2024. Június 05. - 07:48:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Clomid vagy Nolvadex? Melyik a jobb? (A Nagy Vita, amiről jobb ha többet tudsz)  (Megtekintve 80427 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Április 20. - 21:26:16
Válasz #90
Nem elérhető

George


Má' ki Vagy nevezve, tessék méltósággal viselni a feladatot! ;D egyébként a tesztoszteron emelő hatása a rejtély számomra is, ha nem az ösztrogén leszorítással éri el, akor hogyan?

Mert ez azt jelentené, ha bármely ffi aki nolvát kezd használni - csak önmagában és nem kiegészítésként, ill. levezetésként - majdnem ugyanazt a hatást érheti el mint a legálisan megvásárolható anitaromatázokkal ????...
A nolva eleve legális, zitazonium néven fut a patikákban 8-}

2010. Április 20. - 21:34:39
Válasz #91
Nem elérhető

doncicco


Az összes többi is legális és az általunk ismert neveken futnak a világ különböző országaiban gyógyászati célból a patikákban.Nem erre gondoltam...

2010. Április 20. - 21:35:16
Válasz #92
Nem elérhető

Maszat


egyébként a tesztoszteron emelő hatása a rejtély számomra is, ha nem az ösztrogén leszorítással éri el, akor hogyan?



ne legyél már madár  ;D ;D ;D

utána csak megnéztem, h növeli a tesztoszteron szintet, és még be is másoltam.Most akkor miért kérdezed meg megint? ;D

"stimulálják a megnövelt GnRH(Gonadotropint Kiválasztó Hormon) kiválasztást. Ennek eredménye, hogy az LH(Lutenizáló Hormon) kiválasztás növekszik ezáltal az agyalapi mirigynél, amely emiatt növeli a tesztoszteron szintet a herék munkája révén.""

Hipotalamusz-gnrh ->agyalapi mirigy-LH -> herék-tesztoszteron.  ;D

"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Április 20. - 21:38:35
Válasz #93
Nem elérhető

doncicco



2010. Április 21. - 11:45:31
Válasz #94
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Má' ki Vagy nevezve, tessék méltósággal viselni a feladatot! ;D egyébként a tesztoszteron emelő hatása a rejtély számomra is, ha nem az ösztrogén leszorítással éri el, akor hogyan?

Mert ez azt jelentené, ha bármely ffi aki nolvát kezd használni - csak önmagában és nem kiegészítésként, ill. levezetésként - majdnem ugyanazt a hatást érheti el mint a legálisan megvásárolható anitaromatázokkal ????...

Igaza van maszatnak is. Pontosan fogalmazva nem leszorítja az ösztrogént, de alapjában véve a szervezet szempontjából mégis azt teszi, mivel eléri az ösztrogén receptoroknál, hogy a keringő ösztrogén ne tudja kifejteni a hatását és ha nem tudja kifejteni a hatását, akkor a szervezet szempontjából mintha nem lenne ösztrogén; ...és akkor mi lesz az ösztrogénnel? Kiűrül metabolizmus útján...(13 óra a felezési idő az ösztrogénnél). De itt még nincs vége a mókának. A tesztoszteron termelését növelni kezdi a szervezet.(jó esetben) A nolvadex jobb ebben mint a clomid, ahogy ez már le lett írva, mivel közvetlenül jó hatása van az LH termelési érzékenységre, míg a clomidnak nincs.
De semmiképpen ne vonja le senki azt a következtetést, hogy akkor a Nolvadex és a clomid jó tesztoszteron kieg, mivel nem az és ráadásul hosszútávon sok negatív hatásuk is van.
Többet majd a cikkemben erről...hamarosan  ;)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 21. - 14:09:35
Válasz #95
Nem elérhető

doncicco


Köszönöm Mester ;-oo-; most már tiszta a kép  :-){

Sokat sejtet az utolsó mondat.. :)

