2024. Május 23. - 10:09:16
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 402188 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Március 06. - 20:30:50
Válasz #780
Nem elérhető

God Vazzeg


á én nem vagyok békebíró meg régi arc itt, de te geronimo,most azt hiszem azt csinálod gyakorlatban, amit elméletben azok csinálnak, akikkel problémád van, ne vedd sértésnek, de vhogy ugy jön le..

 :-)!

2009. Március 06. - 20:38:38
Válasz #781

csery

Vendég
Thank u God.

2009. Március 06. - 22:22:50
Válasz #782
Nem elérhető

Geronimo


Figyelj ide te kicsi Istennek magát képzelő  ;D,eszem ágában sincs belopni magamat senki szívébe pláne az ilyen sötét  agyilag zokni szinten lévő alakba nem, aki úgy el van tévedve mint piroska a zöld erőbe.Megint csak általánosítasz ...minden emberbe van rossz és jó ugyan így az erdélyi magyarban is,én személy szerint egy embert nem származása hanem cselekedetei szerint ítélek meg ...nálunk is volt- van olyan Magyarországi aki nálunk jött üzletelni és követett el dolgokat ami nem kicsit lenne felháborító ettől függetlenül még nem mondom azt,hogy mindegyforma.Én Magyarországon kérhetném a magyar állampolgárságot,mert letelepedett vagyok már 10 éve és ,mert a felmenőim is Magyarországon éltek,élnek stb. ennek ellenére eszem ágában sincs,hogy kérjem...sőt azt merem mondani,hogy amilyen szinten van ma Magyarország nem sok olyat találsz nálunk aki átköltözne a jobb élet reményében  ;D ;D ;D abban inkább neked kell reménykedni,mert ahogy most áll Magyarország ... nos  közelebb van a csődhőz ,mint a jobb élethez való reményhez sajna  :-\ Én ezzel ezt a témát lezártam,mert neked úgyis van egy ideológiád ... és folytathatnák ezt bármeddig,de nem látom értelmét korlátolt emberel cseverészni /:-)

2009. Március 06. - 22:24:02
Válasz #783
Nem elérhető

FirstLady


Már megint a személyeskedés... legközelebb Geronimo az ilyen jellegű postot nem engedem ki... privátban intézd az ilyesmit, legyél kedves...
 :-!!!
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 06. - 22:29:34
Válasz #784
Nem elérhető

Geronimo


Már megint a személyeskedés... legközelebb Geronimo az ilyen jellegű postot nem engedem ki... privátban intézd az ilyesmit, legyél kedves...
 :-!!!

   Én befejeztem  ezt a témát, nem lesz szükség esetleges moderálásra  :-){

2009. Március 06. - 22:30:21
Válasz #785
Nem elérhető

FirstLady


Már megint a személyeskedés... legközelebb Geronimo az ilyen jellegű postot nem engedem ki... privátban intézd az ilyesmit, legyél kedves...
 :-!!!

   Én befejeztem  ezt a témát, nem lesz szükség esetleges moderálásra  :-){
Okéj 8-) ****:)))))) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 06. - 23:04:05
Válasz #786
Nem elérhető

doncicco


Forró lett a levegő jóbarátok.

A magyar állampolgárság inkább gesztusértékű morális kérdés mint valódi jogokat eredeztető jogi aktus. Ez az alapvető lényege. De nem szabad összekeverni a személyek szabad mozgásához, helyváltoztatásához való úniós alapjoggal, amely az érintett országok eu csatlakozása óta egyébként is adott.

Morális kérdés elsősorban, de megoldást csak közigazgatási eszközökkel lehet elérni. Rengeteg példa van már erre a világban pl.: britt, francia vagy éppen a román. Alanyi jogon teszik lehetővé valamennyi,- magukat a nemzethez tartozónak valló - polgár részére az állampolgárság megszerzését. A jogok gyakorlásában van némi különbség a jelenlegi határon belül illetve kívül élők közt. Úgy gondolom senkit nem sértene egy egy árnyalatnyi különbség, de abban biztos vagyok, hogy a határon túl élők számára még egy egyszerű deklaratív jellegű a magyar nemzethez tartozás tényét megállpító  oklevél is többet jelentene hangzatos ígéreteknél, szoboravatásoknál és soha meg nem valósuló gőzös gazdasági elképzeléseknél. Végtére is egy nemzet vagyunk, ennyire nem merjük beismerni?????????

