2024. Június 04. - 21:12:51
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 403231 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2009. Június 05. - 23:44:28
Válasz #1545
Nem elérhető

Boresz


De vasárnap remélem oda baxunk! ****:))))))
vagy el !? usse nekem (kisembernek) lesz jó,hanem akinek eddig is .......... :-}
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Június 05. - 23:56:26
Válasz #1546
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Már nem divat a kampánycsend.

Nagy-Britannia: A "parlamenti demokrácia szülőanyjaként" emlegetett szigetországban legalább ötévenként az urnák elé járulnak az állampolgárok - írja Londonból R. Hahn Veronika. A hatalmon lévő kormány feje, amikor elérkezettnek látja az időt, felkéri az uralkodót, hogy oszlassa fel a parlamentet. Tizenhét munkanappal a királyi proklamáció után, 1935 óta minden egyes alkalommal csütörtöki napon nyitnak ki a szavazófülkék. A választási kampány során egyetlen párt sem költhet többet 15 millió fontnál, de jelentős összeget takarítanak meg az ingyenes postai szolgáltatásokkal. A közszolgálati médiumokban tilos a fizetett hirdetés, de a mérvadó pártok ingyen adásidőt kapnak a három fő földi sugárzású televíziós csatornán.
 
Németország: Berlinben csak közvetett módon szabályozzák, mikor kezdhetik meg a pártok a választási kampányt - írja Inotai Edit. Az országban évente egymást érik a választások, így itt valóban igaz a mondás: a kampány már a szavazás másnapján megkezdődik - a következő tartományi, önkormányzati vagy éppen európai választásra. A szövetségi és az EP-választások kampánya akkor kezdődhet, amikor a pártok indulási szándékát a választási bizottság jóváhagyta. Ezt a szavazás előtt kilencven nappal kell jelezniük, a listákat és egyéni jelölteket pedig 58 nappal a választás előtt kell engedélyeztetni. Elvileg ekkor indulhat a kampány. A plakátok elhelyezéséről az önkormányzatok dönthetnek, a közszolgálati televíziónak és rádióknak kötelező sugározniuk minden jóváhagyott párt hirdetését.

Ausztria: Bécsben a választási kampányt semmilyen formában nem szabályozzák - állapítja meg tudósítónk, Szászi Júlia. A pártok tetszésük szerinti időben kezdik meg a kampánytevékenységet, és ugyanígy saját belátásuk szerinti eszközöket vetnek be, annyi pénzt fordítanak rá, amennyit akarnak. A kampányra fordított költség visszatérítése a kancellári hivatal feladata. Nincs kampánycsend: a pártok és politikusok az utolsó percig agitálhatnak. Az egyetlen szabály, ami a választási kampányra vonatkozik - ugyanúgy, mint minden közszereplésre -, a büntető törvénykönyv.

2009. Június 06. - 00:00:12
Válasz #1547
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Kampánycsend!

Kampánycsendnek Magyarországon azt az választást megelőző időszakot nevezzük, ami alatt tilos a választópolgárok választói akaratának közvetlen befolyásolása. Az 1997. évi C. törvény 41. §-a szabályozza, hogy mi alkalmas a kampánycsend közvetlen befolyásolásra.
A kampánycsend gyakorlati haszna, hogy a szavazók befolyásolása ne történhessen meg közvetlenül a szavazás előtt. A rendelkezés erkölcsi szándéka, hogy amikor a választópolgár a szavazatát leadja, már biztos, korábban kialakult preferenciákkal rendelkezzen, így képviselve szavazatával egy felelős döntést. Magyarországon a kisebb kampánycsendsértéseket a helyi pártküldöttekből és jogászokból álló választási bizottságok vizsgálják ki. A bonyolultabb esteket az Országos Választási Bizottság (OVB) kezeli.

A magyar választási rendszerben a kampánycsend a szavazást megelőző nap 0.00 órájától a szavazóhelyiségek bezárásáig tart.