2010. Április 22. - 06:43:02
Válasz #96
Nem elérhető

brutusz


Nolva esetében mi minősűl igazán hosszú kezelésnek? nekem is még gyerekorban kialakult gynom van, igazából csak esztétikailag szokott gondot okozni, viszont kúra idején érzékenyebb szokott lenni, még 50 mg provi melett is. ezért már a kúra alatt el kellett kezdenem nolvát is szedni, napi 20 mg-al. ismerem a "zsömlét-zsemlével"-t, de nem volt más mihez nyúlni és ez bejött. most 6és fél héttel vagyok az utolsó susta, 3 héttel az utolsó HCG után, de még mindig szedem. napi 3600 mg tribulus és normál adag t-bomb II megy még, godok se libidóval, se gynoval nincs. gondoltam elhúzom a két doboz t-bomb végéig, de még igazán nem döntöttem el.

2010. Április 22. - 09:35:10
Válasz #97
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Nolva esetében mi minősűl igazán hosszú kezelésnek? nekem is még gyerekorban kialakult gynom van, igazából csak esztétikailag szokott gondot okozni, viszont kúra idején érzékenyebb szokott lenni, még 50 mg provi melett is. ezért már a kúra alatt el kellett kezdenem nolvát is szedni, napi 20 mg-al. ismerem a "zsömlét-zsemlével"-t, de nem volt más mihez nyúlni és ez bejött. most 6és fél héttel vagyok az utolsó susta, 3 héttel az utolsó HCG után, de még mindig szedem. napi 3600 mg tribulus és normál adag t-bomb II megy még, godok se libidóval, se gynoval nincs. gondoltam elhúzom a két doboz t-bomb végéig, de még igazán nem döntöttem el.

Szerintem te félreértetted a zsemlét-zsömlével "teóriját", mivel az a clomid és a nolvadex egyidejű használatára vonatkozott és nem a proviron és a nolvadex együttes használatára. A proviron a te esetedben a sonka, és a nolvadex a zsemle.  :D Semmi probléma nincs azzal, ha valaki együtt használja a proviront a nolvadexxel és azzal se ha valaki a kúra alatt elkezdi, mivel ez a helyes és a normális felhasználóknál általános használat.(bár vannak akik a nolvadex helyett clomidot használnak, de most itt ez nem téma.)

Nincs ilyen, hogy igazán hosszú kezelés, mivel egyéntől függő. Minél rövidebb ideig használja valaki az ilyen anyagokat, mint a nolvadex, annál jobb. Az általános kúra utáni használat 3-6 hét.

Egyébként a nolvadex-el végeztek egy vizsgálatot 2005-ben, ami azt mutatta, hogy a nolvadex(tamoxifén) jó hatással volt a pubertás kori gyno kezelésében.
A raloxifén(EVISTA) még jobb eredményeket mutatott ebben.(3-9 hónapon át tartó kisérleti kezelés volt)

Egyébként, ha a kúrádról írsz, akkor írd le azt is, hogy mik szerepeltek az kúrádban, mert így semmilyen következtetést nem lehet levonni a hozzászólásodból szinte. Csak susta ment? ment más is? Hány hetes volt a kúrád? stb...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 22. - 09:50:24
Válasz #98
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
És akkor még nem is ejtettél szót az Arimidex használatáról....

2010. Április 22. - 09:53:11
Válasz #99
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Annyit viszont beszúrnék EFIT master kiegészítésébe, hogy az ürülés ideje azért függ az alany testzsír százalékától és a felhalmozott vízmennyiségtől is, de azt hiszem ebben az esetben egyáltalán nem számottevő, mert nem verseny előtti testzsírszázalékkal rendelkezik senki.... ***))

