2024. Június 08. - 16:56:03
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 181089 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Június 06. - 22:53:05
Válasz #135
Nem elérhető

FirstLady


jójó :D de off szezonban csirkmell a tortán  ;D
Zotja, vazz, behányok ettől a futó csávótól :---- @-o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 06. - 23:20:06
Válasz #136
Nem elérhető

fastor


Ím egy rendkívül egyszerű étel és a munkafázisok összehangolásával csak 20 perc.(tudjátok vizsgaidőszak, nincs időm hosszú főzöcskére)

Ubis csirke:
1. Feltesszük forrni a vizet a tésztának.
2. A csirkemellet összedaraboljuk,  pici olivaolajat hevítünk, ezalatt megsózzuk a husit. Beletesszük a husit, félidőnél megborsozzuk (a bors könnyen megérhet)
3.Beletesszük a lobogó vízbe a durum tésztát, az uborkát összedaraboljuk. Közben a husit kevergetjük.
4. Ha a hús majdnem kész, beletesszük az uborkát és együtt sütjük őket készre. A tészta megfőtt, leszűrjük és az uborkás hússal összevegyítjük.  /7%

(Tipp.: Kis mustáros joghurtot is el tudok képzelni mellé, vagy tzatzíki, amit szintén nagyon egyszerű elkészíteni)
kipróbáltam, illatra egész jó, most fogom megkodtolni /7%
REncsi eszméletlen jó ez a recept, mert gyorsan elkészül, bár kicsit túlborsoztam O0
nembaj attól még jó ;D
NAGYON (:-)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Június 07. - 00:17:05
Válasz #137
Nem elérhető

zotja


jójó :D de off szezonban csirkmell a tortán  ;D
Zotja, vazz, behányok ettől a futó csávótól :---- @-o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

én csak nevetek rajtaa  ;D

2008. Június 07. - 21:02:39
Válasz #138
Nem elérhető

Boresz


kicsit eltérek a receptes témától de ez a topik amit naponta olvasnak az ittlévő emberkék

ma lemértem a husit amit kisütöttem előtte és utánna 1.8 előtte és 1kg utánna ,tehát 0.8kg az eltérés
a rizs azt tudom hogy vizet vesz fel miközben ki van főzve és a nyers állapotát kell nézni ha kiméri az ember a kajához
nah eddig a húst azt a készre sült,párolt,stb..... formájában mértem ki, elkúrtam vagy csak értelmetlenül sokat ettem meg a fehérje\ch részét nézve,+hogy pénzt dobtam ki az ablakon?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 07. - 21:06:19
Válasz #139
Nem elérhető

Johnnyx


kicsit eltérek a receptes témától de ez a topik amit naponta olvasnak az ittlévő emberkék

ma lemértem a husit amit kisütöttem előtte és utánna 1.8 előtte és 1kg utánna ,tehát 0.8kg az eltérés
a rizs azt tudom hogy vizet vesz fel miközben ki van főzve és a nyers állapotát kell nézni ha kiméri az ember a kajához
nah eddig a húst azt a készre sült,párolt,stb..... formájában mértem ki, elkúrtam vagy csak értelmetlenül sokat ettem meg a fehérje\ch részét nézve,+hogy pénzt dobtam ki az ablakon?
Ha több fehérjét eszel az sose baj  :D Ha precíz akarsz lenni, akkor a húst is nyersen mérd le, ha tehetem én is úgy szoktam. Egyébként az eltérés az én méréseim szerint is 0.7-0.9 között van elkészítési módtől függően.
Egyetek zabot!