2009. Március 07. - 00:32:04
Válasz #787
Nem elérhető

God Vazzeg


Drazsékovicsot lemondatták, ez igaz? Most hallottam  8)  d:)

2009. Március 07. - 09:23:33
Válasz #788

Torony

Vendég
Drazsékovicsot lemondatták, ez igaz? Most hallottam  8)  d:)

Istenem, esküszöm pezsgőt nyitnék...

2009. Március 07. - 09:40:06
Válasz #789
Nem elérhető

FirstLady


Garamvölgyi távozik a posztjáról, de Draskovicsról nem látok semmi ilyesmit...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 07. - 10:17:45
Válasz #790
Nem elérhető

God Vazzeg


Garamvölgyi távozik a posztjáról, de Draskovicsról nem látok semmi ilyesmit...

Ennyit erről  !+"%  8)

2009. Március 07. - 11:10:22
Válasz #791
Nem elérhető

madinorbi


Forró lett a levegő jóbarátok.

A magyar állampolgárság inkább gesztusértékű morális kérdés mint valódi jogokat eredeztető jogi aktus. Ez az alapvető lényege. De nem szabad összekeverni a személyek szabad mozgásához, helyváltoztatásához való úniós alapjoggal, amely az érintett országok eu csatlakozása óta egyébként is adott.

Morális kérdés elsősorban, de megoldást csak közigazgatási eszközökkel lehet elérni. Rengeteg példa van már erre a világban pl.: britt, francia vagy éppen a román. Alanyi jogon teszik lehetővé valamennyi,- magukat a nemzethez tartozónak valló - polgár részére az állampolgárság megszerzését. A jogok gyakorlásában van némi különbség a jelenlegi határon belül illetve kívül élők közt. Úgy gondolom senkit nem sértene egy egy árnyalatnyi különbség, de abban biztos vagyok, hogy a határon túl élők számára még egy egyszerű deklaratív jellegű a magyar nemzethez tartozás tényét megállpító  oklevél is többet jelentene hangzatos ígéreteknél, szoboravatásoknál és soha meg nem valósuló gőzös gazdasági elképzeléseknél. Végtére is egy nemzet vagyunk, ennyire nem merjük beismerni?????????
Pontosan, de ezt már én is leírtam, hogy mindenhol megadatik a kettős állampolgárság lehetősége a földön (még európán kívül is), azok az afgánok akik beültek a bazilikába 3-5 évet fognak a menekült táborban tartózkodni és megkapják az állampolgárságot, a kínaiak dettó persze ők nem tartózkodnak táborban sem, az izraeliek egy csettintésre megkapják, fekete pákó és millió néger is állampolgár, na most az itt felsorolt fajták a papíruson kívül semmilyen módon nem köthetőek hazánkhoz, azok az erdélyiek, délvidékiek, felvidékiek akiknek minden felmenője 1000 évig magyar volt, szolgálták, építették az országot, ki vannak rekesztve és nem lehetnek közöttünk. "Profi" milliárdokat felemésztő ellen kampánnyal lehetett olyan szintű morális válságot elérni a kérdéssel kapcsolatosan, mint amilyet itt 2-3 ember a magáénak vall, világosan tisztán elmondták a baloldali politikusok, hogy ha a kinn rekedtek megkapják az állampolgárságot, (amivel együtt jár a szavazati jog is feltéve ha van legalább ideiglenes lakcíme itt nálunk), soha nem nyerhet baloldali párt választást és eltűnik a bal és jobb oldal által generált "demokratikus" megosztottság, azaz a külföldi befolyás és tőkekiáramlás is (Eörsi Mátyás szdsz). Gyurcsány könyvében is világosan kifejti, hogy miért is kellett ezt leszavaztatni, olvasta valaki ?
Sztem a kétkedő bomlasztók számolják össze hány darab kinn rekedt magyar van a fórumon  (10et kapásból tudok), valószínűleg örömmel fogadták a témához való hozzáállását egyeseknek.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 07. - 12:06:13
Válasz #792
Nem elérhető

doncicco



Valóban lemérhető még itt a fórumon is mennyire sikeres volt a "divide et impera" stratégia, remélem utolsó napjait éli az előidéző hatalom.