2010. Április 22. - 11:32:15
Válasz #100
Nem elérhető

brutusz


8 hetes volt a kúra, az "alap" a susta volt. 3 naponta ment egy, viszont a 4-5 héten minden másnap. az 5. hét végéig koktéloztam egy decaval. az elején szemes stanazolol (5 mg) ment felvezetve egy kicsit (3 nap 3db, 3 nap 4 db, 3 nap 5 db) majd napi 6 amíg el nem fogyott a 200 szem. 4.ik héttől lépett be a szuris wini, minden másnap egy, viszont 10 nappal tovább mint a susta (így végűlis közel 10 hetes a kúra). maradtam a régi HCGs módszernél, eddig nekem bejött, de majd lehet újjítok legközelebb. az utolsó susta után 2 kéttel kezdtem, 3x5 000 NE, 5 naponta. bizosra menve (?) a clomid is ment a HCG indításától, szintén a szokásos 5 napig 2, majd 10 napig 1. (na és itt a zsömle :-)) proviron a HCG előtt 2 nappal maradt el 50 mg/nap), és ha jólemlékszem a 4. héttől raktam be a nolvát, az említett gondok miatt, ami még most is megy napi 20 mg-al. végülis így már 21 hete. a HCGvel együtt indult a t-bomb II és a napi 3600 mg tribulus. szerintem ezek így elég jól megdobhatják a saját teszto termelést, mert eddig nincs erőcsökketnés, sőt...  most diéta van, súlycsökkenés így van, de szerintem az izmot tartom. (6 hét telt el az utolsó susta óta) és ha meglöki a tesztót, gondoltam jó lesz ott egy kis nolva a gondok elkerülése végett.

viszont nyárra terveztem még egy kúrát, de a tervnél hamarabb el kell kezdenem, mert aug. 6.án elutazom 10 napra, ahova nem lenne ajánlott szuris cuccot vinni a vámvizsgálat miatt. két választást látok most lehetségesnek. vagy marad a régi HCGs módszer és ez a 10 nap lesz a szünet, vagy az új szerint menne a HCG. esetlegesen még az is szóba jöhet, hogy a végén csak rövid felezési idejű cucc menne, és akkor a régi szerint menne a HCG, rögtön utána. mindezt azért, hogy legyen szünet is. még a HCGs topikot át kell rágjam ehez megint.
még egy kérdés, a 8 hét t-bomb után mennyi szünetet célszerű tartani egy szuris kúra előtt?

bocs, ha kicsit zavaros :-)

2010. Április 22. - 13:15:52
Válasz #101
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
És akkor még nem is ejtettél szót az Arimidex használatáról....

igen, a proviront mindenki helyettesítse be kedve szerint arimidex-el(vagy más AI termékkel) ha úgy tetszik.  ;)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 22. - 13:19:52
Válasz #102
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor

még egy kérdés, a 8 hét t-bomb után mennyi szünetet célszerű tartani egy szuris kúra előtt?

bocs, ha kicsit zavaros :-)

nem kell szünet a t-bomb és a szuris kúra között. Ne bonyolítsd az isten szerelmére, már így is elég bonyolult vagy... ;D  A 8 hét t-bomb maga a szünet azoknál, akik folyamatosan kúrákon törik a fejüket.  :D.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2010. Április 22. - 15:42:35
Válasz #103
Nem elérhető

brutusz


ok, köszi.
nem olyan bonyolult ez, egy 10x10es exel táblázatba is belefér  ;D biztos áttekinthetőbb lett volna.
eddig az utóbbi években 1 kúra volt, most a másodikat valami gyengébb "versenyfelkészítőnek" szeretném. csak úgy saját kedvtelésből amíg el nem jár az idő felettem  ;D

2010. Április 22. - 17:14:34
Válasz #104
Nem elérhető

Maszat


És akkor még nem is ejtettél szót az Arimidex használatáról....

igen, a proviront mindenki helyettesítse be kedve szerint arimidex-el(vagy más AI termékkel) ha úgy tetszik.  ;)

Én a proviront novedexel helyettesítem.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26