2008. Június 07. - 21:09:23
Válasz #140
Nem elérhető

Boresz


kicsit eltérek a receptes témától de ez a topik amit naponta olvasnak az ittlévő emberkék

ma lemértem a husit amit kisütöttem előtte és utánna 1.8 előtte és 1kg utánna ,tehát 0.8kg az eltérés
a rizs azt tudom hogy vizet vesz fel miközben ki van főzve és a nyers állapotát kell nézni ha kiméri az ember a kajához
nah eddig a húst azt a készre sült,párolt,stb..... formájában mértem ki, elkúrtam vagy csak értelmetlenül sokat ettem meg a fehérje\ch részét nézve,+hogy pénzt dobtam ki az ablakon?
Ha több fehérjét eszel az sose baj  :D Ha precíz akarsz lenni, akkor a húst is nyersen mérd le, ha tehetem én is úgy szoktam. Egyébként az eltérés az én méréseim szerint is 0.7-0.9 között van elkészítési módtől függően.
köszi!  :-){
akkor a nyers értékhez közeli adagot mérek ki,bár eddig is majd éhen haltam 2 óránként ezek után infúziós flaskát tolok magam mellett  ;D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 07. - 21:16:24
Válasz #141
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
Látom Boresz, választ kaptál. (Köszi Johnnyx) Én is a nyers állapotban szoktam lemérni a húst.

A képek amelyek elmaradtak:
ananászos husi sajttal a tetején és
tejberizses epres-fehérje tortácska :
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 07. - 21:26:30
Válasz #142

Torony

Vendég
na akkor egy kis változatosság, tömegelős időszakban, csak hogy lássuk, hogy szendvicsből is van elfogadható :)
csirkemellet szeleteld fel, olaszos villámpácban (figyelsz, Bélám, nem csak barbekjús létezik ;D) érleld egy órát, süsd ki teflonban.

fogj két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, tedd közé a csirkemellet és egy szelet mozzarellát, aztán csukd rá a szendvicssütőt. Az meg majd szól, ha kész van  ;D

isteni "mediterrán" szendvics!

2008. Június 07. - 21:37:59
Válasz #143

B1ll4

Vendég
Figyelek Apu , figyelek ! :D  Ladynek épp ezt magyaráztam a napokban , hogy én ezt tonhalkonzervel játszottam el , mondjuk 3 féle hagyma volt benne , ez nem biztos hogy csajozós kaja , de ugyanígy teljes kiőrlésű kenyérrel és hadd szóljon :) .

Nem lesz valakinek véletlen szülinapja a fórumtalin ? Rencsi csinálhatnál egy ilyen tortát basszus én hozom hozzá a BSN lean dessert valamelyik ízéből az alapanyagot :) . Mit szólsz ?

2008. Június 07. - 21:43:47
Válasz #144

Torony

Vendég
lófaszt :) hurka, kolbász, hamburger, sör :)
desszertnek meg egy kisebb vödör fagyi, jelen "formámat" már úgysem tudom jobban elkúrni ;D ;D ;D

2008. Június 07. - 21:51:52
Válasz #145
Nem elérhető

Rencsi


Nem lesz valakinek véletlen szülinapja a fórumtalin ? Rencsi csinálhatnál egy ilyen tortát basszus én hozom hozzá a BSN lean dessert valamelyik ízéből az alapanyagot :) . Mit szólsz ?
Minden megoldható ha van egy jó sütő.  ;) De most megkönnyebbültem, hogy nem nutella tortát akarsz készítetni!  :D

Egyébként úgy az igazi a teljeskiörlésű zsömle, és egyebek ha ti csináljátok magatok. Nincs belőle kispórolva az anyag, jóval laktatóbb, és nincs felfújva. És a legérdekesebb, hogy olcsóbbra kijön, mint a boltiak.
És tudom, úgy az igazi, ha megy mellé a kép.

(Úgy érzem, ezzel a csináld magad mozgalmammal kikészítek pár emberkét, de sebaj  !+"% ;D )
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 07. - 21:54:05
Válasz #146
Nem elérhető

fastor


Nem lesz valakinek véletlen szülinapja a fórumtalin ? Rencsi csinálhatnál egy ilyen tortát basszus én hozom hozzá a BSN lean dessert valamelyik ízéből az alapanyagot :) . Mit szólsz ?
Minden megoldható ha van egy jó sütő.  ;) De most megkönnyebbültem, hogy nem nutella tortát akarsz készítetni!  :D

Egyébként úgy az igazi a teljeskiörlésű zsömle, és egyebek ha ti csináljátok magatok. Nincs belőle kispórolva az anyag, jóval laktatóbb, és nincs felfújva. És a legérdekesebb, hogy olcsóbbra kijön, mint a boltiak.
És tudom, úgy az igazi, ha megy mellé a kép.