2009. Március 07. - 15:02:08
Válasz #793
Nem elérhető

Johnnyx


Forró lett a levegő jóbarátok.

A magyar állampolgárság inkább gesztusértékű morális kérdés mint valódi jogokat eredeztető jogi aktus. Ez az alapvető lényege. De nem szabad összekeverni a személyek szabad mozgásához, helyváltoztatásához való úniós alapjoggal, amely az érintett országok eu csatlakozása óta egyébként is adott.

Morális kérdés elsősorban, de megoldást csak közigazgatási eszközökkel lehet elérni. Rengeteg példa van már erre a világban pl.: britt, francia vagy éppen a román. Alanyi jogon teszik lehetővé valamennyi,- magukat a nemzethez tartozónak valló - polgár részére az állampolgárság megszerzését. A jogok gyakorlásában van némi különbség a jelenlegi határon belül illetve kívül élők közt. Úgy gondolom senkit nem sértene egy egy árnyalatnyi különbség, de abban biztos vagyok, hogy a határon túl élők számára még egy egyszerű deklaratív jellegű a magyar nemzethez tartozás tényét megállpító  oklevél is többet jelentene hangzatos ígéreteknél, szoboravatásoknál és soha meg nem valósuló gőzös gazdasági elképzeléseknél. Végtére is egy nemzet vagyunk, ennyire nem merjük beismerni?????????
Pontosan, de ezt már én is leírtam, hogy mindenhol megadatik a kettős állampolgárság lehetősége a földön (még európán kívül is), azok az afgánok akik beültek a bazilikába 3-5 évet fognak a menekült táborban tartózkodni és megkapják az állampolgárságot, a kínaiak dettó persze ők nem tartózkodnak táborban sem, az izraeliek egy csettintésre megkapják, fekete pákó és millió néger is állampolgár, na most az itt felsorolt fajták a papíruson kívül semmilyen módon nem köthetőek hazánkhoz, azok az erdélyiek, délvidékiek, felvidékiek akiknek minden felmenője 1000 évig magyar volt, szolgálták, építették az országot, ki vannak rekesztve és nem lehetnek közöttünk. "Profi" milliárdokat felemésztő ellen kampánnyal lehetett olyan szintű morális válságot elérni a kérdéssel kapcsolatosan, mint amilyet itt 2-3 ember a magáénak vall, világosan tisztán elmondták a baloldali politikusok, hogy ha a kinn rekedtek megkapják az állampolgárságot, (amivel együtt jár a szavazati jog is feltéve ha van legalább ideiglenes lakcíme itt nálunk), soha nem nyerhet baloldali párt választást és eltűnik a bal és jobb oldal által generált "demokratikus" megosztottság, azaz a külföldi befolyás és tőkekiáramlás is (Eörsi Mátyás szdsz). Gyurcsány könyvében is világosan kifejti, hogy miért is kellett ezt leszavaztatni, olvasta valaki ?
Sztem a kétkedő bomlasztók számolják össze hány darab kinn rekedt magyar van a fórumon  (10et kapásból tudok), valószínűleg örömmel fogadták a témához való hozzáállását egyeseknek.

Erről eszembe jutott valami. Aki magyar állampolgár, az szavazhat a magyar országgyűlési választáson - és persze egyéb népszavazásokon is. Tegyük fel, hogy minden határon túli magyar megkapja az állampolgárságot. Namost ebben az esetben mind szavazhatnak, annak ellenére, hogy nem élnek itt. Én ezt nem tartom jó ötletnek, én sem szavazok olyan ország választásán ahol nem élek.
Egyetek zabot!

2009. Március 07. - 17:02:26
Válasz #794
Nem elérhető

doncicco


Nem feltétlenül terjedne ki az alanyi jogon szerzett állampolgárság valamennyi anyaországbeli joggyakorlásra. A választójog a világban létező példák többségében feltételhez kötött (lakóhely, folyamatos tartózkodás stb.).

Egyébként meg nem gondolnám, hogy sarkalatos kérdés lenne az életükben a magyar országgyűlési választás, sokkal inkább a nemzethez tartozás biztos tudata.