkészíteni. (B1ll4 figyelj! mártásos!   ;) )

RÁNTOTT SZELET MUSTÁROS TEJSZÍNMÁRTÁSSAL ÉS KÁPOSZTÁVAL

Hozzávalók:                        
60 dkg sovány sertéshús, csirkemellfilé, vagy pulykamellfilé; 1 evőkanál mustár; Só, bors; 2 tojás; 2 evőkanál rizsliszt; 80 g teljes kiőrlésű zsemlemorzsa; A sütéshez olaj;
A mártáshoz:2-2 evőkanál rizsliszt és zabliszt; 2 evőkanál margarin/olaj; 4 dl zsírszegény tejszín, vagy növényi alapú főzőkrém; 1-2 teáskanál mustár; Fél mokkáskanál só; Őrölt bors; Kevéske frissen reszelt szerecsendió; 20 dkg finom sonka;
A káposztasalátához: 40 dkg fejes káposzta;2 dl víz; 1 mokkáskanál só; 1 teáskanál 10%-os ecet;1 mokkáskanál folyékony édesítőszer;

Elkészítés:
1.   Az ízek összeérése végett legcélszerűbb a káposztát és a húsok előkészítését még előző elvégezni. A húst felszeleteljük, kiklopfoljuk, majd sóval, borssal és mustárral egyenletesen bedörzsöljük, és másnapig hűtőbe rakjuk. A káposztát vékonyan felszeleteljük, a torzsáját kivágjuk. A pohárnyi vizet elkeverjük a sóval, az ecettel és az édesítőszerrel, kóstoljuk meg , hogy megfelelő e az íz világunknak, majd öntsük a káposztára. Lefedve tegyük ezt is a hűtőbe.
2.   Másnap a húsokat megforgatjuk a lisztben, majd a sós, borsos felvert tojásban, végül pedig a zsemlemorzsában. Forró olajban kisütjük és lecsepegtetjük.
3.   Végül elkészítjük a mártást, ehhez a kis zsiradékon megpirítjuk (nem kell pirosnak lennie) a kétféle lisztet, majd felöntjük tejszínnel. Sóval, borssal, szerecsendióval és mustárral fűszerezzük, folyamatos kevergetés mellett besűrítjük. Amikor kész, elzárjuk a lángot alatta és beleszórjuk a felkockázott sonkát.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Május 05. - 17:03:33
Válasz #472
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
Ez egy kicsit bonyolultabb recept, de csak akkor, ha magatok készítitek el a tésztát is. Nekem nagyon ízlett és barátosném szerint is finom!  ;)

PULYKÁS TEJSZÍNES LASAGNE

Hozzávalók:50-60 dkg darált pulykahús (mellfilé lehetőleg); 2 evőkanál olaj; 5-6 gerezd fokhagyma; 2-2,5 mokkáskanál só; 2 mokkáskanál fehérbors; Pici reszelt szerecsendió; Fél mokkáskanál gyömbérpor; Egy mokkáskanál morzsolt oregano; 1,5-2 dl víz; 25 dkg univerzális búzaliszt búzacsírával; 2 tojás; 1 evőkanál margarin (el is maradhat); 4 evőkanál liszt; 4 dl tej; 2 dl tejszín; 15 dkg sajt;

Elkészítés:
1.   A házi lasagne tésztával kezdjük a hozzákészülődést, ha nem előrevásároltból dolgozunk. A 25 dkg liszthez hozzáütjük a két tojást, és eldolgozzuk. Kevés vizet (kb. fél deci kell majd hozzá) apránként hozzádolgozunk, mindig csak annyit, amennyit felvesz. Végül egy kemény tésztát kapunk, amit sodrófa segítségével kb. 2-3 mm vastagra nyújtunk, felhajtjuk a fára és a közepénél elvágjuk. Az így kapott nagy téglalapot kisebb „négyzetekre” vágjuk. Kb. 16-18 db jön ki belőle, a kevésbé szimmetrikusak kerülnek majd a középső rétegre.
2.   A darált húst egy nagyobb serpenyőben, az olajon, lepirítjuk. Közben fűszerezzük: 1-1 mokkáskanál só és fehérborssal, zúzott fokhagymával, beleszórjuk a csipetnyi szerecsendiót (keveset, mert nagyon intenzív az íze), a gyömbért és az oreganot. Ahogy a levét elfövi, fokozatosan hozzáöntjük a vizet és készre pároljuk, azaz megvárjuk, míg ismét elpárolog a víz.
3.   A mártáshoz a margarint fölolvasztjuk, a lisztet beleszórjuk, de nem pirítjuk meg. A tejet apránként folyamatos kevergetés mellett beleöntjük, tejszínnel gazdagítjuk és még 1 dl vizet öntünk hozzá. Hozzáadunk 1 mokkáskanál sót és fehérborsot, folyamatosan kevergetve pedig besűrítjük. A végén mikor kész, elkeverünk benne 7 dkg reszelt sajtot.
4.   Egy kb. 16×25 cm-es tepsit kimargarinozunk és jöhet a rétegezés. Alulra kerül egy kis sajtos mártás, erre a tészta réteg, egymás mellett kb. 4 tésztalap elfér. Erre ismételten sajtos mártás kerül, majd a pulyka fele. Rá tészta, ide betehetjük a kevésbé szépre sikerült lapokat, tetejére mártás, hús, és jön a 3-dik réteg tészta, ezek szép egységes lapok legyenek lehetőleg, a tetejére öntet kerüljön, hogy a lapok megpuhuljanak. Végül megszórjuk a maradék reszelt sajttal és előmelegített sütőben 180 °C-on 25-30 percig sütjük.
Tipp: Szójatejjel is készíthető, és a fagyasztást is jól tűri.  ;)

