2024. Május 23. - 11:00:15
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 402210 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2009. Március 05. - 15:20:06
Válasz #735
Nem elérhető

Johnnyx


Igyekszem nem nagyon okoskodni ebben a topikban és visszafogni magam, de ez azért sok(k), Johnnyx. A reagálásom nem neked szól, ne értsd félre (amúgy tegnap keróval elmentünk egymás mellett, csak nem figyeltél)

Hogy lehet nem egyetérteni a kettős állampolgársággal?

Fogyóban van Európa népessége ( egy-két kivétel ország), Magyarországot tekintve, 1980-ig a  (teljes) termékenységi arány 2 felett volt, ma kb 1,3! Ahhoz, hogy változatlan legyen a népességszám, ez 2,1 kellene, hogy legyen. Nem fogom végigvinni részletesen a gondolatot, úgyse olvassa senki a hosszú posztokat, de leírom, mert ha 1-2 ember elgondolkodik rajta, már megérte. Magyarországon évente 35-40ezerrel halnak meg többen, mint születnek évente. Évente egy Gyula, Hódmezővásárhely méretű város eltűnik.

Németország kb 82 millió lakosú, amiből 3 millió török...elviselik, mert a törökök annyian vannak, hogy nem kell integrálódniuk a németekhez, mert mindenhol találnak honfitársat, aki segít (boltban, hivatalban, orvosnál...).
Egyes adatok szerint pár évtizeden belül Mo-nak 2 millió (!) plusz munkaerőre lesz szüksége, annyira el fogunk fogyni (ez történik tőlünk Nyugatra is).
Ez lenne a közgazdasági motívuma a kedvezményezett állampolgárságnak.

A társadalmi-politikai megfontolás mögötte pedig az, hogy Románia is EU tagország lett 2007-ben (ugye fenyegettek, hogy huszonvalamennyi román ellepi majd az országot), ergo, a kapuk ígyis-úgyis megnyílnak a Belső Piac előtt...
És ha úgyis szüksége lesz az országnak plusz munkaerőre/népességre, akkor miért ne a kint élő magyaroknak teremtünk esélyt (akiknek a kultúrájuk, nyelvük!, életmódjuk...stb hasonló v. épp ugyanolyan, mint a miénk), miért kell megvárnunk, míg Kínából, Indiából, meg az isten tudja honnan vándorolnak majd be? 

A kérdés költői volt...

Na Endre:
1. Boccs, hogy nem vettelek észre - általában kurva figyelmetlen vagyok - nyugodtan ordíts rám legközelebb (azért ne úgy, hogy leboruljak a bicikliről)  ;D
2. Én nekem a problémám az volt a kettős állampolgársággal, hogy ebben a kezdeményezésben automatikusan járt volna minden határon túli magyarnak. Hogy  ez mért probléma? Két féleképp is meg lehet közelíteni: (1) ahogy én is csak azt az állampolgárságot kapom meg, ahol születtem, más mért kapjon többet? (2) sokan vallanák oyanok is magukat magyarnak - állítólag - akik valójában nem azok, pl. roma kisebbség.
3. A romániai és szlovákiai magyarok problámája az uniós csatlakozással szerintem megoldódott. A Vajdaságbeliek esetében pedig meg lehetne könnyíteni az allampolgársághoz való jutást.
4. Azzal természetesen maximálisan egyet értek, hogy "ha úgyis szüksége lesz az országnak plusz munkaerőre/népességre, akkor miért ne a kint élő magyaroknak teremtünk esélyt".
Egyetek zabot!

2009. Március 05. - 15:32:09
Válasz #736
Nem elérhető

madinorbi


szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 05. - 18:49:51
Válasz #737
Nem elérhető

Gabe


Népszavazás indul hamarost, a híres Szepessy Zsolt révén, Monok polgármestere (aki a segélyért dolgoztatja a tetveseket). ;D

"„Akarja-e Ön, hogy az Országgyűlés a büntető törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvényt akként módosítsa, hogy ne legyen büntethető az a személy, aki saját, illetőleg mások személyét, tulajdonát, testi épségét, életét fenyegető, veszélyeztető jogtalan támadást vagy magatartást – ideértve a büntető törvénykönyv tényállásait és azok szabálysértési alakzatait – úgy akadályoz meg vagy előz meg, hogy a megakadályozáshoz, megelőzéshez szükséges mértéket bármilyen arányban, bármilyen eszközzel túllépi; még akkor sem, ha a támadás megakadályozása, megelőzése közben vagy annak következtében a támadó súlyosan megsérül vagy életét veszti?”
@:-)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 05. - 19:02:05
Válasz #738
Nem elérhető

Gabe


Johnnyx nem mondod komolyan, hogy te magánkézbe adnád a kórházakat, hogy ilyen hospinvestek lopják ki belőle azt is, ami még ér valamit, aztán önös érdekek szerint "reformálják" a működést ilyen szadeszes érdekeltségű görények!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 05. - 19:25:40
Válasz #739
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Felgyorsultak az események... ;D

