2024. Június 06. - 23:16:24
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mi a véleményed a naplóról?

Nagyon fasza,sok infó és rendesen van vezetve!
29 (70.7%)
Elmegy, de elég gyenge a manus :D
7 (17.1%)
Lehetne jobb is!
2 (4.9%)
Egyenesen fos!
1 (2.4%)
Semmi, nem szoktam olvasni, most is csak eltévedtem :D
2 (4.9%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Kaess eröemelö edzés naplója  (Megtekintve 95162 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. November 14. - 23:37:07
Válasz #165
Nem elérhető

Kaess


Na a mai bicepsz is megvolt,elég rossz napnak mondhatom a mait. Nem igazán volt étvágyam ma így csak 3-szor ettem egész nap. De majd jobb lessz jövö héten  ;) A következök voltak ma soron.

Álva bicepsz kézisúlyzóval:
1x10 15kg
1x8   20kg
3x5   25kg

Álva kalapács bicepsz kézisúlyzóval:
1x10 15kg
1x8   20kg
1x6   25kg
3x5   27.5kg

Álva bicepsz rúddal:
1x10 20kg
1x8  30kg
1x6  40kg
3x5  45kg
Itt segitséggel az utolsó 5-öst

Bicepsz fekve csigán:
1x10 20kg
1x10 30kg
1x10 40kg
1x10 55kg
1x9  65kg

A videot most töltöm fel :) Ahogy kész jön a link  ;)

2010. November 14. - 23:56:52
Válasz #166
Nem elérhető

Kaess


#:-)

Hamarosan elfogy a proteinem (kb.1- másfél hónap) és azon gondolkoztam hogy vajon lehet e különbség protein és protein között. Ha mondjuk összehasonlítunk 2 ugyan olyan tipusú proteint, csak az egyik "híresebb" mondjuk a BSN Syntha meg egy Scitetes. Lehet különbség? Nem az ízre gondolok mert az nem érdekel  ;D Hanem mondjuk azért mert az egyik drágább és a másik meg mondjuk olcsó fajta, akkor a drágább az adhat nekem valami extrát?
Manapság már az "olcsóbb" sem olcsó. Adag/ár arányban nem feltétlenül jön ki kevesebbre. Amúgy óriási különbség van márkák között. Ezt én is csak évek után tapasztaltam.

Akkor úgy teszemfel a kérdést hogy, szerintetek melyik márka amelyik a legjobb? Véleményetek szerint. Én nagyon a BSN fele húzok, bár még nem próbáltam  ;D
Gaspari Myofusion 8-}

Megnéztem a Myofusion-t tényleg nagyon jónak tünik, tele van vitaminokkal és a 36g porban 25g a protein vagy is majdnem 70%-a protein. A BSN Synthanak ha jól emlékszem 44%-a protein vagy is többet kell belölle a shakerbe pakolni  :) Az ára is nagyon rendben van. Ès persze a lényeg, a legfontosabb hogy itt Svédben is lehet kapni  ;D Szerintem majd ilyet szerzek be ha eljön az idö  ;D

2010. November 15. - 00:04:21
Válasz #167
Nem elérhető

Kaess



2010. November 15. - 16:23:24
Válasz #168
Nem elérhető

dumbass



http://www.youtube.com/watch?v=lcC2JmNMPPA

 ;-oo-;  ;-oo-;

Tetszik ****:))))))
Utolsó gyakorlatot még nem láttam senkitől, lehet kipróbálom milyen :)
Csávó melletted 0:15-nél hogy feldobja a rudat :D