2009. Június 07. - 23:31:11
Válasz #1548
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
OPEN  ;D

2009. Június 07. - 23:33:38
Válasz #1549
Nem elérhető

Raymond


OPEN  ;D

 ;D ;D :D :D..........
Gabe , Torony hol vagytok?????

...külön öröm számomra hogy a kiberalista bagázs hoppon maradt....nem volt 200.001 buzi  Magyarországon?????  ****:))) :D

2009. Június 07. - 23:56:11
Válasz #1550

Zsuzsi

Vendég
OPEN  ;D

 ;D ;D :D :D..........
Gabe , Torony hol vagytok?????

...külön öröm számomra hogy a kiberalista bagázs hoppon maradt....nem volt 200.001 buzi  Magyarországon?????  ****:))) :D



 ****:))) ****:))) ****:)))

2009. Június 07. - 23:59:13
Válasz #1551
Nem elérhető

ViCtor


Szia Zsuzsi:) Tudom, h ez nem cset, de rég láttalak:D ;) :D ;D 8) Sziaaa
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2009. Június 08. - 06:30:58
Válasz #1552

Torony

Vendég
OPEN  ;D

 ;D ;D :D :D..........
Gabe , Torony hol vagytok?????

...külön öröm számomra hogy a kiberalista bagázs hoppon maradt....nem volt 200.001 buzi  Magyarországon?????  ****:))) :D


Ráfér az arcukra, remélem az OGY választásokon is hasonlóan alakítanak. De a vörösök is csúnyán beégtek.

2009. Június 08. - 07:15:00
Válasz #1553
Nem elérhető

madinorbi


Már vinnyognak a tv-ben  ;D ;D ;D
Ezek után tutti az előrehozott választás, vagy a szocik 10 alá csúsznak  >:D
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Június 08. - 07:56:59
Válasz #1554

Torony

Vendég
Már vinnyognak a tv-ben  ;D ;D ;D
Ezek után tutti az előrehozott választás, vagy a szocik 10 alá csúsznak  >:D

perszehogy megy a nagy plénum előtti hattyú halála, mer ilyenkor soha senkinek nem fogadták még el a lemondását... sebaj, az országban van 67ezer meleg drogos, ez m ár kiderült :D

2009. Június 08. - 09:47:03
Válasz #1555
Nem elérhető

Boresz


dávidebolanéni gyócerek hatása alatt volt,vagy másik szavazást nézett mielőtt éjjel nyilatkozott?
milyen erőről beszélt?

"az MSZP és Fidesz politikájával szemben két erő létezik, az egyik a Jobbik, a másik pedig az MDF. "
 ????... ????... ????... ????... ????...

mod: a drogos,homár liberélisok hol maradtak? max 2001-en lehetnek nemhogy kétszázezeregyen ( muhahahahaha )
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Június 08. - 10:09:10
Válasz #1556
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az igazi pofáraesés hehhehhehhe >:D :).

Ez így van rendjén,csak azt nem értem,hogy kerülhetett be 4 MSZP-s az EU parlamentbe,bennük még nem csalódtak eleget az emberek?

Kiderült már a pár év alatt,hogy a nagyobb pártok mind behódoltak már a vadkapitalista paraszt rendnek amiszerint a világ/EU/Magyarország működik.Éppen ezért már többet biztos nem szavazok egyik nagy pártra sem :---- :-/-.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Június 08. - 10:33:14
Válasz #1557
Nem elérhető

Johnnyx


Itt meg lehet nézni az összesített Uniós eredményt, illetve országonkénti bontásban is:
http://www.euronews.com/link.php?url=----://news.bbc.co.uk/go/rss/-/2/hi/europe/8088309.stm
Egyetek zabot!

2009. Június 08. - 10:42:24
Válasz #1558
Nem elérhető

Boresz


egy másik fórumon olvastam egy hozzászólást aki megemlítette hogy a jobbik keményen jelen van ott ,ahol "nincs" cigánybűnözés......és valóban ,keleti részen elverték az elvtársakat
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Június 08. - 10:44:25
Válasz #1559
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
monnyanak le!!! :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"