2009. Március 05. - 19:55:23
Válasz #740
Nem elérhető

doncicco


Na Endre:
1. Boccs, hogy nem vettelek észre - általában kurva figyelmetlen vagyok - nyugodtan ordíts rám legközelebb (azért ne úgy, hogy leboruljak a bicikliről) 
2. Én nekem a problémám az volt a kettős állampolgársággal, hogy ebben a kezdeményezésben automatikusan járt volna minden határon túli magyarnak. Hogy  ez mért probléma? Két féleképp is meg lehet közelíteni: (1) ahogy én is csak azt az állampolgárságot kapom meg, ahol születtem, más mért kapjon többet? (2) sokan vallanák oyanok is magukat magyarnak - állítólag - akik valójában nem azok, pl. roma kisebbség.
3. A romániai és szlovákiai magyarok problámája az uniós csatlakozással szerintem megoldódott. A Vajdaságbeliek esetében pedig meg lehetne könnyíteni az allampolgársághoz való jutást.
4. Azzal természetesen maximálisan egyet értek, hogy "ha úgyis szüksége lesz az országnak plusz munkaerőre/népességre, akkor miért ne a kint élő magyaroknak teremtünk esélyt".


Ők is magyarnak születtek, születnek csak éppen nem tehetnek róla, hogy a történelem így elbánt velük..felelősséget irántuk nekünk kell - és úgy gondolom nem túlzás - kötelességünk viselni.

Nagyon idealisztikus és elhamarkodott gondolat kijelenteni, hogy az eu csatlakozás megoldotta a határon túl élő magyarok valamennyi problémáját! Tekintsük végig a közelmultat, a baráti szlovákiában (önmagukért beszélnek az események), a románok talán szemfülesebbek ügyesen kirekesztették a kormány koalícióból az RMDSZ-t és máris megkezdték a magyarlakta, székelyföldi területek közhivatali vezetőinek románra cserélését a hatályban levő kissebbségi törvénnyel ellentétesen. pl: a legsötétebb Ceausescu időben is magyar könyvtár igazgatója volt a Sepsiszentgyörgyi könyvtárnak, most - az eu-ban(!) - két hónapja románt neveztek ki.

Be kellene ismerni, hogy a korábbi magyar területeket jelenleg birtoklók, addig tartottak joggal a magyar külpolitikától amíg érdekeik miatt tartaniuk kellett és ezen érdekek között szerepelt az eu csatlakozás is.. Most szrnak az egészre. 

2009. Március 05. - 20:00:58
Válasz #741

Torony

Vendég
http://index.hu/belfold/2009/03/05/forduloponton_a_roma_politika/?rnd=116

kinyílt a zsebemben a bicska... ÉN követelek pozitív diszkriminációt, bazmeg, ÉN, a kibaszott ADÓFIZETŐ!!!!

2009. Március 05. - 20:09:55
Válasz #742
Nem elérhető

Gabe


http://www.youtube.com/watch?v=Bjhs2wol-ko ECHO TV foreva!  @:-)
Ilyen műsort még az elkorcsosult ballib kormányzás alatt nem láttam, mindenki küldje el az ismerőseinek, hogy akik szemellenzőn keresztül látják a mai Magyarországot, azok is felébredjenek!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 05. - 20:15:41
Válasz #743

Torony

Vendég
Á, ez a videó nyers, tömény fasizmus, rasszizmus és diszkrimináció! Jogvédők, RIJJJADÓÓÓÓÓÓÓÓ...

2009. Március 05. - 20:24:12
Válasz #744
Nem elérhető

Gabe


Csődkirálynak nevezték Fletót a tüntetők
Befelé is, kifelé is megmosolyogta az őt kifütyülő tüntetőket a Capa-gyűjtemény megnyitójára érkező Gyurcsány Ferenc.
Az egytucatnyi tiltakozó, „Csuklasz, Feri? Obama emleget!” és „Ő a csődkirály” feliratú táblákat emelt a magasba a nemzeti múzeum előtt. Az intézmény egyébként kormányzati segítséggel tudta megrendezni a kiállítást: a Gyurcsány-kabinet ugyanis 300 millió forintot adott a neves fotós munkáinak megvásárlására.

OMG ˝=/
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 05. - 20:27:06
Válasz #745

Torony

Vendég
Biztos valami span... mutyisztán rulez!