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Május 22. - 12:52:10
Válasz #473

Zsuzsi

Vendég
Találtam a neten egy jó kis tömegnövelő kajcsit. Asszem a hétvégén ki is próbálom!


Lazactekercs

Hozzávalók:
1 kész tortilla lap
100 g friss sajt (cottage cheese)
fél csokor friss, vagy fagyasztott kapor, aprítva
100 g natúr sajtkrém
½ mokkáskanálnyi dijoni magos mustár
só, frissen őrölt bors
fél kis gerezd fokhagyma, reszelve
pár csepp citromlé
200 g füstölt lazac


A kencéhez összekeverem a lazac kivételével a hozzávalókat, megkenem vele a folpackra fektetett tortillát és betakarom a lazac szeletekkel, majd jó szorosan feltekerem, hengert formázok belőle és hűtőbe teszem pár órára (vagy akár másnapig).

A kész tekerccsel nincs más dolgom, mint éles késsel felkarikázni, tálra rendezni és pár olajbogyót díszítésnek köré dobni.



2009. Május 22. - 12:56:42
Válasz #474
Nem elérhető

madinorbi


szekönd editör mentes felhasználó

2009. Május 24. - 19:08:27
Válasz #475

Zsuzsi

Vendég
A lazactekercs nagyon jó volt. Találtam még egy receptet, most ez lesz a következő:



Cukkíni rakottas


Hozzávalók:
fél kiló, szezonban friss zöld spárga, nálam most mélyhűtött
3 kisebb cukkíni, szeletekre vágva
200 g mozzarella, szeletelve
10-12 db koktélparadicsom, felezve
1 csirkemell filé, szeletekre vágva
1 ek vaj
2 tojás
1 dl tejszín
só, bors

"A csirkemellet sóztam, borsoztam és a vajon elősütöttem, majd átköltöztettem egy kivajazott sütőtálba, szaftjával együtt. Rárétegeztem a spárgát, cukkínit, megpöttyöztem a koktélparadicsommal. Ráöntöttem a tojás-tejszín keveréket majd betakartam a mozzarella szeletekkel. Annyi időt töltött a 180 fokos sütőben, míg szépen megpirult a teteje."

2009. Május 24. - 22:13:38
Válasz #476
Nem elérhető

Rencsi


 :-)!  /7%
Ezek nagyon jól néznek ki!!! Hmmm!
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Május 24. - 22:16:12
Válasz #477
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Te Rencsi az előbbi lasagne-dat megkóstolnám szívesen mondjuk június 8-9.-én.  ****:)))))) ;)

2009. Május 24. - 23:47:35
Válasz #478
Nem elérhető

Rencsi


Te Rencsi az előbbi lasagne-dat megkóstolnám szívesen mondjuk június 8-9.-én.  ****:)))))) ;)
Rendben! Akkora még nincs progim.  Mekkora adagot szeretnél, mire számoljak???
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Május 25. - 17:08:45
Válasz #479

Zsuzsi

Vendég
:-)!  /7%
Ezek nagyon jól néznek ki!!! Hmmm!



Köszi Rencsi. És finomak is.

Remélem senki nem diétázik.
A legújabb finomság a gabojszakonyhaja.blogspot.com-ról:

Olivás szardellás sajtos keksz


Hozzávalók:
125 g liszt
125 g ementáli sajt
100 g vaj
6 szem szárított paradicsom
50 g magozott zöld olajbogyó
55g szardella filé
frissen őrölt bors

"A hozzávalókat botmixerrel összedolgozom, majd fél órát pihentetem a hűtőben, folpackba csomagolva. Sózni nem szükséges, mert a sajt, szardella filé, olajbogyó és szárított paradicsom is elég sós. A sütőt 180 fokra előmelegítem, a tésztát lisztezett felületen fél centi vastagra nyújtom és kiszúró formával kiszaggatom. Sütőpapírral bélelt tepsin kb 15 perc alatt megsütöm."