2010. November 15. - 20:48:38
Válasz #169
Nem elérhető

Kaess


Jaja, Ali bekeményítet a kamera láttán ;D  A mai edzésem egy rakás szar volt. A gugolásnál voltak a gondok, még hozzá az hogy a testemmel nagyon elörre dölök a lefelé úton. Csak tippelni tudok hogy ez miért is lehet. Amit nem értek az az hogy amikor 190-be gugoltam még kb. 2 hónapja akkor szószerint fele ennyire se döltem elörre  :-\ Na de mondom hogy szerintem mik lehettek a negatív tényezök. Elöször is ami tuti hogy negatív tényezö volt az az hogy 4 órát tudtam aludni az egész este folyamán. A többire csak találgatni tudok, lehet hogy a rúd volt kicsit túl magasan fent. Amit viszont megfigyeltem hogy nyáron összvissz volt a három hónap alatt kb. 4 felhúzásom. Visszont ekkor rohadt jól tudtam tartani a derekam, és nem is veszitettem a teljesitményemböl a felhúzásnál. Na de ugye bár felhúzást is kell csinálni és arra gondoltam ma hogy a normális felhúzás helyet átváltok egy szumó stilusú felhúzásba. Arra gondoltam hogy olyan közepesen szélesen fogok álni és amikor lemegyek a rúdért akkor halál egyenes lesz a hátam, vagy is mindent lábból húzok majd fel. Ez persze rettenetesen nagy láb eröt fog igényelni. Az elején csak könnyü súlyokkal fogom kezdeni hogy rögzödjön a teknika. És majd utánna szépen lassan, megyek feljebb. Mivel most versenyeim nem lesznek vagy is nem hajt a tatár  ;D igy most ráérek az új teknika kidolgozásán és tökeletesitésén dolgozgatni. Ami visszont pozitiv ´volt a mai edzésen hogy a 160kg olyan könnyen ment mint még soha. Ezért is vagyok most egy kicsit megzavarodva. Tudom hogy a derekam nem ilyen gyenge hiszen 190-nél sokkal jobban tartott mint most 160-nál. Na de ez majd kiderül 2-3 hét ¨múlva hogy mennyit segit az új felhúzó teknika. Addig már észre vehetö lesz hogy ez volt e a baj vagy valami teljesen más.

2010. November 15. - 22:41:08
Válasz #170
Nem elérhető

Kaess


Na újra itt vagyok :) Egyszerüen nem tudtam abba hagyni az agyalást ezen az elörre dölésen, és ennek meglett az eredménye :) Megtaláltam nagy valószinúséggel a baj okozóját, egy olyan izmot amire nem is gondoltam. Ez pedig a "HAS" izom  ;D Be is illesztek ide egy cikk részét ami szerintem tisztán kimondja hogy mi is a helyzet :)

Képzeld el, hogy ez a már igen hibás test elvégez egy olyan dinamikus gyakorlatot, mint a guggolás tarkón. Ha mindent összevetünk, akkor számomra világos, hogy az alsóhát fogja stabilizálni a teljes súlyt, és a kvadricepsz, lábhajlítók és még a combközelítők fogják elvégezni a guggolás egészét. Ez nem csak, hogy egy igen hatékonytalan mozgásminta, de meghívás is számos sérülésre!Lényegében megtanítottuk a testünknek, hogy a szaggitális sík felében stabilizáljon (az alsóhát), mivel a hasizmaink megnyúltak és gyengék, ami előnytelen helyzetbe hozza őket ahhoz, hogy stabilitást teremtsenek. Mi lenne akkor, ha a hasizmainkat egy szintre hoznánk az alsóháttal? Csökkenne a lordózis a deréknál, csökkenne a medence előre esése, és behoznánk a játékba az erős farizmokat (nagyobb súlyok!), csökkentenénk az izomhúzódások veszélyét, valamint a kiegyensúlyozottság révén megkímélnénk az ízületeinket a nyíródástól. Ha engem kérdezel, akkor ez egy egész jó üzlet!

