2024. Május 28. - 23:02:15
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Vállak harca  (Megtekintve 87142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 28. - 11:35:28
Válasz #210
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Minden hozzászólásod bement eddig szerintem, max. kicsit késve, mivel moderált vagy.

2010. Február 28. - 11:55:16
Válasz #211
Nem elérhető

Alex46


Minden hozzászólásod bement eddig szerintem, max. kicsit késve, mivel moderált vagy.

Ok köszi, akkor én ..asztam el valamit.
Mennyi ideig, vagy hsz-ig vagyok moderált?

2010. Február 28. - 11:56:44
Válasz #212
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Minden hozzászólásod bement eddig szerintem, max. kicsit késve, mivel moderált vagy.

Ok köszi, akkor én ..asztam el valamit.
Mennyi ideig, vagy hsz-ig vagyok moderált?

Általában 50 hsz. kell. Van, hogy kevesebb, van, hogy kicsit több.
És van akiről sosem kerül le. (andras123;D

Na de  :-!!!

2010. Február 28. - 14:41:19
Válasz #213

Bandi

Vendég
Itt már kezd elmenni a dolog nagyon másfelé srácok.
Ahogy Endre is írta, ez a topik a military press-ről szól. Megvan, hogy hogyan kell kivitelezni, és kész. Párhuzamos lábak, mellig leengedés...stb. Addig, amíg ez nincs meg, szó sincs military press-ről. Az meg aztán végképp mindegy, hogy a pro testépítők hogyan végzik a gyakorlatokat. Ott már van egy olyan rutin, olyan izomérzet, olyan agy-izom kapcsolat...amit a legtöbb ember meg sem fog tapasztalni soha.
Lehet keresni a kifogásokat, hogy így vagy úgy könnyebb vagy nehezebb, meg ezért és azért lett úgy csinálva a gyakorlat...az már nem az a gyakorlat. Egyszerű, nem kell military press-nek nevezni. Ez valamilyen szinten egy verseny is. Fekvenyomó versenyen sem hiszem, hogy megadják a bírók, ha nincs leengedve a súly, vagy nem helyes a kivitelezés. Nincs olyan, hogy befekszik a 300kg alá...lemegy félig...onnan kinyom...aztán magyarázkodik, hogy a ruha nem engedte le...de azért kiment. Ez nem így működik. Az nem szabályos, és kész. Jöhet a következő. Ott sem érdekli a bírokat, hogy miért úgy nyomott a versenyző...csak az számít, hogy kiment-e...SZABÁLYOSan!
Lehet, aztán mi vagyunk páran itt maximalisták...de ha valamit csinálunk, azt szerintem csináljuk normálisan.

Bár az érzéseimet nem tudom úgy megfogalmazni veled kapcsolatban mint pistuka,de...

Ezért tisztellek Balu ;D /:-)

2010. Február 28. - 14:53:23
Válasz #214
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Itt már kezd elmenni a dolog nagyon másfelé srácok.
Ahogy Endre is írta, ez a topik a military press-ről szól. Megvan, hogy hogyan kell kivitelezni, és kész. Párhuzamos lábak, mellig leengedés...stb. Addig, amíg ez nincs meg, szó sincs military press-ről. Az meg aztán végképp mindegy, hogy a pro testépítők hogyan végzik a gyakorlatokat. Ott már van egy olyan rutin, olyan izomérzet, olyan agy-izom kapcsolat...amit a legtöbb ember meg sem fog tapasztalni soha.
Lehet keresni a kifogásokat, hogy így vagy úgy könnyebb vagy nehezebb, meg ezért és azért lett úgy csinálva a gyakorlat...az már nem az a gyakorlat. Egyszerű, nem kell military press-nek nevezni. Ez valamilyen szinten egy verseny is. Fekvenyomó versenyen sem hiszem, hogy megadják a bírók, ha nincs leengedve a súly, vagy nem helyes a kivitelezés. Nincs olyan, hogy befekszik a 300kg alá...lemegy félig...onnan kinyom...aztán magyarázkodik, hogy a ruha nem engedte le...de azért kiment. Ez nem így működik. Az nem szabályos, és kész. Jöhet a következő. Ott sem érdekli a bírokat, hogy miért úgy nyomott a versenyző...csak az számít, hogy kiment-e...SZABÁLYOSan!
Lehet, aztán mi vagyunk páran itt maximalisták...de ha valamit csinálunk, azt szerintem csináljuk normálisan.