(Úgy érzem, ezzel a csináld magad mozgalmammal kikészítek pár emberkét, de sebaj  !+"% ;D )
ennek a készítési módja érdekel REncsi! leírod? ::)
elöre is köszi (:-)
kenyeret is leírod? ;D
hátha sütögetös kedvem lessz ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Június 11. - 19:10:58
Válasz #147
Nem elérhető

endre66


OFF következik...

...és tálaljuk!            >:D

2008. Június 11. - 21:06:16
Válasz #148
Nem elérhető

Tarot


Nem lesz valakinek véletlen szülinapja a fórumtalin ? Rencsi csinálhatnál egy ilyen tortát basszus én hozom hozzá a BSN lean dessert valamelyik ízéből az alapanyagot :) . Mit szólsz ?
Minden megoldható ha van egy jó sütő.  ;) De most megkönnyebbültem, hogy nem nutella tortát akarsz készítetni!  :D

Egyébként úgy az igazi a teljeskiörlésű zsömle, és egyebek ha ti csináljátok magatok. Nincs belőle kispórolva az anyag, jóval laktatóbb, és nincs felfújva. És a legérdekesebb, hogy olcsóbbra kijön, mint a boltiak.
És tudom, úgy az igazi, ha megy mellé a kép.

(Úgy érzem, ezzel a csináld magad mozgalmammal kikészítek pár emberkét, de sebaj  !+"% ;D )

Esélyesnek érzem, hogy ilyet képes legyek elkészíteni.  Łł=

2008. Június 13. - 01:27:14
Válasz #149
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok!
Sorry, hogy ilyen megkésve válaszolok, csakhát azok a fránya vizsgák nem hagyják az embert nyugton   @-o

Kifli, zsömle


Elkészítés ~10 db-hoz, időben kb. 2 órahossza (a lehető legegyszerűbb módját írom le, a többi bonyolultabb, de ha van érdeklődő...  ;) ): 2.5-3 dkg friss élesztőt belemorzsolunk egy nagyobb bögrébe, ráteszünk 1 kisnalál cukrot (ezt muszáj, mert édesírővel nem jött nekem fel) és ráöntünk ~2.5 dl langyos tejet (a laktózérzékenyek: víz/kefíres víz) kis lisztet szórunk a tetejére és meleg helyen 10-15 perc alatt felfuttatjuk. Közben a 50 dkg lisztet (hívatalosan kenyérliszt, de én lisztkeveréket használtam: 20 dkg teljes értékű buzalisz+15 dkg teljes kiörlésű zabliszt + 10 dkg teljes rozslisz + 5 dkg buzacsíra+buzakorpa és még magokat tettem bele: lenmag,szezámmag) összekeverem 1 db tojással, 1 csipet sóval, és 5 dkg olvasztott vajjal (lehet helyette olaj). Ezt követően a keverékbe beleöntjük a felfuttatott élesztőt és megdagasztjuk. konyharuhával letakarva kb. 50 perc alatt a duplájára kelesztjük (téli időben a langyos radiátoron kelesztettem)
Ezt követően meglisztezett gyúrólapra borítjuk és 10 részre osztjuk, a kiflihez egyenként négyzetekké nyújtjuk (lásd kép) majd az egyik csücsöktől a szemben lésvő másikig feltekerjü. A zsömléhez csak 10 hosszúkás zsömkét kell belőle formázni. Ez a tészta kenyérnek is mehet. A végén kimargarinozott és kilisztezett tepsibe tesszük őket. Meleg helyen újabb 30-40 percig kelesztjük és a tetejüket vízzek kikevert tojássárgájával lekenjük. Előmelegített sütőben   közepesnél nagyobb lánggal 25-30 percig sütjük. Amint kisültek vizes ecsettel átkenjük őket, mert ekkor fényesek maradnak. És ennyi

Tipp:a tetejüket magokkal a 2.kelesztés előtt szórjuk meg. Külön lehet vásárolni sikért is, az is mehet bele.
És nyugodtan lehet kísérletezni!
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/