2024. Május 23. - 11:45:49
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 402227 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

2009. Február 17. - 12:47:53
Válasz #390
Nem elérhető

K.F.


Igazad van ezzel viszont ha egy kicsit mögénézünk akkor már inkább sajnálni kellene ezeket az embereket, és nem feltétlenül azért vesz fel hitelt mert buta **:))))* és nem tudja hogy a 4005 THM mit jelent, hanme azér tmert rákényszerül!!!
A provident azoknak ad hitelt aki más banknál nem megfelelő adós, kvázi nem kap hitelt. Ha arra kell hogy a gyerekemnek kaját adjék, felveszem akárhonann, akármennyiért...és nem gondolok bele a következményekbe.
A baj megint a kurva rendszerrel van. Minek a PSZÁF???Minek felügyelet??Legális uzsora! Sehol máshol a világon nincs ilyen , és ukrajnán meg oroszokon kivül, sehol nem adódosodtak külföldi devizában ilyen mérétkben az emberek!! Mi a fasznak van a PSZÁF? Azért hogy a sok faszrázó diplomásnak legyen munkahelye..De mondjon valaki 1etlen egy dolgot, amit a pszáf az utóbbi 10 évben építő jelleggel tett a társadalomért???? ***)))) :-<

2009. Február 17. - 13:02:18
Válasz #391
Nem elérhető

FirstLady


Igazad van ezzel viszont ha egy kicsit mögénézünk akkor már inkább sajnálni kellene ezeket az embereket, és nem feltétlenül azért vesz fel hitelt mert buta **:))))* és nem tudja hogy a 4005 THM mit jelent, hanme azér tmert rákényszerül!!!
A provident azoknak ad hitelt aki más banknál nem megfelelő adós, kvázi nem kap hitelt. Ha arra kell hogy a gyerekemnek kaját adjék, felveszem akárhonann, akármennyiért...és nem gondolok bele a következményekbe.
A baj megint a kurva rendszerrel van. Minek a PSZÁF???Minek felügyelet??Legális uzsora! Sehol máshol a világon nincs ilyen , és ukrajnán meg oroszokon kivül, sehol nem adódosodtak külföldi devizában ilyen mérétkben az emberek!! Mi a fasznak van a PSZÁF? Azért hogy a sok faszrázó diplomásnak legyen munkahelye..De mondjon valaki 1etlen egy dolgot, amit a pszáf az utóbbi 10 évben építő jelleggel tett a társadalomért???? ***)))) :-<
Na de azt ugye nem gondolod, hogy azok tüntettek, akik kajára vettek fel hitelt... meg azt is megnézném azért, hogy a hitelt felvettek hány %-a volt "rászoruló"... Mert ugye, nem tudok adni a gyereknek enni, felhívom a provit, hoznak 20.000-et, de várjá, mer köv. héttől azt hetetne kell törleszteni!!! Szóval, ha nincs pénzem kajára, akkor egy hét múlva lesz, és tudom is visszafizetni? Hát persze, hogy nem, ezért aki valóban rászorulna, az nem is veszi fel...

Valóban a köznyelvben legális uzsora, ahogy bele is írtam idézőjelben az előző posztomba, de valójában nem felel meg az uzsorának mert ezek a követelmények teljesülnek, tehát nem uzsoraszerződés a szerződés, ha:

valaki azért vesz fel kölcsönt akár rendkívül kedvezőtlen feltételekkel is, mert különben elesne egy nagy haszonnal kecsegtető üzlettől.

Vagy:

akkor sem állapítható meg a szerződés uzsorás jellege, ha az egyik fél nem ismeri azokat a tényeket, amelyek a másik fél helyzetét kedvezőtlenné, kiszolgáltatottá teszik.

Netán:

ha valaki annyira ragaszkodik egy konkrét dolog megszerzéséhez, hogy ennek érdekében a forgalmi értéket jelentősen meghaladó vételárat is hajlandó megfizetni.

A legtöbb esetben ezek játszanak...

Egyébként pedig ha egy ügyfél - vagy a hitel más érintettje - úgy vélte, hogy a kölcsönszerződésben fellelhetők az uzsorára utaló jelek, akkor eddig is indíthatott polgári eljárást, feltűnően nagy értékkülönbségre hivatkozva kérve a szerződés semmissé nyilvánítását... Eddig azonban nem volt ilyen...

Torony, ezt írtam én is az előtte lévő postban ;) :
Komolyan, ezt nem hiszem el, úgy csinálnak, mintha valaki kényszerítette volna arra ezeket, hogy felvegyék a "leglális uzsorahitelt"...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 17. - 13:13:26
Válasz #392
Nem elérhető

madinorbi


Miért nem tiltják be egyáltalán, csak nálunk meg néhány keleti országban legális eleve.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 17. - 13:15:50
Válasz #393
Nem elérhető

FirstLady


Miért nem tiltják be egyáltalán, csak nálunk meg néhány keleti országban legális eleve.
Azért, mert van rá igény... és még mindig jobbak a feltételek, mint az igazi uzsoránál.
De azért ne csináljuk már úgy, mintha kötelező lenne felvenni...