Bár az érzéseimet nem tudom úgy megfogalmazni veled kapcsolatban mint pistuka,de...

Ezért tisztellek Balu ;D /:-)

Meghatódtam...  :'(  ;D  /:-)

2010. Február 28. - 16:32:44
Válasz #215
Nem elérhető

fastor


Szerintem abban megegyezik mindenki, hogy párhuzamos lábakon állva az ember statikailag határozatlan, vagyis billenékenyebb, borulékonyabb, könnyebben ellép előre, vagy hátra (gondoljunk a kezdő guggolókra, csomószor előre lépnek, mert instabil ez az állás). Ebben a pozícióban tehát a kis segédizmok, de a nagyok jó része is azon dolgozik, hogy ne boruljunk el egyik irányba se (azaz stabilizálnak), főleg, hogy vállmagasságban és afelett tartjuk a testsúlyunk felét, ezért pedig kevésbé tudunk belerugózni a súlyba felfele, nyilván nem kizárólag, de sokkal inkább csak a váll-tricepsz-felső mell dolgozik.

A másik verzió (harántterpesz vagy ollózás), ahol egyik lábunk hátrébb van (miért is? hogy eleve stabilabb pozícióból tudjunk nyomni, és ne kelljen attól félni, hogy hanyatt vagy előre vágódok) máris azzal indít, hogy a lábad be van hajlítva, azaz nyomás utáni leengedésnél a térd is tompít, tehát rugózik. Nem azt mondom, hogy ollózva nem lehet rugózás nélkül nyomni, de ez a beállás eleve arra van kitalálva, hogy lendületesen, rugózva nyomkodjunk belőle, amivel nincs semmi baj, ez egyszerű mechanika, de ez a topik azt hiszem a military pressről szól... ::)
;-oo-; úgy látom a GTK ellenére a gépészetet sem hanyagolod  ;-oo-;
ok, elfogadom tévedtem :)
Gabe, fárasztó vagy, szálj le rólam,köszi :-*
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2010. Február 28. - 20:05:18
Válasz #216
Nem elérhető

Gabe


Ha buta is vagy, meg helyesen írni sem tudsz, aztán meg elismered a hülyeségedet, akkor ne pampogjál, főképp nem, mikor te szólsz be a másiknak kisgyerek!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Február 28. - 20:29:10
Válasz #217
Nem elérhető

Taki


kedden én is nyomok egy ilyet ha jól sikerül hozok vidit is ha nem akkor nem rakom fel!!!!!!!

2010. Március 02. - 12:27:15
Válasz #218
Nem elérhető

Cressler


Na mivan senki sem próbálkozik?
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2010. Március 02. - 12:31:06
Válasz #219
Nem elérhető

Maszat


ma Taki a soros  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Március 02. - 12:32:45
Válasz #220
Nem elérhető

Taki


ma én leszek!!!Nyugi hozok beszámolót is! ****:)))))) ****:))))))

2010. Március 02. - 13:17:19
Válasz #221
Nem elérhető

endre66


Na mivan senki sem próbálkozik?
15
15
15

- a kisujjam a gyűrűnél volt
- párhuzamos lábtartás
- semmi rugózás
- rúd mellhez érintve minden ismétlésnél
- 60 mp pihenő betartva (+/- 3 mp)

Te mennyit csináltál, kolléga, nem találom?!

2010. Március 02. - 14:05:59
Válasz #222
Nem elérhető

George


Na mivan senki sem próbálkozik?
15
15
15

- a kisujjam a gyűrűnél volt
- párhuzamos lábtartás
- semmi rugózás
- rúd mellhez érintve minden ismétlésnél
- 60 mp pihenő betartva (+/- 3 mp)

Te mennyit csináltál, kolléga, nem találom?!
30 kilóval csak ennyi ment? :-} >:D

2010. Március 02. - 14:06:57
Válasz #223
Nem elérhető

Gabe


"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Március 02. - 14:07:32
Válasz #224
Nem elérhető

endre66



30 kilóval csak ennyi ment? :-} >:D
A szabály az szabály...testsúly fele és kész.  8-)