Amikor ezt elolvastam akkor döbbentem rá hogy BASSZUS a hasamat jó ha havonta 1-szer edzem  :-[ visszont felhúzást meg rendszeresen, és ez lehet az amit mond, hogy a hátsó része erösebb mint az elsö :) így nincs stabilitás. Most örülök ennek mert rájöttem :) Ezer köszönet a forúm alapitónak, ugyan is itt találtam a linket a cikkhez  ;D  :-){  :-){


2010. November 16. - 16:51:50
Válasz #171
Nem elérhető

Kaess


Senkinek sincs véleménye ?  ;D

2010. November 16. - 17:29:01
Válasz #172
Nem elérhető

JFlame



2010. November 16. - 17:46:02
Válasz #173
Nem elérhető

Kaess



2010. November 16. - 18:47:58
Válasz #174
Nem elérhető

Kaess


Életemben elöször, kiszámoltam a mai adag zsírt,szénhidrátot,kalóriát meg proteint :) Idáig csak úgy nagyábból figyeltem és igazából nem is forditottam nagy figyelmet a zsírra,szénhidrátra,kalóriára. Tudtam hogy sokat kell enni és meg lessz. Persze mindig figyeltem hogy azért ne a legszarabb kajákat egyem  ;D Most kiszámoltam a mai napomat és öszintén megmondva én nem vagyok ebben a témában otthon annyira mint ti. Ezért gondoltam hogy megmutatom és kikérem a véleményeteket. Annyit tudok hogy a kalória picit sok a protein szerintem így jó meg a szénhidrát is ok. De a zsírrol fingom sincs hogy mennyi kellene lennie hogy lejjebb mennyen a testzsír százalékom.

Szénhidrát 4,7g/tskg
Protein    2g/tskg
Kalória    3736
Zsír       126,55 g

Ez volt a mai  bevételem 3 étkezéssel  ;D
Nagyon várom a véleményeiteket,kritikákat, tanácsokat  ;D A lényeg hogy tanuljak belölle, mert el akarok kezdeni oda figyelni a kajámra is 100%-osan.

2010. November 16. - 18:54:18
Válasz #175
Nem elérhető

Gabe


Zsír szerintem kicsit sok, pláne, hogy miből viszed be, azt nem írtad. A protein meg kevés 3g kellene kilónként, főleg ha a CH-t csökkenteni fogod, meg ha plusz izmot akarsz.
A testzsírod meg akkor fog lejjebb menni, ha azt a CH-t szép lassan elkezded csökkenteni olyan 1g/testsúlykg-ig.
Kis kardióval fűszerezve, heti 2-3x25-30percről heti 5-6x45-50 percig, vagy még feljebb.
Persze ez a mennyiség már inkább komoly diétához való, nem a te céljaidhoz.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. November 16. - 19:21:39
Válasz #176
Nem elérhető

Kaess


De ha csökkentem a CH-t akkor lessz eröm edzeni? Nekem inkább ez lenne a célom. Izomépités, meg hogy legyen elég eröm edzeni. A zsírt azt leviszem olyan alacsonyra amennyire tudom. A zsír javarészét marha húsból meg napraforgó olajból.

2010. November 16. - 19:27:05
Válasz #177
Nem elérhető

Gabe


De ha csökkentem a CH-t akkor lessz eröm edzeni? Nekem inkább ez lenne a célom. Izomépités, meg hogy legyen elég eröm edzeni. A zsírt azt leviszem olyan alacsonyra amennyire tudom. A zsír javarészét marha húsból meg napraforgó olajból.
A zsírt nem kell marha alacsonyra levinni, sőt.
Ha már kalóriát csökkentesz, inkább szénhidrátból tedd.
Ha zsírt akarsz pucolni, akkor muszáj csökkenteni a szénhidrátot, ami erőszint csökkenéssel is járhat.
Mindent nem lehet egyszerre.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. November 16. - 19:41:05
Válasz #178
Nem elérhető

Kaess


Mennyi az a szénhidrát mennyinésg /tskg ami mondható egy normál adagnak?

2010. November 16. - 19:43:00
Válasz #179
Nem elérhető

Kaess


mennyiség  akart lenni ;D