De mindegy is, mert nekik is jól segítenek majd, a tűzoltók meg az orvosok pedig nem kapnak túlórapénzt, és sokan nem is tüntenthetnek a mávosokkal ellentétben... hajrá... ˝=/
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 17. - 13:20:56
Válasz #394
Nem elérhető

madinorbi


Ezért kell nemzeti diktatúra, mert hiába van 20-25% aki versenyképes, tehetséges, kreatív, a sok felelőtlen állat szétbarmol mindent.
Az hogy van rá igény az egy dolog, mert angliában is volna, vagy bárhol máshol, csak ott éppen nem gyűlöli a vezető a polgárait és nem engedi ezeket felvenni, fogyasztóvédelem sincs itthon, pedig ha valahol kell tejelni az pont Magyarország és bőven megérdemelné azt a polgár, hogy az óriási terhek miatt, kicsit gondolkodjon helyette a vezető, ezért fizeted, ezért tartod fenn a parlamentet a hivatalrendszert és bármi mást.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 17. - 13:52:32
Válasz #395
Nem elérhető

lue


Példa a kölcsönkonstrukcióra

A kölcsön összege:          200 000 Ft

A kölcsön futamideje:      54 hét

Heti törlesztőrészlet:       6 800 Ft

THM:                                    262,44%
 ;D ;D ;D

2009. Február 17. - 14:05:20
Válasz #396
Nem elérhető

like.no.other


A sheriffes cikk valami hatalmas!  ****:))))))

2009. Február 17. - 14:12:02
Válasz #397
Nem elérhető

K.F.


Firstlady!
Az igényel hitelt, akinek szüksége van rá(sztem ebben 1etértünk) Akinek van pénze annak nem kell hitel.
A provident azoknak ad hitelt, akinek a hitelt a legutolsó bank sem fogadja be. ->kvázi rászorul.
Az hogy jogilag uzsoraszerződés vagy nem, az csak egy dolog..attól még erkölcstelen, és egy felügyelőapparátusnak sem szúrt szemet eddig....

2009. Február 17. - 14:55:16
Válasz #398
Nem elérhető

lue



2009. Február 17. - 15:04:39
Válasz #399
Nem elérhető

Gabe


Az Arizonai sheriff példát mutathatna itt is, mert ugye mondja már el nekem valaki, hogy a mai -magyarországi viszonyokban a büntetés-végrehajtó intézetek nevében mit takar a BÜNTETÉS???!!!
A providentről pedig az a véleményem, hogy sajnos a buta ember rengeteg, ők pedig ezt ki is használják.
Ha én adnék valakinek így kölcsön, engem még be is varrnának, ezek meg vígan reklámoznak főműsoridőben, még a txt esti műsorának az oldalán is ott villognak!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 17. - 15:16:35
Válasz #400

Torony

Vendég
elmondom; a sok jogvédő paraszt szerint a szabadságevsztéses büntetés célja a nevében is benne van - szabadság megvonása. ez szerintük csak eddig terjedhet, sőt egyesek szerint már ez is alkotmányellenes... tehát ami nem pusztán a szabadság megvonása, az már az emberi méltóságot mint alkotmányos alapjogot korlátozza, tehát elfogadhatatlan. Liberalizmus rulez.

Szeretném ugyanezt az indoklást hallani, miután egy ork kirabolta és összeverte (talán meg is erőszakolta) a 13 éves lányát. Lehet, hogy az már úgy hangozna, hogy "állítsuk vissza a halálbüntetést!" ?

2009. Február 17. - 18:41:30
Válasz #401
Nem elérhető

Gabe


Drazsénak és barátainak kívánok egy ilyen békés, meghitt esti testmozgást!
Esetleg a gyerekének, vagy (mint később látható) az édesanyjának!

http://www.youtube.com/watch?v=5VUb3Xe3TG8&feature=related
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 17. - 18:47:18
Válasz #402
Nem elérhető

FirstLady


Drazsénak és barátainak kívánok egy ilyen békés, meghitt esti testmozgást!
Esetleg a gyerekének, vagy (mint később látható) az édesanyjának!

http://www.youtube.com/watch?v=5VUb3Xe3TG8&feature=related
Hááát, egy ugyenilyen sztorit intézett el egy kedves soproni fórumos... elég hatásosan @:-) @:-) @:-) @:-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 17. - 18:55:49
Válasz #403
Nem elérhető

Gabe


Bővebben?
Mondjuk hihetetlen a srác önuralma, vagy félelme, nem tudom!
Én tuti, hogy az első, de max. a második ütés után páros lábbal tapostam volna a 20kilós félmeztelen májktájszont!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 17. - 18:59:15
Válasz #404
Nem elérhető

lue


a  gyerek szétbxszta  volna  csak ottt voltak a  csira  haverjai_ te  én ugy  szajbaverném az ilyen 50kg-csicskákat hogy  megdxglene undorito amit ezek  csinalnak &5*