2009. Március 05. - 21:08:49
Válasz #746
Nem elérhető

Boresz


http://index.hu/belfold/2009/03/05/forduloponton_a_roma_politika/?rnd=116

kinyílt a zsebemben a bicska... ÉN követelek pozitív diszkriminációt, bazmeg, ÉN, a kibaszott ADÓFIZETŐ!!!!
hogyne persze,és adózáson felül adjam pénzemet a helyi bantu vezetőnek,és belátása szerint elkölti. külön megyét adni nekik,és kész.leválasztani tőlünk,aztán sírhat a szájuk.ott aztán követelőzhetnek.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Március 06. - 08:01:31
Válasz #747
Nem elérhető

madinorbi


Na Endre:
1. Boccs, hogy nem vettelek észre - általában kurva figyelmetlen vagyok - nyugodtan ordíts rám legközelebb (azért ne úgy, hogy leboruljak a bicikliről) 
2. Én nekem a problémám az volt a kettős állampolgársággal, hogy ebben a kezdeményezésben automatikusan járt volna minden határon túli magyarnak. Hogy  ez mért probléma? Két féleképp is meg lehet közelíteni: (1) ahogy én is csak azt az állampolgárságot kapom meg, ahol születtem, más mért kapjon többet? (2) sokan vallanák oyanok is magukat magyarnak - állítólag - akik valójában nem azok, pl. roma kisebbség.
3. A romániai és szlovákiai magyarok problámája az uniós csatlakozással szerintem megoldódott. A Vajdaságbeliek esetében pedig meg lehetne könnyíteni az allampolgársághoz való jutást.
4. Azzal természetesen maximálisan egyet értek, hogy "ha úgyis szüksége lesz az országnak plusz munkaerőre/népességre, akkor miért ne a kint élő magyaroknak teremtünk esélyt".


Ők is magyarnak születtek, születnek csak éppen nem tehetnek róla, hogy a történelem így elbánt velük..felelősséget irántuk nekünk kell - és úgy gondolom nem túlzás - kötelességünk viselni.

Nagyon idealisztikus és elhamarkodott gondolat kijelenteni, hogy az eu csatlakozás megoldotta a határon túl élő magyarok valamennyi problémáját! Tekintsük végig a közelmultat, a baráti szlovákiában (önmagukért beszélnek az események), a románok talán szemfülesebbek ügyesen kirekesztették a kormány koalícióból az RMDSZ-t és máris megkezdték a magyarlakta, székelyföldi területek közhivatali vezetőinek románra cserélését a hatályban levő kissebbségi törvénnyel ellentétesen. pl: a legsötétebb Ceausescu időben is magyar könyvtár igazgatója volt a Sepsiszentgyörgyi könyvtárnak, most - az eu-ban(!) - két hónapja románt neveztek ki.

Be kellene ismerni, hogy a korábbi magyar területeket jelenleg birtoklók, addig tartottak joggal a magyar külpolitikától amíg érdekeik miatt tartaniuk kellett és ezen érdekek között szerepelt az eu csatlakozás is.. Most szrnak az egészre. 
Pontosan
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 06. - 10:29:03
Válasz #748

Torony

Vendég
drága barátom, az jelenleg 97 oldal... mely részére vagy kíváncsi?

 :D :D :D

jóvanna, valszeg erre kíváncsi:

"A jogos védelem
29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.
(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.
(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében."


Nakérem, ez az, ami csak elméletben létezik nálunk.
Akkor - ha jól értelmezem - ha módosítják a fent említettre, akkor nem kell utólag mérlegelni, hogy ijedtség vagy felindulás miatt történt, ami történt. És gondolom Torony, arra gondoltál, hogy pont ezzel a dologgal van a probléma a gyakorlatban.
Vagyis ezt figyelembe véve jogos a módosítás. Végre egy értelmes népszavazási kezdeményezés!

kénytelen vagyok a szlovákokkal példálózni;

tavaly két új jogszabály látott napvilágot - illetéktelen behatolást bármilyen módszerrel el lehet hárítani, másrészt kizárólag home defence céllal minden 18 évét betöltött, büntetlen előéletű szlovák állampolgár jogosult egy darab ismétlő sörétest tartani. Mondom, otthonra, kizárólag.

Hát nem szép lenne? Mossberg 500A ott pihen az ágy alatt, kérdezni sem vagyok köteles, ha betör valaki - és magyarázkodni sem...

angolul beszélőknek:

http://www.rmgo.org/images/GunFacts4-2-Press.pdf

2009. Március 06. - 13:13:40
Válasz #749
Nem elérhető

God Vazzeg


Én nem értek egyet azzal, hogy legyen kettős állampolgárság. Miért is lenne? Alanyi jogon? Milyen alapon? Tessék valamihez kötni. Én akikkel beszéltem erdélyi magyarokkal, az egyik se akart onnan áttelepülni. Viszont aki ott nagyon szegény, lecsúszott, az látott volna ebben fantáziát. Érdekes. Miért fogadjunk be minden semmirekellőt mi, amikor nekünk is van elég? Gondoljátok hogy aki ott nincstelen, az itt hirtelen jómunkásember lesz? Ugyanmár. Ide a cégeket kell elsősorban csábítani, a gazdaságunk fellendítésével, és a hazai munkaerőpiacot megerősíteni. Van itt is nagyon sok éhes száj, először azokat kellene betömni nem? Ja hogy ha lenne munka, menne a gazdaság, lassan megvalósulhatna egy társadalmi jólét? És akkor merne a magyar szülni? Akkor nem kellene az idegen munkaerő?

Hm, sok kérdés, szerintem logikus lenne ez az út, persze először a milliárdos mutyizásokat kellene megszüntetni, mert tényleg fejétől büdös a hal.